Kral Arms

Boxingteam91

Редовен Потребител
Здравейте,чудя се за още една пушчица ,обаче да е къса. Спрял съм се на Пънчар Брейкър , калибър 5.5 . Резеарвоара е 280 кубика , 200 Баров и 53.5 сантима цев. Някой стреля ли с такава и колко на брой изстрели прави след тунинг. Интересува ме дали ще прави едни 10-12 изстрела с 55-60 джаула ? Имам и цев 58 сантима ,пак на Крал Армс ,може и с нея да се прави.
 

Attachments

  • Screenshot_2022-08-01-15-23-16-554_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-08-01-15-23-16-554_com.android.chrome.jpg
    89.2 KB · Прегледи: 22

Nikolai12345

Потребител
Здравейте,чудя се за още една пушчица ,обаче да е къса. Спрял съм се на Пънчар Брейкър , калибър 5.5 . Резеарвоара е 280 кубика , 200 Баров и 53.5 сантима цев. Някой стреля ли с такава и колко на брой изстрели прави след тунинг. Интересува ме дали ще прави едни 10-12 изстрела с 55-60 джаула ? Имам и цев 58 сантима ,пак на Крал Армс ,може и с нея да се прави.
Привет колега.Имам същата пушка от около 1г (5.5мм пластмасов приклад).От 210 до 110 бара прави точно 5.барабана х 12 изстрела.Най мощна е от 190 -120бара(така ми се струва)Скорости несъм мерил.Единственно съм правил фаска на цевта и натегнах пружината(преди 1мес.)Сега разбрах,че спусъка е твърд,ще опитам да го регулирам!?Нямам проблеми с нея,до 50-60м.се стреля с кеф и е супер прикладиста.
 

Boxingteam91

Редовен Потребител
Привет колега.Имам същата пушка от около 1г (5.5мм пластмасов приклад).От 210 до 110 бара прави точно 5.барабана х 12 изстрела.Най мощна е от 190 -120бара(така ми се струва)Скорости несъм мерил.Единственно съм правил фаска на цевта и натегнах пружината(преди 1мес.)Сега разбрах,че спусъка е твърд,ще опитам да го регулирам!?Нямам проблеми с нея,до 50-60м.се стреля с кеф и е супер прикладиста.
С какво стреляш и на какви скорости
 

milen milkov

Редовен Потребител
Здравейте,чудя се за още една пушчица ,обаче да е къса. Спрял съм се на Пънчар Брейкър , калибър 5.5 . Резеарвоара е 280 кубика , 200 Баров и 53.5 сантима цев. Някой стреля ли с такава и колко на брой изстрели прави след тунинг. Интересува ме дали ще прави едни 10-12 изстрела с 55-60 джаула ? Имам и цев 58 сантима ,пак на Крал Армс ,може и с нея да се прави.
При мен правеше 3 барабана с около 40 джаула . Беше пипната много добре от колега от форума. Наистина платото и беше от 190 до 120 бара . Справя се отлично до към 60 м с чашки, но при по високи скорости стреля добре и със по леки слъгове! Още се чудя що я продадох :rolleyes: ...
 

DeadShot

Редовен Потребител
Колеги,днес си взех бутилката на 250 бара за бигмакса. Дайте идея кой е най-лесният и безопасен начин за смяната на задната бутилка. Не съм много запознат с механиката на тая пушка все още.

Иначе проблема с модера го реших. Блгодаря!
 

shaman

Редовен Потребител
Колеги,днес си взех бутилката на 250 бара за бигмакса. Дайте идея кой е най-лесният и безопасен начин за смяната на задната бутилка. Не съм много запознат с механиката на тая пушка все още.

Иначе проблема с модера го реших. Блгодаря!
Изпускаш въздуха и развиваш бутилката :)
Обикновено е затегната яко, така, че 4 ръце няма да са излишни ;)
 

DeadShot

Редовен Потребител
През манометъра да се изпусне ми се струва най-лесния вариант.

Въпроса е събира ли се в куфара после с дългата бутилка? Това не го бях предвидил…
 

Mitaka588

Потребител
Здравейте,чудя се за още една пушчица ,обаче да е къса. Спрял съм се на Пънчар Брейкър , калибър 5.5 . Резеарвоара е 280 кубика , 200 Баров и 53.5 сантима цев. Някой стреля ли с такава и колко на брой изстрели прави след тунинг. Интересува ме дали ще прави едни 10-12 изстрела с 55-60 джаула ? Имам и цев 58 сантима ,пак на Крал Армс ,може и с нея да се прави.
Аз съм с такава и прави точно 10 12 в плато 70+дж. след тунинг разбира се. Заводски беше 44 или нещо от сорта.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Изпускаш въздуха и развиваш бутилката :)
Обикновено е затегната яко, така, че 4 ръце няма да са излишни ;)
Случайно пък ако няма приятел наблизо, едно менгеме и малко вестник да сложиш между него и цевната кутия пак ще свърши работа. Не забравяй да сложиш малко мазилце на О-пръстена, че да не вземе да се скъса или охапе при стягането.
 

Mutata

Потребител
През манометъра да се изпусне ми се струва най-лесния вариант.

Въпроса е събира ли се в куфара после с дългата бутилка? Това не го бях предвидил…
Може и през манометъра, въпрос на избор. Аз дегазирам през тръбичката, че ми е по-удобно.
С приклада няма да се събере в куфара. Съветвам те да не го слагаш изобщо, оти неговия стопер много гадно се забива в бутилката при затягане. Поръчай си "Тексански" задтилък на 3D принтер, вече доста колеги от форума сме с такива. С него ще влиза без проблем в куфара.
 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Може и през манометъра, въпрос на избор. Аз дегазирам през тръбичката, че ми е по-удобно.
С приклад няма да се събере в куфара. Съветвам те да не го слагаш изобщо, оти неговия стопер много гадно се забива в бутилката при затягане. Поръчай си "Тексански" задтилък на 3D принтер, вече доста колеги от форума сме с такива. С него ще влиза без проблем в куфара.
Ще влезе в куфара ако не си сложил хеви лайнер 700 мм. ;) :D:lol::lol::lol:
 

DeadShot

Редовен Потребител
Задното ла*но няма развиване. Предната бутилка с лекота се разви,защото не ми трябва.На менгеме не смея да я стисна,за да не я изкривя или обеля. 2ма човека не можем да я развием. Идеи?
 

Mutata

Потребител
Задното ла*но няма развиване. Предната бутилка с лекота се разви,защото не ми трябва.На менгеме не смея да я стисна,за да не я изкривя или обеля. 2ма човека не можем да я развием. Идеи?
Ако хванеш цевната кутия на менгеме, има опасност да отчупиш плочката която е хваната за цевната кутия с две хилави 4мм болтчета. Ако хванеш за плочката, може да тръгне да се развива със втулката на която е завита бутилката. Най-правилно е да хванеш със гаечен ключ за двустена на втулката, а ключа за менгемето и напъваш бутилката с две ръце колкото можеш. Бутилката на менгеме в никакъв случай.
 

gary m

Редовен Потребител

Attachments

  • IMG_20220803_144049.jpg
    IMG_20220803_144049.jpg
    444.7 KB · Прегледи: 53

kosmev

Редовен Потребител
Задното ла*но няма развиване. Предната бутилка с лекота се разви,защото не ми трябва.На менгеме не смея да я стисна,за да не я изкривя или обеля. 2ма човека не можем да я развием. Идеи?
Увиваш бутилката с двойнозалепваща лента/тиксо, върху нея натегнато парцал. Става много здраво и се захваща лесно с ръце или с менгеме
 
Нагоре