METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

A

Anonymous

Гост
Аз до сега бих я разглобил много пъти.Интересно ми е защо колегата не писа за резултата :exclaim:
 
A

Anonymous

Гост
благодаря ви за съветите. не съм имал време да я разфасовам. :-[ Като го направея - ще кажа какво е станало.....
 
A

Anonymous

Гост
Brute_Force написа:
благодаря ви за съветите. не съм имал време да я разфасовам. :-[ Като го направея - ще кажа какво е станало.....

Като я разкостиш да не забравиш да бучнеш нов маншет,защото ако маншета е скапан ще повториш упражнението по смяна на пружината. ;)
По-нагоре в темата колегата st_beer е дал :''Това е номера ако на някой му се наложи да си поръча маншет за Meteor AR 1000 Magnum R14 MMP4-1295''
 
A

Anonymous

Гост
Отворих я! Не цялата, както е показано на видеото на колегата. Пружината е скъсна направо. ТА ДА ДА Дааааа.... :pardon:
Същия модел пружина ли трябва да търся ( ако ги има де) или и някакъв друг може да свърши работа ?

Даже ако някой направо може да ми даде адрес на кадърен майстор от София, който да извърши цялата интервенция - най-добре!
 

st_beer

Редовен Потребител
@Brute_Force
Те сега те първа почват мъките по търсене на пружина.Аз така и не можах да намеря такава добре че колегата boybey ми подари неговия Метеор че се сдобих с оригинална пружина. Има един вариант който ти остава да пробваш но дали ще стане идеална пружина като оригинала един бог знае но временно ще си решиш проблема и ще има с какво да стреляш.Ако излезе всичко сполучливо ще знаем какво да правим и къде да си поръчваме за напред при нужда от пружина.Ето от тук можеш да си поръчаш пружина: http://www.mikromaxbg.com/proizvod.php?&num=5&name=home
Фирмата работят и по мостра ако изпратиш счупената пружина може да направят такава поне ще имат по какво да сравняват качествата.
От същата фирма поръчахме маншетите за метеора прекрасни са но за пружините дали ще са така сполучливи не мога да ти кажа но се надявам да са хубави.
В тази тема на форума съм сложил повече информация за самата фирма и представителствата по населени места. http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=6
Желая ти късмет и успех.
 

petkof

Редовен Потребител
Относно пружината на METEOR AR - 1000 MAGNUM, след като се счупи оригиналната, на моята пушка, се обадих на ivodoc да му съобщя за проблема и съответно да го помоля да изработи газова такава.Вече няколко месеца стрелям с нея и съм много доволен от резултата.Скоростта е постоянна, отката е значително намален, точността не е променена/тъй като пушката си беше точна и преди това/ и си я държа заредена по време на стрелби без да се притеснявам.Силата на пружината може да се променя а от там и скоростта на чашката/естествено в определени граници/.Преценихме че 225 м/с с Гамо промагнум е добре и така беше направено.До момента има над 1000 изстрела без проблеми. :)
 
A

Anonymous

Гост
petkof написа:
Относно пружината на METEOR AR - 1000 MAGNUM, след като се счупи оригиналната, на моята пушка, се обадих на ivodoc да му съобщя за проблема и съответно да го помоля да изработи газова такава.Вече няколко месеца стрелям с нея и съм много доволен от резултата.Скоростта е постоянна, отката е значително намален, точността не е променена/тъй като пушката си беше точна и преди това/ и си я държа заредена по време на стрелби без да се притеснявам.Силата на пружината може да се променя а от там и скоростта на чашката/естествено в определени граници/.Преценихме че 225 м/с с Гамо промагнум е добре и така беше направено.До момента има над 1000 изстрела без проблеми. :)
Петков е прав.Най доброто за тази пушка е газовата пружина ;)
 
A

Anonymous

Гост
Момчета, благодаря ви за съветите.
Ще се оправя все някак.
Относно газова пружина...аз не разбирам....но това което съм чувал ( поне според 1 видео ревю от PyramydAir) e,
че газовите пружини трошат оптиките по-лошо от страндартните пружинки. Имали нещо вярно в това?

пс. извинявам се че почвам малко да превръщам темата в спам сесия.... :-[
 

bor1968

Потребител
Точно обратното. Като се сложи ГП отката намалява и от там е по-добре за оптиката.
Има обаче друг проблем. Ако е напомпана яко или е объркан размера има вероятност да се потроши самата пушка. То затова Иводок казва, че за конкретната пушка се прави и конкретна ГП. За да са добре нещата, трябва всичко да е добре изчислено и направено.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
bor1968 написа:
Точно обратното. Като се сложи ГП отката намалява и от там е по-добре за оптиката.
Има обаче друг проблем. Ако е напомпана яко или е объркан размера има вероятност да се потроши самата пушка. То затова Иводок казва, че за конкретната пушка се прави и конкретна ГП. За да са добре нещата, трябва всичко да е добре изчислено и направено.
общо взето гп не щади оптиките повече от ппп от същия енергиен клас.откатът е само субективно по-слаб.всъщност силата му е същата,но е строго праволинеен(липсва ротацията при разгъване на спиралната пружина) и доста по кратък във времето.а с гп наистина трябва да се пипа внимателно и да не се гонят скорости извън фабрично заложените за съответната пушка
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колеги дайте мнение,
ако на Метеора се изработи "фалшива цев" както е на Славия 630 има ли вероятнос да се подобри стрелбата или ще се получи точно обратното.
Очаквам предположения от вас, защото никой не се е хвалил до сега да е правил такова нещо на Метеора. :wall:
Или подобряването на точността трябва да се търси в друга насока - ГП, задприкладно устройство, муниции или нещо друго. :wall:
 

luft9waffe

Редовен Потребител
не е ясно какъв ти е критерия.какво постигаш в момента и какво гониш като точност и мощност.по мойте критерии ,това което виждам от снимките и клиповете на бирата е ,че пушката има отлична точност след малкото направени от него афтърмаркет интервенции.стрелях с метеора на петков малко след като иводок му сложи гп и съм с добри впечатления щом от раз направих 20мм група от 20-25м на мех мерни прибори.фалшивата цев при наличие на добра фаска не е нужна.нужни са 20-22J,утежнена в рамките на нормалното(около 5кг анблок)пушка,читави цев и пн.група ,и практика.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Днес на 50 метра /измерени с пергел/ от упора с чашки Гамо мач почти всеки път кутийка от нес кафе.
Кутийка от каменица май всеки път.
И от 5 опита 1 попадение в капачка от 10 литрова минерална вода.
И от 5 опита 2 попадния в хартиена кутийка от чашки Гамо мач.
Не знам добре ли или още може.Да се радвам ли или да тренирам.
С чашки FTT нищо не става.Много зле.Не знам дали е учудващо.
Ма ще отивам към ГП ;)
 
A

Anonymous

Гост
Ти от пушка за 160 лв.да не би да очакваш на 50 м .да целиш мухи? :yahoo:Резултатите не са лоши ...според мен.Сигурно може и по добре.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
andro_e написа:
Ти от пушка за 160 лв.да не би да очакваш на 50 м .да целиш мухи? :yahoo:Резултатите не са лоши ...според мен.Сигурно може и по добре.
Е чак мухи не съм очаквал да целя ;)
Но ми се иска повтаряемостта на попаденията да са по редовни и чести.
Почти винаги от стрелба на 25 от упора с чашки Гамо мач от 5 чашки две от тях отиват където си искат. Това ме разколебава понякога в мислите ми за тази пушка.Като цяло както каза за 160 лв. си е отлична пушка
 
A

Anonymous

Гост
[]
Гамо мач са любимите муниции на МЕТЕОРА.Най-добрите си групи съм ги
правил с тях. TS-18 за ветровито време - също е добре. Просто се придържай към гамото.
Докато имах Метеор правех планове и за газова пружина и за фалшива цев - в края на краищата преминах на европейски производители и по-нисък калибър - сега съм доволен.
 
Нагоре