Hatsan Sortie или Kral Puncher NP01

Дискусия в 'Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет' започната от Jorom, 3 Ноември 2019.

1. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    70
    от:
    Бургас
    Двоумя се между тези два пистолета в калибър 5,5мм! Хатсана ми допада повече, като изключим грозния му вид и смешно малката бутилка от цели 62 сс срещу 105 сс при Крала! Но пък за сметка на това е полуавтоматичен, със заглушена цев, по-къс - дори и със тактическия приклад изглежда по-приемливо за мен от крала! Понеже имам булпап, идеята да имам пистолет с дължината на булпапа ми се вижда меко казано....неразбираема, без да искам да обидя някого! Пистолета няма да му слагам оптика, няма да го ползвам за лов по принцип, а само за стрелба за кеф, и много много евентуално за самозащита от мангусти в гората примерно, колкото и да са малко 20 джаула! Знам че с тая малка бутилка+автоматиката хатсана няма никакъв или почти никакъв ресурс за тунинг, за разлика от крала, но може би целите ми са по-различни от на други колеги, както казах имам си и булпап и тоягата ВТ65! Някой може ли да напише реалните размери на двата пистолета със сгънат приклад/без приклад?

Някакви отзиви от притежатели на пистолета на хатсан, мисля че поне един има във форума...или пък от форумните капацитети?

Някой знае ли дали има възможност да се докара до Бг Ataman AP16 5,5мм и ако да, колко би ми струвало?

Последна промяна от модератор: 6 Ноември 2019
  2. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,457
    от:
    Русе 0897860296
    Съветвам те засега да избягваш автоматичните и полуавтоматичните въздушни оръжия, защото все още са нововъведения, със придружаващи ги проблеми. Капризни са откъм всичко. Не блестят нито с мощност, нито с точност. По-добре според мен да избереш Крала.

llcoolj and lynx like this.
  3. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    70
    от:
    Бургас
    Крал-а ми е ясно че е с доста по-голям потенциал за тунинг, също и на вид изглежда по-добре, ноо не е полуавтомат, също и не ми допада лоста за зареждането да е отляво, няма заглушена цев и ако му сложа модератор и приклад и става по-дълъг от булпапа, че дали не и колкото тоягата вт65....а мерси от такъв пистолет, няма нужда! Хатсана си мисля че като му изтече 6 месечната гаранция бих се пробвал да му поизрежа някой части от приклада с цел да заприлича на нещо, друг е въпроса ще излезе ли нещо по-приемливо от него...
    Обичам да стрелям по кенчета и разни кутийки за кеф, и по мишени с темпова стрелба еми тоя кеф дето мога да го получа от хасана, няма как да го получа от крал-а! Кенчето като го метна, няма да падне на земята докато не свърши пълнителя образно казано Пистолета го взимам за развлечение, да стои в колата когато ми потрябва за каквото и да било, не взимам оръжие което да ми дублира булпапа като приложение, с всички минуси на това че е пистолет обаче

Това, че избирам нещо ново и недоказано във времето не ме притеснява особено! То и за булпапа на Крал никой не се беше престрашил преди мен, но както се вижда се оказаха доста сполучливи! Аз мисля че бях първия който купи булпапа на Крал навремето, или поне от тези които са писали във форума...всъщност първия беше за баща ми, втория беше моя, сега май пак ще съм първи или втори за хатсана, освен ако не ме откажете с аргументи че е калпав и от този сорт. Крал-а има редица предимства пред хасана, но за моите цели не е по-подходящия - не е полуавтомат и няма компактен сгъваем тактически приклад! Дали може да му се присади по-голяма бутилка на хасанчето?

Сотис досега не били продавали Асорти-то, пак ще го играя опитно зайче явно, но при това положение с пукнатата бутилка на булпапа ми крал, най-малкото което ще направя ще бъде да се върна в лагера на Хатсан занапред! Аз и без това съм доволен от тоягата ми ВТ65, булпапа на крал ме грабна на вид, ама - мек и кривящ се сайдлевър, пукнатина в бутилка която не е изнасилвана над 200 бара, ай сиктир!

4. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    742
    от:
    София
    Колега пишеш искрено и това е добре,като(ако купиш) Сортито можеш да допълниш тази тема, има и готини колеги,които споделят инфо за новите си играчки,като тук: http://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-semi-automatic.10446/ ;)

https://www.krale.shop/en/ataman-ap16-black-standard-walnut.html
    Множко е...,но може да прави това за,което го произвеждат ...да стреля, без условнисти!

Последна промяна: 5 Ноември 2019
    Gadnqra and Jorom like this.
  5. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    346
    от:
    София
    Ако искаш динамика си вземи еърсофт. Има много хубави модели а до 10м ако няма вятър точността е съвсем прилична. Пълнителя обикновено е над 20 топчета а може да имаш втори и да презаредиш за секунди. Пробива кенче едностранно. Повечето модели са 1дж но има и някой до 3дж. За развлечение и стрелба по кенчета еърсофта в по подходящ и не си в зависимост от бутилки и помпи.

Поздрави

6. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    70
    от:
    Бургас
    Не благодаря, не съм фен на еърсофта Искам динамика, ама все пак и да има някаква сила Досега ползвах с такава цел CP99 compact

Ааа не ми е толкова голяма сачмата в главата да дам 2 бона за въздушен пистолет! За такива пари предпочитам да си взема хубав дрон Фантом... железа за стрелба имам достатъчно, но с дроновете не стои така въпроса за съжаление. Скоро изгубих един в морето барабар с камерата и ако трябва да давам такива пари за мое хоби няма да ги дам за желязо!

Като му видях устройството на асорти-то и ме втресе! Каква е тая пиклива цев, та тя няма 15 санта като я гледам...комшиите пишат 20 см ама това явно е с шрауда. На крала е приблизително двойно по-дълга 27см! Много се разколебах за този пистолет, иначе днес трябваше да го капарирам по принцип. Аз търсих с търсачката тема за асорти-то обаче не намерих тази. Голямо благодаря!

7. joro_ihr

joro_ihr Редовен Потребител

Публикации:
    363
    от:
    София
    Аз поне знам за едно сорти във форума и беше на колегата Niki, ако има желание нека сподели. Според мен не си заслужава вниманието.

Niki and Jorom like this.
  8. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    70
    от:
    Бургас
    Добре че колегата Kifa даде линк към тази тема да го видя разглобено че иначе горях със 600 кинта! Ами май пак крал ще е пистолета, въпреки че съм много рaзочарован от марката! Булпапа не е помпен и 20 пъти, макар че го имам от началото на 2017.

9. joro_ihr

Публикации:
    363
    от:
    София
    Виж в купува продава има пищов крал с много джаджи за 600 лева.

10. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    70
    от:
    Бургас
    Видях го не ме грабва нещо! Нов от ИСД е 670 лв с гаранция! Другото е че искам пистолет, тоест колкото е възможно по- късо и компактно оръжие - само 01 модела отговаря, и то не напълно на тези критерии, а не пушко-пистолет като този дето е по-дълъг от булпапа ми...което за мен е безсмислена покупка!

Честно казано почвам да се чудя дали новата ми играчка вместо 50 сантиметров “пистолет“ да не е това в 5,5мм http://www.hatsan.com.tr/new_en_vectis.html

Има ли тема за Vectis-а, че нещо не я намирам ако има.

11. zograffa

zograffa Потребител

Публикации:
    160
    от:
    Бургас
    С този 165 кубика резервоар,знаеш ли кога ще направи 40 изстрела на 42 джаула.
    Направо се чудя как още ги гледаш тези турски боклуци при положение,че на нова пушка ти се е сцепил цилиндъра.Прави си изводи за качеството на останалата карантия щом най-важната част се е предала първа.

Gadnqra харесва това.
  12. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    70
    от:
    Бургас
    Е хайде да не обобщаваме толкова категорично за турските боклуци! Моят булпап е от първите като производство 12-2016 може от това да е проблема и с новите да няма вече проблем Обаче ще трябва да отворя и другия булпап който е с пластмасови осмици за да видя как е там положението ако и там има пукнатина обещавам че много ще ги псувам крал! От друга страна Хатсана ми - ВТ65 е производство 2015 и буквално е железен! Не съм имал никави проблеми с него досега! Пълен сток е!
    Точно поради разочарованието от крал, мисля да си взема още един Хатсан, а не крал!
    Вектиса ми привлече вниманието с начина на зареждане...както казах искам да си взема оръжие за кеф, мисля че тази ще ми достави такова удоволствие. Hяма избор при ъндърлевър зареждането - или вектис, или суматра. Kорейския топ не ми трябва за моите цели!

13. bleu81

bleu81 Редовен Потребител

Публикации:
    346
    от:
    София
    Имам Крал нп-01 от година и ако те интересува мога да ти споделя опит с него. Аз лично от както го имам никога не съм стрелял без приклада и не го приемам за "пищов" а за компактна пушка тип "тейк даун". Силата на този дизайн е, че се сгъва за секунди и се събира в раница. Теглото с компактна оптика е под 2.5кг. Но пистолет не е.. И не виждам защо ти е "мощ" за да дупчиш кенчета като и 1дж го прави но ти си знаеш.

Gadnqra харесва това.
  14. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    70
    от:
    Бургас
    Силата на този дизайн е, че се сгъва за секунди и се събира в раница.

Ок но аз ходя само и единствено с колата ми като стрелям а не с друг транспорт и дали ще е в раница или в сак ми е все тая, но поне разбрах едно от предимствата на тея 50 сантиметрови “пистолети“ - че може да се носи в раница и е удобно за целите на някой колеги...моите май са по-различни! Булпапа ми е 69 см! Тоест е по-къс от 76 сантиметровото чудо NP02 което е неразглобяемо освен това - безсмислица на квадрат за мен!
    Кенчетата са само едно от приложенията при мен, и с Валтера на CO ги дупча, че и блоубак има
    На няколко критерия трябваше да отговаря за мен пистолета който исках да си взема - компактност, автоматика, 20-тина джаула тактически приклад! По принцип не ходя на лов с въздушно но не е като да не съм се изкушавал ако дразнението е голямо, също така исках и да има някаква мощност по-голяма от на ЦО пищовите ми, че да имам нещо под ръка в случай че трябва да си защитавам семейството или мен самия от мангусти в гората примерно! По-добре да имам на разположение автоматика с 20 джаула отколкото да нямам! Еми като не намирам пистолет който да ми покрива изискванията няма да взема такъв!
    Та сега май се насочвам към другата интересна за мен играчка - Вектиса

1566501303_20090608235d5ee9b76f4aa8.27755145_B54A922A-983D-4BB2-A358-3AAE064543DA.jpeg
    Вектис-а още като го видях и ми мина през акъла колко по-добре ще бъде да му се резне шрауда и с една резбичка да бъде готов и само в случай на нужда да му се слага модератор...е някой вече го е направил това както се вижда!

15. joro_ihr

Публикации:
    363
    от:
    София
    Да бе ама от пищов пак отиде на пушка.
    Защо не spa pp700 или pp800. Или ако не си на зор изчакай pp750 да излезе в крале или балистас.

Jorom, venciru, Gadnqra and 2 others like this.
  16. Jorom

Jorom Потребител

Публикации:
    70
    от:
    Бургас
    рр700 категорично не - еднозаряден е! рр750 обаче определено ме заинтригува ммм, нищо че няма автоматика...ами май ще почакам....а междувременно май ще взема един вектис

joro_ihr харесва това.
  17. peko

peko Редовен Потребител

batnan, Gadnqra and Kifa like this.
  18. Hidden

Hidden Редовен Потребител

Публикации:
    420
    от:
    Перник-София
    А може ли да направиш сравнение в качеството на турските Кралове и китайските пистолети? Може и на там да отиде темата..

19. joro_ihr

Публикации:
    363
    от:
    София
    С крал не мога да сравня по простата причина, че не съм имал досег. Сега за мен китайските въпреки и техните недостатъци мисля, че винаги са радвали собственика си. Надали аз съм най-вещ в темата ама много си ме радва.

venciru, lynx, Hidden and 1 other person like this.
  20. vedra

vedra Новодошъл

Публикации:
    19
    от:
    София
    Здравейте. Пуснах подобен текст и в една друга тема но междувременно се заггубих в тъмното. И в IT сектора съм като в стрелбата с въздушно оръжие. С моя компютър сме в непрекъснат двубой и аз съм все на второ място!:wall: Имам чувството че и този път не съм уцелил мястото за подобни питания ама нейсе.
    Миналата седмица си купих Hatsan Sortie- 5.5". Опитът ми с пневматично оръжие практически започна именно от преди 4 дена.
    Вече се снабдих с 4 литрова бутилка на 300 бара и успях да пострелям малко.

Имам 3 тъпи въпроса и една молба от същия десен.
    1. Ако е възможно някой простичко да ми обясни как се зарежда гадния пълнител и когато го поставяш в пистолета предната част на чашката трябва ли да се показва на прозорчето в сивата страна на барабана или то трябва да е затворено от плътната част на вътрешната макара (при мен макарата в която се редят самите чашки е в червен цвят)?- дано да се разбира какво питам.
    2. Моделът търпи ли някакъв тунинг в посока увеличаване броя на изстрелите е еднаква сила, постигане на по-висока скорост, увеличаване на джаулите и намаляване разхода на въздух? Конкретното питане в случая е дали може контейнерът за въздух (думата е доста силна за тази полицейска свирка) да се смени с по-голям или това си остава твърд минус за модела? Аз на този етап (след 2 изстреляни пълнителя:-[) не виждам други недостатъци освен 62-та кубически сантиметра въздух в манерката но знам че в бъдеще ще се появят.
    3. Има ли место в/около София където се събират хора от форума за стрелби? Идеята ми е да дойда на някоя от сбирките, за да ме ограмотят малко. Искам да си купя и пушка но този път без консултации няма да действам. С "Асортито" мача вече е свирен- каквото и да ми се каже от тук нататък за този модел не мога да направя нищо- пистолета е купен!

Молбата ми е:
    1. Ако може да споделите положителни или отрицателни впечетления за конкретния модел от значително по-богатия си опит в боравене с такива пушкала.

Поздрави
    Весо Драганов

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена