Kral Arms

lynx

Редовен Потребител
И сега черешката на тортатааа, BigMax - а е на 250 бара, поглеждам аз предния цилиндър(бутилка), пише 250 бара работно(бялата щампа), на набитите надписи 265 бара работно, 450бара тестово, това добре. Ноооо поглеждам аз задния цилиндър(бутилка) и на набитите надписи пише 200 бара работно, 300 бара тестово!:stop:
А сега кажете ми, на 200 бара ли да помпя или на 250бара?
Христо, не чети какво пише на бутилката. Повечето производители на пушки си купуват резервоари от други други производители.
И на моя Дейстейт на бутилката пише работно 250 бара, но на цевната кутия има щампа да не се зарежда пушката над 210.;)
 

dberov

Редовен Потребител
И сега черешката на тортатааа, BigMax - а е на 250 бара, поглеждам аз предния цилиндър(бутилка), пише 250 бара работно(бялата щампа), на набитите надписи 265 бара работно, 450бара тестово, това добре. Ноооо поглеждам аз задния цилиндър(бутилка) и на набитите надписи пише 200 бара работно, 300 бара тестово!:stop:
А сега кажете ми, на 200 бара ли да помпя или на 250бара?
А това видяхте ли?

2021-01-13_140708.jpg
 

rivan

Редовен Потребител
При наличието на толкова простотии в тия пушки, не допускате ли, че това може да е една съща бутилка с различни надписи?
Не!!! То бива простотии, бива, ама това си е опит за убийство! Освен ако в инструкцията ИЗРИЧНО пише, че се пълни на 200 бара! И са използвали 500 куб см бутилка заради размера, независимо, че е на 250 бара! Във всички случаи трябва да се пълни макс. до 200 бара! Писах преди за най-слабото звено на една система!
 

Jorom

Редовен Потребител
Първия ми БМ дойде напомпен на около 230 бара, аз съм го помпил на 250 и е стоял така с дни без да стрелям с него но това баше преди да разбера за 200 баровата задна бутилка, след това го помпя до 220 макс
 

llcoolj

Редовен Потребител
Христо, не чети какво пише на бутилката. Повечето производители на пушки си купуват резервоари от други други производители.
И на моя Дейстейт на бутилката пише работно 250 бара, но на цевната кутия има щампа да не се зарежда пушката над 210.;)
Лошото в случая, че на BIGMAX-X на цевната кутия пише да се зарежда до 250 бара.
 

kosmev

Редовен Потребител
Те нека си го дават до 250 бара, ти си пълни до 200.
По-скоро колегата се възмущава, че магазини и производител заблуждават клиентите.
Това е все едно въже за алпинист, което от производителя го дават до 200 кила, да се продава като 250 килограмово. Уж малко ама...
Имам познати алпинисти, колкото и да са смели (откачени), никой не прави компромис с въжетата си!
Ако хванат някой продавач да ги лъже така.... жална му майка...
 

rivan

Редовен Потребител
По-скоро колегата се възмущава, че магазини и производител заблуждават клиентите
АПППсолютно!!! Това надминава почти трикратно прословутите 10% за които се приема (?), че е допустимо да се пренадуе резервоарът! Въпрос на време е да стане сакатлък, пази Боже!
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Нещата са сериозни и не трябва да се позволява, тази информация да остава само тук във форума. Трябва да се помисли, как да им се напише на тия идиоти от Крал, че са длъжни да се извинят за грешката си и да информират дилърите си, че всеки, който е закупил такава пушка от тях, има право да смени 200 баровия резервоар с 250 баров. За тяхна сметка. В противен случай ще им се спретне една подходяща анти-рекламна кампания, придружена и с други бонуси.
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Преди време купих бутилка 0.5 л на Крал от ISD,на бутилката с бяла боя надписът от Крал пише 200 бара.Обаче щампата върху метала на този който я е изпитвал е 250 бара/375 бара.
 

Lidkin

Редовен Потребител
Христо, не чети какво пише на бутилката. Повечето производители на пушки си купуват резервоари от други други производители.
И на моя Дейстейт на бутилката пише работно 250 бара, но на цевната кутия има щампа да не се зарежда пушката над 210.;)
Да знам, и при мен на Daystate е така, но на Kral-a пише 250 бара.

Те нека си го дават до 250 бара, ти си пълни до 200.
На километража ако пише 250 ти с толкова ли караш.

На повечето занимаващи се с това хоби им е ясно, но на човек тепърва навлизащ в хобито и купуващ първото си ПЦП.... Ясно е, че ще го напълни до изписаното налягане на цевната кутия и манометъра, и защо не?! Купува си 250 барова пушка, предполагаме, че производителя е нагласил някакво плато от 250бара, как ще стрелеля от 200 бара, без да я разглоби и настрой? Да предположим, че я напълни на 250бара, лятото, и я остави на задната седалка на колата два-три часа или повече? Примери много, но не мисля, че е редно да се допуска това от производител!
 

Attachments

  • IMG_20210113_174206.jpg
    IMG_20210113_174206.jpg
    236.5 KB · Прегледи: 77
  • IMG_20210113_174031.jpg
    IMG_20210113_174031.jpg
    236 KB · Прегледи: 75
  • IMG_20210113_174010.jpg
    IMG_20210113_174010.jpg
    147.7 KB · Прегледи: 75
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Да предположим, че я напълни на 250бара,
И да предположим, че турците са вложили най-"качествените" и скъпи манометри :D, които имат грешка само 5%, а човекът гледа леко под-ъгъл, начинаещ е все пак , още 5%....
Аз гледам винаги манометъра на помпата и на пушката и се равнявам по-този, който показва повече, ама дали и някой начинаещ ще се сети?
Тук ще потвърдим предполагам, че разлики в показанията не са рядкост...
Та, баровете, преди загряването в колата изведнъж стават с 10% повече и вече са 275... :bomb:
Ако трябва да залагам пари, веднага давам 100лв, че 200 барова бутилка, напомпена на 275 бара, няма да гръмне.
Ама и 1000лв да ми дават, аз тая бутилка няма да я прикладя на бузата си... :D:D
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Нещата са сериозни и не трябва да се позволява, тази информация да остава само тук във форума. Трябва да се помисли, как да им се напише на тия идиоти от Крал, че са длъжни да се извинят за грешката си и да информират дилърите си, че всеки, който е закупил такава пушка от тях, има право да смени 200 баровия резервоар с 250 баров. За тяхна сметка. В противен случай ще им се спретне една подходяща анти-рекламна кампания, придружена и с други бонуси.
Колеги направете ясни снимки при добро осветление на резервоарите с щампа за работно налягане 200 бара. Снимайте и фактурата от магазина. Със сигурност не един колега знае турски нека напише жалба с кратко описание на този сериозен проблем. И да пратим имейли до собствениците на Крал Армс.

Това е престъпна небрежност от страна на някой в производството, която удря най-много по собствениците на Крал Армс. При инцидент те ще бъдат съдени и те ще загубят милиони от продажби. Може дори и да фалират при тежък инцидент и последвалия международен скандал. Който ще обиколи всички американски, европейски и руски форуми за въздушно оръжие.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Вероятно собствениците въобще не знаят за проблема с резервоарите. Това са големи фирми с много служители. Кой знае кой смотаняк не си е свършил работата. Заради такива небрежни типове фалират цели фирми.
 
Последна промяна:
Нагоре