Kral Arms

nikokolev73

Потребител
Гадняр аз съм бе не ма ли позна от русе чародейка дай да я упраим тая пущина че да не я ударя като дейстейта у земята
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ники, моля те недей. Ще я оправим, случва се. Провери първо пружинката на водача на дотиквача да не е омекнала.
 

Jorom

Редовен Потребител
Защо започна да ми се отваря зареждащия лост всеки път при изстрел пушката е крал пънчер макси ако е от гумичката в цевта ходих на микромакса а там тъпунгерите гледат и са пулят нямаме такъв размер откъде сега такава гума 6.35

Не е от гумичката! Лоста се изкривява и почват проблемите с отваряне при изстрел Може да го свалиш и изправиш за да се убедиш че е от него, но не след дълго - в зависимост от това колко ти е силна пушката , отново ще се изкриви и започне да се отваря при изстрел! Веднъж изкриви ли се, и да го изправиш, отново ще се изкриви! На моя Брейкър го изправях няколко пъти! Лекува се със смяна на оригиналния кашкавален лост със железен! Оригиналния на Пънчер Брейкър не го лови магнита, новия вече го лови! Аз взех от турция такива железни лостове за Брейкърите, тук би трябвало да има такива в ИСД
Лоста на Бигмакс Х го лови магнита
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Ето и снимки от сглобката на лайнера със съдействието на Кристиан и Сашко(dushata) :winner::cheers:

IMG_20201125_165108.jpg IMG_20201126_202240.jpg
Обмислям дали да не направя отвора на цевта откъм ТП на моя Kral Ekinoks 6.35mm по същия начин, както го е направил Lidkin! На Екинокса, също както на Емпайъра отвора не е по средата на цевта, а отстрани и мисля че такъв отвор доста ще отпуши пушката... Много добра идея ми се вижда, дори и да не е негова, евала че не си крие работата, и други можем да се възползваме от добрите идеи! :winner:
Пушката последно като я мерих беше около 70 дж с много добро плато (Баракудите 2,0 гр ги мята със скорости около 270 м/с)
Какъв прираст на скорост да очаквам от тази промяна?
 
Последна промяна:

jony

Потребител
Колега jorom, ти лично видял ли си как е монтирана цевта в цевната кутия, защото ако леглата на сторерните болтове са от страни на цевната кутия тогава отвора на цевта ще бъде от долу.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колега jorom, ти лично видял ли си как е монтирана цевта в цевната кутия, защото ако леглата на сторерните болтове са от страни на цевната кутия тогава отвора на цевта ще бъде от долу.
Аз не знам от Крал да имат модел ПЦП, където стопорните болтове хващащи цевта да са от страни на цевната кутия. Някой ако е виждал такова "чудо" да каже.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колега jorom, ти лично видял ли си как е монтирана цевта в цевната кутия, защото ако леглата на сторерните болтове са от страни на цевната кутия тогава отвора на цевта ще бъде от долу.

Цевта си е монтирана съвсем нормално, в цевната кутия. Болтовете са си отгоре, а отворът на цевта е отдолу. Просто, въпросният отвор не се намира по средата на цевта, а е изнесен встрани от центъра на окръжността и. Болтовете нямат никакво отношение към този отвор и могат да бъдат поставени навсякъде. Те са си отгоре на цевната кутия и няма никаква нужда да бъдат другаде, нито нещо им пречи. Отворът на цевта е настрани, при автоматичните, защото самият трансферпорт е настрани, а не по средата на цевната кутия. Това е така, защото, през средата на цевната кутия има друг отвор, през който минава шината, която е свързана с ударника и презарежда пушката. За да не се срещнат двата отвора, този за трансферпорта е изнесен настрани. Съответно и отворът на цевта, който се пада над него, също се налага да е настрани от централната линия на цевта.
 

Jorom

Редовен Потребител
Колега jorom, ти лично видял ли си как е монтирана цевта в цевната кутия, защото ако леглата на сторерните болтове са от страни на цевната кутия тогава отвора на цевта ще бъде от долу.
Не само съм ги видял, но и лично аз им махнах автоматиката на двата ми Екинокс-а и ги направих с ръчно болтово зареждане!

Направих нов клапан от полиамид с диаметър 10мм, и замерих скорости В момента Екинокс-а ми 6,35 стреля ЖСБ 1,64 със 300+м/с, 2,0 гр със 290 м/с (84 J), а 2,2гр със 270 м/с Това е с оригиналната пружина, ще пробвам с друга да видя какво ще постигна като сила и плато
Разширих отвора на цевта откъм ТП от 4,5 на 5 мм, разликата е само 3-4 м/с, отказах се да го разширявам повече - както го е направил Лидкин!


EDIT:
Пружината на клапана е доста корава, сгъвам я върху кантара, показва 5 кг! Оказа се че нямам толкова тънка пружина за ударника, и затова натегнах оригиналната на макс - с още половин оборот! Резултата е че при 180 бара, 2,0 гр вече ги стреля със 295 м/с, а 2,2 със 285 м/с, плато засега няма да меря, нямам въздух
Като я взех тази пушка не можеше да забие сачма от 10 м , група никаква...то оставаше и да има с тази скорост, само рикошети...толкова беше удушена с ТП по спомен беше 3,5-3,6 мм на 6,35мм, аз го направих 6 мм! A сега стреля 2,0 гр почти с 300 м/с
БигМакс-а ми с късата цев при същото налягане, стреля 2,2 гр със 290 м/с , а Екинокс-а ги стреля със 285 м/с (89 J) Е, какво да искам повече от това пушле...90 джанки извади. Доволен съм, даже доста съм доволен!
 
Последна промяна:

jony

Потребител
Колега IIcooIj , това че не си виждал такова чудо за странични стопери си е твой пропуск
Простено да ти е... защото си от скоро във форума а на времето когато имаше само АТ-44 някои от колегите си слагаха допълнително стопери и от страни на цевната кутия за допълнително стабилизиране на цевта, което аз лично не харесвам но го е имало.
Тук не става въпрос за стандартно произведени PCP,защото ние коментираме тунинг на някои колеги кадето техническите решения са най-различни и разбира се че не всички са сполучливи. и това което коментирах не беше предложение а предположение.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колега IIcooIj , това че не си виждал такова чудо за странични стопери си е твой пропуск
Простено да ти е... защото си от скоро във форума а на времето когато имаше само АТ-44 някои от колегите си слагаха допълнително стопери и от страни на цевната кутия за допълнително стабилизиране на цевта, което аз лично не харесвам но го е имало.
Тук не става въпрос за стандартно произведени PCP,защото ние коментираме тунинг на някои колеги кадето техническите решения са най-различни и разбира се че не всички са сполучливи. и това което коментирах не беше предложение а предположение.
Колега, ти май четеш между редовете. Прочети ми пак горната публикация. Аз пиша конкретно за марката Крал армс. Не визирам други производители! При тунинг интервенция на Крал няма нужда от допълнителни стопорни болтове (от страни или от където и да е било) на цевта. Тъй, че не виждам за какъв мой "пропуск ми пишеш" ! Има колеги, където се занимават професионално с тунинг на ПЦП-та и ако бъркам могат да ме поправят. Все пак човек се учи докато е жив :)
 
Последна промяна:

jony

Потребител
Колега, това за което говорим ,коментар ли беше или реклама? Защото ако искаш да рекламираш, можеше да го направиш и по по-интелигентен начин без да намесваш и оръжейните майстори.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колега, това за което говорим ,коментар ли беше или реклама? Защото ако искаш да рекламираш, можеше да го направиш и по по-интелигентен начин без да намесваш и оръжейните майстори.
Колега, както на теб ти харесва, така го разбирай ;)
 

Amfo

Редовен Потребител
Привет! Четох доста ,но определено няма как да достигна дори и малко от вашето ниво . Има стотици модели на пцп пушки . Струва ми се най-удачно да ви попитам за мнение относно тази пушка на крал армс KRAL ARMS Puncher KNIHGT описано е че може да сменят цевите, но от четенето разбрах , че няма смисъл от турски цеви. По конкретно ако някой има информация в калибър .25 нека да сподели . Общо взето съм решил да отделя до 1500 лв най-много за пушка , но ми се иска да е bullpup . И ако може Gadnqra да обясни каква е схемата с този от Русе , който продава в олх и базар пушки на крал армс , дали си струва човек да се занимава с него, разбира се ако познава човека. Просто предполагам,тъй като са от един град . Като цяло съм отворен на предложения от ваша страна до тези пари , които съм посочил . Желанието ми е пушката да дава сигурност по отношение на точност в диапазон 50 - 80 метра . Благодаря предварително за отделеното време и споделената информация .
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Поздрави колеги, възхищавам се на интуицията Ви.....
Колега, нещо не те разбрах, какво имаш предвид за интуиция. Има ли модел на Крал със стопорни болтове на цевта, които да са отстрани на цевната кутия? Аз не съм виждал все още. Ако има, ако обичаш, би ли посочил модела?
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Привет! Четох доста ,но определено няма как да достигна дори и малко от вашето ниво . Има стотици модели на пцп пушки . Струва ми се най-удачно да ви попитам за мнение относно тази пушка на крал армс KRAL ARMS Puncher KNIHGT описано е че може да сменят цевите, но от четенето разбрах , че няма смисъл от турски цеви. По конкретно ако някой има информация в калибър .25 нека да сподели . Общо взето съм решил да отделя до 1500 лв най-много за пушка , но ми се иска да е bullpup . И ако може Gadnqra да обясни каква е схемата с този от Русе , който продава в олх и базар пушки на крал армс , дали си струва човек да се занимава с него, разбира се ако познава човека. Просто предполагам,тъй като са от един град . Като цяло съм отворен на предложения от ваша страна до тези пари , които съм посочил . Желанието ми е пушката да дава сигурност по отношение на точност в диапазон 50 - 80 метра . Благодаря предварително за отделеното време и споделената информация .
Познавам добре, човека, за който ме питаш. Приятел ми е, коректен е, от Русе е и е наш колега, тук във форума. Казва се Левент, пише се llcoolj. Ако те интересува нещо, по-конкретно, можеш да се обърнеш към него.
 
Последна промяна:

Amfo

Редовен Потребител
Да ти кажа , цените са истински но за в Турция мисля. Поне на такива цени ги намирам в турски сайтове. Но определено има нещо гнило. Аз му писах , веднага ми отговори макар ,че беше късно. Честно казано изглежда съмнително. Някой друг ако има повече инфо да сподели.
 
Нагоре