Hunt&Guns (Лов и Оръжие)

Ичи Геки

Потребител
Здравейте, някой имал ли е скоро взимане даване с тази фирма? Понеже вече изтича срока, който ми бяха обявили за доставката на FX impct m3, а аз стриктно спазвам уговорките, още повече когато съм превел 4000лв по фактура и след 2 месеца чакане ако не дойде до няколко дена, мисля да ходя на място да ви взема парите обратно.
 

Amfo

Редовен Потребител
Виж темата за FX страница 112 мисля . Май колега от форума е поръчал от там маверик около празниците . Пробвай да му пишеш на лични , да видиш при него как е положението.
 

Ичи Геки

Потребител
----- Цитат от Nikolai Stoichev - huntandguns.bg (n.stoichev@huntandguns.bg), на 10.01.2023 в 10:50 -----

Здравейте,
От ордера, който получихме срока за изпълнение е
01.02.2023 + 7-10 дни транспорт, около 10-12.02.2023,
трябва да е в София.

Поздрави

Nikolai Stoichev
Bulgaria
Sofia 1606, Po.Box 192

Това е което последно ми беше казано като информация. Преди това беше края на януари. Понеже имам важно пътуване към София и постоянно го забавям, за да комбинирам 2те неща, учтиво питах господин Николай Стойчев - явно е продавач там, как стоят нещата и дали няма някаква информация - все пак са официални представители на FX и мисля че имат някаква комуникация или поне може да прати запитване, за да му кажат с точност - той ми написа че като тръгнат към БГ ще ми пише. Тоест явно още не са тръгнали.
Мисля да изчакам до 20ти февруари - седмица след срока за който имахме уговорка и директно да отида в София да си искам парите обратно, ако все още не е дошла.
Нарочно питам другите дали имат опит с тази фирма, понеже по телефона имам чувството че постоянно шикълкави за срокове и някак си не ми вдъхва доверие.
 

Amfo

Редовен Потребител
Не знам какво да ти кажа . Важното е ,че човека държи комуникация с теб. И аз съм го гледал този магазин много пъти , но поръчах от крале. Мисля колегата поръчал маверика е ник Sepultura . Виж тук темата и му пиши на лични
 

Ичи Геки

Потребител
Няма абсолютно никакво значение дали държи комуникация или не, ако тя е безполезна и лъжлива - на 22 декември като ми прати проформата за плащане, след 5 мин парите бяха преведени, исках и краен срок, при който да си получа стоката. Черно на бяло крайния срок изтича понеделник и мисля да му прозвъня, за да попитам дали ще ходя да си взимам пушката или парите. Принципен съм и ако политиката им е : когато тогава - не са уцелили човека.
 

Amfo

Редовен Потребител
Аз се опитах само да помогна, не да те ядосвам още повече . И аз поръчах по празниците. Реално за 3 дена беше в България. Но куриера , с който работят в България почиваше доста по-различно от останалите. От крале с емайл ме подканваха да напиша ревю, но аз пушка не бях получил . Два дена подред ходих до куриера , защото според проследяването трябваше да е при тях , бяха ми пратили известие по емайл. Но уви пушка нямаше . И вместо на четвъртия ден е взех на след две седмици. Напълно те разбирам. Има си начини ако се мислиш ,че си подведен или излъган да си потърсиш правата. Не знам какъв договор си разписал . Но повярвай КЗП само чакат жалба да напишат акт на някой търговец. Много са отзивчиви в това отношение.
 

sts1969

Редовен Потребител
Пичти винаги има забавяне на оръжие от вън, не се панирай. И моята я чаках двойно повече, беше объркана пратката и отиде в друга държава, а не е само моят случай. Просто не се панирай, няма да те измамят.
 
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Николай Стойчев не е продавач, а баш баровеца. Купил съм от него над 20 пушки и винаги се бавят, понякога с месец-два. Но това не зависи от него, а от Шведите. Той си ги натиска, ама................
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Че ще си получиш стоката от лов и оръжие няма съмнение. Не очаквай, обаче, да си им приоритет и да скокнат веднага да пишат на шведа. Не очаквай и шведа да скокне веднага да изпълнява поръчки на "официалния си птедставител" от бг, на който доставя по 1-2 неща годишно. 2006-та тогавашната фирма Дайкан обяви, че ще доставя фак-фх. Взеха ми капарото, закъсняха с 3 месеца, след това обясниха, че трябва да се събере по-голяма поръчка и си прибрах парите.Купих директно от Швеция. Преди година-две нямаше как, поръчах нови резервоари, платих ги веднага и си дойдоха след 2 месеца.
 

shaman

Редовен Потребител
Пичти винаги има забавяне на оръжие от вън, не се панирай. И моята я чаках двойно повече, беше объркана пратката и отиде в друга държава, а не е само моят случай. Просто не се панирай, няма да те измамят.
Виж ми аватара - косата ми побеля тогава ;)
Големи идиоти бяха тия DB Schenker... Да оставят 2 кашона пушки на случайна фирма в Будапеща...
 

Ичи Геки

Потребител
Че ще си получиш стоката от лов и оръжие няма съмнение. Не очаквай, обаче, да си им приоритет и да скокнат веднага да пишат на шведа. Не очаквай и шведа да скокне веднага да изпълнява поръчки на "официалния си птедставител" от бг, на който доставя по 1-2 неща годишно. 2006-та тогавашната фирма Дайкан обяви, че ще доставя фак-фх. Взеха ми капарото, закъсняха с 3 месеца, след това обясниха, че трябва да се събере по-голяма поръчка и си прибрах парите.Купих директно от Швеция. Преди година-две нямаше как, поръчах нови резервоари, платих ги веднага и си дойдоха след 2 месеца.
Абсолютно съм съгласен с теб - аз за тях съм просто клиент, но като клиент и аз имам права и държа на срока, който ми е обявен и това че явно ще има забавяне не е мой проблем. Затова най любезно ще изчакам още 10тина дена като колегиалност, и после ще ходя да си потърся парите.

Току що се свързах с тях, казаха че все още не били тръгнали пратките за БГ и нямали практика да връщат пари, понеже не съм бил обявил че ми трябва за февруари и не било сериозно от моя страна - аз с малко по твърд тон му припомних разговора от декември преди да преведа цялата сума, че ми трябва пушката за февруари, както и кореспонденцията в електронната поща и компромиса е да изчакам до края на месеца. След това отивам лично да си взема парите. Надявам се да ме е разбрал човека :)
 

apapazov

Редовен Потребител
Не знам каква пушка си поръчал, но защо не си я купи направо от Крале, Мундилар или друг сайт за оръжие?
Аз също съм звънял за пушка от този сайт. Цената беше 150лв над тази в Крале. Викам си майната му. Ако я имат налична паля колата и отивам да я купя, вместо да чакам една седмица. Но те не държат почти нищо налично . Обявиха ми срок 10 дена доставака. Така че в крайна сметка си я поръчах от вън.
 

Ичи Геки

Потребител
Не знам каква пушка си поръчал, но защо не си я купи направо от Крале, Мундилар или друг сайт за оръжие?
Аз също съм звънял за пушка от този сайт. Цената беше 150лв над тази в Крале. Викам си майната му. Ако я имат налична паля колата и отивам да я купя, вместо да чакам една седмица. Но те не държат почти нищо налично . Обявиха ми срок 10 дена доставака. Така че в крайна сметка си я поръчах от вън.
Цената беше около 600лв надолу от всеки един сайт
 

tvt1968

Редовен Потребител
Колеги, когато търсих Р35, попитах в ЛОВ И ОРЪЖИЕ , писах им, и ми отговориха, че не е наличен, но ми предложиха два -три други модела на марката, единият от които беше този: https://www.huntandguns.bg/bg/produ...ki-pcp/artemis/novo-2021-artemis-snowpeak-m25. Аз ги попитах това ли е крайната и окончателната и цена, понеже тук :https://danubeairguns.com/airguns/snowpeakm25-635?sort=p.price&order=ASC цената е доста по-различна от тяхната, а пушката е една и съща..... и знаете ли какво стана - не ми отговориха повече... А кореспонденцията я водих със същият "баш баровец" - Николай Стойчев... нещо мъгливи ми се сториха - лично мнение и не ангажирам никого.... Е, благодарение на Павката, жив и здрав да е, булпапа е при мен.
 

Павката

Редовен Потребител
При поръчка за Вулкан 3
на 18.01. към Крале все още нямам нищо!Разбирам,че всичко
се случва и закъснения са възможни,но това ,което ме вбесява е ,че в сайта си не казват,че дадена стока не е налична,а пишат,че е в ограничено количество.
Колеги,не правете моята грешка! Вече си имаме магазин в Русе и собственик на когото може да се разчита.
 

shaman

Редовен Потребител
... в сайта си не казват,че дадена стока не е налична,а пишат,че е в ограничено количество.
Вече си имаме магазин в Русе и собственик на когото може да се разчита.
Може, чушки :(
Нямам време и доста неща има в сайта ми, които не са с правилно количество...
Но пък имам оставен телефон и ако на някой му трябва нещо може да се обади...

Но друго ми стана интересно ;)
Те другите търговци вземат парите предварително ли ?
Както се казва "Човекът взе парите и каза - ще видим" ;)
Да взема и аз да си променя политиката, че при мен плащането е когато доставя стоката :)
 
Последна промяна:

O.K.

Потребител
До Ичи Геки:
Здравейте,
Всичко, което съм поръчал на "Лов и оръжие", съм заплащал авансово и съм получавал без проблеми.
Вярно е, че нещата се забавят повече от обявения срок, но така тръгват от Швеция...
...FX INDY, резервни части за нея, пълнители... и т. н. и т. н.
Веднъж се случи да липсва нещо в доставката. Установи се, че е изпаднало, преди да достигне пратката до магазина. Човекът издейства от FX да изпратят липсващата част.
Ще дойдат и Вашите неща.
Сега аз също чакам други неща, но вече не се притеснявам.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Човекът не се ядосва, че не му идват нещата, а че се е разбрал нещо, изчакал е, след това е проявил разбиране и е изчакал още и накрая - лиготии. За мен такива, трябва да връщат парите, след като не могат да си спазят уговорката. Да - възможно е да има неуредици, или други причини, но купувачът си е купувач и не може да става заложник. Това не е негов проблем. Щом е изнаглял продавачът да му вземе парите, без да е сигурен, какво ще стане и преди това са имали уговорка - да връща парите.
 
Нагоре