Kral Arms vs FX

crezor

Новодошъл
Здравейте и добре заварили. Нов съм и се надявам да ме приемете в това за някои "хоби" за други повече. Смятам да пемина на ПЦП, и имам нужда от съвет(и).

Спрял съм се на двете гореспоменати пушки Kral arms puncher pro 500 и FX dreamline. Калибър .25 за първата и .25/.30 за Fx.

Дилемата: Заслужава ли си по-скъпата пушка (FX) от гледна точка качество, точност, ще издържи ли по дълго време? Някой има ли личен опит с 2та модела?

Отностно FX не откривам в България сайт/магазин който поддържа някаква гама? За чуждите сайтове Krale чета лоши отзиви, а в Mundilar не откривам пушки над .22 cal.
Ако някой се е сдобивал с FX, моля да сподели как, от къде.

Може да предложите и други модели?
Спрял съм се на .25 / .30 калибър, трябва ми нещо което произвежда от 60J до 100J. Ще се използва за спортна стрелба на по - далечно разтояние.
Бюджета ми е околу 2000лв. В него не смятам помпата и/или оптика.

lynx

Редовен Потребител
Разликата в качеството е почти несравнима.
Ако разполагаш с финансовите възможности, въобще не се замисляй.
Реално погледнато FX правят едни от най-добрите пушки на пазара, имат добра поддръжка и донякъде потенциал за тунинг.
Кралът е много зарибяващ с дизайн и много ниска цена(в Турция), но има доста дефекти и ще трябва да инвестираш много време, нерви и пари за да го накараш да стреля по твой вкус. Успех.

andi

Редовен Потребител
Някой има ли личен опит с 2та модела
Това на практика е оксиморон . И звучи като шега .
Ако ти върши работа имам опит с Крал джъмбо , Крал пънчер VS ФХ : Импакт мк1 , Импакт мк2 и Гладиатор мк2 .
И моя съвет е ако имаш парите и искаш те да ти носят удоволствие - не се занимаваи със имитиращи продукти . Вредни са за здравето . А нервите са здраве .
ПП . В тази връзка : забрави за помпа .

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
...У нас Сотис бяха вкарали инцидентно няколко няколко ФХа,питай ги дали с поръчка може да ти доставят каквото изкаш.Този е официален дилър за България https://www.huntandguns.bg/ ,но с него търговията е сложна...Виж тук в купува-продава ФХа на Mad Max,човека има странното хоби да купува хубави пушки и после да ги пуска на подаръчни цени :).Субективно мнение...погледни Ураганите и Крикетите,там търси Peko съдействал е на много колеги за пушки на добри цени!

nikolai89

Редовен Потребител
В олх се продава един fx streamline 6.35, цена само за пушката 1600 лв. Много е запазена , почти не е стреляно с нея и май от Сотис е купувана.

crezor

Новодошъл
"ПП . В тази връзка : забрави за помпа. "

За FX имаш предвид че няма да ми върши работа помпата? Аз смятам да си купя тяхната от мундилара гледах че цената не излиза зле.

Попринцип съм се спрял на FX искам нещо качествено, но сега въпроса е как да се сдобия с него.

crezor

Новодошъл
Аз си помислих, че някой се бъзика. :)
Знам че цялата тема звучи като шега, но понеже нямам опит с тези пушки смятам че няколко съвета ще помогнат.

Въпросите ми са по скоро към опита на хората а не характеристиките на пушките. Не винаги нещо което е 2 пъти по скъпо върши 2 пъти повече работа.

lynx

Редовен Потребител
При мощните пушки ще имаш малък брой изстрели с едно зареждане.
Помпата бързо ще те откаже от хобито.
Хубавите помпи струват почти колкото бутилка, но е голяма хамалогия да се занимаваш с помпи.
Също така помпите изискват поддръжка, разглобяване и ремонти.
При бутилките почти не се налагат подобни интервенции.
Ако ще купуваш хубава пушка, приготви си и едни 400-500 лева за бутилка със зарядна станция, за да се порадваш на хобито.

njatanasow

Редовен Потребител
Знам че цялата тема звучи като шега, но понеже нямам опит с тези пушки смятам че няколко съвета ще помогнат.

Въпросите ми са по скоро към опита на хората а не характеристиките на пушките. Не винаги нещо което е 2 пъти по скъпо върши 2 пъти повече работа.
Прав си ,но много малко.Понеже тук става дума за хоби с което не си вадим хляба ,а само даваме пари за удоволствието .За това дай малко повече за да го изпиташ!
Иначе пак ще даваш за да се ядосваш!;):cheers:

crezor

Новодошъл
При мощните пушки ще имаш малък брой изстрели с едно зареждане.
Помпата бързо ще те откаже от хобито.
Хубавите помпи струват почти колкото бутилка, но е голяма хамалогия да се занимаваш с помпи.
Също така помпите изискват поддръжка, разглобяване и ремонти.
При бутилките почти не се налагат подобни интервенции.
Ако ще купуваш хубава пушка, приготви си и едни 400-500 лева за бутилка със зарядна станция, за да се порадваш на хобито.

Принципно смятах да взема помпа като за начало понеже, ако реша да взема пушката някъде за да стрелям ще е по лесно за оренасяне от бутилка, а след време може би да взема и бутилка. Или направо бутилка? Не е ли по трудно за пренасяне?

lynx

Редовен Потребител
Няма спор, помпата по-лесно се пренася.
Но на поляната докато ти помпиш, останалите ще стрелят.
Също така по-скъпите помпи по-трудно се продават.
Ако си решил да взимаш помпа, вземи на Хатсан.
Ще я вземеш за 250+ лева и после ще я пуснеш за 150, за да замине по-бързо.
Добре е да знаеш също така, че помпите не обичат да ги тормозиш, през двадесетина скоци върху помпата, ти и помпата почивате.
Иначе доста често ще я разглобяваш за да я съживяваш, помпата прегрява и ще имаш проблеми и повреди.

crezor

Новодошъл
Мерси за съветите. А относно калибъра какво ще ме насочите. С .25 ще имам двойно повече изстрели, но енергията и точноста с дистанция не се ли губят спрямо .30. Траекторията на чашката също ще е различна. Естествено разбирам че и "задкормилното" устройство е решаващо за да се уцели мишената, затова ще се тренира.

И друг въпрост в huntandguns.bg има и модел с модератор. В закона четох че май са забранени освен за лов, ако не се бъркам.

Gadnqra

Редовен Потребител
Относно помпата - обикновено, помпите се използват до 200 бара, защото по-нагоре наляганията и триенето унищожават о-пръстена на 3-та степен и трябва отваряне и смяна. Повечето ФХ се зареждат на 220 бара, а някои и на 250. Освен това помпа е удачно да се ползва за по-малки резервоари - до 250/280 сс. Ако резервоарът е 400-500 сс ще го помпиш много време, което е голяма досада. Какъвто и калибър да избереш, гледай пушката да може да си засилва проектила поне с 290 м/с.

crezor

Новодошъл
Относно помпата - обикновено, помпите се използват до 200 бара, защото по-нагоре наляганията и триенето унищожават о-пръстена на 3-та степен и трябва отваряне и смяна. Повечето ФХ се зареждат на 220 бара, а някои и на 250. Освен това помпа е удачно да се ползва за по-малки резервоари - до 250/280 сс. Ако резервоарът е 400-500 сс ще го помпиш много време, което е голяма досада.

За сега се спирам на Fx dreamline който е 290cc и го дават до 230 бара. Мисля че като за начало ще ми върши работа помпата.

оги-пз

Редовен Потребител
Помпата е приключение, вземи си бутилка със зарядна, ако си от град в който има компресор помпата е крайно ненужна. Представи си на всеки 30 изтрела по 120 помпи поне.
Ако няма компресор на близо варианта да минеш на метан също не е лош. Помпата ще ти загуби време и пари.
Ако толкова държиш да помпиш си вземи хатсанска помпа, така ще загубиш по-малко пари, когато се убедиш че си сбъркал.

njatanasow

Редовен Потребител
За сега се спирам на Fx dreamline който е 290cc и го дават до 230 бара. Мисля че като за начало ще ми върши работа помпата.
Смешна ситоация!Няма човек в този форум да ти препоръча помпа вместо бутилка!Като си с бутилка ,най малкия ти проблем е калибъра и броя изстрели.Малко като малките деца си....ний ти казваме ,че там пари но ти искаш да провериш!Само да знаеш ,че ще минеш на бутилка и ще си се набутал с пари за помпа.:cheers:

Нагоре