Kral Arms

Sa8o

наказан
Трябва да взема нещо такова.
ами за парите си вижда прилично, скалата е много добра във 1ва фокална - има и скала за пресмятане на разстояния, която доста добре се справя и посред мен вижда по добре от лийпърса в същия клас, защото ги имам и 2те.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
ами за парите си вижда прилично, скалата е много добра във 1ва фокална - има и скала за пресмятане на разстояния, която доста добре се справя и посред мен вижда по добре от лийпърса в същия клас, защото ги имам и 2те.
Дай ако имаш някакъв линк или точно наименование на тази оптика.
 

NRG

Потребител
Здравейте на всички! Първо искам да кажа ,че съм нов във форума и се извинявам педварително ако нещо не се изразя правилно или не намеря точните думи.

Ще започна малко по отдалеч за да бъде по ясна цялата картинка.

От около месец назад покрай хобито ми (airsoft) случайно попаднах на някакво видео в youtube с въздуни пушки (мисля ,че беше за FX impact) и много се впечатлих.Почнах да чета из нета за някакъв по бюджетен вариянт който може да бъде усъвършенстван с времето и неусетно се „надъхах“ да си взема Kral Arms bigmax X. Купих го от човек ,който ги внася от Турция ,като той ми каза ,че пушката е нова и нищо не е пипал по нея. Мина една седмица ,пострелях малко и реших да я отворя ,за да видя какво е състоянието на о-пръстените ,да я поизчистя ,ако има някакви стружки от завода и евентуално да полирам спусъка. След като отворих пушката бях доста озадачен и затов търся ВАШЕТО мнение.Това възможно ли е да бъде така от завода?

Трансфер порт – 5,8мм (струва ми се много)

Отвор на цевта – 5,45мм и има драскотина от бургия срещу отвора
20211214_072922_800x600.jpg 20211214_073150_800x600.jpg
Отвор на клапано тяло – 5,9 – 6,1мм ,елипсовидна форма и драскотини от бургия срещу отвора
20211214_072527_450x600.jpg 20211214_072751_800x600.jpg
Клапан - клапана в инструкцията е различен ,но до колкото разбрах в по новите модели от Kral са сменили дизайна.Почнал е да се рони от страната на пружината.
20211214_085249_800x600.jpg 20211214_085301_800x600.jpg
Пружина на ударника – срязана е на ръка ,вижда се драскотина на първата витка.
1.jpg
 

Jorom

Редовен Потребител
Да няма грешка в размера на ТП...
Моите два Бигмакс-а фабрично бяха с трансферпорт 5мм, и резба в края му 6мм
единия го разпилих, като увеличих ТП на 6,6мм, но заради това нарязах нова резба 8мм, и сложих нов стопорен винт 8мм
Може ли да провериш колко мм е стопорния винт отгоре на цевната кутия, който е навит в края на ТП?
А пушката си изглежда нова, и във фабрично състояние.
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Значи има фабрични БМ Х с 8мм стопорен винт на ТП...не бях виждал, моите са от първите, а явно че по-късно са минали на по-широк ТП
Какъв е оптималния размер на ТП за пушка във фабрично състояние според теб ? Мисля да разпробия ТП и на втория БМ, който си е във фабричното състояние Имам бургия 6,5, 6,6, 6,8мм
 
Последна промяна:

NRG

Потребител
Да няма грешка в размера на ТП...
Моите два Бигмакс-а фабрично бяха с трансферпорт 5мм, и резба в края му 6мм
единия го разпилих, като увеличих ТП на 6,6мм, но заради това нарязах нова резба 8мм, и сложих нов стопорен винт 8мм
Може ли да провериш колко мм е стопорния винт отгоре на цевната кутия, който е навит в края на ТП?
А пушката си изглежда нова, и във фабрично състояние.

Винта е 8мм
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте на всички! Първо искам да кажа ,че съм нов във форума и се извинявам педварително ако нещо не се изразя правилно или не намеря точните думи.

Ще започна малко по отдалеч за да бъде по ясна цялата картинка.

От около месец назад покрай хобито ми (airsoft) случайно попаднах на някакво видео в youtube с въздуни пушки (мисля ,че беше за FX impact) и много се впечатлих.Почнах да чета из нета за някакъв по бюджетен вариянт който може да бъде усъвършенстван с времето и неусетно се „надъхах“ да си взема Kral Arms bigmax X. Купих го от човек ,който ги внася от Турция ,като той ми каза ,че пушката е нова и нищо не е пипал по нея. Мина една седмица ,пострелях малко и реших да я отворя ,за да видя какво е състоянието на о-пръстените ,да я поизчистя ,ако има някакви стружки от завода и евентуално да полирам спусъка. След като отворих пушката бях доста озадачен и затов търся ВАШЕТО мнение.Това възможно ли е да бъде така от завода?

Трансфер порт – 5,8мм (струва ми се много)

Отвор на цевта – 5,45мм и има драскотина от бургия срещу отвора
View attachment 95202 View attachment 95203
Отвор на клапано тяло – 5,9 – 6,1мм ,елипсовидна форма и драскотини от бургия срещу отвора
View attachment 95204 View attachment 95205
Клапан - клапана в инструкцията е различен ,но до колкото разбрах в по новите модели от Kral са сменили дизайна.Почнал е да се рони от страната на пружината.
View attachment 95206 View attachment 95207
Пружина на ударника – срязана е на ръка ,вижда се драскотина на първата витка.
View attachment 95209
Нормална комшийска изработка като цяло ;) Такива драскотини от свредло срещу отворите не бях виждал на нова пушка. Бай Сали може да е жулил повече ракия предната вечер :) 5.8мм трансферпорт не е много според мен. Трябват ти нови пружини, нов Б.К. с качествен полиацитал или полиамид, изравни проходните отвори (цевта я направи на конус 5,8мм на 5,45мм) , полирай всички триещи части на ударната група. В темата има информация колкото искаш.
 

NRG

Потребител
Ако трябва да съм честен ,не очаквах да видя точно това като разглобих моята пушка , може просто аз да съм "късметлия". Нека хората да знаят какво да очакват!
Контрола на качеството явно е нисък или по скоро го няма! Всичко е на късмет ,но и това съм го срещал по назад в темата ,така ,че не виждам нищо скрито или премълчано.
 
Нагоре