METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

A

Anonymous

Гост
Определено доста капризна за видове чашки пушка, мое мнение, но виждам че и вие го потвърждавате. На моите две метеорки така и не успях да намеря най-добрия вариант /ако въобще съществува/. Не че е нещо фрапиращо, но някои изстрели наистина будят недоумение, при положение че се стреля с един модел чашки, без видими разлики, пълна опора от кола и на пясъчна торбичка. Което е в пълен разрез с поведението на Марвик Голд - оригиналът! ;)
Между другото, същите отзиви има и за В-19, друго копие на известен модел :sorry:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
pavloff написа:
Днес на 50 метра /измерени с пергел/ от упора с чашки Гамо мач почти всеки път кутийка от нес кафе.
Кутийка от каменица май всеки път.
И от 5 опита 1 попадение в капачка от 10 литрова минерална вода.
И от 5 опита 2 попадния в хартиена кутийка от чашки Гамо мач.
Не знам добре ли или още може.Да се радвам ли или да тренирам.
С чашки FTT нищо не става.Много зле.Не знам дали е учудващо.
Ма ще отивам към ГП ;)
радвай се на стрелбата и на добрите резултати,които и ти и метеорът сте постигнали.и тренирай,щото аз 4-5дни ако не стрелям с пружинката ми трябват поне 20-тина изстрела да си припомня поведението и.говоря за пушка,която имам от години и с която имам 10-15000изстрела.гп-то е на цената на 10-тина спирали,но и ресурсът му е горе-долу толкова,ако е направено добре.може доста да свие групата,но осн предимство е ,че не отслабва и държи дъъъълго плато
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
[[/quote]радвай се на стрелбата и на добрите резултати,които и ти и метеорът сте постигнали.и тренирай,щото аз 4-5дни ако не стрелям с пружинката ми трябват поне 20-тина изстрела да си припомня поведението и.говоря за пушка,която имам от години и с която имам 10-15000изстрела.гп-то е на цената на 10-тина спирали,но и ресурсът му е горе-долу толкова,ако е направено добре.може доста да свие групата,но осн предимство е ,че не отслабва и държи дъъъълго плато
[/quote]
20-те изстрела са задължителни преди стрелбата за група с Метеора.Поне до този извод стигнах след 5000 изстрела с нея.
След стрелба с Метеора задължително проверявам и притягам всички болтове по пушката и оптиката.След това смазвам външно пушката и тогава я прибирам в калъфа.
Явно, че след това притягане на болтовете на пушката дори и незначително да е то води до отклонение при следващи стрелби така си мисля аз.Винаги болтовете след 80-100 изстрела се разхлабват може да е малко, но се разхлабват.
За ГП си напълно прав.Мисля да се насоча към човек, който разбира от от тези работи. Всички знаем кой е той. ;)
 
A

Anonymous

Гост
pavloff написа:
andro_e написа:
Ти от пушка за 160 лв.да не би да очакваш на 50 м .да целиш мухи? :yahoo:Резултатите не са лоши ...според мен.Сигурно може и по добре.
Е чак мухи не съм очаквал да целя ;)
Но ми се иска повтаряемостта на попаденията да са по редовни и чести.
Почти винаги от стрелба на 25 от упора с чашки Гамо мач от 5 чашки две от тях отиват където си искат. Това ме разколебава понякога в мислите ми за тази пушка.Като цяло както каза за 160 лв. си е отлична пушка


Къде ги има по 160 лева тези пушки ? Във Варна са по 190 лева а тук са по 175 лева без транспорта ?


http://shop.oragie.com/product_info.php?products_id=507
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Преди 1 година когато долъра не беше 1,53-1,56 за 1 лв. пушката я купих от МСА АРМИ за 164 лв.
Сега явно цените са се вдиганали.
 
A

Anonymous

Гост
pavloff написа:
Днес на 50 метра /измерени с пергел/ от упора с чашки Гамо мач почти всеки път кутийка от нес кафе.
Кутийка от каменица май всеки път.
И от 5 опита 1 попадение в капачка от 10 литрова минерална вода.
И от 5 опита 2 попадния в хартиена кутийка от чашки Гамо мач.
Не знам добре ли или още може.Да се радвам ли или да тренирам.
С чашки FTT нищо не става.Много зле.Не знам дали е учудващо.
Ма ще отивам към ГП ;)

Честито ,от няколко дни и аз съм горд собственик на Метеор АR 1000 Магнум. Днес правих тестове на механични ,че оптиката ми се разхлопа. Мога да потвърдя написаното от колегата на 100% само че нямах кутия от кафе ,а целих дъното на бутилки от 0,5 литра на дистанции 50 ,80 и 100 мои крачки..по Метода на Деймос деля крачките на 1,5 и получих приблизително 33 , 53 и 66 метра. Пробвах чашки фтт 5,55, кросман компетишън и гамо матч. фтт не са за тази пушка определено. До към 33-37/40 метра кросмън компетишън и гамо матч се представиха почти еднакво, към 53/55/57 метра определено гамо матч чашките наделяха по точност,над тази дистанция до 67 метра имах разсейки вече но без проблем мервах бутилка от 2 литра. Теста го правих на механични ( Пушката ми е с новите механични прибори с оптични нишки),подпрян от покрива на колата. Представям си какъв потенциал би дала пушката, ако се стреля с оптика. Това е засега от мен. Доволен съм от покупката. :)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Потенциал на пушката като точност не би се вдигнал много с оптика.Просто премерването на такива дистанции с опитика е по-добро.
Каква оптика сложи, че се разхлопа?
Моята Таско 6х40 на 200 изстрела и се разви вътрешния ринг който държи това което на истниските оптики викат леща ;) След лепене си стана отика за приказ. ;)
Колко изстрела направи? След стрелбата провери ли дали са се разхлабили болтовете по пушката?
Радвам се че пушката ти допада и мен ме кефи моята китайка ;)
 
A

Anonymous

Гост
pavloff написа:
Потенциал на пушката като точност не би се вдигнал много с оптика.Просто премерването на такива дистанции с опитика е по-добро.
Каква оптика сложи, че се разхлопа?
Моята Таско 6х40 на 200 изстрела и се разви вътрешния ринг който държи това което на истниските оптики викат леща ;) След лепене си стана отика за приказ. ;)
Колко изстрела направи? След стрелбата провери ли дали са се разхлабили болтовете по пушката?
Радвам се че пушката ти допада и мен ме кефи моята китайка ;)

Оптиката си я харесвам. Купих я от ръка. Таско 3-9Х40 Е ,има си просветка и мил дот, била е преди това на Бам 21 ,така я и купих заедно с пушката :) Още след първите 20-30 изтрела започна да и се върти кръста заедно с въртенето на вариото :eek: Сега ходих да ги гледам, на едро цената и за единична бройка е 50 лева, в магазина не знам колко е ,а ако се вземат три оптики ,цената им пада до 35 лева за бройка...Е не е от най-високият ценови клас,но ми допадаше .. ;) Болтовете на пушката не съм ги гледал,но ако се въртят ще сложа назъбени федерки за дърво и ще им навия тефлонова лента и ще спрат да се развиват. Щом по този начин спряха да се развиват на Н 125-та ми ,и тези ще спрат ;)

zdravko-meteor-1.jpg


zdravko-meteor-2.jpg


zdravko-meteor-3.jpg


zdravko-meteor-4.jpg


zdravko-meteor-5.jpg


zdravko-meteor-6.jpg
 

st_beer

Редовен Потребител
@Здравко
Оправили са малко малко визията.Сложи ли са нишки на мерните прибори и са направили приклада като на нориката. Забелязвам обаче на 2-та снимка нещо което ми подразни окото. Разстоянието между приклада и цевната кутия не е еднакво от двете страни. Това да и е кусура. С здраве да си я ползваш колега и много десетки.
 
A

Anonymous

Гост
Това за разликите в разстоянието ми изглежда, че е от ъгъла, от който е снимано. Иначе много прилича на Норика, много крадат тия китайци, ей!
 
A

Anonymous

Гост
Тия китайци не си играят. Ако вместо Метеор напишат Норика Марвик Голд , много хора ще се вържат.
Пък ако са направили подобрение и на вътрешностите, ще е уникална пушка за тия пари.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
WilhelmTell написа:
Тия китайци не си играят. Ако вместо Метеор напишат Норика Марвик Голд , много хора ще се вържат.
Пък ако са направили подобрение и на вътрешностите, ще е уникална пушка за тия пари.

Аз мисля, че ако и подобрят вътрешностите няма да е на тези пари.
Тази визия на Метеора е много добра значително по-добра от стария вариянт.
 
A

Anonymous

Гост
st_beer написа:
@Здравко
Оправили са малко малко визията.Сложи ли са нишки на мерните прибори и са направили приклада като на нориката. Забелязвам обаче на 2-та снимка нещо което ми подразни окото. Разстоянието между приклада и цевната кутия не е еднакво от двете страни. Това да и е кусура. С здраве да си я ползваш колега и много десетки.

Мерси :) Надявам се че ще имаш възможност да дойдеш на х. Бункера в края на седмицата да се видим и да попуцаме с Метеорчето :cheers:
 

st_beer

Редовен Потребител
@Здравко
Много ми се идваше и с удоволствие бих дошъл отново сред Вас. За съжаление обаче съм дежурен тоя път и двата почивни дни :sorry: :'( :'(. Мога само да ви пожела прекрасно време и много олово в гората.
 

VъL4o

Потребител
@Здравко
От къде купи METEORA и за колко че се зарибих :eek:

с здраве и да те кефи много . :rambo:
 
A

Anonymous

Гост
VъL4o написа:
@Здравко
От къде купи METEORA и за колко че се зарибих :eek:

с здраве и да те кефи много . :rambo:

Аз го взех от Стоян до МВР-то там имаше още един такъв като моя и един от старият модел на цена 190 лева ,иначе от старите има и при Бисерка с 20 лева бяха по-ефтини.
 

VъL4o

Потребител
Ок надявахсе да си явзел от MCA-Orajie.com исках да поръчам от тях имах и друго за взимане,но май нямат от новата партида!
Далеч съм от Варна :goodbye:
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте колеги.Честита Коледа и весело посрещане на Новата Година.
Някой знае ли от къде мога да намеря пружина за ар1000,че моята се счупи.Предварително благодаря.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колеги и аз търся бойна пружина за Метеор 1000 АР магнум.
При мен на 5300 изстрела се отчупиха 2 навивики от пружината.
Ще продължа с остатъка от нея, но щом е почнала да се чупи веднъж няма да изкара много.
Така, че и аз ще съм благодарен, ако някой колега може да помогне с инфо по въпроса. :wall:

Весели празници на всички колеги. :cheers:
 
Нагоре