Kral Arms

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Еми, изкарай докрай каквото има от вид. Щото само 3-4-5 и без чистене по между им не е показателно. Макар че, и това с повече на брой накрая пак може да не е показателно, заради съответните партиди. 5,51 съм взимал за проби, може и да стои някъде половин кутия, но май няма цеви "захапали" този субкалибър. Не правят матрици с такъв размер, а пускат само първите няколко хиляди от всяка нова матрица 5,52 или последните от поизносена 5,50.
 

Стефан83

Потребител
Да се съберем няколко човека да отидем да Турция за пушлета или да пробваме каква отстъпка ще ни направят при вносителя ако има съгласни да пишат
 

lynx

Редовен Потребител
Вносителят трудно ще свали цените, за да са близки до турските.
Не съм запознат какво, колко и как плащат вносителите за въздушно оръжие при внос у нас.
Явно има доста неща, които не знаем.
Турция е извън ЕС, съмнявам се, че вносителят си слага 100%+ надценки на такива продукти.
При всички случаи покупките директно от Турция са много изгодни, но засега им много въпросителни в уравнението.
От колегите, които са си внесли пушки от там, все още никой не е обяснил как е преминала цялата процедура.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Да се съберем няколко човека да отидем да Турция за пушлета или да пробваме каква отстъпка ще ни направят при вносителя ако има съгласни да пишат
аз нямам възможност да отида, но ако излезе някой който да отиде ще дам пари за гориво
 
7

7842

Гост
От колегите, които са си внесли пушки от там, все още никой не е обяснил как е преминала цялата процедура
Турският митничар го боли....... какво изнасяш,той гледа какво внасяш когато влизаш,важното че си вкарал пари в Турция.При нашият зависи на кого ще попаднеш може да ти иска документи за покупките и щом си до 300 евро- никакви грижи,а при по редовни покупки ти пише фактура с малко пари или като погледне в колата и види малко стока, даже не гледа какво има в колата ;).При колегата llcoolj последният път пушката е била в кашона най отгоре с другата стока в багажника,а това не му е първата купена пушка от там,нашият митничар даже не е попитал какво е това:cheers:
 
Последна промяна от модератор:

darkoooo

Новодошъл
Колеги да попитам, все пак някой отиде ли до Турция да каже при внос на границата от наша или другата страна всичко нормално ли преминава....дочух от някъде че в калибър над 5,5 имало проблеми понеже точно над 5,5 ме интересува 9 мм примерно. Благодаря предварително ако някой може да даде точна информация.
 
7

7842

Гост
Колеги да попитам, все пак някой отиде ли до Турция да каже при внос на границата от наша или другата страна всичко нормално ли преминава....дочух от някъде че в калибър над 5,5 имало проблеми понеже точно над 5,5 ме интересува 9 мм примерно. Благодаря предварително ако някой може да даде точна информация.
Не можеш да си купиш от Турция 9 мм!По техните закони и стандарти се продават 4.5,5.5,6.35 мм
 

bleu81

Редовен Потребител
Малко да добавя за малкия пунчер нп-01.
Онзи ден вътъра утихна и с последните ми 5 чашки jsb exact реших да опитам нещо..
Намалих го на 24 джаула и стрелях на 123 м мерени с далекомер. При прострелка на 50м чаеъргъна каза 11 дота. Тъй като скалата ми е само 5 дота прицелването беше доста импровизирано с налагане като се опитвах да се прицелвам в една и съща точка на дървото където беше окачена мишената но резултата ме изненада...
7см "група".
Това турче ще се окаже скрит талант.
Следва полиране на спусъка който в момента е доста " груб" хронографиране на платото и слагане на по способна оптика и да видим какво ще направим на 50 и 100 м с най бюджетното пцп на българския пазар :)

Весели празници!
 

gary m

Редовен Потребител
Yesterday I had the opportunity to try this N-01, thanks bleu81.;)
I concur, it is a little gem, a hidden talent, just waiting to be unleashed, tamed, controlled. It is a bulldog in sheeps clothing.:)
It is built like a Russian T32 tank,it has a trigger like my Bulgarian language, rough and basic :D. Once the little 'bulldog' came into the powercurve. my jaw dropped. Sort that trigger, mount a MTC connect scope, you will have a true budget gem of a rifle. Yes I like the Turkish T32 tank.
 

gary m

Редовен Потребител
The T32 in my context was correct.
The N-01 with a bit of refinement will become a T34.;)

Enough from me. No bans, no warnings. Until next year.:cheers:
 

kotrabak

Новодошъл
Ще споделя моя опит с покупки от Турция.В началото на декември отидох с автобус до Одрин за да си потърся Зораки ултра.Там има два магазина.В единия от пистолетите имаше Хатсан 25 и Сортие.Купих 25 тицата с ограбено всичко освен пистолета и поръчах Зоракито което купих на следващата седмица също с откраднати сачми.Натовариха ме с около 40 лв над цената но поради липса на алтернатива преглътнах всичко.Издават фактура която е на мое име като вписват по-ниска цена от производителя.За Сортието ми поискаха много голяма надценка и не го взех.На границата пистолетите и при двете пътувания ми бяха при багажа а пътниците сме извън автобуса без багаж.Не съм имал проблем.Търсят само цигари.Мисля,че пътуването с кола е по-рисково.Повече ги тарашат.Тарашат екскурзовода и шофьорите така ,че сядайте по-далеч от тях.Цените тук са най-изгодни www.aksuav.com.tr ,но трябва да посочиш адрес за да ти доставят поръчката.Решил съм да си направя екскурзия до Истанбул с две нощувки където първия ден когато се настаним в хотела да дам неговия адрес и на другия ден да ми доставят Сортието.Цените са на половина спрямо в нашите магазини.
 
Последна промяна:

kotrabak

Новодошъл
С всеки пистолет има сачми в кутията.Продавачите в магазина и в двете покупки ги бяха гепили.При Хатсана имаше пакет с мишени които се поставят в метална кутия която събира сачмите и тя липсваше с 500 сачми.Магазина е Чобаноглу в Одрин,другия е Зурлу в съседната улица, но много е беден.Аз от Одрин вече няма да пазарувам.
Пишеш на преводача оръжеен магазин,добавяш града който те интересува и на картата ти излизат адресите.В къщи в гугъл мапс може с човечето да разгледаш как изглежда магазина за да се ориентираш по-лесно когато си на место.В Хере добавяш картата на града и офлайн намираш магазина.Качваш в България от май теленор интернет роуминг за 3 лв който активираш когато ти потрябва, може да го ползваш в рамките на 24 часа,сваляш за телефона говорящ преводач който да ти превежда в разговора.Тренирай малко с преводача в къщи.Спреш ли да го ползваш изключи нета за да пестиш мегабайтите.
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
http://arms.bg/product/4835/vazdushna-pushka-kral-arms-puncher-breaker-walnut-kal-5-5-mm.html
999.00 лева :eek: Днес на кафето един приятел се е върнал преди 2 дена от Турция и каза че лирата е 1 евро=6,50 TL
При цена на Брейкъра 1150.00 TL на турски магазин - 177 евро=345 лева
Както е при тока,водата,горивата,храната и т.н. за всичко ни го слагат!
България Турция
999.00 лв 345,00 лв :(
Честито.
 

llcoolj

Редовен Потребител
http://arms.bg/product/4835/vazdushna-pushka-kral-arms-puncher-breaker-walnut-kal-5-5-mm.html
999.00 лева :eek: Днес на кафето един приятел се е върнал преди 2 дена от Турция и каза че лирата е 1 евро=6,50 TL
При цена на Брейкъра 1150.00 TL на турски магазин - 177 евро=345 лева
Както е при тока,водата,горивата,храната и т.н. за всичко ни го слагат!
България Турция
999.00 лв 345,00 лв :(
Честито.

Хич да не е, си слагат надценка БГ търгашите :)
 

llcoolj

Редовен Потребител
https://arms-bg.com/oragie/vazdushn...ker-bullpup-pcp-5,5мм-орехов-прикладarms.html
За по малко от 859 лв никъде в БГ не го намерих този Крал Пънчер Брейкър, което пак си е много. Тези от arms-bg.com "малко" са преувеличи с началната скорост от 320 м/с, уж измерено с тежкото ЖСБ 1.175 грама, понеже в турските сайтове е около 290 м/с със същите чашки.
 
Нагоре