Kral Arms

batnan

Редовен Потребител
Бил почнал да стреля от десет годишен шшш с каква пушка? :D От тия дето бяха по караваните, стрелбището по-капачки дето се стреля от 1.5м -2м максимум ей шампионе..Ти знаеш ли какво е да имаш въздушнта пушка при бай тошовото време а? Абе палячо бил стрелял с какво с лък правен, или с фунийки..


Прочети малко за ОСО https://bg.wikipedia.org/wiki/Организация_за_съдействие_на_отбраната
И аз съм ходил на спортна стрелба имаше стрелбище в 55 блок в Славейков, имаше и в Автото. Отделно изкарах курс за парашутист и водолаз ,ей тъй без пари .
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колега, сега съм на 44 а стрелям отпреди да стана на 10! Няма какво да ги разбирам работите по-нататък относно методите за презареждане, имам си предпочитания: харесвам болт, не харесвам сайдлевър това е!
Харесвам бегачки, друг харесва лимузини или СУВ, въпрос на вкус!
Аз на състезания не ходя, свикнал съм на болт и ръчката не я приемам и не я харесвам, това е! Имам пушка със сайдлевър.

А относно пушко-пистолетите. те са си пълна тъпотия - дължина по-голяма от на булпап, за сметка на това обаче са с къса цев, и бутилката е навряна в главата ти и гръдния кош, айде нямам нужда от подобни идиотщини!

Има и други модели пушко-пистолети на Kral Arms, като NP03 и NP05, където бутилката не ти е навряна в главата и гръдния кош. Всичко е въпрос на лични предпочитания.
 

Jorom

Редовен Потребител
Да, llcoolj, има и други модели като изброените от теб NP03 и NP05, но за съжаление са с ръчно презареждане, а аз искам полуавтоматичен, така че за момента няма да взимам полуавтоматичен пистолет.

@ anibis, гледам много си се газирал нещо, изпусни парата малко да не почвам и аз с палячо, смешник и подобни, щото не ми се занимава честно казано...но ако много държиш, ще направим панаира!
Питах те къде във Варна има чашки ЖСБ, щото си от Варна, а ЖСБ 2,2гр МК2 ги взех от там, не за друго! Не, щото си мега-гига-супер точния стрелец и разбирач по пушките! За оценки от теб ми е през оная работа да ти кажа! В този форум има 3-4 човека на съветите на които бих обърнал внимание, ти не си от тях!
Колкото и странно да ти изглежда, ДА, точно по Бай Тошово време баща ми имаше Хаенел 4,5мм! И стрелях с чешки чашки!
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Haenel_III-284_geknickt.jpg IMG_20200216_221441.jpg IMG_20200216_221413.jpg

Ето я същата пушка като тази която имаше баща ми, и на която стрелях по Бай Тошово време, ето ги и чашките с които стрелях...не са чешки, а немски. Баща ми ги донесе от източна германия като ходи на екскурзия навремето А кутия като тази беше пълна с над двайсет кутийки от тези чашки! Почти всичките ги изстрелях аз, и като свършиха си купувах от българските в белите пластмасови кутийки! И така да 1997, когато баща ми купи от София две Норики 5,5мм - Джет и Марвик! На Джета съм му сложил газова пружина и още си го имам!
С тоя прастар Хаенел доста доста пернати са дали фира, но най-едрото което съм свалял беше огромен мъжки мисирок, който беше успял да избяга точно преди коленето му, и по някакъв начин беше се качил на няколко метра височина на едно дърво в двора За негово съжаление, се върнах от училище преди да успее да прескочи у комшиите! Само един изстрел, и приключи драмата! Много беше вкусен!
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Ей с тъп човек и с тъп нож не се върши работа, да изпусна парата,абе паляк каква пара та гони и тебе?
А дали ще вземеш от мен съвети ооо шампионе би боло адски хубаво и защото нищо не вдяваш и нищо не знаеш а само простотии дрънкаш, ама то си е от втория етаж.
Жив и здрав бъди! А за панаира оооо чакай нищо не си разбрал.
спирам да пиша защото нищо не вдяваш,ей това е проблема.
Лека!
 

Jorom

Редовен Потребител
Ммесстя го мощно в другия крачол!
Сложих те в списъка с игнорирани потребители! Айде със здраве!
 

silver bullet

Редовен Потребител
Колеги някой знае ли размера на о-пръстена, който е вътре в цевта? Този о-пръстен, който уплътнява около избутвача на съчмите. Питам за калибър 6.35. Пушката е Пънчер Брейкър.

След като смених цевта на Пънчер Брейкъра с 6.35 и малко по-голяма дължина 58 см. Енергията нарастна. Имам 10 изстрела с 100 - 103 джаула от 215 до 175 бара. Това е със съчми spoton тежки 2.85 грама. Още не съм тествал точност с тях. Но енергията е впечатляваща 100 - 103 джаула. Промените по пушката са следните: Отвори с диаметър 5 мм на клапанното тяло и на цевната кутия. Отвор в регулатора 4.6 мм на 5 мм под формата на елипса. Отвор в цевта 4.6 мм. Отвор вътре в клапанното тяло - около щока на клапана 7.5 мм. Разширен отвор в клапанното тяло - този около главата на клапана с 0.3 мм. Нова по-силна и качествена пружина на ударника с дебелина на телта 1. 4 мм. Отвор 5 мм в капачката на клапанното тяло. Тази капачка която подпира пружината на клапана отвътре в резервоара.

Сега остава да поръчам по-дълъг резервоар с обем 330 сс и работно налягане 250 бара. И ще имам 20 изстрела с 100 джаула в идеално плато.
 
Последна промяна:

silver bullet

Редовен Потребител
Знам, но ми се иска да намеря подобна дължина с работно налягане 250 или 300 бара. Дори да е 300 бара пак ще го пълня на 250 бара. Защото така е по удобно да не свършва бързо въздуха в бутилката за зареждане.

Мерил ли си размера на о-пръстена вътре в цевта на 6.35. Защото ми се скъса оригиналния при монтажа. И сега не знам размера му. Сложих 6Х1.5 докато мерих скоростта. Но съчмите влизат с голямо триене в него.
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Имам 10 изстрела с 100 - 103 джаула от 215 до 175 бара. Това е със съчми spoton тежки 2.85 грама. Още не съм тествал точност с тях. Но енергията е впечатляваща 100 - 103 джаула.

Колега, ще те разочаровам, но точност с тея яйцевидни проектили няма как да имаш Аз се набутах с две кутии от тея боклучави куршумчета, освен за стрелба от упор в главата на някое прасе, не знам за какво друго мога да ги ползвам Моите са 2,85 грама
Прострелвах оптиката вкъщи, та ги пробвах от 13 метра: летят като мухи - група 8 см, а в същото време вкарвам в една дупка ЖСБ 2,2 гр

Колегата адаш - 7842 ако не греша беше споменал че не са точни...ако иска, да сподели какво мисли за тези проектили
Гледам че има и малко по-тежки - 2,92 грама, някой има ли впечатления от тях или са същия боклук като 2,85
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Колега, ще те разочаровам, но точност с тея яйцевидни проектили няма как да имаш Аз се набутах с две кутии от тея боклучави куршумчета, освен за стрелба от упор в главата на някое прасе, не знам за какво друго мога да ги ползвам Моите са 2,85 грама
Прострелвах оптиката вкъщи, та ги пробвах от 13 метра: летят като мухи - група 8 см, а в същото време вкарвам в една дупка ЖСБ 2,2 гр

Колегата адаш - 7842 ако не греша беше споменал че не са точни...ако иска, да сподели какво мисли за тези проектили
Гледам че има и малко по-тежки - 2,92 грама, някой има ли впечатления от тях или са същия боклук като 2,85
Не са точни.И с полигонална цев съм ги стрелял същата работа.
 

silver bullet

Редовен Потребител
Предполагам, че е така. Но исках да видя скоростта с тях. Надявам се JSB да изкарат до лятото проектили с висок ВС - балистичен коефициент за 6.35.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Крал-НП01, с удължена цев и резервоар. Клапан - 10 мм. Отвори на регулатор, трансферпорт, клапанно тяло - 5 мм. Отвор на цевта 5мм>4,5 мм. Отвор на капачката на клапанното тяло - 6 мм. Пружината на бойния клапан е сменена с корава. Така настроен прави 24 изстрела, от 210 бара до 110 бара, с jsb 1,175 гр със скорост 250/256 м/с. Ако се натегне пружината с 2 оборота, пистолетът прави 12 изстрела от 210 бара до 150 бара със същата чашка с 262/268 м/с. Само не го знам сега пушка ли е, пистолет ли е, ама собственикът му го искаше така.
 

Attachments

  • 20200224_002814.jpg
    20200224_002814.jpg
    639.2 KB · Прегледи: 89

llcoolj

Редовен Потребител
Крал-НП01, с удължена цев и резервоар. Клапан - 10 мм. Отвори на регулатор, трансферпорт, клапанно тяло - 5 мм. Отвор на цевта 5мм>4,5 мм. Отвор на капачката на клапанното тяло - 6 мм. Пружината на бойния клапан е сменена с корава. Така настроен прави 24 изстрела, от 210 бара до 110 бара, с jsb 1,175 гр със скорост 250/256 м/с. Ако се натегне пружината с 2 оборота, пистолетът прави 12 изстрела от 210 бара до 150 бара със същата чашка с 262/268 м/с. Само не го знам сега пушка ли е, пистолет ли е, ама собственикът му го искаше така.

Супер е станал. Резервоара му 180 кубика от НП03/05 ли е? Регулатор нов ли си правил?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Резервоарът е, дето ти си го донесъл на Владо. Не знам колко кубика е, той ми го даде с по-дълга цев и ме помоли да му ги наглася. Регулатора му го бях обработил преди, когато ми го даде първия път с късия резервоар и късата цев.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Резервоарът е, дето ти си го донесъл на Владо. Не знам колко кубика е, той ми го даде с по-дълга цев и ме помоли да му ги наглася. Регулатора му го бях обработил преди, когато ми го даде първия път с късия резервоар и късата цев.
Ясно. То и тази по дългата цев аз му я бях донесъл в 5.5мм , но като се чухме последно не беше особено доволен от точността и нещо. То си е чисто ТОТО с тия турски цеви :)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Шокът и беше ужасен и го махнах. Буквално разкъсваше jsb-то. Направих и фаска и сега, след като вдигнахме и скоростта, Владо ще каже как е точността. Ако не е добре, тогава ще се мисли за нова цев. Между другото късата цев е много точна.
 

Jorom

Редовен Потребител
Kral Ekinoks 6,35 Най-тясна група прави с JSB 1,645, на 33 м групата е 16мм, а на 50м е 25мм След това е 2,2гр МК2 с група 30мм на 50м. Стрелях от двуногата, легнал. Оптиката е от комшиите: Browning(Umarex) 3-9х40 с предна корекция на паралакса, имах и с по-голямо увеличение но реших да пробвам тази. Стрелбата беше с новия ми модератор Wrangler Phantom...за съжаление, нямаше възможност за стрелба без модератор!
 
Нагоре