Kral arms Bigmax X 6,35 мнения

shaman

Редовен Потребител
Точна пушка с голям брой изстрели като се нагласи :)
Само внимавай като купуваш какво е налягането на задния цилиндър, че Крал слагат на някои пушки 200 бара вместо 250 :(
 

Вълчо Мечков

Новодошъл
А това в ютюб 300м реални или са рекламни? Имам на крал пънчера с него аз не мога.
Почти съм се навил само още малко мнения
 

shaman

Редовен Потребител
А.. то и на 500 метра може да стреляш, но с чашки дропа ти е почти 9 метра ;) Дори със слъгове с добър БК дропа е около 2 метра..
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Абе на 200 метра и аз правя корекция от 245 см, но това не ми пречи да целя капачка от буркан. На 160 метра, корекцията е 135 см, но без пропуск целя кокоше яйце. Та не се впечатлявай толкова от това колко пропада проектила.Други са важните неща.
 

ATO

Редовен Потребител
Три поста един след друг. Толкова ли не можа да редактираш първия?
Не е невъзможно админите да те накажат.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Да се намеся в темата.За тази пушка каква оптика е оптимална?Имам предвид не много скъпа но да върши работа до 100-150метра?
 

Ivan888

Редовен Потребител
Привет колеги искам да напиша следните редове за хората като мен, които нямат никакъв опит с PCP и съдове под налягане. Скъпи приятели, сдобивайки се с цитираната пушка, със задна бутилка 200 бара имате две възможности, или я помпите до 200 бара или сменяте бутилката с такава на 250 бара (струва около 200 лв според колега от форума). Всичко останало колеги е риск за живота, съмнявам се да има печатна грешка на бутилките. И никакви приказки от рода...ама еди си кой ми каза че няма проблем, ама не е имало проблеми до сега. Да вероятно и няма да има, но имайте го предвид и проверявате информацията поне от 3 източника. И това не е само на тази тема. Поздрави, бъдете здрави вие и семействата ви.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Привет колеги искам да напиша следните редове за хората като мен, които нямат никакъв опит с PCP и съдове под налягане. Скъпи приятели, сдобивайки се с цитираната пушка, със задна бутилка 200 бара имате две възможности, или я помпите до 200 бара или сменяте бутилката с такава на 250 бара (струва около 200 лв според колега от форума). Всичко останало колеги е риск за живота, съмнявам се да има печатна грешка на бутилките. И никакви приказки от рода...ама еди си кой ми каза че няма проблем, ама не е имало проблеми до сега. Да вероятно и няма да има, но имайте го предвид и проверявате информацията поне от 3 източника. И това не е само на тази тема. Поздрави, бъдете здрави вие и семействата ви.
Хора които нямат опит ,не се изказват толкова категорично!Аз също имам мнение по въпроса,даже съм направил запитване до завода.Ще кажа само ,че ползвам пушката си без грам страх или притеснение!В тези съдове под налягане има достатъчно заложена здравина от свръхналягане.Да не мислиш като пише 250атм.на 251 атм. се пръска?
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Хора които нямат опит ,не се изказват толкова категорично!Аз също имам мнение по въпроса,даже съм направил запитване до завода.Ще кажа само ,че ползвам пушката си без грам страх или притеснение!В тези съдове под налягане има достатъчно заложена здравина от свръхналягане.Да не мислиш като пише 250атм.на 251 атм. се пръска?

Щом пише 200, значи до 200. Не че няма да издържи и повече, НО въпросът е до кога?
Колегата правилно е написал:

имате две възможности, или я помпите до 200 бара или сменяте бутилката с такава на 250 бара
 

rivan

Редовен Потребител
Привет колеги искам да напиша следните редове за хората като мен, които нямат никакъв опит с PCP и съдове под налягане. Скъпи приятели, сдобивайки се с цитираната пушка, със задна бутилка 200 бара имате две възможности, или я помпите до 200 бара или сменяте бутилката с такава на 250 бара (струва около 200 лв според колега от форума). Всичко останало колеги е риск за живота, съмнявам се да има печатна грешка на бутилките. И никакви приказки от рода...ама еди си кой ми каза че няма проблем, ама не е имало проблеми до сега. Да вероятно и няма да има, но имайте го предвид и проверявате информацията поне от 3 източника. И това не е само на тази тема. Поздрави, бъдете здрави вие и семействата ви.
АПсолютно съгласен!
Хора които нямат опит ,не се изказват толкова категорично!Аз също имам мнение по въпроса,даже съм направил запитване до завода.Ще кажа само ,че ползвам пушката си без грам страх или притеснение!В тези съдове под налягане има достатъчно заложена здравина от свръхналягане.Да не мислиш като пише 250атм.на 251 атм. се пръска?
Рискът съществува и не е малък, но всеки сам си преценява! Коментирано е много, в темата за Крал Армс и не само! Руснаците също имаха проблеми от пренапомпване, в стремежа си да покрият цялото плато на пушката ( за брейкъра )
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Привет колеги искам да напиша следните редове за хората като мен, които нямат никакъв опит с PCP и съдове под налягане. Скъпи приятели, сдобивайки се с цитираната пушка, със задна бутилка 200 бара имате две възможности, или я помпите до 200 бара или сменяте бутилката с такава на 250 бара (струва около 200 лв според колега от форума). Всичко останало колеги е риск за живота, съмнявам се да има печатна грешка на бутилките. И никакви приказки от рода...ама еди си кой ми каза че няма проблем, ама не е имало проблеми до сега. Да вероятно и няма да има, но имайте го предвид и проверявате информацията поне от 3 източника. И това не е само на тази тема. Поздрави, бъдете здрави вие и семействата ви.

Съгласен съм с твоето мнение!

Хора които нямат опит ,не се изказват толкова категорично!Аз също имам мнение по въпроса,даже съм направил запитване до завода.Ще кажа само ,че ползвам пушката си без грам страх или притеснение!В тези съдове под налягане има достатъчно заложена здравина от свръхналягане.Да не мислиш като пише 250атм.на 251 атм. се пръска?

Колега, ти за много опитен в хобито ли се имаш? Ти може да си я пълниш и на 300 бара без страх и притеснение, това си е индивидуално решение! Тука говорим за здравето и живота на хора. Ако ще се зарежда пушката до 250 бара аз съм на мнение, че задната бутилката трябва да бъде сменена с 250 барова. Доста колеги вече ги смениха. Аз съм питал местен дистрибутор на оръжия в Турция за тази прословута задна бутилка на Бигмах-х. Да, бутилката е 200 барова. Грешката е от завода на производителя Крал Армс. Щели да решат проблема, но към днешна дата не е решен.
 

rivan

Редовен Потребител
Колега Дончо, ако някой колега те послуша и, недай Боже, стане сакатлък, ще спиш ли спокойно? Моля колеги, не давайте неразумни съвети, някой може да се вслуша! Високите налягания не са поле за експерименти!
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
А БЕ ХОРА!!!!!Аз съвети не ДАВАМ!!!просто написах(ако сте чели),че ползвам пушката без страх!Що се нахвърляте на мен -не знам.
 
Нагоре