METEOR AR-1000 MAGNUМ, QB и т.н.

boybey

Потребител
Особено Мнение.
Така членове на комисии, съдебни заседатели и др. изобщо изразяват своето мнение върху решения, протоколи, и т.н. документи, с които не са съвсем съгласни.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Прав си за ОМ.
Макар, че ми е първата пушка и я купих с голям мерак и аз имам ОМ към нея.
В смисъл иска време и свикване, с две думи малко особена е, очаквах малко повече точност от нея.
Може точността да зависи от задприкладното устройство. :D
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
pavloff написа:
Прав си за ОМ.
Макар, че ми е първата пушка и я купих с голям мерак и аз имам ОМ към нея.
В смисъл иска време и свикване, с две думи малко особена е, очаквах малко повече точност от нея.
Може точността да зависи от задприкладното устройство. :D
Прав си колега.
В началото човек е винаги впечатлен.
Когато еуфорията премине , започва да гледа по-реално на нещата.
Когато избирам стока в магазина , щателно я оглеждам.
Като се прибера в къщи, виждам нещата , които ако бях ги видял в магазина , стоката нямаше да я купя.
И не става въпрос за пушки.
С всичко е така.
 
A

Anonymous

Гост
Към колегата Pavloff:
Не бих казал, че е само задприкладното у-во ;)Айде и от мен едно ОМ ;)
Аз пуснах тая тема в "другия" форум, имайки предвид сравнително качествената изработка /поне външно/ за нищожни пари. И това че е копие на реномирана фирма... НО...
Две ми минаха през ръцете. Като втората умишлено я взех в 4.5, надявайки се "редосеялката" да престане. Уви. Добра визуално пушка, достатъчно силна, но с изключително "капризна" /да не кажа друга дума!/ цев. Това явно е главния елемент, който я отличава от нориките. В което лично се убедих с течение на времето. И... достатъчно рязък откат за тая начална скорост /230-240м/с/.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
ом и от мен,обаче един от най-добрите фултунинги на иводок е на метеорче.на фона на няколко невероятни хатсана(вж.резултатите от посл.2срещи)метеора има в плюс добър спусък
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
А мене , понеже не се изказах ласкаво за Метеора , публично ме изгонихте от темата. :mad:
Сега вече и други разбраха , че не е чак толкова по- по -най.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Към колегата badiri,
подкрепян това което си написал за Метеора напълно.

Към ivodoc ,
за поне не съм твърдял, че пушката е по-по -най.
Като им погледна цената и производителя на Метеора и като я сравня с други пушки стигнах до извода "за тези пари -толкова".
В този форум поне може да изразяваш свободно менията си ;)
 

st_beer

Редовен Потребител
Леле как сте я оплюли тая пушка. Само аз ли си я харесвам толкова много? Може и аз да съм късметлия и да съм попаднал на добра бройка че толкова да съм доволен от нея. Имам и Бам 21 като ги сравнявам двете по точност и сила Бам 21-та е само едно стъпало над метеора.Това е моето мнение за Метеора и не съм с ОМ за него.
П.П Ето 3 мишени на колегата Pavloff които той не харесва и иска още от пушката. Мишените са на по 5 изстрела в мишена на 25 м с упора. Чашките на 2-те с гамо мач а едната е с фтт




 

Иван Димов

Потребител
Нямам големи наблюдения за Метеора,но когато прострелвахме такава на мой колега,на механични от 30 м. ,целта беше капачка от туба за минерална вода-10 л. ,всички чашки бяха вътре,(на механични ).За мен това е достатъчно.Пушката се представя много добре.Не ангажирам никой.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Аз на механични ни съм и стрелял.Като взех да ги настройвам за първи път и болчето на мерника задираше в приклада.Свалих го и само с оптика съм стрелял.
Отлична прострелка си направил.Поздравявам те.Казвам го без да се подигравка.
 

Иван Димов

Потребител
Когато я прострелвахме,(в задния двор на фирмата ),има дължина 60-70м.От едната страна извън оградата има две череши.Беше по черешово време и се събраха няколко сеирджии.Та единия ,който не беше пипал пушка ,от първия изстрел свали един косар от една от черешите от около 25 м. без упора,пак на механични.И той самия се изненада. После му се накарах едно хубаво за постъпката,но косара не можахме да съживим.Беше много умрял.
 
A

Anonymous

Гост
Здравейте.Днес установих че маншета на метеора е заминал.Случайно видях че една съчма е влязла в дъската съвсем малко,а онзи ден си я дупчеше без проблем.Като надух през цевта издишаше мъжката.Разглобих пушката веднага и ето резултата:

http://picbg.net/pic.php?u=2994219wjx&i=211949
http://picbg.net/pic.php?u=2994219wjx&i=211950

Чудих се как ще се отчупи парче от него и се загледах в цилиндъра.След почистване в дъното на цилиндъра в ъгъла забелязах някаква черна точка която не изчезва след бъркане с парцала.Снимах,увеличих, и ми се струва че е нещо набито там.Моля дайте идеи как да го разкарам от там.Ето снимка на цилиндъра:
http://picbg.net/pic.php?u=2994219wjx&i=211945
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Трябва ти челен зенкер с размера на цилиндъра.
Нещо подобно на инструмента , който продават за ремонт на водопроводни кранове и смесителни батерии , на който да се удължи дръжката.
Ако намериш някъде маншети за тая пушка, пиши къде.
 
A

Anonymous

Гост
А там кадето е набито това нещо като канал ли е и зенкер с такъв размер дали съществува.
А за маншет утре ще ходя да проверя на едно място където уж ги произвеждали,ще споделя резултата
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Опитвал съм, но не ми хареса резултата.
Правих от черния полиамид за едно Гамо кадет.
 
Нагоре