Hatsan semi-automatic

Jorom

Редовен Потребител
Сериозен ъпгрейд за Сортие-то:
IMG_20221005_235152_549.jpg

От 60 цц на 250 цц.
IMG_20221006_130818_140.jpg
Презарежда коректно и с по- дълги проектили, като Баракуда 1,36 гр и още по-дългия слъг Арес 1,9 гр.
С новата бутилка 250сс новата Z-ка, с МОДЕРАТОР оръжието презарежда коректно, като мощността с 1,64 гр е 30 Дж!
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Аз също имам турски ПЦП-та, но техен автомат или полуавтомат не бих си взел, а и не препоръчвам!
 

Jorom

Редовен Потребител
Аз имам полуавтомати...доста, включително и два автомата Блиц 7,62 и 6,35. Като 7,62 го направих булпап...много преди Хасан да пуснат такава версия! Блиц 7,62 е страхотна пушка, доставя ми огромен кеф ....повечето от тези дето го отхвърлят не са го пипнали дори, щото пипнат ли го, повечето ще си променят веднага мнението за него. Не знам какъв трябва да си, да не те изкефи автото на Блиц 7,62....той стреля със същия темп на стрелба като Калашник...може щото съм бил в казармата да ми харесва стрелбата с Блиц.... И като булпап Блиц7,62 стреля коректно на автоматичен режим! Другия Блиц 6,35 му сложих 38 см цев, на Баража също сложих къса цев и пушките презареждат без проблеми....моя опит с автоматиката на Хасан показва че тя позволява всякакви разумни промени, и се регулира лесно ако човек знае къде да пипне! Проблема на полуавтоматите от първото поколение: Сортие, Бараж, Тюркбул е в пълнителите! Не са подходящи за автоматика, за ръчно презареждане са ок Не могат да се направят да работят безотказно, поне аз не се сетих как да го направя. С новите, големи пълнители като на Блиц, също има един проблем заради пружината, но само на автоматичен режим, в полуавтоматичен няма проблеми, Но проблемите намаляват в ауто режима колкото е по-голям калибъра: 7,62 е най-безпроблемен, 5,5 е най- проблемен. Баража го преработих, и вече е с голям пълнител от Блиц, смятам и Сортие-то с голямата бутилка да го направя така, че и още нещо като ъпгрейд...
Единствените пушки с автоматика които се е наложило да преработя с ръчно презареждане са Крал Екинокс....два имам: 6,35 и 5,5....такава ненадеждна автоматика и малка издръжливост( до 150 изстрела е дефектирала) няма аналог....хасанската автоматика е безотказна в сравнение с боклучавата на Крал....да ги слага някой под един знаменател Блиц и първите полуавтомати Хасан с проблемните пълнители, или пък Кралските боклучави полуавтомати, значи че не е в час по темата. Разликата е доста голяма между различните системи и възможните проблеми.
Та така, хасаните си ги правя по мой вкус и въпреки това продължават да презареждат коректно, на кой да вярвам? На това което правя и виждам, или на оплаквания на хора във форума дето си нямат и идея как работи автоматиката....не е много сложно, но не е за всяка уста, лъжица, това е ясно. А че форумните майстори не ги обичат, и ги избягват да ги взимат и настройват, и са против тях, разбираемо е....нали после неможещите на тях ще ги тръснат да ги оправят, и ще изгубят много повече време да си играят да настройват автоматична пушка.
 
Последна промяна:

Airguner

Потребител
Не, няма да взема Блиц, а ще си взема СК-19 (за да угодя на такива като теб, мразещи турските пушки) която стреля с такъв темп на стрелба, който постигам с чевръстото си пръстче и на практика няма никакъв, ама никакъв кеф от бързата му стрелба!
Къде видя да съм писал, че мразя "турските пушки" ??? Цитирай ми !!! В случая съм писал за турските полуавтомати и автомати. Вземаш си Хубен и забравяш да си играеш на "майстор" ;) На колко джаула са нагласени твойте автомати и полуавтомати в калибър 6.35мм и 7.62мм ?
 

Jorom

Редовен Потребител
Не съм гъзорък че да ме бърка " да се правя на майстор"... напротив, доставя ми удоволствие да си донаправя аз сам пушкалата...и особено да попроменя някой неща по свой вкус. Хубените ги оставям за такива дето не искат и най-вече не могат да се правят на майстори! Блица ми 7,62 беше 84 Дж, преди да стане булпап, сега е по-малко, но изсипва 16 проектила наведнъж в група около пет см на 50 м! А звука на фул ауто е несравним с хубени , СК-19 и подобни полуавтомати! И е с пълнители, не се пълни като Хубен/СК-19 което е голям минус за мен. За разликата в цената да не говорим...1800 евра....два блиц-а и отгоре...Ами предпочитам двата Блиц-а!
Това е пушка за удоволствие, особено на фул ауто...да не говоря за лов колко по-големи възможности предоставя на фул ауто..аз не ловувам, но пушката си ги има тези възможности! И с оглед на всичките си възможности мисля че е номер едно и то не само по цена, и никакви снобарски скъпарски полуавтомати не могат да бият Блиц в това отношение.
 
Последна промяна:

venciru

Редовен Потребител
Моят скромен "проект" върви към завършване. Предстои само може би орязване на такеровидната ръкохватка и добавяне на нещо като спускова скоба. Грозна е, ама е удобна при пренасяне. Z-ката е с редуктор и два манометъра. Редукторът е на около 150 бара доколкото може да се вярва на китайските манометри. Бутилката е композитна/карбонова 360 мл. на 300 бара работни. От 280 до 150 б. прави около 100 изстрела (май са повече- не съм ги броил точно, но и това ще стане, както и снимки с моите смешни групи) с 23 джаула. 198 м/с (много интересно - толерансът/платото е +- 1 м/с, само един два бяха с 2 м/с) с JSB 1.175 г. Пак доколкото може да се вярва на китайското хроно. Може да се засили или намали и от налягането (презарежда до около 100 м/с, пак не знам точно), и от пружината на ударника, но на мен постигнатото ми харесва. Такива настройки направих от първия път и не смятам засега да пипам нищо. Прикладът е удължен поради ръста ми, но естествено недостатъчно. От упора на около 20-тина метра най-добрата МОЯ "група" е цял пълнител в капачка от голяма бутилка мин. вода. То на толкова аз лично не виждам точно и центъра на мишената, камо ли на повече. . Групата е изстреляна за броени секунди, но по малко от 30 :). За моите цели (развлекателна стрелба по глупости) се получи идеално и на мен лично ми носи голям кеф. А нали това е важното. :cheers:Стана лека, бърза и удобна за стрелба от ръка, която винаги ми е била проблем. Кутийка чашки обаче вече я нямам за нищо.
 

Attachments

  • IMG_20230922_135030.jpg
    IMG_20230922_135030.jpg
    391.8 KB · Прегледи: 60
  • IMG_20230922_135058.jpg
    IMG_20230922_135058.jpg
    281.8 KB · Прегледи: 59

venciru

Редовен Потребител
Здравейте отново,
Вече не сме "такери". Вчера пострелях малко за пореден път. Въздухът ми в голямата бутилка и той намалява със страшна скорост, както и чашките. Та успях да заредя около 240 бара. От там до около 140 б. направи 7 пълнителя (84 чашки) с малко по малка от предишните замервания скорост 293-296 м/с. Отдавам го на сменените чашки. JSB-то ми свърши и минах на Спотон пак в 1.175.
Пускам и част от моите "групи" на 17 метра от упора. Честно казано и там не виждам съвсем ясно точката на бързомереца. Или си търся оправдание :) . В двете мишени има по един пълнител 12 чашки. Само в едната са два - в тази с мисля 5 попадения извън мишената, но те са от прострелването по мишената върху която е залепена следващата. Този път мерих метрите и засичаха времето за стрелба. За седемте пълнителя варираше между 9 и 16 секунди.
Сега засега аз съм доволен според моите възможности:cheers:
 

Attachments

  • IMG_20231007_112910[1].jpg
    IMG_20231007_112910[1].jpg
    444.6 KB · Прегледи: 47
  • IMG_20231007_112940[1].jpg
    IMG_20231007_112940[1].jpg
    414.1 KB · Прегледи: 47
  • IMG_20231007_112337[1].jpg
    IMG_20231007_112337[1].jpg
    372.3 KB · Прегледи: 45
  • IMG_20231007_112351[1].jpg
    IMG_20231007_112351[1].jpg
    316.2 KB · Прегледи: 41
  • .trashed-1699433336-IMG_20231007_112448[1].jpg
    .trashed-1699433336-IMG_20231007_112448[1].jpg
    461.4 KB · Прегледи: 46

Grifcom

Потребител
12 изстрела за 12 секунди по мушка и мишена която не виждаш :):cheers: си направо отличник:winner: Явно желязото което вече изглежда много по-добре от заводския такер, вече е по-добро от теб самия:rambo:
 
Последна промяна:

venciru

Редовен Потребител
Е, виждам я добре горе долу, но не отлично. И не е с мерник и мушка, а с бързомер (така и не разбрах бързомер ли е правилно или бързомерец). Да не говорим, че не само не съм никакъв отличник, а съм си направо тройкаджия. Никога и с пушките минали през мен (5 броя) и с пистолетите (3 броя) не съм можел да стрелям за групи. Като ги вземат някои други всички ставаха, а при мен - не. Няма да забравя Ачо с CFX-са ми какво правеше на 35 метра на Камчия.....Та при мен дефектът е в задприкладният субект;). Та конкретно за това желязо не знам, но сигурно повечето са по добри от мен. Да не кажа всички:D
Между другото едната мишена беше 9 сек. (не зная коя, може би не е от тези) , но това според субективното измерване на жената с телефона.
 
Нагоре