Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
На асаня поне се сваля лесно цилиндъра и по бързо става или с чукче да удряш по щока на клапана(ще пуска повече въздух отколкото при удар от ударник - демек преразход, в случая желан). Още по-бързо става, както спомена някой, като натиснеш щока държейки цилиндъра към твърдо тяло. Ако искаш все пак, стругар може да ти врътне такава тапа.
 

glavanov55

Редовен Потребител
В ремонтния комплект на всяка ат или бт има такова приспособление за изпускане на въздуха.Ползването му гарантира безпроблемно изпускане .Всичко останало е малко или много не правилно боравене с клапана.
 

bgloop

Потребител
Тапата ще я има, подарък от mobilen. На него специални благодарности!!!
На всички останали, сърдечно благодаря, че обърнахте внимание на моя малък проблем.
Още веднъж, благодаря.
 

bgloop

Потребител
Отново зов за помощ!
Отворих цилиндъра, смених о-пръстените на клапанчето за пълнене и на самата пропка откъм резбата и пак издиша. Възможно ли е да издиша от манометъра? Как мога да установя кое от двете издиша?
Откъл БК всичко е бетон.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Отново зов за помощ!
Отворих цилиндъра, смених о-пръстените на клапанчето за пълнене и на самата пропка откъм резбата и пак издиша. Възможно ли е да издиша от манометъра? Как мога да установя кое от двете издиша?
Откъл БК всичко е бетон.
С балон или обилна сапунка.
 

bgloop

Потребител
Натопих цилиндъра във вода. Излизат балони откъм манометъра. От отвора където влиза щуцера за зареждане не излиза нищо.
Само ми кажете тънкостенна вложка ще стане ли или да преправям някоя. И дали размера е 19?
 

bgloop

Потребител
Здравейте,
От скоро имам АТ44 еднозарядна закупена от колегата supervizor.
Вече съм на 175 стр от темата за хатсаните, но тъй като пушката е тунингована и доста годинки стаж има, имам следните питанки.
Може ли да се върне назад във времето какво е правено по таз пушка?
Всеки който я е минал да сподели :)
Въпросът ми е свързан с това, ако реша нещо да пипам нещо по пушката да не пипам там където вече е свършена работата.
Нов съм в дисциплината PCP, но колкото повече чета, ми става все по-интересно.
Благодаря предварително и се извинявам ако връщам носталгични спомени на някой.
jdv1642174128i-1.jpg
 

keranisimo

Новодошъл
Здравейте, да не отварям нова тема ще питам тук. Имам бт, което зарежда много трудно чашки, в повечето случаи ги мачка отзад. Проблема е от скоро преди всичко беше ок и не съм имал проблеми със зареждането. Какво може да се е случило?
 

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте, да не отварям нова тема ще питам тук. Имам бт, което зарежда много трудно чашки, в повечето случаи ги мачка отзад. Проблема е от скоро преди всичко беше ок и не съм имал проблеми със зареждането. Какво може да се е случило?
Може да е от несъосие в барабана, виж какво е състоянието на о-пръстена вътре в цевта, през който минава чашката когато зареждаш. Имаш един винт точно под дотиквача, да не се е развил, може и нещо да е задръстило отвора в цевта след трансферпорта. Търси и оглеждай, няма много възможности за повреда там, прекарай едно тампонче през цевта да видиш как ще се движи вътре.
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Ако се зареждат чашките без барабан(директно да ги поставяш в цевта) отново ли им мачка полите ?
 

keranisimo

Новодошъл
Може да е от несъосие в барабана, виж какво е състоянието на о-пръстена вътре в цевта, през който минава чашката когато зареждаш. Имаш един винт точно под дотиквача, да не се е развил, може и нещо да е задръстило отвора в цевта след трансферпорта. Търси и оглеждай, няма много възможности за повреда там, прекарай едно тампонче през цевта да видиш как ще се движи вътре.
Гледах бутат едно въженце и вързват парцал да чистят цевта, направих го и аз. Отивам да стрелям мачка чашките едвам зарежда. Прибрах се и след няколко клипа разбрах за вътрешния о-пръстен, погледнах и го няма, явно с тия парцалчета съм го разместил. :) Днес сложих нов и всичко е наред, стреля и зарежда като преди. :)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Тунинг на Hatsan Nova Star, кал. 5,5 мм:
Разширен трансферпорт, по-корава пружина на клапана, конусен отвор на цевта, изтънена игла на дотиквача на конус, полиран вход на цевта, по-твърда пружина на ударника, противооткатната вилка е премахната, полиран ударник, сменени о-пръстени на цев и клапанно тяло.
Така настроена, пушката направи 3 пълнитела в плато - 36 изстрела, с JSB 1,175 грама, със скорост 294 - 298 - 294 м/с - около 52 джаула. Стартово налягане - 240 бара. Крайно налягане - 180 бара.
При максимално натегната пружина, от 250 бара, пушката направи 20 изстрела, със същия проектил, със скорост 328 - 336 - 328 м/с - около 66 джаула.
 

Attachments

  • 20230516_195744.jpg
    20230516_195744.jpg
    125.4 KB · Прегледи: 30
  • 20230516_195742.jpg
    20230516_195742.jpg
    270.9 KB · Прегледи: 29
  • 20230516_195620.jpg
    20230516_195620.jpg
    272.2 KB · Прегледи: 26
  • 20230516_195619.jpg
    20230516_195619.jpg
    139.7 KB · Прегледи: 27
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Попитай в Заримекс, или Сотис. Те са вносителите на Хатсан за България. Какво и е на твоята пружина?
 

bgloop

Потребител
Здравейте колеги,
бих искал да попитам, някой знае ли кога започва производството на цилиндрите на АТ44 с малката дупчица от към манометъра?
Притеснява ме, че пушката е навъртяла доста годинки, и ми се ще да зная дали е време да сменям цилиндъра. В Турция струват по 60 лв и мисля че това не е толкова голяма инвестиция за едно спокойствие.
 
Нагоре