Kral Arms N-05 или N-06

vasill

Новодошъл
Здравейте,
става въпрос за тези две пушки - kralarms n-05, n-06. Не намирам за тях информация във форума.
Моля да споделите, ако сте попадали на тях какви са ви впечатленията.
Това което виждам в интернет, че е различно между тях е:
- приклада - на едната е подвижен
- предпазителя - на едната е автоматичен, а на другата не
- и мерните прибори имат малка разлика

Това ще ми е първата пушка. За съжаление не мога да отделя повече от 200 лв., но има вероятност
и тези 200 да заминат, ако се двоумя дълго, все пак лято идва.
 

t.marev

Редовен Потребител
Според мен, двете пушки са практически еднакви. Както сам си забелязал, единствената ефективна разлика е автоматичния предпазител. Всичко останало си е едно и също - цев, цилиндър, конструкция, качество.....Избери си тази, която ти харесва повече на теб. Аз лично предпочитам предпазителя да е автоматичен, но други намират за досадно всеки път преди стрелба да го освобождават.
Като вземеш една от двете, напиши какви са ти впечатленията от нея.
Успех!
 

vasill

Новодошъл
Пушката е факт - крал н 01. Утре или късно тази вечер като остане време ще пиша подробности.
 

vasill

Новодошъл
Здравейте отново.
В петък обикалях магазините - тези пушки ги няма, но могат да се поръчат. В третия магазин в, който влязох ми обясниха, че
вътре н06 и н01 са еднакви разликата е само отвън, но в този магазин нямаше н01. В четвъртия я имаше и викам - давай.
Пушката бива. За парите които дадох очаквах качеството да е по-зле. Не съм я разглобявал цялата само свалих приклада, от там
се виждат доста неща. Няма мазно, няма надрано, няма стружки. Почистих всичко дори и цевта - прекарах едно плетено въже
няколко пъти през нея - всичко изглежда наред.
В събота в 7:00 бях на полето. Настроих си мерните прибори и взех да стрелям. Разпечатах си от интернет мишени и ги залепих
с тиксо за едно ОСБ. Пушката раздроби осб-то. Направих над 150 изстрела и се уморих. Аз съм нисък и слаб и това зареждане
ми дойде в повече.
Какво ми харесва - лека е и се зарежда леко. Изработката бива.
Какво не ми харесва - освен, че дрънчи пружината, но и кънти на пластмаса. Спусъка има проблем, като обирам мекия нещо
запира и трябва да дърпам толкова, че изведнъж стреля. Когато не запира обирам докато се втвърди и стрелям нормално.
Колегата t.marev беше писал за някакво чопче, надявам се да е това. Но ако е това трябва ли да разглобя спусъка или мога
да го изпиля и така? Ако не е това какво друго може да е?

Темата беше за крал н05 или н06, но всъщност не помага за избора между двете. Ако приценят модераторите може да я заключат
или да я изтрият. Когато ми се налага вече ще пиша в темата на t.marev за н01.
 

t.marev

Редовен Потребител
Спусъка има проблем, като обирам мекия нещо
запира и трябва да дърпам толкова, че изведнъж стреля. Когато не запира обирам докато се втвърди и стрелям нормално.
Колегата t.marev беше писал за някакво чопче, надявам се да е това. Но ако е това трябва ли да разглобя спусъка или мога
да го изпиля и така? Ако не е това какво друго може да е?
Здрасти! Честита пушка! Вземи някакво масло на спрей и пръсни малко в кутията на спусъка, може да помогне. Онова зъбче за което съм писал е друго зъбче, то е за предпазителя. При тебе заяжда нещо друго, трябва да се разглоби и ще се види къде е. Този спусък е опростен и надежден, но може комшиите да са недосвършили нещо. Капни малко масло на връзките на лоста за зареждане и на оста около която се чупи цевта. Внимавай да не влезе масло през отвора на компресора.
Приятни забавления!
 
Нагоре