KalibrGun

alpopkochev

Потребител
Колеги,
Днес се по зачетох малко за тази марка PCP. До колкото разбрах се произвеждат в Чехия май по лиценз на Edgun. Предлагат се предимно в калибър 4,5 и 5,5 (40J) има и в 6,35 (80J) но в по-малки количества, а за в бъдеще и 9мм (200J). По сайтовете на намерих налични в 6,35. Е цените са им малко солени, но мисля, че за тази марка ще се пише в бъдеще. Цевите за Lothar Walther, пълнителите са с вместимост: в 4,5 -14 бр. съчми, в 5,5,- 12 бр, в 6,35 - 10 бр, а в 9мм - 8 броя съчми.
http://kalibrgun.ru/catalogue?page=shop ... egory_id=1
http://gun.cz/catalogue/3742-Kalibrgun
http://www.fieldtarget.cz/ostatni/kalib ... s-r-o.html
http://www.db-schietsport.nl/epages/617 ... /KalibrGun
Пускам я тази тема защото май много хора се унесохме по булпапите последно време (аз само мислено, но не се знае). :rambo:

Модераторите могат и да я "прекръстят" темата или да я обединят с друга ако сметнат за нужно.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Саше,
малко си избързал.
Не ти е точна и информацийката.
Може би на срещата в Русе ще може лично да се запознаеш с ????? което е на път.
Е, може и да пуснеш по съчма ако се наредиш на опашката.
ПП. Естествено, ще има и ревю и снимчици като пристигне. И може би и актуални информация, проспекти и цени(от извора).
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Здраве да е, няма лошо а по-скоро има явно интерес!
Моето решение да се здобия с "Щуреца" беше повлияно доста от рецензията на Алекс:
http://www.alexxxus.cz/KalibrGun-Cricke ... 2-38-joule
В личните ни разговори, беше дори по-убедителен (като се има в предвид, че е личен приятел на Едуард) и по нищо не отстъпва на Едгъна - имал е и Матадор, има и Леля! Та Саша е тествал една от "първите чешки бройки" на Крикета, и май всички забележки които е имал, са отстранени от производителите. Останал е само един проблем(законов) засега - не може да излезе от фабриката като "FAC" версия, а ти дават "кит" да си я ъпнеш сам.
Та накратко:
Стандарта е с:
цев CZ(за Валтерска се чака 6-7 месеца) 450 мм с шок
резервоар 280 см[sup]3[/sup] но 300 бара!
Редуктор! Позволява поне 70 бр. 45 J-ви изстрела в коридор +/- 3 м/с. Като улегне, някои казват че влиза дори и в 1,5 м/с коридор!
ротационен пълнител за 14 бр., хваща до 9,8 мм дълги проектили в .22 калибър
Приклада е удобен и за 2-метров юнак като Алекс и за апапче като мен. Абе Булпапец, ама с место за още 4 барабана, набузник(да ни ти е студено), удобен преден захват и всичкото това в 68 см(барабар с мода). Пластмасовия естествено е базов, но ореховия предвид разликата в цената, засега ми се вижда ненужна "инвестиция"
Има и други 'тънкости' - може да имаш зареден пълен барабан без да има чашка в цевта и без да е зареден, при нужда само зареждаш с лоста и стреляш.
Айде засега толкова. :cheers:
ПП. Крикет от самото начало е конкурент на Едгън(горе долу по едно време започват в Русия, но се развиват по различни пътища) и по-скоро останалите украински или полски "булпапи" ги копират. Но пък и е доста трудно да издокараш нещо, което да се различава коренно. Корейците затова май залагат на друг дизайн, за да не кажат че копират.
 

lynx

Редовен Потребител
реко, приклада знае ли се от каква материя е изработен?
На снимката ми прилича на пластмаса или нещо подобно. ???
Criket_zasobniky.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пристигнаааааа!
Опааа, и оптиката взе че днес дойде - а дано се така да му върви заедно на комплекта!
Бреее, то наистина "гуджук" Щурец - саде 68 сантима барабар с шрауда..
 

Attachments

  • K.jpg
    K.jpg
    30.8 KB · Прегледи: 515

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Днес следобед най-после намерих време за монтаж на оптиката и първи тестове.
Ами то единственото сложно беше да напасна оптиката, наложи се да подлагам проби отзад няколко пъти(исках да не пипам 'средата' на оптиката) и на края я докарах да коригирам само по 6-7 клика от средата и на двата тумблрера. Но тъй като имаше вятър, още не съм я занулил, пък и вече ми се "пуцаше" с Щуреца.
Първо пробвах различните "настройки" на ФАК пружината. На макс изкарва 312-313 м/с с 1.03(направо от кутията, не теглени), пробвах да намалявам до 230 м/с, може и по-малко но няма смисъл.
Проби почнах с една лесно запомняща се настройка(регулиращата тапа развъртяна наравно в отвора, без да надстърча, която дойде и в лимита до 45Дж): в ляво мерено с хроникса от Митака и едновременно с Хронито на Калин(което обаче даваше доста често грешка 2 за втория датчик, предполагам заради облачното време, макар и без рогата - щом малко се покажеше слънцето и захапваше).
1- 294,9 - 965,5
2- 296,4 - 969 ,4
3- 295,3 - 966,5
4- 294,9 - 964,0
5- 295,8 - 966,2
6- 294,9 - грешка
7- 294,3 - грешка
8- 295,0 - грешка
9- 295,8 - 965,6
10- 295,8 - грешка
11- 294,9 - грешка
12- 296,0 - грешка
13- 295,4 - 966,8
14- 294,8 - 965,3
Този барабан беше третия (от около 190 до 160 бара), първото пълнене на Щуреца с Български въздух беше до 245-250 бара(толкова имам в бутилката). Първите 2 барабана ползвах да пробвам настройката на пружината.
Прострелка ми беше на 17,5 м засега. Стрелях 4 барабана и ново пълнене. Всеки барабан влизаше в 1-1,5 см. Нека някой сметне разхода: цилиндър 280 см[sup]3[/sup] примерно от 250 до 130 бара 56 истрела с 45 Дж.
При второто пълнене пробвах и 5-ти барабан(падна до 100 бара) и нямаше разлика на листа, но на 17,5 м(по нататъка ше пробвам подредукторни изстрели и на 50 м примерно). Иначе Чеха каза, че редуктора е настроен на около 135 бара.
Напълних и трети път(трябва да допълня бутилката другата седмица) и пуснах един барабан с 1,175 само за проба, Премерих го с Хроникса и даде от 281,4 до 284,6 м/с като повечето изстрели бяха 82,.. и нещо.
Засега толкова. Първи извод:
От кутията (само смених пружините) Щуреца направо СПИИИ.
:cheers:
ПП. Извинявам се за липсата на снимки, Другата седмица, като си оправя лаптопа, ще кача. Не ми се занимава да качвам сега от таблета или телефона.
 

lynx

Редовен Потребител
Eто го разхода на първо четене:
 

Attachments

  • Kalibr.jpg
    Kalibr.jpg
    85.1 KB · Прегледи: 397

ХолдОвъ

Потребител
Петко това ли е максимума който може да се изкара в момента, 1.03-313м/с=50.5дж?Нищо не си написал и колко е шумна--а това за мен си е фактор.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
То като си е булпапче по рождение, повече се чува ударника(до ухото ти е) и удара в съчмоуловителя.
Трябва да се чуе на место за да прецениш, и зависи с какво го сравняваш. Засега с една стрелба само, не съм се заслушвал даже, обърнах повече внимание на скоростите. За мощността, даже е и отгоре от очакваните 45Дж, а пък и не съм я взимал за да гоня скорости. Целта тук е по-скоро - купуваш и стреляш, ако ти се човърка има по-евтини варианти за "чесане на крастата".
Повече за любопитните - на живо в Русе.
 

Attachments

  • Щурец.jpg
    Щурец.jpg
    102.7 KB · Прегледи: 643

ХолдОвъ

Потребител
Петко знаеш че немога да я видя скоро..Затова разпитвам..От отговора ти преценявам че е тиха....Иначе мисля че веднага щеше да ти направи впечатление...Очаквам с нетърпение теста на 50 и 100 метра..Ако цевта е читава с това плато като броеница трябва да са впечатляващи резултатите..А като сложиш и снимки ще е бонус. :)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Първа мишена (А4) на Щуреца, както се казва от кутията( и в буквалния смисъл, още го разнасям в нея). 25 м в зала, от цилиндрично чувалче за рест, JSB 1,03(от кутията която бях почнал, без да ги оглеждам дори). Вътре са втори, трети и част от четвърти барабан (от малко над 200 до под 160 бара). После пуснах и 5 бр. за група. Излезе 9-10 мм по външния ръб на дупките(личаха само 3 във формата на триъгълник, но остана на основата на мишената в залата). Присъстващите в залата Алекс(mamawaits) и Марин(heady-nuker) могат да дадат оценка за тишината и точността. За мен е само металически звук от ударника. Алекс и други в залата стреляха и 5-ти барабан с под редукторно налягане и нямаше разлика в попаденията.
 

Attachments

  • WP_20130411_001.jpg
    WP_20130411_001.jpg
    269.5 KB · Прегледи: 530

peko

Редовен Потребител
ФТКС
:pardon:
Днес пробвах и Полимага, но от ръка. Няма проблем с дължината(наравно са с барабана като дължина), само трябва да се зарежда с дулото нагоре, както е препоръчително и за други пушки. Целта е някоя съчма ако премине през уплътнението, върха и да не пречи на презареждането. Попаденията са същите като 1,03 пак от ръка. От 20 до 50 м мишените падат когато са на кръста.
ПП. Това долу си е вчерашната мишена А4.
 

Attachments

  • WP_20130412_002.jpg
    WP_20130412_002.jpg
    168.4 KB · Прегледи: 324

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Първа стрелба на 50 м(мерени с далекомера, после с рулетката излезнаха 49,5). Вятър среден, но променлив по трасето, на моменти и насрещен. Предна опора торбичка с прикладване на рамото. Скоростите варираха между 952 и 955 ф/с, като на 3 пъти показа последователни 2 еднакви скорости. Това е 1 барабан JSB 1,03(още не съм изстрелял първата кутия). После пуснах и един барабан с Полимаг за проба в този вятър. Резултата - група със същите размери. Накрая с Ицо се пробвахме и по жълтото кабърче - отиде си, но чак на 5-я изстрел. Забелязах друго, че започна да пада разхода. Днес дали от топлото време, но от 220 до 150 направи 4 барабана.
 

Attachments

  • 1-vi 50  m.jpg
    1-vi 50 m.jpg
    1 MB · Прегледи: 405

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Днес заредих бутилката и направих първи проби и на Щуреца с максимално налягане и с набузник(макар и орехов).
Манометъра на пушката показваше 280, на бутилката 290. Довърших първата кутия 1,03. Не ми се преписва от листа и затова го снимах. Записах си само крайните скорости за всеки барабан. 2-я го издумках за няма и 30-на секунди.
От осмия само първите вървяха добре и след като имаше и пропадане на листа разбрах, че е под редукторно вече налягането. Излиза, че ще прави без проблем 100 редукторни изстрела от 300 до 130 бара с 43-45 Дж. В унеса на стрелбата, дадох и 4 празни изстрела, значи и 14 заряден барабан ми иде малък. ;)
Диян можа да оцени "спокойствието" около Щуреца, и може също да каже как е звука.
 

Attachments

  • WP_20130417_003.jpg
    WP_20130417_003.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 391

peko

Редовен Потребител
ФТКС
За колегите, които се интересуват от Крикета(и от другите модели също).
Пишете ми на ЛС, и ще изпратя на всеки каталог с цените и условията за поръчка.
Имайте пред вид, че на фактурата ще пише 7,5 Дж(а и реално си пристига със слабата пружина) и не е нужно да се регистрира.
ФАК кита е отделно.
ПП. Тази седмица съм в Чехия, и ще мога да отговарям чак вечер или на другата сутрин. :cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Поради непрекъснатите въпроси които ми задават относно звука, нека тези колеги в Русе, които могат да го сравнят с други модели пушки(с подобни 45 Дж) и модери да кажат как е. Когато стреляш с него, чуваш повече ударника, който ти е до ухото, а това са моите впечатления засега. Добре е да има и повечко обективни сравнения.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Първия ми Хатсан АТ-44 който сега е при бай Иван, е със всички доработки и със саунд ВАйраух. Изключително тиха пушка. Даже без модератор много хора са се зачудвали как толкова тихо стреля с тия 45 джаула. Просто съм изстискал доколкото мога преразхода. Е да си кажа честно на Петко щурчето е по-тихо в пъти... Имам чувството че съм сложил модератор на 16-ката и стрелям с нея.. Другото, което и други колеги споделиха също е, че пушката няма нищо общо с това от снимките. Много по-хубава е на живо. И аз мислех че няма да е кой-знае какво но като я видях и пипнах да си кажа честно ми се дощя да я имам. Вече знам защо са я нарекли "Щурец" .. :cheers:
 

Pan4o_

Потребител
Благодаря на Пеко за проектилите. Много приятен и коректен човек е. Дойде време и аз да се похваля с новата придобивка. А относно тишината, наистина е много тиха. :cheers:
 

Attachments

  • IMAG0161.jpg
    IMAG0161.jpg
    589.9 KB · Прегледи: 550
Нагоре