Kral Arms

Димитър Павлов

Новодошъл
Здравейте предстои ми закупуване на pcp въздушна пушка и съм се спрял на kral arms puncher breaker s bullpup 5,5 мм. Може ли да ми кажете какви са плюсовете и минусите на това оръжие. Благодаря Ви предварително!

Ето го самото оръжие.
 

Attachments

  • Screenshot_20210116_122005_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210116_122005_com.android.chrome.jpg
    55.3 KB · Прегледи: 50
Последна промяна от модератор:

rivan

Редовен Потребител
70 страници , изписани за въпросната пушка. Всички модели се различават конструктивно само по дължината на цевите си, резервоарите и прикладите, а за различните мощности по теглото на ударника и пружината. При някои модели липсва т.н. "регулатор на мощността", което е голям плюс.
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/kral-arms.7360/
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колега чак боклук не е. Но ако днес трябваше да си купувам пушка на Крал Армс нямаше да е Пънчер Брайкър. Щях да взема Джъмбо Дазъл с голяма бутилка 500 сс и работно налягане 250 бара.

Първото което щях да направя е да поръчам по-надеждна и по-лека бутилка с обем 500 сс и работно налягане 300 бара. Като тази https://www.bestfittings.co.uk/shop...bar-carbon-fibre-buddy-bottles-bare-no-valve/

После щях да поръчам хубава цев на FX или Лотер Валтер. И за по-малко от 2000 лева да имам страхотна пушка.

Здравейте предстои ми закупуване на pcp въздушна пушка и съм се спрял на kral arms puncher breaker s bullpup 5,5 мм. Може ли да ми кажете какви са плюсовете и минусите на това оръжие. Благодаря Ви предварително!
Имам такава има много минуси има и плюсове. За започна от проблемите, а те са много.

Минуси:

- цев която при мен беше пълен боклук, вътре с неравности като ренде. Адски бързо се зацапва заради тези неравности и отваря групата. Неравностите вътре в цевта са толкова големи, че ако се опиташ да ги полираш. Ще разшириш калибъра на цевта и няма да има подходящи чашки или слъгове с които да стреляш.

- Нямаше един отвор за въздуха да бъде в съосие с другите отвори. Страшен зор е да се синхронизират в една линия. Без да увредиш детайлите. Искат се здрави нерви и много внимание при оправянето на този проблем.

- Клапанното тяло има нужда от сериозен тунинг.

- повечето о-пръстени са наранени при монтажа и трябва да се сменят. Ако нямаш точните размери на о-пръстените и не си от голям град с добре зареден магазин за о-пръстени. Как ще ги смениш, не са един или два за смяна, много са.

- Тежи като паве около 4.2 кила без оптиката. Поне тази с ореховия приклад. Като сложиш и оптика става 5 кила. Ако не си як като животно и не вдигаш щанги. Ще те изморява това тегло, ако я носиш на излети дълго време.

Плюсове:

- За мен е красива пушка на външен вид.

- Въпреки, че тежи като паве е компактна и къса. Може лесно да се върти из гората или да се стреля от седалката на кола.

- Евтина е спрямо реномираните марки като FX или Uragan.

- Носи много на тунинг, ако имаш уменията или я дадеш на човек с такива да я нагласи.

На финал, ако държиш да имаш булпап в 5.5 на добра цена. И не те притеснява теглото от 5 кила с оптиката. И си готов да дадеш още някой лев за тунинг. Пушката става. Може и да не се наложи смяна на цевта, ако си късметлия. Но не разчитай много на тоя късмет.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Днес, още един колега ми потвърди за 200 барова бутилка, отзад, при Бигмакс Х 6,35. Съветвам, всички колеги, собственици на такива пушки, сериозно да помислят, как да се свържат с Крал и да ги запознаят с проблема. Съветвам ги и да се консултират с юрист.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте предстои ми закупуване на pcp въздушна пушка и съм се спрял на kral arms puncher breaker s bullpup 5,5 мм. Може ли да ми кажете какви са плюсовете и минусите на това оръжие. Благодаря Ви предварително!

Ето го самото оръжие.
Ако ще е Крал Армс ти препоръчвам модела Биг хорн!
https://kralarms.com/en/puncher-bighorn/
 

silver bullet

Редовен Потребител
Изглежда много добре. Махнали са безсмисления регулатор, който спъва мощността. И приклада е с модерен и хубав дизайн. Ако случи на цев пушката си заслужава.:rambo:
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Махнали са безсмисления регулатор, които спъва мощността
Само са забравили да махнат вдлъбнатината на приклада за него,ама това е в случай, че някой реши да си го разпробие:wall:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Минуси:

- цев която при мен беше пълен боклук, вътре с неравности като ренде. Адски бързо се зацапва заради тези неравности и отваря групата. Неравностите вътре в цевта са толкова големи, че ако се опиташ да ги полираш. Ще разшириш калибъра на цевта и няма да има подходящи чашки или слъгове с които да стреляш.

- Нямаше един отвор за въздуха да бъде в съосие с другите отвори. Страшен зор е да се синхронизират в една линия. Без да увредиш детайлите. Искат се здрави нерви и много внимание при оправянето на този проблем.

- Клапанното тяло има нужда от сериозен тунинг.

- повечето о-пръстени са наранени при монтажа и трябва да се сменят. Ако нямаш точните размери на о-пръстените и не си от голям град с добре зареден магазин за о-пръстени. Как ще ги смениш, не са един или два за смяна, много са.

- Тежи като паве около 4.2 кила без оптиката. Поне тази с ореховия приклад. Като сложиш и оптика става 5 кила. Ако не си як като животно и не вдигаш щанги. Ще те изморява това тегло, ако я носиш на излети дълго време.

Плюсове:

- За мен е красива пушка на външен вид.

- Въпреки, че тежи като паве е компактна и къса. Може лесно да се върти из гората или да се стреля от седалката на кола.

- Евтина е спрямо реномираните марки като FX или Uragan.

- Носи много на тунинг, ако имаш уменията или я дадеш на човек с такива да я нагласи.

На финал, ако държиш да имаш булпап в 5.5 на добра цена. И не те притеснява теглото от 5 кила с оптиката. И си готов да дадеш още някой лев за тунинг. Пушката става. Може и да не се наложи смяна на цевта, ако си късметлия. Но не разчитай много на тоя късмет.
o_O, страхотна пушка!Случвало ли ти се да постреляш няколко последователни дни без да ти се е налагало да човъркаш,ремонтираш и пренастрйваш нещо....?
 

rivan

Редовен Потребител
Въпреки, че въпросът не е пряко зададен към мен, ще отговоря. Имам модела джъмбо от около година. Изстрелял съм около 3К чашки. Не съм сменял уплътнения, не съм правил нищо по пушката освен разширяване на регулатора, конус на цевта без допълнително разширяване. От кутията имаше страхотно плато. Натегнал съм пружината на ударника докрай. Така прави 6 пълнителя с JSB 1,175 със 265-270 м/с. За точност съм пускал снимки. Не изпуска грам въздух за около месец, най-много толкова не съм стрелял. Градски сме, ако искаш, може да постреляме и сам да се убедиш в написаното.
Така че има и добри бройки, има и добри цеви на приемлива цена, ако се наложи. Останалото се прави и след това става много приятна пушчица. В ценовия си клас е почти без конкуренция.
 
7

7842

Гост

llcoolj

Редовен Потребител
За съжаление, в кал. 6,35 не е премахнат. Махнали са го на 7,62 и 9 мм, защото им пречи за по-широкия трансферпорт.
Един път съм внасял Бигхорн в 6.35мм за един клиент. Нямаше регулатор.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Ето от къде ще си купя бутилка.Благодаря колега.:cheers:
Гоше, и аз почнах да се замислям за една бутилка с обем 300cc. Като се наканиш да си поръчваш удари една шайба.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ето ги и моите 5 стотинки по темата: Краловете са полуфабрикати, което си е нормално за пушките от този ценови клас, където е и Hatsan, Sam Yang, SPA, Cometa, Benjamin и др. Но когато се направят, както трябва, си стават много добри, дълговечни и безпроблемни пушки, които стрелят много добре. Според мен, за парите, за които се продават, си струват и могат да зарадват много хора. Аз, поне, не робувам на марки - харесвам много пушки. По-точно, всички, които могат да се направят да стрелят добре. Моето мнение винаги е било, че най-добрата пушка, е направената пушка. И всеки знае, че малко или много всяка пушка иска пипане, за да даде максимумът от възможностите си. Това си е част от хобито. В края на краищата няма нищо страшно в тунинга и настройките - ако се направят както трябва, не се налагат постоянно човъркане и ремонти. Да не забравяме, че и повечето пушки на Daystate, които не са с електроника, също искат пипане, за да стрелят, както трябва.
 
Последна промяна:
Нагоре