METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
В софийският ВИП,нова на място е в промоция 122лв на сайта им е 200 лв.,работят без почивен ден :)
 

didarai

Редовен Потребител
Бах мааму и оферта ! :eek::eek::eek:
122 лв , че и в 4,5 мм . Брей , брей . Желанието се увеличава, а разума намалява . ???
Доста изкушаваща оферта и доста добра пушка за смешни пари .
 

RANGER

Потребител
Здравеите Момчета. Въпросът ми е. по какъв начин мога да изкарам въпросната ламарина от буталото на Метеора. идеята е да набутам пружина от хасан. ПОЗДРАВИ
 

st_beer

Редовен Потребител
Здравеите Момчета. Въпросът ми е. по какъв начин мога да изкарам въпросната ламарина от буталото на Метеора. идеята е да набутам пружина от хасан. ПОЗДРАВИ
Не го прави. Това с пружината ще ти се получи и ще я сложиш от хатсан ,но ще ти дойде друг проблем на главата. Когато зареждаш пушката онова желязо долу, което избутва буталото се движи точно в него канал и тая ламарина го ограничава да не стърже направо на пружината. Махнеш ли ламарината започва заяждане,стъргане по пружината и други подобни екстри. Правил съм го и ти го споделям от опит. После освен пружина ще търсиш о бутало.
 

RANGER

Потребител
Не го прави. Това с пружината ще ти се получи и ще я сложиш от хатсан ,но ще ти дойде друг проблем на главата. Когато зареждаш пушката онова желязо долу, което избутва буталото се движи точно в него канал и тая ламарина го ограничава да не стърже направо на пружината. Махнеш ли ламарината започва заяждане,стъргане по пружината и други подобни екстри. Правил съм го и ти го споделям от опит. После освен пружина ще търсиш о бутало.
Разбрах. А някаква друга алтернатива на телена пружина има ли
 

RANGER

Потребител
Сложих и такава, от Марвик голд. Обаче много бързо сдаде багажа. 500 чашки и са сви с четири витки от оригинала. Мисълта ми е, дали ще стане пружина от някои Хасан със същите или близки размери до тази на метеорската пружина
 

st_beer

Редовен Потребител
Не се занимавай с телени пружини. Няма пружина от хатсан ,която да стане директно на метеора. Направи си една газова пружина и си решаваш всичките проблеми. Има дадени всички размери за модела,но не се сещам къде ги публикувах навремето.
 

RANGER

Потребител
Не се занимавай с телени пружини. Няма пружина от хатсан ,която да стане директно на метеора. Направи си една газова пружина и си решаваш всичките проблеми. Има дадени всички размери за модела,но не се сещам къде ги публикувах навремето.
Да, чел съм го някъде тук. И един последен въпрос. Гледам че се продават газ.пружини за Норика, една такава били паснала на Метеора. Демек ако е за Марвик, то би трябвало да пасне може би с малки корекции. И все пак мерси за отговорите.
 

roskokn

Потребител
От норика става газова пружина стрелям с такава в момента.И ни в клин ни в ръкав да попитам на някои познат ли му е ,,метеор 155 торпедо,, с фиксирана цев и конктетно пасва ли му газова пружина заводска от друг модел пушка.
 
Последна промяна:

roskokn

Потребител
И тука идва втория въпрос-метеор произведен от хъдсън или хъдсън произведен от метеор?
 

roskokn

Потребител
Да разглеждал съм ги хъдсъните и на техните торпеда има производител хъдсън няма указано произведено в Турция.На метеор торпедо пише производител метеор и на пушката мade in china което ме кара да мисля че и хъдсъна е китаиски метеор брандиран като хъдсън.Това е варианта които се надявам някои да потвърди.Хъдсън не съм ползвал само съм чел но метеори съм ползвал няколко(ар 1000 магнум) последния е мои личен с газова пружина и съм доволен много.Ако торпедото е като качество като магнума съм склонен да си го купя.Целта е мощна пушка с газова пружина за стрелба на 100м. по мишени с размер 20х20см.Мощна и точна знам че е трудна комбинация но аз стрелем за кеф не ходя за състезания и просто искам и пушка с фиксирана цев.С сегашния метеор съм стрелял на 100м по мишена кюнец 13х30см 7 от 10 истрела го удрят но стрелям от сравнително неудобна позиция.
 

SvilenP

Редовен Потребител
За Метеор съм чувал хубави неща, но като цяло за Хатсан само производството за USA сигурно става... Там използват много пружинки (за тях говоря само!) и са доволни, но тук...

Моя беше изключително лошо направен, цевта е от кашкавал и т.н може да видиш повече в темата за Хатсан...

Виж друга марка, сигурно и без Гамо или направо ПЦП. Това е мое мнение и не ангажирам никой.
 

roskokn

Потребител
Моята стррелба е малко от типа идвами желание и до 5 мин съм на поляната...стрелям 20мин и се прибирам.Това всичко като имам време разбира се.Пцп съм го отхвърлил като вариант засега защото не ми се ангажира с бутилки помпене и тнт.Ходих днед до Vip-а и го видях този метеор кото се оказа маскиран хътсан.....с една дума ужас само на външен вид като го видиш което ме отказа от него.Може да се откажа от фиксираната цев заради липса на избор.Замислям се за по старо англииско гамо хънтър 1250 с ГП че новите нещо не ми вдъхват доверие.Чета и разни теми от хора където се борят да уцелват на 30м с по мощни модели гамо от метеора та незнам до стрелец ли е до пушка ли е или и двете.
П.п хъдсън въобще не съм го и помислял като вариант.
 

didarai

Редовен Потребител
Хъдсън много канадско звучи . Казвай им Хасан , че са си турски . ;)
За фиксирана цев недей съжалява , щото 155 не е с такава а е с въртяща се във втулки и не се ползва с добра слава . От хасаните с фиксирана е Доминатора , но той е цифра и също не са се чули добри думи за него .
Мощна магнум ПП с фиксирана цев май няма и да , колкото по-мощна , толкова по-отворена група . Няма как . Белята Макс имаше клип на 100м със 125-ца с доста успешна стрелба по 2л пвц бутилка .
От средната ръка ПП с фиксирана цев (налична нова) е само Гамо CFX / CFR (От Гамо друго ...НЕ ) . Има и една норика , но с още по-дървен спусък от гамото и не струва . Норика Европа става , но е към 8 дж май и не е разпространена .
Кат си целиш кюнеца с метеора на 100 м. кво повече искаш ? Тва е отлично .
 

roskokn

Потребител
Ами маи искам да увелича дистанцията а и да дупчи ламаринката.Метеора сега ще го пробвам на 110-120м ама ми става слаба доста оптиката 4х32 липърс.На 100м му правя 2до 4 милдота корекция в зависимост от чашките.Идеята ми е още една пушка по мощна максимално точна с по силна оптика простреляна на 100м.и да се боря само с останалия откат и прицелването.
 

didarai

Редовен Потребител
Идеята ми е още една пушка по мощна максимално точна с по силна оптика простреляна на 100м.и да се боря само с останалия откат и прицелването.
По-мощни от метеора са "магнумите" . От там нататък , точността е силно относително понятие , а оптиката е с единият крак в гроба .
Постигнал си отлични резултати с пушката и оптиката която имаш . Трудно ще ги надминеш с магнумите . Толкоз като е зор , си простреляй тази оптика на 100 м. или си вземи малко по-силна . За повечето пари които ще дадеш за друга пушка , никак няма да получиш кой знае колко по-добри резултати . Това са (зад)пределни дистанции за пружинка , пък дори била тя и от сой .
 
Нагоре