Kral Arms

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Тоя ако не е някой нашенско момче... Като гледам е зацапал свещите рано рано... Темата става и за "Приказки и простотии..." .


Гледам цените не са се променили. Бих скокнал и аз на едно булпапче в 5.5..
Само да ги внесат на някаква разумна цена.

http://www.cihanav.com/Kral-Puncher-Bullpup-Breaker-W-Havali-Tufek-55mm,PR-75163.html



Тук пък гледам и малко странни ТТ данни, както и инфо за 30-ти калибър.

12039461_893327147427590_783762016359135458_n.jpg
 
Последна промяна:

rashko

Редовен Потребител
Тоя яко не е някой нашенско момче... Като гледам е зацапал свещите рано рано... Темата става и за "Приказки и простотии..." .


Гледам цените не са се променили. Бих скокнал и аз на едно булпапче в 5.5..
Само да ги внесат на някаква разумна цена.

http://www.cihanav.com/Kral-Puncher-Bullpup-Breaker-W-Havali-Tufek-55mm,PR-75163.html

Хахахаха...бляпапав, чаках само да каже, че я уважава...и тя го уважава.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Раше, то всяко второ изречение му е бисер...
"Работает очень класно.... и так дале..." :lol:
"не вьiпускал таких балпапав.. булпапав..."

Нее ще го пусна и в "Простотии.." Това РЕВЮ трябва да се види.
 

andi

Редовен Потребител
Тоя Крал , пак недоклатена работа - може ли да правиш булпап , и да го оставиш без щрауд ?
Да стърчи модера 30 санта пред цилиндъра ?
 

cilindura

Редовен Потребител
Много добре изглежда пушката. Друг е въпросът колко е качествено изработена. Дано качеството да е добро. Аз лично предпочитам булпап без шрауд. Липсата на шрауд предполага и по-дълга цев. А от там и по-висока точност и скорост. На мен лично модер не ми трябва, а ако ми затрябва какъв е проблема да бъде навит. Дори един такъв модер би бил далеч по-ефективен отколкото облечената цев. Кеф ти стрелба с модер, кеф ти без модер. Едни 20 сантима отгоре върху дължината на цялата пушка при желание за тиха стрелба мисля, че не са проблем. А и като гледам конструкцията тази железария може да бъде изстискана яко. Така че шрауд + къса цев или дълга цев + модер - въпрос н апредпочитание. На мен лично идеята на комшуларите ми харесва.
Поздрави!
 

anibis

Редовен Потребител
Булпапа се предлага и с куфар и СМ.
Не разбрах на колко метра стреля,но ако е над 25м. групата е повече от добра.
 

anibis

Редовен Потребител
На мен така ми изглежда , или осмиците с шината са "гумени" (Пластмасови)?
Да тоя "Сакашвили":D има клипове в тубата, и там точно казва,показва, за шината и осмиците че са пластмасови.
След 10:00мин. казва за шината ,и осмицата,и ми се струва че са от цял детайл,/монолитни/
 

anibis

Редовен Потребител
Ники прав си,но вече има такива пластмаси които са също така здрави като дурала.
И си имат доста предимство,по-леки са самите детайли,и най вече не драскат анотацията на резервоара.
Ти имаш булпапчета и знаеш за какво ти говоря,винаги когато се е налагало да вадя осмици и шина,винаги съм внимавал
много да не надера,одраскам резервоара.Нищо че резервоара е с по-хубав/задължително/ дурал отколкото осмиците,пак са го драскали осмиците когато не се внимава. А това при полимерни осмици,резервоара не може да се надере.
Ето даже,Hammerli AR 20 увър базата-шината е от пластмаса/ако не се лъжа/Навлязоха доста здрави полимери,по-нищо не отстъпващи на дурала.
 
Последна промяна:

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ето даже,Hammerli AR 20 увър базата-шината е от пластмаса/ако не се лъжа/
Е лъжеш се наистина. Както говорите за Крала, така се говореше в началото и за Хамерлито без никой да го е виждал, и за това сега много като теб мислят че е пластмасова шината. Нека Кралчето да дойде у нас па после обсъждайте колко здрави били пластмасите...


Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

anibis

Редовен Потребител
Оги тоя Сакашвили сам казва че е от пластмаса шината и осмиците на Крал-а

След 10:00мин. показва и казва за осмиците...
 

krasiml

Потребител
Съгласен съм , че има много здрави пластмаси . Преди много години четох статия , в която пишеше ,че Глок използват пластмаса 17 пъти по здрава от стомана , но се съмнявам комшиите да използват нещо подобно.
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Напълно си прав,със сигурност пластмасата не е като на глокчето
 
Последна промяна:

asens

Потребител
Малко лични впечатления от Kral Puncher. Сдобих се с вариант с пластмасова ложа (точно такъв и исках), понеже не бях убеден в качеството на изпълнение на пушката. Успях да я взема през приятел без ДДС и цената беше около 210 - 220 евро- (от 800 падна на 700 турски лири). Пушката е почти пълно копие на първите модели на Evanix Blizzard, без "облечена" цев. Регулаторът на мощността всъщност затваря проходното отверстие към цевта. При междинни настройки има склонност да се "мести", понеже не беше предвидено застопоряването му. Решението беше много просто с отвор в ложата, пружина и заострен щифт, който да застопорява регулиращия винт. Като качество на изпълнение - липсва финалната обработка, доста си поиграх да изшлайфам острите ръбове, които още при сглобката бяха успели да нарянат гумените уплътнения на цевта, а преходният отвор в цевта режеше полата на чашката. Щифтът на бойният клапан се саморазви на около 300-400 изстрела ( още пробвах възможностите на пушката с хронграф), в резултат на което резбата се сряза и ми доставиха нов.
От кутията резултатите на пълна мощност бяха около 295 м/с с 1 гр. чашка в калибър 5.5 мм. Поставих "шайба парашут", по идея от руски форум, в бойния клапан (шайба от полиамид с диаметър около 5% по малка от външния диаметър на канала) , която спомага за по бързото затваряне на клапана и намалява чувствително разхода на въздух. В резултат на това в момента прави над 120 изстрела (реално) със средна скорост 220 м/с в 6-7 м/с коридор при средна настройка на мощността с - JSB 1.03 гр от 210 до 95 атм. Реалният обем на цилиндъра е около 250 куб. см. На максимална мощност с допълнително поставената шайба с ФТТ 0.95 гр. скорости 280-286 - 50 изстрела от 160 до 95 бара.
Качеството на изпълнение на цевта е ниско, следите от нарезите по полата на чашката са доста неубедителни, а по главата липсват. След направена факса с подръчни материали :) групата рязко се сви - на 12-13 метра 5 чашки в една дупка :)))). Не съм имал възможност да я пробвам на по големи разстояния.
Като цяло пушката има доста потенциал и за цената за която я взех изобщо не съжалявам. Доработките които съм правил са елемантарни, дори шайбата си я направих сам, използвайки бормашина за да я изпиля до подходящия размер. Пушката е много по лека от хатсан - почти с килограм, в моя вариант с пластмасов приклад ми идва малко къс, но затова пък има регулируем подбузник. Надявам се да съм бил полезен )))
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колега, честита да ти е! Качи една - две снимки да го видим туй чудо. Под ложа имаш впредвид приклада предполагам?

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
 

asens

Потребител
Общ вид:
20160310_093016.jpg
20160310_092648.jpg
Доработката за фиксиране на регулатора на мощността (проходния канал към цевта):
20160310_092815.jpg 20160310_092825.jpg
вижда се само върхът на щифта, който е разположен в отвор в приклада. За да няма самопроизволни "местения" на регулатора не бива да има луфт между отвора и щифта.
Счупеният клапан:
20151209_203237-1.jpg

А това е леглото на клапана, в което се поставя шайбата парашут (според мен, а и от замерванията на скоростта също, има голяма полза от нея)
20151209_204310-1.jpg

По-късно ще постна и малко от замерванията, които направих.

От спусъка има доста какво да се желае. Прост механизъм с едностепенна регулировка. За да го улекотя полирах триещите се повърхности и промених леко геометрията на шепталото. Булпапът има доста по-мек спусък, който може да допълнително да се облекчи. 20160107_235652.jpg
 
Последна промяна:
Нагоре