KalibrGun

I_P

Новодошъл
Здравейте съфорумници.Имам желание да си закупя пушка тип булпап.Бях писал в темата за Булпап и там някой ме насочиха към Крикет.Имам някой притеснения относно тази пушка.След като изчетох цялата статия виждам,че трябва да се отваря да се чисти от мрасотии,да се сменят пръстени,а и тези пейнтболски манометри...Питането ми е все още ли продължават тези проблеми и има ли някаква гаранция какво ще получа?Просто искам да я закупя и да не пипам нищо по нея.Може ли да ми дадете твъда цена,също така колко струва доставката,колко излиза всичко?Ако не се лъжа гледам,че дистрибутора им пише,че не взема нищо,което е много похвално.В такав случай питането ми е:Може ли пушката да се внесе в България на името на фирмата в която работя за да мога да си изтегля ДДС-то,което предполагам,че не е никак малко?Питам,тъй като мои познати си купиха едни Хатсани и после си взеха и ДДС-то,което значително ще намали цената.Дано не съм прекалил с въпросите,но не видях никаде да е писано.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Мисля, че тази пушка се внася от Чехия. Тъй като това е вътрешнообщностно придобиване /ВОП/, тоест в Европейския съюз няма ДДС и нищо неможе да си вземеш. Няма проблем да я внесеш на фирма, но ако пушката е на стойност над 700 лв ще трябва да се заприходи във фирмата като дълготраен материален актив, ако е под 700 лв ще мине като разход на фирмата. Само незнам как ще доказваш пред данъчните тази покупка и двата случая, ако фирмата няма дейност свързана с въздушни оръжия.
За да бъда по точен - ДДС няма да има само, ако пушката се внесе на фирма регистрина по ДДС в България. Тогава се извършва действието самоначисляване на ДДС от фирмата без това да доведе до внасяне на ДДС тука в България.
Ако пушката я внесе физическо лице или фирма нерегистрирана по ДДС тогава чешката фирма задължително начислява ДДС и то е дължимо от физическто лице.
Дано съм бил ясен.
 

Filins

Потребител
ДДС се плаща И ПРИ вътрешнообщностно придобиване извършено от фирма регистрирана в БГ!!! Заплащането става БГ в месеца следващ доставката. :) Чехите, в случая, издават фактура с нулево ДДС, на основание член/параграф незнам кой си от някаква си директива (може да се провери точно) :).
Ако някой си мисли, че ей така ще се остави държавата да бъде премятана, значи е объркал държавата :crazy:! Сам го изпитах на гърба си след като се изтарикатих навремето, като българска фирма, да платя ДДС-то в държава от ЕС, за да не го плащам в БГ. Е да ама не - накараха ме и тук да го платя, а с германците да съм си се оправял, като съм бил такъв тарикат. :wall:
Друг е въпроса, ако Пеко знае "някаква хватка" конкретно свързана с тия пушкала. :cheers:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Приемаме следният случай:
Българска фирма регистрирана по ДДС внася стока от държава в Европейският съюз също регистриран по ДДС. Това се нарича вътрешнообщностно придобиване - ВОП.
Чуждата фирма издава фактура в която няма начислен ДДС, защото стоката е предназначена за страна от Европа.
Българската фирма получател на стоката на основание чл.84 от ЗДДС издава Протокол за самоначисляване на ДДС, който Протокол се включва в Дневника на покупки и Дневника на продажби и като ефект се получава така, че сумата на ДДС-то не е дължима от фирмата в България. За хората в материята осчедоводяването на Протокола е 4531/4532. От което видно, че внасяне на ДДС няма.
Това имах предвид като писах, че ДДС няма.
Ако фирмата в България продава тази стока на други фирми или на физически лица в България задължително начислява ДДС.

Ако стоката от Европа се закупува от физическо лице или от фирма в България нерегистрирана по ЗДДС, фактурата от Европа трябва да е с ДДС защото физическото лице и нерегистрираната фирма немогат да извършат действието по самоначисляване на ДДС. От което видно, че те ще си платят стоката с ДДС.
Така, че обобщено ако си купиш пушка от Европа като физическо лице плащаш ДДС по фактурата на европейската фирма.
Ако я внесе българска фирма и после ти я продаде пушката плащаш ДДС-то на българската фирма.
Остава варианта, ако пушката е внесена от фирма да остане като налична стока във фирмата на склада, въпреки, че ще се ползва от собственика, което не ми се вижда приемливо за фирмата вносител.
Написаното важи само, ако въздушните оръжия при вътрешнообщностно придобиване не са под друг режим.

Нека въпроса с ДДС-то да го дискутираме на л.с., защото напълнихме темата излишно с постове.
 

I_P

Новодошъл
Разбира се че кеф цена няма.Но,ако има такава възможност защо не!Аз само питам!Вие сте майсторите и опитните.Всеки би желал най-добото,но гледам,че на няколко места се пише за цена от порядъка на 2000 лева.С малко математика става ясно,че ДДС-то би било доста.Когато човек има семейство не 300-400 лв,а 30-40лв са от значение.Никой не прави такива сметки от много пари и простор.Предполагам,че повечето от колегите тук са в това положение и за 400 лв. се бачка цял месец.Относно патриотизма:участвам в организация,кадето не се изисква финансова подкрепа,а полагане на доста труд с цел благотворителност.Ходим да съдим дръвчета,да правим заслони и катерушки за децата.Накратко Да патриот съм,но тези 400 лева бих ги дал с удоволствие под формата на храна за деца с увреждания,а не в хазната...но това е много дълга тема.Мисля,че ако може всеки би бил доволен да даде с 400 лева по-малко и да остави на дистрибутора едни примерно казвам 150лв. тъй-като никой не е длъжен да прави нещата за мерси и труда трябва да се заплаща.Моля все пак дистрибутора да каже дали е възможно и дали са отстранени всички проблеми за които сте писали в по-предни страници.
 

amudjiev

Потребител
Колеги....не развинтвайте фантазии с ДДС-то....задължително е ...освен ако някой не си копува пушка на фирмата си и тя е регистрирана по ДДС....пак го плаща , но си го възстановява после....Това е.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Фактура се издава с начислено ДДС. Какво ще правите после, си е изцяло Ваше решение и Ваша отговорност. Аз съм длъжен да го начисля и внеса, защото всичко е легално. Павката Ви го е обяснил точно.
Що се отнася до пушките, не ги отварям като дойдат за да ги инспектирам. Дори и в повечето случаи отиват направо при поръчалите ги колеги. Реални оплаквания и проблеми засега няма, освен пролетната серия от 6 бр.
Уплътненията са си консуматив за всяка пушка. Препоръчвам при нужда да се сменят с 90-ки.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Когато се изпрати заявката, минават до 2 седмици, докато се изпълни. През това време, се сменят поне 2 серии, и какъв манометър ще имат не може за момента да се задава като опция, пък и не казват. Каквото върви "на конвейра" това получаваш. Досега, горе-долу са към 15-на с цветен и 10-на с черен дошлите у нас.
ПП.
Имам заявка от 3-ма с цветните, които искат да си поръчат черни като рез. част(цената е 36 евро), но още не могат да кажат кога ще ги имат на склад. Ако има и други желаещи да си "зачернят" фейса на Щуреца да пишат на лични.
Но смяната е играчка - трябва да се изтъни един дълъг глух ключ, за да влезне в предната тапа за да се развие/завие манометъра.
 

Dominus

Редовен Потребител
Днес се запознахме набързо с това чешко чудо в опит да вдигнем скороста на пушката на един френд. Правихме я малко на крак, на полеви условия ;)
Хубоу го е мислил чеха да е що годе ФАКана ама с тия 14 кубика камера се мъчи пустията. За 280-285 с тежко жсб си требе сериозно вдигане на редукторното налягане /сигурно 140-150бара/. И с тоя шарения манометър е голяма фантазия цялата работа. Пак че поне зарядна станция имаше един голем манометър че горе-долу да хванем за кво иде реч. А онази тапа отзад предизвика само добри помисли у мен към майката на конструктора. :D
 

lynx

Редовен Потребител
Павка, понеже си огледал от вътре нещата, има ли някакъв Ентелегентен начин да се увеличи камерата, без радикални промени по конструкцията ?
14 кибика камера не е добре, като на разпилена 16-ка е .
 

Dominus

Редовен Потребител
lynx написа:
Павка, понеже си огледал от вътре нещата, има ли някакъв Ентелегентен начин да се увеличи камерата, без радикални промени по конструкцията ?
14 кибика камера не е добре, като на разпилена 16-ка е .

Ами дойде ми една идея. Няма да се бута нищо по пушката и е супер лесно. Първото нещо като я отворихме беше да и замеря камерата щото ми се виждаше страшно малка и калкулатора каза 13,8 при положение, че съм закръглял нагоре. Всъщност има още малко въздух в камерата на БК. Признавам не съм я оглеждал обстойно. Но да, 14 кубика са смешно малко. Тя затова не може да се развърже на ниски налягания. Другата седмица може да му направя една нова камера и тапа за регулиране като хората, че с тия две дупчици е несериозно. И ако мине някой серсемин като мен да сложи една капка фиксатор и гледай сеир ;)

dberov написа:
От фабриката излиза 45J на въздух, след монтирането на втулката измерих 295м/с така качих още 5J отгоре, после минах на метан и измерих тия 310м/с. от които за сега не съм се възползвал. Мерено е с тежкото JSB 1.17g.

Е тая човека си я взе на около 42дж с макс. натегната пружина. Вътре никой не я е отварял и не е мерил. Все още не е дефлорирана. Както казах бутнахме я на крак и тъя като нямах инструменти нямам желание дори да се пробвам да я разглобявам сериозно.
 

dberov

Редовен Потребител
Аз за сега я карам само с водач на тапата http://imageshack.us/a/img30/3089/3foq.jpg

Новата ми я правят цялата от неръждавейка като за регулирането ще е с отвор за шестограм 3мм дълбок 4мм изработен в самата тапа. Ето как ще стои на пушката ( малко Photoshop). http://imageshack.us/a/img716/5839/oinu.jpg

Това са размерите

http://imageshack.us/a/img32/4946/5aj5.jpg
http://imageshack.us/a/img547/4509/qkz2.jpg

ето още една тапа

http://imageshack.us/a/img594/9171/tzrj.jpg
http://imageshack.us/a/img841/2537/5q7y.jpg
http://imageshack.us/a/img571/6845/47ad.jpg

Още не съм пробвал с по тежък проектил но не ми се пипат настройки защото в момента стреля безупречно. Ще пусна няколко Баракуди да видя какво ще ми даде като скорости.
 

Dominus

Редовен Потребител
Наложи се да отварям един модер на крикет /за къв ч.п ми беше на баир лозе и аз не знам/ но хванах се и връщане назад нямаше.
Всичко вътре е лепено обилно с епоксидно лепило. Предната тапа няма никаква резба а също много лепило. Не знам каква конструкторска мисъл е осенила конструктора, но на който му се наложи да го отваря го чака един голем...
Аз поне повече нямам намерение дори да се пробвам.
Не знам толкова ли е сложно да се направи предната тапа на резба и камерите да не се лепят, при положение че това го прави ЦПУ. Тъпа работа :mad:
 

dberov

Редовен Потребител
Dominus написа:
Наложи се да отварям един модер на крикет /за къв ч.п ми беше на баир лозе и аз не знам/ но хванах се и връщане назад нямаше.
Всичко вътре е лепено обилно с епоксидно лепило. Предната тапа няма никаква резба а също много лепило. Не знам каква конструкторска мисъл е осенила конструктора, но на който му се наложи да го отваря го чака един голем...
Аз поне повече нямам намерение дори да се пробвам.
Не знам толкова ли е сложно да се направи предната тапа на резба и камерите да не се лепят, при положение че това го прави ЦПУ. Тъпа работа :mad:

Поради тази си конструкция бях писал че не е желателно да се чисти цевта през модера а да се сваля защото ако се стреля с тампон и той остане между камерите или се чисти с марля и тя задере и не може да бъде изкарана го чака е тоя големия....

Ето какво представлява модера след разколачването му

lsho.jpg


Ето и едно решение, направена е нова предна тапа с резба а центриращата втулка се захваща с 4 черни болтчета с конусовидни глави които влизат във фаската на отворите на модера. Това е най елементарното което всеки може да си направи. Има вариант и без да се разпробива модера като се престърже центриращата втулка и се направи резба, друга втулка с вътрешна резба да се набие и залепи с фиксатор на точното място в самия модер но за това трябват машини и умения.

s3m4.jpg
 

Dominus

Редовен Потребител
Всъщност тръбата е 26мм. а втулките варират м/у 25,7 - 25,8мм. което не е добре.
 

Dominus

Редовен Потребител
Не съм го отварял за да му търся кусури. Незнайно защо отворите на модера бяха 6мм. и беше поостърган от чашки. Възможно е да са го объркали с кал. 4,5, но е факт че беше така. Човека ме помоли да го разширя и за да не го отварям трябваше да го бодна със свредло ама то една точност щеше да стане...... Та затова се наложи отваряне. Да беше си го върнал /рекламирал/ ама не ме слуша като му говоря. Негова си работа
 

dberov

Редовен Потребител
Днес си взех новите задни тапи които бях поръчал. Ето размерите ако някой я хареса и иска да си я направи сам. Не ми се правеше чертеж и поправих тапата която peko качи в пост 49.

http://imageshack.us/a/img43/5707/1yp2.jpg
http://imageshack.us/a/img547/4509/qkz2.jpg

За не знаещите и любопитните това черното е оригиналната пластмасова тапа а водача е правен допълнително.

3foq.jpg
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    909.1 KB · Прегледи: 158
  • 2.JPG
    2.JPG
    941.9 KB · Прегледи: 130
  • 3.JPG
    3.JPG
    897.6 KB · Прегледи: 129
  • 4.JPG
    4.JPG
    499.5 KB · Прегледи: 132

titanium

Потребител
Питане относно крикет на метан! Значи искаше ми се да взема късичък крикет, но при положение, че зареждам на метан, а доколкото разбрах работното му е от 300 бара и се чудя много здраво има ли смисъл въобще да мисля за тази пушка или пак ще се наложи да се разглабя да се прави да се обяснява, да се мамят пружини и т.н.
 

andi

Редовен Потребител
265 е много икономична скорост, независимо от калибъра . На метан 20 изстрела с 265 с JSB ще направи дори късия Хатсан в 6,35 , със 180 кубика резервуарче .
На крикета в 6,35 резервуара нали е по-дълъг от този на 5,5 , сигурно е към 300 кубика , + по дългата цев ..... - ще направи поне 35-40 изстр с 265 на метан .
 

FreeMan

Редовен Потребител
Хора не го подвеждайте човека.
Как ще стане тази - 40 изстрела, тръгващ от макс 200 бара и то при първо пълнене (средно да се смята 180 - освен ако за всяко пълнене не ходи до метан станцията), в този калибър с тези скорости и без да рови по пушката?!
Тук вече ще се изгърми 2000, а не 500лв,...
 
Нагоре