Hunter Field Target / HFT състезание "Моргуля оупън" - Русе 20.03.2010 г

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Като съдя по нивото на трасето, както и по интереса към проведеното днес състезание по ХФТ "Моргуля оупън" - голяма забава ни очаква на Националната среща през април :bravo:! В момента край скарите в Русе заедно с домакините са и много колеги от София, Варна и В.Търново. За почитателите на стрелбата ФТ-класик, които още се колебаят дали ХФТ ще им е присърце мога да кажа само едно: не се колебайте :). ХФТ ще ви предложи непознати досега динамика, изненади, предизвикателства и забавление!
Поздравления към колегите от Русе за интересната инициатива с дисциплината ХФТ ! Както се видя на генералната репетиция днес - домакините са се справили с всичко необходимо за състезанието, така че ми остава да им пожелая само едно - хубаво време в дните на Пролетната Национална среща :cheers: !
 

luft9waffe

Редовен Потребител
много добро състезание се получи.
добре тръгна още от рано сутринта в 08 00ч, когато Пропър свали първата мишена и завърши точно в 20 00ч с последната
мишена,свалена от мен ;)
а междувременно:
неочаквано голяма посещаемост-участници от София,Варна,Търново и Русе.общо се състезавахме 22 -ма човека.
за съжаление в клас ппп се пусна само Архитекта и си прибра грамотата със резултат,доста над този на някои пцп-исти.
състезанието се проведе по регламентите на БАФТ, съобразено с английските правила(разбира се според нашите енергийни
дадености).
трасето беше доста разнообразно,с 20 позиции положение за стрелба "по избор", 4 задължително "от коляно",3-прав и 3 легнал.
3 от мишените бяха с 18мм убойни зони,а още 7-с 25мм.
големи благодарности на цялата домакинска група-включиха се всички и час преди официалния старт мишените бяха наредени.
благодарности и на колегите били път,та да стане по-интересно и весело мероприятие.
за нетърпеливите,дето не бяха днес в Русе-ето част от класирането(по памет,пълният списък-утре)


клас ппп-тук с 82 т. както казах грамотата си заслужи Архитекта с гамо цфх 5,5
клас пцп
1-во място-fatalen-109т. фх гладиатор 5,5
2 -petkof-105 -със същият модел
3 -rashko-100 -с хатсаншутс 4,5
тука рашко надстреля мен,пропъра и сър джон.и четиримата бяхме със еднакъв сбор от 2-та кръга.

ами това е.след месец ще има втора серия на ХФТ-Русе,вече под формата на двудневна национална среща,организирана от БАФТ в рамките на която ще има и НощенХФТ.но за това-в нова тема.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Състезанието ХФТ е доста интересно и тепърва ще трупа нови привърженици, затова ще помоля @ luft9waffe да публикува подробна информация. Освен резултатите и класирането, да има информация кой с каква пушка е стрелял, калибър, с каква оптика на какъв зум и паралакс.
Има почти един месец до пролетната национална среща, достатъчно време за корекци и промяна в оборудването.
Ще пусна и един пост в темата на @ivodochttp://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=4 с предложения за оптики и ще помоля колеги да помогнат с избора на фенери за нощните стрелби.




Ето какво му трябва на човек освен хубаво време,"състезателна карта и 60 чашки" - едно такова състезателно трасе. С благодарности към цялата Русенска група за чудесното състезание :rose:

Ще помоля колегите да качат снимки директно в темата на стрелковите коридори: "с кацналите гарвани по дърветата", мишената наполвина скрита зад металната решетка, "в дерето", и любимата на Пропара коридор 29 :cool:


Ето и линк към всички снимки от моя апарат:http://valens1968.snimka.bg/sports/hft-ruse-20-03-10.484708.17889274

P.S.Първата мишена на Пропър я видях тя е модел Rabbit, интересно ми е втората отстреляна в 20.00 часа от кой тип е? ;)
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Благодарим на организаторите за гостоприемството и положения труд, за да дойдем ние наготово да се настреляме и забавляваме! :yes:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Присъединявам се към благодарностите!
Интересно,направено с фантазия трасе. Гостоприемни домакини.
Полу4и се интересно първо за България състезание по ХФТ.
Аз съм доволен и, 4е успях да мотивирам Макси да у4аства и завърши давата кръга :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Искренни благодарности и поздравления към организаторите на мероприятието НFT, Честито на победителите .
Благодаря и на всички който с присъствието си около ...скромното чеверменце........ направиха иначе студената вечер топла задушевна и по вече от приятна , за мен беше удоволстве да споделям оганчето с вас.
Добре дошли отново и до нови срещи с още по вече изненади.
Дерзайте до пролетната среща....!
 

Attachments

  • P1010031.JPG
    P1010031.JPG
    635.8 KB · Прегледи: 84
  • P1010041.JPG
    P1010041.JPG
    691.5 KB · Прегледи: 77
  • P1010035.JPG
    P1010035.JPG
    732.1 KB · Прегледи: 87
  • P1010018.JPG
    P1010018.JPG
    733.8 KB · Прегледи: 75

BADBOY

Новодошъл
И АЗ НАЙ СЪРДЕЧНО БЛАГОДАРЯ НА ОРГАНИЗАТОРИТЕ. СТРАХОТНО СИ ИЗКАРАХМЕ. ТРАСЕТО ЗА СЪСТЕЗАНИЕТО БЕШЕ МНОГО ДОБРЕ ЗАМИСЛЕНО И НАПРАВЕНО /УНИКАЛНО/ И ИЗМОРИТЕЛНО
 
A

Anonymous

Гост
И аз се включвам към благодарствените слова, както за организаторите-домакини, така и за всички останали участници. :yahoo:
http://www.airguns.bg/files/rook/ -ако има проблем със свалянето на снимките, ще се опитам да ги кача някъде другаде. Не съм снимал състезанието, нито забавната част. Интересните снимки са при Хобос и Акела(добре, че бяха жените им), също мисля, че в апаратчето на Пропар има интересни снимки (за тях заслуга има..., забравих новия и ник, но стария е Кака).
 

bateiav4o

Потребител
Останалата част от Софийската група се прибрахме по живо по здраво.Състезанието беше организирано на европейско ниво а извънкласните занимания бяха неочаквано забавни и атрактивни ;).Специални благодарности на организаторите бяха се постарали доста както с обстановката така и с гостоприемството. :cheers: :cheers: :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Поздравления към организаторите за интересното трасе и изненадите по него ! Честито на победителите !
Нямаме търпение да стане време за априлската среща. :rambo:

Ето снимки : http://www.airguns.bg/files/akela/
 

shooter

Потребител
Получи се приятно трасе за ХФТ
Тридесет мишени се преминаваха от трима души за около час и половина
За мене беше удоволствие да участвам
Поздравления на инициатора и организатора - Романов

На победителите честито !
и до нови срещи
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
На мен много ми хареса.
Прекарахме страхотно. Който беше тук, знае какво тези, които не бяха са изпуснали.
Едва тази вечер в 19 ч се прибрахме с жената в къщи.
Нощес малко понамръзнах, но вината е моя, че се опитах да спя в колата а не да си стоя до огъня.
Снимките ще кача утре, че сега съм гроги и падам като натовски самолет в кревата.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Браво за гостоприемството, трасето и приятните моменти, които ми останаха.
Беше ми много приятно да участвам HFT-то.
Надявям се след месец пак да взема грамота :p :p :p
Браво и на архитекта за идейните грамоти, които беше подготвил за случая.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
не мога да изпълня молбата на Вальо за информация за моделите на оптиките.
в общи линии се ползваха увеличения Х6 до Х12,най-масово Х8-9.
паралаксните настройки-средно на 25 ярда(от 20 до 35)само аз и Рашко стреляхме с "международни" пушки(забравих Пацо с щаера).
масово се използваха енергии между 30 и 50дж(баш като за лов).
това е списъкът на участниците:
1 Архитекта-82т
2 GTD 86
3 ERO 83
4 shooter 84
5 petkof 105
6 Akela 91
7 Maria 77
8 Hobos 92
9 Killer 73
10 luft9waffe 100
11 dj boby 70
12 Ms Propar 100
13 kamo-73 80
14 sir John 100
15 simogg 89
16 lady E 73
17 rashko 100
18 bateiav4o 82
19 fatalen 109
20 valens 83
21 MAD MAX 82
22 bad boy 45(от един кръг)
 

djboby

Потребител
То затова ти е толкова нисък резултата. ;) ;) ;) Стеляй пак следващия път с "междонародна" пушка. :p
 
Нагоре