Hogan Ripley Elite

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Откакто я видях на снимките от Морско сериозно съм се загледал в тая пушка. Изчетох каквото намерих и нещата си изглеждат съвсем добре http://gunmart.net/gun_review/ripley_elite/ http://gunmart.net/gun_review/hogan_fir ... ley_elite/ . Какво ще кажете?

Официален сайт - http://www.ripleyriflesgb.co.uk/
Особено се накефих на тая с ФТ-приклада - http://www.solware.co.uk/air-pistol-air ... rget.shtml

Hogan-Field-Target-Model.JPG

Hogan-walnut.JPG


Pre charged match grade Air Rifle.
100% manufactured in the UK.
Precision made 6 point fully adjustable trigger.
Available in both .177 or .22.
Laser cut precision skip checkering on walnut stock with Thumbhole.
Ventiated recoil pad.
Lothar Walther choked match barrel.
Available in Right and Left hand configurations in Thumbhole walnut.

А и цените им са прилични между 680 и 790 GBP.
 
Последна промяна:

luft9waffe

Редовен Потребител
няма как да е лоша пушчицата-джим хоган е създателят на logun mk2 professional,модел,който беше обявен за "въздушна пушка на годината" преди време.
но е ripley точно толкова,колкото W1250 dominator е валтер.
най-горната определено изглежда готова за фт,макар и без редуктор и регулируеми хамстер и затилък.
 

Loki

Потребител
http://forum.airguns.bg/http://forum.airguns.bg/phpBB3/viewtopic.php?t=4

Тези от "Армада" дето вкарват Никкото, казаха, че ще вкарат Рипли и то още преди половин година...
Но новоткрития магазин беше брутално ограбен и така и не се стигна до Рипли...
Последно се видях с човека (познаваме се) миналия месец на изложението, и то й ме пита дали да внесе точно от този фт- модела и дали има интерес и ще се копува... аз кво да му отговоря ;) :pardon:
Обеща една бройка за за тест, ще се обадя да видя кво е станало.
Иначе пушките са доста качествени и са едни от най-използваните за ФТ в Англия, сега са пораздули производството с Джим Хоган, но мисля че качеството си остава на доста добро ниво :)
 

lynx

Редовен Потребител
Да, определено ФТ модела най-много хваща окото.
Ако се съди по снимките, изработката е отлична.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Някъде мернах и многозаряден вариант, но после не можах да го открия за да го постна. ???
 

luft9waffe

Редовен Потребител
MAD MAX написа:
Някъде мернах и многозаряден вариант, но после не можах да го открия за да го постна. ???
многозарядният hogan ripley elite е само проект.
Ripley имат 2 многодарядни модела-XL9 и XL25,съответно с 9-заряден,неснемаем пълнител и 25-зарядна(същият 9-заряден пълнител,който се допълва от още 2бр 8-зарядни,линеарни пълнителя).пушките се правят по поръчка,лично от стив уилкинс,редукторни,до голяма степен ръчно работени и напасвани.S-класата на ловната пневматика.
AR5 пък е легенда във фт.
 

rashko

Редовен Потребител
В Армада има един от моделите,мисля че е най горния но не съм сигурен защото аз не съм го виждал а Вего ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
Само на мен ли ми се струва, че и 3-те показани модела са тип "карабин"!?
 

lynx

Редовен Потребител
akraba1 написа:
Само на мен ли ми се струва, че и 3-те показани модела са тип "карабин"!?
Да, на останалите ни се струва, че най-горния модел доста бие на ФТ...поне особената форма на приклада придава леко ФТ-излъчване :yes:
На мен лично, най-горния ми допада.
Най-досадното според мен е, че е еднозарядна и е слабичка :'( /не става за Русенски фийлд таргет/ ;)
....но всеки си има различни разбирания и предпочитания.

П.С.
По-принцип този модел си е проектиран специално за Фийлд Таргет:
http://solwareltd.blogspot.com/2010/01/ ... hogan.html
 

Loki

Потребител
akraba1 написа:
Само на мен ли ми се струва, че и 3-те показани модела са тип "карабин"!?

Значи, показаните модели са 16дж и трите, затова са с по-малък резервоар и съответно къса цев. Има и 45дж версии, от същия нов модел, съответно с по-дълга цев и резервоар, които са ми по-интересни, а ако направят и многозарядна ще са ми още по-интересни... ;)

А въпросният модел наистина е разработен специално за ФТ и доколкото ми бе обяснено разликата не била само в приклада, ама знае ли се... ???
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Loki написа:
Значи, показаните модели са 16дж и трите, затова са с по-малък резервоар и съответно къса цев. Има и 45дж версии, от същия нов модел, съответно с по-дълга цев и резервоар, които са ми по-интересни, а ако направят и многозарядна ще са ми още по-интересни... ;)

А въпросният модел наистина е разработен специално за ФТ и доколкото ми бе обяснено разликата не била само в приклада, ама знае ли се... ???

Виж разузнай каква е схемата. Дори и еднозарядна, суперпрецизна пушка с 40J не е за подценяване. ;)
Аз лично съм разколебан между първия(ФТ) приклад и третия (тумбхол спортер го пишат) който ми изглежда по-удобен за стрелба от ръка.
 

luft9waffe

Редовен Потребител
факт е ,че в официалния си сайт производителят споменава за някакви "експортни версии" -39J(40 изстрела с една зарядка).
като дължината им е с 15-тина сантиметра по-голяма от тази на 16J -те пушки.за съжаление няма снимки.
 

rashko

Редовен Потребител
Със сигурност знам,че модела в Бг е първият който предположих ;)
 

rashko

Редовен Потребител
Проблема е че тези които продават не знаят има ли редуктор колоко джаула е и трябва хроното да покаже ;) но това за Бг е нормално минимум средства с максимум печалба

Ако можеха да ни отговорят нямаше да е налична вече ;)
 
A

Anonymous

Гост
Преди месец я поразгледах в армада,приклада на ФТ-то е доста добър но нещо не видях монометър което е доста изненадващо за такъв клас пушка.Пишат че е с няква нова ревулициона система която е без редуктор и е с много малка разлика в платото.
 

Loki

Потребител
ФТ пушките всичките са с нормални резервуари!

Ами всеки фабричен резервуар е нормален според предвидената мощност на пушката.

За по- мощната версия наистина засега не може да се каже нищо повече- само, че е дълга 41" (35"- 16дж)
но това може да значи и вкл модератор, а не по-дълга цев... ??? ???
Мах е дал всички налични линкове за пушката в първия си пост, аз имам и брошурата... това е...

ревулициона система
- страшна треба да е... :crazy:
 
A

Anonymous

Гост
val написа:
Пишат че е с няква нова ревулициона система която е без редуктор и е с много малка разлика в платото.
На това другото му име е "добре балансирана пушка в правоток". Нищо ново под слънцето- действащи примери много :cool: Явно прозиводителите са се светнали, че освен всичко друго, трябва да вкараш системата в релси за да спечелиш клиента ;) (Не става въпрос за редукторни модели)
 

Loki

Потребител
Вчера ходих до магазина "Армада" да видя въпросното фт Рипли. Шефа го нямаше (както винаги) и не можах да получа повече информация от написаното. Ще се видиме другата седмица (по случай едно скромно Никко ;)) и ще разбера повече, ако има какво... Засега мога да кажа това което видях и пипнах:

Добре балансирана, удобен захват, но има нужда от допълнителен хамстер.
Класическо изпълнение на цев, резервоар и рама, изцяло матово черно покритие, но кат че ли липсва финеса на Дейстейт и Вайраух например..
Приклада, лично на мен не ми харесва- бих предпочел класическия, изглежда някакси "тромав"; накатката тип стиплинг е под секва критика- груба, без острота и приплъзва, което се дължи на сравнително дебелото лаково покритие на приклада- напълно матово и доста здраво.
Може би стрелковите качества компенсират всичко това... :) Доколкото разбрах пушката била за Роберт Атанасов :exclaim: ??? (не го знам дали има време да се занимава с въздухарки), но ако направи тест, мисля може да се доверим.. ;)

Въпроса с цената също ме притеснява:
Пушка Хоган- Рипли ФТ -2378лв
Оптика Никко Стърлинг Даймонд 10-50х60 -1537лв
Монтажи -27лв

Общо -3942лв

Комплект- 10% отстъпка - 3548лв...

Модератор- 90лв

При положение, че пушката в Англия е 800лири- незнам :pardon: Май само 40дж версия си заслужава да се взима от тук..
 
Нагоре