Kral arms Bigmax X 6,35 мнения

llcoolj

Редовен Потребител
Колега @Mutata ти с каква цел искаш да махнеш шока на цевта на Крала? Един приятел от форума преди години беше резнал целият шок на Крал Пънчер Брейкар и без да бута никакви настройки скоростта му падна с 10 м/с , след което не му хареса точността и му поръчахме цев 58 см. Относно цевите на Крал, аз знам от дистрибутор на оръжия в Турция , че цевите на Краловете се различават само по дължина. Освен това, като съм поръчвал цеви ми е изпращано това:
Namlu Uzunluğu: 27 ; 32 ; 40,7 ; 48 ; 53,5 ; 58 sm и съответната цена. Ако бяха различни цевите на различните пушки на Крал, освен дължината им, списъка щеше да бъде с имената на всеки един техен модел. От няколко месеца също предлагат и 70 см цев , но само в калибър 5.5мм.
 

lynx

Редовен Потребител
Колега @Mutata ти с каква цел искаш да махнеш шока на цевта на Крала?
Явно някой му е казал, че за да стреля със слъгове цевта задължително трябва да е без шок.
Нямам голям опит със слъговете, затова нека някой който е по-запознат да си каже мнението.
В последните години доста хора започнаха да ползуват само този вид проектили и няма нужда да откриваме топлата вода.
 

Jorom

Редовен Потребител
Колега @Mutata ти с каква цел искаш да махнеш шока на цевта на Крала? Един приятел от форума преди години беше резнал целият шок на Крал Пънчер Брейкар и без да бута никакви настройки скоростта му падна с 10 м/с , след което не му хареса точността и му поръчахме цев 58 см. Относно цевите на Крал, аз знам от дистрибутор на оръжия в Турция , че цевите на Краловете се различават само по дължина. Освен това, като съм поръчвал цеви ми е изпращано това:
Namlu Uzunluğu: 27 ; 32 ; 40,7 ; 48 ; 53,5 ; 58 sm и съответната цена. Ако бяха различни цевите на различните пушки на Крал, освен дължината им, списъка щеше да бъде с имената на всеки един техен модел. От няколко месеца също предлагат и 70 см цев , но само в калибър 5.5мм.
Не му вярвай толкова на тоз дистрибутор! ;) Сега нямам време за това, но скоро ще покажа разликите в цевите на крал в калибър 6,35мм
 

Mutata

Потребител
Колега @Mutata ти с каква цел искаш да махнеш шока на цевта на Крала? Един приятел от форума преди години беше резнал целият шок на Крал Пънчер Брейкар и без да бута никакви настройки скоростта му падна с 10 м/с , след което не му хареса точността и му поръчахме цев 58 см. Относно цевите на Крал, аз знам от дистрибутор на оръжия в Турция , че цевите на Краловете се различават само по дължина. Освен това, като съм поръчвал цеви ми е изпращано това:
Namlu Uzunluğu: 27 ; 32 ; 40,7 ; 48 ; 53,5 ; 58 sm и съответната цена. Ако бяха различни цевите на различните пушки на Крал, освен дължината им, списъка щеше да бъде с имената на всеки един техен модел. От няколко месеца също предлагат и 70 см цев , но само в калибър 5.5мм.
Предполагам че когато слъга минава през шока, това отнема част от енергията/скоростта му. Идеята ми е не да режа шока, а да сменя цялата цев с такава дето няма шок(ако изобщо има такива). Вече не знам откъде идва тая загуба на скорост при моята гега... всичко останало уж е наред, хлабината между щока на клапана и клапанното тяло е около 0,015мм (около стотна и половина), отвора на клапанното тяло е 6мм, трансферпорта е 6мм, отворите имат съосие, отвора на цевта е на конус, о-пръстените са качествени (от Хенлих и Хубата).. та вече не знам закакво да се хвана и започвам да си мисля за шока на цевта. Идеята е че колега от форума изстрелва 2,17 грама нокаут с 315м/с с неговия БМ, а с моята пушка за да получа тази скорост, трябва напълно да изгубя платото. Като я вкарам в плато, средната скорост отива доста под тези 315м/с, които колегата постига.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Клапанът оригиналният ли е, или е правен? Ако е правен колко мм е и с каква пружина е? Ако е много твърда пружината на клапана, също пречи на скоростите. С каква пружина си на ударника? Има и други неща. Така, че не пипай цевта. Шокът не и пречи.
 

Mutata

Потребител
Клапанът оригиналният ли е, или е правен? Ако е правен колко мм е и с каква пружина е? Ако е много твърда пружината на клапана, също пречи на скоростите. С каква пружина си на ударника? Има и други неща. Така, че не пипай цевта. Шокът не и пречи.
Благодаря за включването бат Ники. Няма да я барам цевта, отказах се :)
Клапана и пружините скоро ги обсъждахме по месинджър. Аз съм Д. Танков от фейсбук групата. Клапана още е с червената щанцова, но смятам че е добре, щом успявам да го отворя с показалеца, макар и малко трудно. Пружината на ударника (зелена щанцова от Хенлих) я намалих още, и нещата влязоха в пътя.
 

llcoolj

Редовен Потребител
Благодаря за включването бат Ники. Няма да я барам цевта, отказах се :)
Клапана и пружините скоро ги обсъждахме по месинджър. Аз съм Д. Танков от фейсбук групата. Клапана още е с червената щанцова, но смятам че е добре, щом успявам да го отворя с показалеца, макар и малко трудно. Пружината на ударника (зелена щанцова от Хенлих) я намалих още, и нещата влязоха в пътя.
Какви скорости и плато имаш? Тази червената щанцова пружина на Б.К. може да идва много корава. Тествай със синя и зелена.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Клапанът не трябва да се натиска с усилие. Махай я тая пружина. Щанцовите пружини са модерни, но си имат определено място. На този клапан не му е необходима такава пружина - все пак, това е 250 барова пушка. Сложи по-мека пружина и ще имаш хубави скорости и плато.
 
Нагоре