KalibrGun

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Вече води пред Едгъна ;).
Има още два поръчани(но не са за колеги от форума) а скоро и във форума ще набъбнат.
Относно приклада: пластмасов е, но е със много добро покритие, което прилича на пръскано дърво с полимерна боя. Ако се свали приклада, гледайки леглото на цилиндъра, можеш да разбереш че е пластмаса.
 

Pan4o_

Потребител
Ето я и с новата прическа. Май оптиката е по голяма от пушкалото :)
 

Attachments

  • IMAG0163.jpg
    IMAG0163.jpg
    603 KB · Прегледи: 551

pavkata_1234

Потребител
Днес имах възможност да стрелям с такава пушка(Крикет 5,5мм на колегата Панчо).Аууу,страхотна пушчица....обаче на мен ми е малко неудобно зареждането щото съм левичар,ама иначе е пипната отвсякъде.......заглущена цев,редуктор,страхотен дизайн.Дет се казва ..троши мивки,кърти плочки и маже стени.....
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Днес най-после намерих малко свободно време да изхабя малко въздух.
2 мишенки, 5 барабана и малко 1.03(вече през полових втората кутия), начално налягане около 250 Бара, крайно към 130(спрях след първите 4 чашки от 6-я барабан).
Щурец, 25 м мерени, мишена А4, седнал на земята предна упора коляно, отзад на рамото (напразни опити за ФТ поза, и накрая само седнал си бях и с на коляното опряна ръка), вятър среден на пориви, уж леко насрещен, но по пътя към мишената, на 15-я метър между двете сгради имаше течение от ляво. Флаерите обаче са си от стрелеца, за сефте се мъча седнал.
 

Attachments

  • WP_20130502_002.jpg
    WP_20130502_002.jpg
    236.2 KB · Прегледи: 254
  • WP_20130502_001.jpg
    WP_20130502_001.jpg
    210.1 KB · Прегледи: 215

peko

Редовен Потребител
ФТКС
За евентуалните желаещи, до 18.05 ще се направи(по-скоро плати, вече са поръчани 3-те) следващата поръчка. Засега са 3-4 броя Стандарт в .22 с пластмасов приклад, ако станат 5 броя, ще има 5% отстъпка от цената без ДДС. А ако се поръча нещо и в .177, първата бройка ще има 10% отстъпка.
Относно .25 с цеви LW 600 мм и Карабината в .22 с цеви CZ 520 мм- вече се събират заявки "pre-orders" - за първата серия (250 броя Крикет в .25 и 300 бр. Carabine в .22), която се очаква след няколко месеца.
 

dberov

Редовен Потребител
Свикнали сме като напишем в youtube, boolpup и да ни излизат клипове предимно за Edgun защото се плаща на Тед да рекламира продукта за Американския пазар а за Крикет виждаме повече любителски клипчета.
Петко казва че Крикета и Едгън се конкурират но според мен Едгън тъпчат на едно, нямат нови модели и се произвеждат базовите по които не се правят никакви подобрения а най големия им недостатък е че са еднозарядни. Бях гледал клип че се експериментира с барабани но втория взе че заяде...
Крикет прави нови модели за които информацията е много оскъдна и изчетох много чешки и руски форуми където попадах само на снимки на модели които ме интересуват но цена така и не открих.

Интереса ми към тази марка се провокира от клип който anibis постна в темата БУЛПАП и мисля че има място и в тази тема.

Taipan


На долните линкове са моделите Тайпан и Колибри които привлякоха вниманието ми. Поговорихме си с Петко и за тях, колегата веднага реагира адекватно с подобаваща информация за техните недостатъци и не случайно е избрал за си вземе базовия модел по ред причини описани по горе в неговите постове.


http://www.fieldtarget.cz/recenze/taipan.html

http://www.network54.com/Forum/79537/thread/1327745635/Kalibr-Cricket+bullpup+semi+auto+test+firing


Ето и едно демо клипче на модела Колибри където е показано как става презареждането ;)


05-10-10.MOV



Тая тема ще си има продължение след като вече има направени поръчка за 3 броя за толкова кратко време от откриването и. До колкото разбрах цената на модела с LW цев ще е същата като тази с CZ и поръчките ще се множат като и аз ще съм в тази група.

:cheers:
 

Беселин

Потребител
Манометъра на Петко мисля, че беше бял с черни числа а магазините на барабаните се отварят от дясно, което лично за мен е доста удобно.
 

dberov

Редовен Потребител
Дано да са в черно-бяло че тия шарении ме дразнят и ако дойде с цветен ще го сменя.


http://imageshack.us/a/img560/3349/20130514161356.jpg - това е в 4.5мм
http://imageshack.us/a/img832/5056/20130514161943.jpg - това е в 5.5мм
http://imageshack.us/a/img690/6216/20130514161703.jpg - и това е в 5.5мм

Снимките са от долните клипове.

Едно прекрасно ревю на пушката но в 4.5мм

Винтовка KalibrGun Cricket. Пневматика с предварительным накачиванием (ПСП) по схеме bullpup


Тук е с цветен манометър и магазина е в лявата страна на приклада в 5.5мм.

Cricket 5.5


Тук манометъра е черен с бели маркери и магазина е в дясната страна на приклада в 5.5мм.

Rifle PCP Kalibrgun Cricket 5.5
 

dberov

Редовен Потребител
Сега искам да задам един въпрос който е към колегите които се занимават с модване и знаят кое, как, колко, защо......

Днес за сефте се разглоби един Крикет. Когато се извади цевта и резервоара от цевната кутия в предната и част се намира въздуховода който свързва цилиндъра с цевта. В този въздуховод има нарязана резба. ЩО Е ТО? От малкия ми опит не можах да си обясня защо има вътрешна резба в този канал. Цитирм колегата "Отвора на клапана е 4мм, отвора на цевта е 4 мм а тоя преход е с дължина около 20 мм с вътрешна резба 5 мм "

След като поговорихме момчето направи втулка с външна резба и вътрешен диаметър 4мм и я нави в резбата на тоя канал. След интервенцията скоростта се вдигна с 5 м/с ( по малък отвор - по високо налягане и скорост...)

Снимката я свалих от клипа по горе.

http://imageshack.us/a/img15/332/20130517223751.jpg

 

Dominus

Редовен Потребител
По-голям мъртъв обем и от там по-ниска скорост на въздуха. Що да бъде?
Безмислено е когато целият ти тракт да върви ф4мм. да има някаква част 5мм.!
Вероятно е оставен за задушаване на пуцалото. Според пазара дето се вика.
 

dberov

Редовен Потребител
До този извод стигнахме и ние затова и колегата направи втулката с по малкия отвор иначе не виждам логика да има вътрешна резба там където минава въздуха.

Сега иска да свали долната граница на редуктора от 135 бара на 100 бара. Тук пък съм пълна мъгла и не взех отношение.

Пусна ми този клип и каза че утре ще направи белег и ще пробва дали ще се получи защото и той ще минава на метан

Airgun PCP Regulator Pressure Adjustment Demo.
 

petkof

Редовен Потребител
Dominus написа:
По-малък мъртъв обем и от там по-ниска скорост на въздуха. Що да бъде?
Безмислено е когато целият ти тракт да върви ф4мм. да има някаква част 5мм.!
Вероятно е оставен за задушаване на пуцалото. Според пазара дето се вика.
С намалителната втулка вярно се постига по-малък мъртъв обем, но от там скоростта на въздуха се повишава, защото порцията въздух преминава през по-малко сечение.Ако разгледаме порцията въздух пусната от клапана като тяло с определена маса,при по-голямата скорост с която преминава през намалителната втулка, се увеличава и кинетичната енергия носена от порцията въздух.Тази увеличена енергия се предава и на чашката, от къдсето идва и по-високата скорост.
 

Dominus

Редовен Потребител
Петко, в общи линии е така, но е грешно да се намалява порта повече от тракта, както и да се увеличава. Особено когато става въпрос за пушка на редуктор.
Когато е на правоток, Ората ползват такъв способ да си изгладят платото, но пък губят енергия.
В общи линии е грешно да се прави разширяващ се или стесняващ се тракт, точно когато има редуктор.
Като се видим ще ти покажа как се вадят близо 49 вата ;) от 115барела. :cheers:
 

petkof

Редовен Потребител
Dominus написа:
Петко, в общи линии е така, но е грешно да се намалява порта повече от тракта, както и да се увеличава. Особено когато става въпрос за пушка на редуктор.
Когато е на правоток, Ората ползват такъв способ да си изгладят платото, но пък губят енергия.
В общи линии е грешно да се прави разширяващ се или стесняващ се тракт, точно когато има редуктор.
Като се видим ще ти покажа как се вадят близо 49 вата ;) от 115барела. :cheers:
Абсолютно правилно, защото при промяна на сеченията на пътя на флуида, в случая въздуха, в "играта" влизат и хидродинамичните съпротивления, които пък водят до загуби. :cheers:
 

Pan4o_

Потребител
Днес случайно намерих една пружина в гаража и реших да експериментирам. Става дума за ударника. След замервания останах приятно изненадан. Начално -190 бара, крайно - 140. Първи барабан /14 бр/ , налягането падна на 174, след още 2 барабана по 14 бр. налягането падна на 140. Общо 42 изстрела от 190 до 140 атм. проектил жсб -1.17 , скорост 270 /+ - 2 мерта. Със старата пружина не съм си правил досега експерименти изстрели-налягане.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Тази вечер намерих време да пусна 2 резервоара въздух през Щуреца и над Хроното.
От 280 Бара до 140 Бара(по манометъра на пушката - черен циферблат с бели чертички и цифри 100, 200, 300) направи 6 барабана х 15 бр.,таман 90 изстрела с JSB 1,03 (сменях барабана след първия празен изстрел). Скоростите 292 м/с +/- 2 м/с. Имаше и няколко "отрива'" например макс. показана скорост беше 296,7 м/с, минималната 288,6 м/с.
От 220 до 140 бара направо мислех че не работи Хроното - показваше само 292 и нещо, тук там 293 и нещо. От седмия барабан 6 изстрела бяха до към 290 (все още редукторни), после почнаха да падат до към 275 м/с. Пуснах и още 6 изстрела да станат 14 подредукторни. Налягането беше точно 100 бара накрая.
Втория резервоар вече не го мерих, само си пострелях. Отново пуснах 6 барабана(пак с по 1 празен изстрел) и ме викнаха за вечеря.
На въздух редуктора работи перфектно. На метан после ще кажат другите колеги.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пиша засега в темата, после може и отделна да пусна в продава.
От сегашната поръчка остава за сега свободен 1 бр. Крикет Стандарт с пластмасов приклад. Колегата, който го поръча(не е от форума) реши окончателно че ще чака да излезе 6,35 и няма смисъл да вземе 5,5 и след 2-3 месеца да го продава, че да вземе друг. По-добре ще е някой да му се радва още от нов "необдухван".
В комплекта: ФАК пружина , 2 барабана, щуцер за пълнене, комплект резервни О-пръстени, 1 кутия JSB 1,03 и една 1,175 за тестове. По нататък при следващата поръчка, може да се до окомплектова по желание с допълнителни барабани и набузник.
Цената е 1836 лв с ДДС.
ПП. Запазен! Ако има промяна ще пиша пак.
 

dberov

Редовен Потребител
Два дена ми изтекоха очите ама ровене голямо падна и ги нахвърлих в една папка. За да не ги поствам в темата един по един ги архивирах защото са към 40 линка и прикачам рар-а. Някои може да се повтарят защото са от различни сайтове но почти всички са къси за Булпап. Тия от Щатите не мога да доставя като обща поръчка, оглеждай повече английските, от там всичко може да дойде.
 

Attachments

  • БУЛПАП - ЧАНТА, КУФАР.rar
    11.6 KB · Прегледи: 128

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ето и обещаният болт-тапа. Не е сложен за изработка. Водача може да се остави и 20 или 25 мм, в зависимост от дължината на пружината която ще се използва. Задължително трябва да се направи това вдлъбване на 2-та снимка от 4-5 мм. Това е изчислено според дължината на ФАК пружината - за да не е пре напрегната.
В случая, чеха го е направил с накатена част да се върти с пръсти, но може и тип винтова глава за отверка, шестограм външен, или друг тип.
Така наречения "инструмент за смяна и регулиране на ФАК пружината" няма да се доставя с пушките вече. Трябвало да има такъв само при мен, и според желанието на клиента за мощността, да му сложа пружината и направя регулировката предварително. Всичко това заради Гаранцията, клиента да не бърникал сам.
Пак заради Гаранцията (за да се чувстват по-спокойни закупилите вече и евентуалните бъдещи щастливи собственици), вече официално съм им представител.
 

Attachments

  • tapa-bolt 1.jpg
    tapa-bolt 1.jpg
    37.4 KB · Прегледи: 278
  • tapa-bolt2.jpg
    tapa-bolt2.jpg
    26.4 KB · Прегледи: 236
Нагоре