Kral Arms

llcoolj

Редовен Потребител
Тука са 6 пъти 266м/с, 1,645 жсб, пушлето прави 12 изстрела в 2 м коридор от 200 до 140 бара
Много добре се е получило пушлето. Все едно редуктор сте му монтирали. Цевта оригиналната ли е ? Каква и е дължината ?
 

rivan

Редовен Потребител
Да Ви представя Франки (Франкенщайн). Преработено Джъмбо в булпап. Първа стрелба след метаморфозата. View attachment 88804 View attachment 88805 View attachment 88806 View attachment 88807
Отлична метаморфоза. Днес бях в магазин ISD и разглеждах отново различните модели Kral Arms. Направи ми впечатление, че тези с цилиндричен резервоар имат на цевната кутия отдолу една вкопана дъга, в която ляга кръглият резервоар. На моделите с бутилка, там където ляга Z-преходът е право. Въпросът ми е : правил ли си някакви доработки на цевната кутия, или резервоарът ляга точно, без допълнително пипане? Защото по мои сметки, преработката на Jumbo-то ми в префасонирано NP-03 с оригинални части ще ми струва грубо едни 300-350 лв и ще имам две функционално различни пушки с минимум средства. Засега евентуално само това несходство ме спира. А Jumbo-то ми е с новия спусък, докато NP-03 всичките, които гледах са със стария. Дано съм успял да задам разбираемо въпроса!
 
Последна промяна:

PUNISHERvw

Редовен Потребител
На Крал частите са взаимозаменяеми.Така,че слагай каквото искаш няма ядове.Аз имах НР02 и му сложих 450сс бутилка без ядове.Клапана си влиза в кутията и го фиксираш с стоперните болтчета и пукаш на воля.Само си нагласи проходните отвори да съвпадат.
 

Georgi K.

Новодошъл
Здравейте колеги
Захванах се с тунинга на монарха та да попитам дали пружина от такер (доста по корава от оригиналната...поставена изключително трудно се натиска клапана с палец) с дебелина на тела 1,7 мм и дължина 5 см. би станала за клапана а на ударника чиято тежест намалих на 40 грама ще е добре да поставя оригиналната му пружина с напъхана в нея оригиналната пружина от бойниа клапан
Понеже не съм запознат по моята логика пружината на бойния клапан трябва да е по мека от пружината на ударника но дали е така ?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пружината на клапана трябва да е такава, че да натискаш клапана трудно. Тогава можеш да слагаш и яка пружина на ударника. Естествено, ще трябва и хронограф, за да проследиш платото и колко да натягаш пружината на ударника.
 

kosmev

Редовен Потребител
с дебелина на тела 1,7 мм и дължина 5 см
На мен тази дебелина ми изглежда множко. По спомен като подбирах пружината на ударника тези с диаметър 1.5мм ми идваха твърди.
Накрая оставих заводската с диаметър 1.3мм.
За клапана според мен следва да е по-мека от тази на ударника, нея не съм я сменял. Според мен ако си с оригиналния клапан тя не влияе много, защото основния натиск, който затваря клапана, идва от дебелото му стебло - 5.2мм
Ако му намалиш диаметъра съответно и натиска намалява на квадрат и тогава вече пружината почва да влияе.
Ударникът колко тежеше оригинално, че успя да му вземеш цели 40 грама - или го направи да е толкова? По принцип по руските форуми съветват теглото му да е три пъти теглото на клапана. Твоя клапан претегли ли го? Моя беше около 16 грама по памет.
Ако е тежък и му сложиш и твърдя пружина, след като си олекотил и ударника, рискуваш да ти трябва прекалено силна пружина за да го отвори достатъчно - от там твърд спусък и износване на лостовете по зареждането.
При мен след смяна на клапана с по-лек с по-тънко стебло трябваше значително да намаля натяга на ударника. Което направи работата на механизмите и стрелбата много по приятна.
 
Последна промяна:

Georgi K.

Новодошъл
Моя клапан тежи 14 грама а ударника беше около 58-60 грама и чрез пробиване в задния му край го намалих до 40 грама зачудих се дали да не си търся нов клапан или поне само нов полиамид защото си мисля че този ще се деформира лесно
Иначе на този етап смених всички О пръстени както и този на манометъра (оказа се че изпуска) разпробих трансверпорта до 5,5мм. А черната тапа на клапана я направих 6,5 мм като се чудя дали да не я пипна с още един милиметър
Като цяло голям зор беше до де изкарам цевта и докато развия клапанното тяло от цилиндъра от там вече всичко беше доста лесно единствено малко ме затрудни разпробиването на ударника с цел намаляне на тежестта но с свредло за стъкло от бриколаж се получи без много псуване(преди това счупих две свредла и затъпих едно кобалтово) ще кача снимки след като измисля какво да правя с пружините че вече се обърках
 

kosmev

Редовен Потребител
Отвора в капачката на клапана колко беше? Това, в което се опира пружината на клапана.
Поне според мен подмяната на клапана не дава чак толкова мощност, колкото по-добър разход, както и възможност да имаш по-слабо натегнат ударник.
Т.е. може да пробваш така как се държи пушката и да почнеш да майсториш нов клапан да си готов като се счупи фабричния :D
 
Последна промяна:

Georgi K.

Новодошъл
Отвора на тапата беше стандартно малък около 2 мм.
Олекотих малко клапана направих го 11 грама като изпилих малко опашката на полиамида (там където влиза и ляга пружината) та сега обмислям за клапана да си намеря малко по дълга пружина с същия диаметър на тела с цел да е малко по натегнат а на ударника ще поставя няколко шайби на болта за натягане за да може да е по натегната пружината но да не е прекалено понеже след снощните ми опити с две пружини една в друга се счупи стоперния болт на ударника от което моя извод е че с двете пружини се натяга прекалено много ударника
Дали ако поставя изолация за тръби между цевта и кожуха на цевта ще е по тиха пушката или...?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Като си скъсил опашката на клапана, увеличаваш риска, пружината да не натиска напред, а да криви настрани. Ако поставиш изолация за тръби между цевта и шрауда, отнемаш от свободния обем и пушката ще стане по-шумна. Стопорният болт на ударника се е счупил, защото ударникът е блъскал, без да е пред него клапанът, за да ограничава хода му. За пружината на клапана си решил правилно.
 

llcoolj

Редовен Потребител
а на ударника ще поставя няколко шайби на болта за натягане за да може да е по натегната пружината но да не е прекалено понеже след снощните ми опити с две пружини една в друга се счупи стоперния болт на ударника от което моя извод е че с двете пружини се натяга прекалено много ударника
За да нямаш преразход на въздух пружината на ударника, трябва да е с такава дължина, че когато пушката е в незаредено състояние , пружината да се движи свободно напред-назад в цевната кутия с 4-6мм.
 

Georgi K.

Новодошъл
Благодаря за съветите
Опашката на клапана я пилнах с около 3 мм. Така че се надявам да не е се получи прегъване в страни на пружината
Ще видя какво ще се получи и като приключа с всичко ще пиша с повече данни
 

Ivalpetkov

Потребител
Здравейте колеги.Моля ако някой от вас знае от кой сайт мога да си поръчам резервни части за Kral arms puncher breaker ??? Изключвам родния ISD на които само пиша и отговор не получавам.
Моля ако някой от вас знае чуждестранни сайтове които продават части за такова оръжие.Идеята ми е да си закупя части за резерва,които са слабо място по принцип като лост за зареждане...клапан...може би цев...и т.н.
Благодаря предварително.
 

rivan

Редовен Потребител
Преди десетина дни ходих до ISD, имаха наличен лост за зареждане! Имаха и цилиндър с обем 230 см/куб, заедно с клапана, не знам от кой модел е. Знам, че имат и щуцери за зареждане и други джунджурии. Питай по телефона за наличности!
 
Нагоре