Hatsan Piledriver - 45 и 50 кал.

Gadnqra

Редовен Потребител
32 грама са много за тази пушка. За да станат нещата, както трябва и да има прилична скорост, трябва да се намали клапанът с 1-2 мм, разширява се и гърловината на клапанното тяло, трансферпорт и отвор на кл. тяло - 12 мм, газовото бутало, трябва да е със скъсен щок и да е под натяг 3 - 4 мм, а налягането в него - 50 - 60 бара. Така пушката ще прави 2 - 3 брутални изстрела, след, което ще има вероятност, да изпуска всичкия въздух. Желателно е и пружината на клапана да е по-твърда.
За мен, конструкцията на пушката не е подготвена за такова натоварване. Цевната кутия, в най-тънката си част - леглото на ударника е 4 мм. Виждал съм спукана цевна кутия, на пушка, на която газовото бутало, беше на 40 бара, а аз бях свалил на 35 бара. Пушката беше попаднала в един "майстор", от Добрич, който първоначално не беше доволен от силата, после я изнасили с мощността, след което, качи снимка на спуканата цевна кутия и се опита да обвини мен. Ударникът е много тежък и при сериозен натяг на ГП-то, мисля, че цевната кутия няма да издържи.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Тунинг на Hatsan Piledriver 45 кал.:
Първоначално пушката е попаднала при добре познатия вече, "майстор", от Добрич - Ивайло Иванов, като след неговата намеса, са се случили няколко инцидента, които са довели до наранявания на собственика. След тези инциденти, Ивайло е спрял да вдига телефона на колегата и го е блокирал. При мен, пушката дойде, за да се вдигне мощността, по желание на собственика, без да го наранява при стрелба.
Ето, какво е направено от Ивайло: скъсен е стерженът на газовото бутало, сложена е малко по-твърда пружина на бойния клапан и ударникът е полиран. Това е правилно, но е недостатъчно. Има още няколко неща, които трябва да се направят, за да се оптимизира всичко по пушката. Но "майсторът" отново не си е свършил добре работата и съответно, пушката може много повече, но от незнание, тунингът не е довършен и резултатите бяха следните: 272, 278, 281, 283, 281, 282, 280, 278, 273, 266 м/с. Това от 305 бара, с 15,8 грамовите проектили на Наско, при температура 20°С. Мощност - 628/558 джаула.
Разглобих пушката пред собственика, още когато я донесе, за да може да потвърди видяното:
Палецът, който е между ударника и клапана беше сериозно наранен и с нарушен ход в цевната кутия. Трансферпортът не беше пипнат - беше си фабричният 8 мм. Отворът на цевта отдолу е 10,5 мм, отворът на клапанното тяло е 11 мм, а трансферпортът, който е между тези 2 отвора е оставен 8 мм!? Гърловината, където ляга шапката на клапана, също не беше пипната - оставена е 8 мм!? Явно на "майстора" не му е много ясно, как трябва да са разположени отворите, по пътя на въздуха, ама нищо - голяма работа, нали е взел парите! Входът на цевта беше оставен с 2 остри прага, където о-пръстенът на дотиквача се остъргваше и се нараняваше?! Ивайло, поне този вход да го беше полирал, "майсторе"! Дотиквачът също не е пипнат.
Тунинг на тунинга:
Разширен трансферпорт - 10,6 мм. Разширена гърловина на клапана - 11 мм. Нов паразитен отвор, с нова резба в него - 12 х 1,75, като отворът е затворен с болт с периферия. Изтънена игла на дотиквача, на конус. Ръбовете, които нараняват о-пръстена на дотиквача, са полирани и премахнати. Палецът, който посреща ударника е преработен и полиран, така че да не блокира в цевната кутия. Налягането в газовото бутало е увеличено на 50 бара.
Така настроена, пушката направи 8 изстрела в плато, със скорост 297, 298, 296, 295, 294, 293, 290, 287 м/с - около 650/700 дж., със 15,8 грамовите проектили на Наско. Стартово налягане - 290 бара. Крайно налягане - 220 бара. От 305 бара ще има още 2 перфектни изстрела. Реших да проверя, дали ще изпусне въздуха и от 290 бара, направих 16 изстрела, до 100 бара! Пушката не изпусна, дори и на 100! При напомпено газово бутало на 60 бара, пушката направи 4 брутални изстрела в плато, със скорост 328, 324, 322, 318 м/с - около 830 джаула. Проектил - 15,8 гр. Стартово налягане - 290 бара. Крайно налягане - 200 бара. Температура - 15°С. Преди да напомпя газовото бутало на 50 бара, след подобренията, които направих, пушката показа следния резултат, от 280 бара - 284, 288, 290, 293, 291, 287, 285, 283 м/с - около 670 дж.
 

Attachments

  • 20230509_211205.jpg
    20230509_211205.jpg
    460.9 KB · Прегледи: 17
  • 20230509_211155.jpg
    20230509_211155.jpg
    335.3 KB · Прегледи: 17
  • 20230325_193619.jpg
    20230325_193619.jpg
    310.7 KB · Прегледи: 17
  • 20230325_193443.jpg
    20230325_193443.jpg
    230.1 KB · Прегледи: 18
  • 20230325_193420.jpg
    20230325_193420.jpg
    461.4 KB · Прегледи: 18
  • 20230325_193358.jpg
    20230325_193358.jpg
    986.3 KB · Прегледи: 18
  • 20230325_193005.jpg
    20230325_193005.jpg
    343.2 KB · Прегледи: 17
  • 20230325_192540.jpg
    20230325_192540.jpg
    298.5 KB · Прегледи: 18
  • 20230325_162012.jpg
    20230325_162012.jpg
    340 KB · Прегледи: 18
  • 20230325_162005.jpg
    20230325_162005.jpg
    482.8 KB · Прегледи: 19
  • 20230325_162002.jpg
    20230325_162002.jpg
    495.1 KB · Прегледи: 20
  • 20230325_155625.jpg
    20230325_155625.jpg
    250.7 KB · Прегледи: 22
  • 20230325_155527.jpg
    20230325_155527.jpg
    274.2 KB · Прегледи: 25
  • 20230325_155554.jpg
    20230325_155554.jpg
    218.2 KB · Прегледи: 25
  • 20230325_155623.jpg
    20230325_155623.jpg
    238 KB · Прегледи: 24
  • 20230325_155438.jpg
    20230325_155438.jpg
    369.2 KB · Прегледи: 22
  • 20230325_155358.jpg
    20230325_155358.jpg
    691.7 KB · Прегледи: 19
  • 20230510_193744.jpg
    20230510_193744.jpg
    403.1 KB · Прегледи: 18
Последна промяна:

Ичи Геки

Потребител
Мога да добавя също и че пушката вътре плуваше в грес и стружки. Майната му на работата, нещата които не са свършени и нещата които са осрани, по лошото е че този човек спира комуникацията когато го потърсиш, не вдига, не пише, блокирва и тн... Неща които са женски черти.
Старият ми Piledriver който пак той беше правил изпускаше многократно въздуха и беше опасен - нещо което по негови думи било невъзможно, докато не ми пукна челото пред него. След интервенции да сложи полиамидна подложна шайба на клапана, за да натегне пружината пушката продължи да изпуска. Така продадена на негов познат, пак в Добрич, който я искаше и изрично предупредих да не стреля с нея докато не я погледне някой който разбира, имаше още едно пукнато чело.
Този "майстор" определено трябва да спре да се занимава с неща, които не са му ясни, защото едно е да пипнеш детска пушка, която просто да окипазиш, друго е пушката да може да направи сериозна бела.
 

gt3rs

Новодошъл
Тъй бях се зарекъл да не пиша тук ама след толкова лъжи, където се изписаха ще се намеся с цел превенция на други начинаещи, които сега навлизат в хобито да не бъдат лъгани и подвеждани! Става въпрос за каратиста снайперист Сашко подвизаващ се преди това с Ник Sa8o веднъж изгонен от тука сега продължава да ръси лъжи и обиди. Накратко ще го наречем ЖПО (женски полов орган). Аз съм въпросния ,,познат на Ивайло,, който е предупредил изрично за страшната пушка. .Да вкараме сега малко яснота
Задачка N1: Отивам аз на 26.04.22 САМ въпреки че,не разбирам от пушки и имам ,,познат,,майстор на оглед за две пушки (едната правена уж от моя познат) . Тъй вади ЖПО piledrivera изяжда същите лайна и за гадняра,колко зле била пушката ,но сега била направена от моя ,,познат ,,за който аз тогава разбирам,че съществува и какъв силен жокер съм имал в Добрич, цитирам БОГ на piledriver и ми обещава ,че ще ми прати номера му като тръгна. На въпроса що ги продава: аз много пушки имам (...една). Както и да е пушката направи 6 изстрела скорост мишени не са мерени моя грешка да си помисля,че срещу мен стои мъж , казах му вярвам ти искам готови пушки да стрелям,а не да се човъркам да ги правя. Като се прибрах като всеки купил си мощна пушка пробите бяха кво ше счупи кво ще пробие и т.н. Стори ми се неточна , но викам не съм свикнал сигурно да стрелям (нищо че съм военен) , а и нямах още компресор не ми се хабеше въздух да стрелям по хартия. Прибрах я важното е ,че мечата ми е при мене. След около 2 седмици реших да я покажа на баща ми и на последния изстрел пушката иScreenshot_2023-05-19-10-55-21-420_org.telegram.messenger.jpgScreenshot_2023-05-19-11-15-33-183_com.viber.voip.jpgзпусна въздуха и ми сцепи челото. Викам си случва се чел съм ще я оправим машина всичко става. Звъня на ЖПО да ми прати тоя път наистина номера на моя познат ,че да се запознаем най- накрая. В подкрепа на твърдението ми ще кача снимка на договора от 26.04 , когато я купувам и снимка от чата на Вайбър, където на 5.05 ми пращат номера на моя познат... След като се запознахме за втори път ми се изясни всичко. Тъй отговора на задачката: Що продаваме пушката : защото е с счупена цевна кутия..и не знаем колко ще изкара напраскана на максимум след ремонта .На въпроса :защо изпуска въздуха , защото е надута и въпреки,че ти си предупреден , веднъж,а не няколко пъти ти чупи тъпата тиква и ти продължаваш да търсиш невъзможни неща от пушката. Дори аз знам ,че от тука нагоре по тежък проектил ти трябва не по висока скорост. Пушката е направена януари, февруари нормално май скороста да скочи ... Пушката е стреляла с много голяма скорост и след като ми я намалиха и без хронограф мога да ти го кажа, тя трещеше като топ преди това.,, Тъпия Ивайло,, след като ми изясни доста неща относно теб с ФАКТИ и ЧАТОВЕ не с празни приказки напълно безплатно върна пушката в нормалните граници около280мс и 500 изстрела и година по късно още не е убила никой. Гледа клипа с 10годишния ми братовчед, който стреля с нея на 220 и 300 метра.
Задачка N2 колко прост трябва да си ,след като си се отървал от тъз страшна пушка и след продажбата веднага да купиш ВТОРА правена от него на доооста сериозна сума? Що не си купи правена от гадняра или нова и да ти я направи... Чиста работа и доста по евтино? Отговора е ясен Йвайло втори път с тебе няма се хване , а от гадняра ревеше!
Задачка N3 : по напред в темата си писал ,че пушката прави 5 изстрела с около 290мс , дупка в дупка на 50метра... Това ли е осрана пушка? Ти кво повече искаш да няма дупка ли? Гадняра го потвърждава с това, което е констатирано преди тунинга 6 от изстрелите са в 5 метра коридор ... Много осрана пушка... И след тунинга 8 по мощни изстрела в 11мс коридор... За 30джаула отгоре? Затуй ли изяде толкова лайна.. на тебе закво са ти, като не ходиш другаде освен мазата на мола да се криеш като мишка и да се чудиш що даже и с fx пак неможеш да стреляш? Друг е въпроса,че показваш чужди снимки и лъжеш ,че са твои ... За съжаление не мога да ги пусна тук, защото ще нарушат правилата. Много време ти отделих ,но можеш само да си благодарен на Ивайло, защото след всичко, което разбрах и видях, тая пушка беше гръмнала в лицето на жена ми щеше вече да си с ТЕЛК!
И за финал въпрос и съвет към гадняра. Въпроса риторичен: защо не му остави пушката с тези 4 изстрела с 830 джаула,нали това иска? Ти сам си дал отговор в по преден пост. Не си направил грешката на Ивайло. Нищо лично към тебе имам пушка правена от теб няма да правя сравнение, защото ще стане турски сериал ОТНОВО! Вашата вражда не ме интересува нито ще ви коментарирам уменията аз казвам на мен какво ми се случи. Само ще те посъветвам вместо да говориш и обиждаш тука човек, който не може да отговори да оставиш пушките ти да говорят вместо теб. Качвай видеоклипове с хронографа ,стрелби,мишени и няма да ти се налага да се обясняваш тука. Ама това, което си направил по горе в защита на ЖПО, който изяде същите лайна и за тебе само за да си продаде пушката по скоро е антиреклама.
 

gt3rs

Новодошъл
:wall:Само аз ли нищо не разбрах???
Съжалявам пиша от телефона не ми е особено лесно и съм на работа.Карал съм жена ми да ми снима документи от вкъщи...
Кое не разбра ,че това лайно ми набута пушка с счупена цевна кутия за да си купи със здрава от човека когото плюе. Който уж е мой познат а той ме ,запознава с него.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здравей, колега gt3rs. Не си спомням да съм те обидил, или да не съм позволил по някакъв начин да се свържеш с мен, ако си имал проблем с пушка, правена от мен. Няма човек, от този форум, или от, където и да е, който да е блокиран от мен, или да съм му отказал помощ по пушка правена от мен. Не знам, каква пушка съм ти правил, която да е с проблем, затова те моля, ако не си доволен от мен и не си ме потърсил по никакъв начин - напиши тук, какъв е проблемът, ако искаш. Виждам, че продаваш Херкулес, който аз съм правил. Ако пушката има проблем, винаги можеш да ме потърсиш и естествено - ще помогна.
Относно отношенията ти с Ивайло и Алекс - не са моя работа, както и не се интересувам от това, кой какво говори зад гърба ми. Гледам да помогна, на когото мога, а че може да има и недоволни - разбираемо е. Естествено - не може всеки да ме харесва, но винаги съм оставял обратна връзка и съм продължавал да обръщам внимание. Относно Ивайло и работата му - публикувам и коментирам, единствено това, което съм видял, че е направил или не е и какво аз съм направил. Ако говорим за конкретната пушка, не забравяй, че коректно съм написал и наляганията. Платото, което е на Ивайло е мерено при 305 бара, а моето плато е от 280 бара. С твоята пушка, наистина не знам, каква е историята, за което не мисля, че имам вина. И мисля, че точно аз съм човекът, в този форум, а и в групите, с най-много качени снимки, подробна информация и постове, какво съм правил по пушките на хората. Имам клипове и с хронографи, имам и други. Точно пушките, които съм направил, в този форум е достатъчно да говорят за мен. За съжаление и тези, които е пипал Ивайло, говорят за него, особено тези, които след него, идваха и идват при мен. Точно по тази причина и го коментирам. За всяка една от тези пушки, съм написал и показал подробно, творенията му. И това потвърдено от собствениците. Така, че, колега, не го обиждам, а предпазвам други колеги от хобито. А на него, ако не му е приятно да чува такива неща, най-добре да си коригира работата, или да не се занимава с неща, които не разбира. И не е вярно, че не може да отговори тук - никой не го е блокирвал и не му е ограничен достъпът до форума. Напротив - никът му е Ivanov81 и може по всяко време да влиза, да чете и да пише. Също и всеки може да се свърже с него, или да му пише. Дали влиза и чете, не зная, но знам, че не пише. А не пише, защото няма, какво да напише в своя подкрепа - срамът голям, резилът още повече. А тук няма да му минат номерата, като в групата му - да блокира и да лъже.
 
Последна промяна:

Ичи Геки

Потребител
Попринцип трябва да ти отговоря както заслужаваш, но членовете във форума не са длъжни да четат глупости кой какво и как казал или убидил, но само по полека с ТЕЛКовете приятел, ако имаш нещо може да се видим да ми го кажеш или покажеш.
Ще отговоря накратко само с някой факти по пушката, която купи от мен, защото с теб нито имам какво да деля нито нищо.
Когато идва и пробва пушката изрично ти казах и показах че на няколко пъти е изпускала въздуха и е ставало инцидент, като много трябвя да внимаваш с нея, макар че по думите на "майстора от добрич" всичко било наред вече. Попринцип аз бях стрелял с нея около 30тина пъти и наистина нямаше проблем.
За цевната кутия лично не си спомням да сме говорили, тя си се вижда че е залята с нещо като метал пластик и то не на опасно място а при сайдлевера.
Пушката била нацепена на макс - ха ха, ако за майстора 295 до 300 е нацепено на макс още по зле за него, понеже тя никога не е стреляла с повече от нормалното за тази пушка - а тя може много, това че той незнае и неможе да го направи е още по зле за него. Междодругото обвиняваше Ники че той бил пукнал цевната кутия, което ме очуди, понеже тя си зареждаше перфектно, докато не отиде при въпросния майстор при който ме прати познат, от който съм взел и следващия пайлдрайвър. Попринцип защо съм я продал или купил такава си е моя работа и междодругото на масата като идва бяха 4 пушки а не 1.
За едно нещо обаче си прав - пушката беше адски точна и на 50м успяваше да групира в една голяма дупка 5 изстрела - това че ти не си успял ди е твой проблем, а и за фх импакта не се притеснявай - имам групи с него постнати в темата за фх като собственичката на стрелбището Ани беше до мен и гледаше как "немога" да стрелям с тази пушка. Можеби на Иво мн му се иска, ама тази пушка не е минала през него, че да неможе да стреля.
Той голям тунинг ти е направил за да не изпуска - от 295мс да ти я намали на 280 - страшна работа, на 270 даже щеше да е най добре - както беше направил на Велислав пайлдрайвъра, който аз купих с цел да го вкарам в заводски параметри да си стреля между 295 и 300мс (+30дж) както казваш ти.
Ники сам е написал какво е направено по този пайлдрайвър, който е в темата или по точно какво не е било направено и как след неговите интервенции е заприличало на пушка, защото тази пушка платото и да е от 270 до 280мс е пародия.
А това дали Иво щял да ми прави занапред пушка или не изобщо няма какво да го коментирам, нито бих си дал пушката на него, нито се интересувам на кой прави пушките. Аз липно лошо от него не съм видял - даже нищо не съм видял - то като го потърсиш за проблем, който се е случил в следствие от негова намеса или казва че е невъзможно или те блокирва. И понеже много хора се оплакаха от същото е хубаво се се спомене, за да може някой който иска да си настройва пушката да си прецени къде и как.
Аз нарочно отидох до Русе и заедно с Ники да разглобим пушка правена от него и да се види ясно и нагледно какво и как е свършено и защо стреля с ниска скорост, защо дъвчи уплътнението на дотиквача, защо заяжда спусъка - е всичко е написано подробно какво, как, защо - резултати преди и след.
Надявам се той да обесни и защо, как и кога такава пушка може да изпусне целия въздух, с колко е нормалната скорост да стреля тази пушка със 16 грамов слъг, как е станала тази пушка която е направил според него и тн...
 

gt3rs

Новодошъл
Само едно ще ти кажа Гадняра като мъж ми се обади и изяснихме ситуацията, защото в състояние на афект ми е малко трудно да пиша . За тебе има една много хубава българска поговорка,, който сяда на два стола пада,, . Идеята на моя пост е модераторите да си свършат работата и да премахнат човек ,който вече веднъж е премахнат от форума. Не да съм адвокат на майстор при ,който ти ме прати. Даже няма да ти чета поста неуспорим факт е ,че ти ми набута пушка с счупена цевна кутия и в поста си лъжеш как си я продал на познат на Ивайло,а след това ми пращаш номера му. Спирам да пиша , който има въпроси и нещо не му е ясно да ми се обади 0896279204 или да се обади на Гадняра. Лека вечер.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Чух се с колегата gt3rs, за да разбера, има ли някакъв проблем от моя страна и ощетил ли съм го с нещо, понеже не разбрах добре от първия му пост, какво точно е станало. След като ми обясни, разбрах от него, че е доволен от работата ми и отношението ми, а проблемът е друг. Доколкото разбрах, не се познават с Ивайло Иванов от Добрич и не го защитава, а има лични и неизяснени отношения, с другия колега. Надявам се да се разберат и да се оправят нещата помежду им.
За мен, разумният максимум при тази пушка е около 300 - 308 м/с. Казвал съм го и на Ивайло и на Алекс и на други колеги. В момента, както е направена пушката, без проблем ще прави 8 изстрела с 306 - 312 м/с и няма да изпусне. Но за мен това е ненужно - ще страдат точността, платото, а и не се знае дали и колко ще издържи цевната кутия на тупаниците на тежкия ударник. Затова и смятам, че най-добрите скорости за тази пушка са 290 - 295 м/с, с 16 грамов проектил. Първите ми спорове с Ивайло Иванов от Добрич, бяха именно затова - дали е нужно да се изнасилва една пушка на 100%. Отговорът му беше: "Че тя си идва от завода с такава скорост! Какъв майстор си, като ще и сваляш мощността! Ти си съсипал пушката!" Малко по-късно, Ивайло Иванов разбра, че тя си идва от завода така, ама от завода няма плато, от завода няма точност, от завода, всеки следващ изстрел е по-слаб от предишния с 50 м/с и от завода пушката е опасна за ползване. А и не е вярно, че от завода, пушката е по-мощна - по-силен е единствено първият изстрел. Вторият е с 45 - 60 м/с по-слаб от първия. Следващият е драстично по-слаб. А на четвъртия, или петия, пушката изпуска всичкия въздух. При изпускането на въздуха, откатът е зверски, а ако стрелецът гледа през оптиката, следва нараняване. Естествено, след инцидентите с двамата колеги, Ивайло дойде на себе си и започна да не ги оставя, като "от завода". И това е добре. Жалко, че научи урока си по този начин.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Днес направихме със собственикът на пушката - Ичи Геки, още 1 тест за скорост, плато, брой изстрели и безопасност. Този път, стартовото налягане беше около 300 - 305 бара. Скоростите с 15,8 грамовите проектили на Наско са: 294, 297, 299, 304, 300, 298, 295, 293 - около 700/730 дж. Температурата беше около 24°С, затова и скоростта леко се повиши. Направихме отново, 16 изстрела, без пушката да изпусне. Собственикът ще каже, как е точността с тази мощност.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Тунинг на Hatsan Piledriver - 50 кал:
Разширен трансферпорт, разширена гърловина на клапанното тяло, разширен отвор на кл. тяло, иглата на дотиквача е изтънена на конус, преработен и полиран е палецът, който е между ударника и клапана, ударникът е полиран, клапата, която затваря зарядния порт и е хваната за ударника и цевната кутия е премахната, нова, по-твърда пружина на клапана, стерженът на газовото бутало е с намалена дължина, на цевта е направена резба за саундмодератор, газовото бутало е напомпено на 50 бара, нов паразитен отвор, с нова резба, полиран вход на цевта.
Така нагласена, пушката направи 4 изстрела в плато, със 20 грамовите слъгове на Наско, със скорост 290, 293, 288, 283 м/с - около 864 джаула. Стартово налягане - 300 бара. Ако се смени, фабричната 480 сс бутилка, със 700 сс, изстрелите в плато, ще са поне 6.
 

Attachments

  • 20230613_191551.jpg
    20230613_191551.jpg
    198.7 KB · Прегледи: 7
  • 20230325_155527.jpg
    20230325_155527.jpg
    274.2 KB · Прегледи: 7
  • 20230325_155554.jpg
    20230325_155554.jpg
    218.2 KB · Прегледи: 5
  • 20230325_192540.jpg
    20230325_192540.jpg
    298.5 KB · Прегледи: 4
  • 20230325_162005.jpg
    20230325_162005.jpg
    482.8 KB · Прегледи: 4
  • 20230325_162012.jpg
    20230325_162012.jpg
    340 KB · Прегледи: 6
  • 20230325_193005.jpg
    20230325_193005.jpg
    343.2 KB · Прегледи: 5
  • 20230325_193009.jpg
    20230325_193009.jpg
    385.5 KB · Прегледи: 5
  • 20230325_193420.jpg
    20230325_193420.jpg
    461.4 KB · Прегледи: 7
  • 20230325_193443.jpg
    20230325_193443.jpg
    230.1 KB · Прегледи: 6
  • 20230325_193619.jpg
    20230325_193619.jpg
    310.7 KB · Прегледи: 5
  • 20230325_200517.jpg
    20230325_200517.jpg
    327.7 KB · Прегледи: 4
  • 20230509_211158.jpg
    20230509_211158.jpg
    394.4 KB · Прегледи: 5
  • 20230509_211205.jpg
    20230509_211205.jpg
    460.9 KB · Прегледи: 9
  • 20230510_193744.jpg
    20230510_193744.jpg
    403.1 KB · Прегледи: 6
  • 20230604_000256.jpg
    20230604_000256.jpg
    359.3 KB · Прегледи: 7
  • 20230325_155225.jpg
    20230325_155225.jpg
    394.3 KB · Прегледи: 6
  • 20230325_155109.jpg
    20230325_155109.jpg
    325.7 KB · Прегледи: 6
  • 20230325_155055.jpg
    20230325_155055.jpg
    417.5 KB · Прегледи: 6
  • 20230325_155050.jpg
    20230325_155050.jpg
    373 KB · Прегледи: 5
  • 20230325_155200.jpg
    20230325_155200.jpg
    189.9 KB · Прегледи: 5
  • 20230325_155303.jpg
    20230325_155303.jpg
    201 KB · Прегледи: 6
  • 20230604_000640.jpg
    20230604_000640.jpg
    444.1 KB · Прегледи: 6
  • 20230604_000402.jpg
    20230604_000402.jpg
    348.7 KB · Прегледи: 10
  • 20220806_151650.jpg
    20220806_151650.jpg
    312.9 KB · Прегледи: 10
  • 20220806_151651.jpg
    20220806_151651.jpg
    230.8 KB · Прегледи: 12
  • Screenshot_20230621_042721_Google.jpg
    Screenshot_20230621_042721_Google.jpg
    125.7 KB · Прегледи: 11
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Здравейте на всички. След наблюдение на стрелбата с няколко Piledriver-a, може да се потвърди, че ролята на осмицата е негативна. Тъй като бутилката се пълни, обикновено на 270 - 300 бара и се стреля до, около 180 - 200 бара, за съжаление, осмицата дърпа цевта. Това естествено се отразява на точността. Този ефект е по-ясно изразен, при 700 сс бутилка. Едно от решенията на проблема е изнесен напред монтаж, хванат за цевната кутия, а цевта остава освободена.
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Тунинг на Hatsan Piledriver 50 кал.:
Разширен трансферпорт, изтънена на конус игла на дотиквача, разширена гърловина на клапанното тяло, сменена пружина на клапана с по-твърда, газовото бутало е напомпено на 50 бара, а стерженът му е скъсен, полиран ударник, полиран вход на цевта, полирани са ръбовете на палеца, който е между ударника и клапана, премахната е клапата, която затваря зарядния порт.
Така настроена, пушката направи 4 изстрела в плато, със слъгове Hunters Supply 336 грейна/22,7 грама, със скорост: 280, 290, 284, 280 м/с - около 954 джаула. Слъговете са от Павката - Danube Airguns.
 

Attachments

  • 20230613_191559.jpg
    20230613_191559.jpg
    392.4 KB · Прегледи: 22
  • 20230604_000640.jpg
    20230604_000640.jpg
    444.1 KB · Прегледи: 15
  • 20230604_000255.jpg
    20230604_000255.jpg
    355.7 KB · Прегледи: 15
  • 20230510_193744.jpg
    20230510_193744.jpg
    403.1 KB · Прегледи: 14
  • 20230509_211204.jpg
    20230509_211204.jpg
    387.1 KB · Прегледи: 12
  • 20230325_200518.jpg
    20230325_200518.jpg
    262.3 KB · Прегледи: 12
  • 20230325_193009.jpg
    20230325_193009.jpg
    385.5 KB · Прегледи: 11
  • 20230325_193005.jpg
    20230325_193005.jpg
    343.2 KB · Прегледи: 10
  • 20230325_155625.jpg
    20230325_155625.jpg
    250.7 KB · Прегледи: 10
  • 20230325_162002.jpg
    20230325_162002.jpg
    495.1 KB · Прегледи: 11
  • 20230325_155438.jpg
    20230325_155438.jpg
    369.2 KB · Прегледи: 10
  • 20230325_155225.jpg
    20230325_155225.jpg
    394.3 KB · Прегледи: 9
  • 20230325_155050.jpg
    20230325_155050.jpg
    373 KB · Прегледи: 12
  • 20231004_164403.jpg
    20231004_164403.jpg
    441.7 KB · Прегледи: 19
  • 20231004_145954.jpg
    20231004_145954.jpg
    477.1 KB · Прегледи: 21
  • 20231004_145953.jpg
    20231004_145953.jpg
    251.2 KB · Прегледи: 21
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Тунинг на Hatsan Piledriver 45 кал:
Нова конусна пружина на клапана, разширен трансферпорт, разширена гърловина на клапанното тяло, изтънена игла на дотиквача - на конус, стерженът на газовото бутало е скъсен, полиран ударник, полиран вход на цевта, клапата на зарядния порт е премахната.
Така настроена, пушката направи 5 изстрела, с 16,46 грамов слъг NSA, със скорост 284 - 290 - 282 м/с - около 692 джаула. Стартово налягане - 300 бара. Крайно налягане - около 180 бара.
 

Attachments

  • IMG-304bd38f42406eea732aecabdc178ce8-V.jpg
    IMG-304bd38f42406eea732aecabdc178ce8-V.jpg
    81.8 KB · Прегледи: 12
  • 20230715_213114(0).jpg
    20230715_213114(0).jpg
    260 KB · Прегледи: 11
  • 20230715_213038.jpg
    20230715_213038.jpg
    324.6 KB · Прегледи: 11
  • 20230624_182356.jpg
    20230624_182356.jpg
    644.7 KB · Прегледи: 10
  • 20230624_173152.jpg
    20230624_173152.jpg
    308.4 KB · Прегледи: 11
  • 20230624_172717.jpg
    20230624_172717.jpg
    401.2 KB · Прегледи: 11
  • 20230613_191548.jpg
    20230613_191548.jpg
    331.4 KB · Прегледи: 11
  • 20230604_000635.jpg
    20230604_000635.jpg
    426.9 KB · Прегледи: 10
  • 20230604_000255.jpg
    20230604_000255.jpg
    355.7 KB · Прегледи: 10
  • 20230510_193744.jpg
    20230510_193744.jpg
    403.1 KB · Прегледи: 9
  • 20230509_211205.jpg
    20230509_211205.jpg
    460.9 KB · Прегледи: 9
  • 20230509_211158.jpg
    20230509_211158.jpg
    394.4 KB · Прегледи: 11
Нагоре