Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

sts1969

Редовен Потребител
Здравейте, носкоро си купих Hatsan AT-44 Long, при опити да я напълня с помпа нещо не се получава. Помната събира налягане но всякаш не може то да продължи към бутилката. Ако някой има представа от какво може да е ще съм много благодарен за съдействието.
Може входният клапан на пушката ти да е залепнал. Помпата когато не е закачена за пушката духа ли през щуцера, като го запушиш с пръст и помпиш с една ръка, вдига ли налягане?
 

jony

Потребител
Колега,
1 колко бара имаш в цилиндъра?
2 колко бара показва манометъра на помпата, понеже твърдиш че вдигаш налягане
3 провери дали не ти изпуска маркуча
4 виж дали ти е изправна помпата, защото ако ти се е прецакала възможно е да стигаш до 130-150бар и да не може повече.
 

Svetoslav

Потребител
момци сев с О пръстен от вътре ще стане ли на хатсан ат едноразряден при които О пръстена е на дотиквача. Питам защото мисля да си поръчам нова цев в 5.5 ,моята стреля точно само с Jsb 1.003 i 1.174.И с баракуда не е зле сад др чашки и slugove knokaut , hn , jsg regizein се вижда спирала и ги сее всеки изстрел различна дупка.
 

Emp

Редовен Потребител
момци сев с О пръстен от вътре ще стане ли на хатсан ат едноразряден при които О пръстена е на дотиквача. Питам защото мисля да си поръчам нова цев в 5.5 ,моята стреля точно само с Jsb 1.003 i 1.174.И с баракуда не е зле сад др чашки и slugove knokaut , hn , jsg regizein се вижда спирала и ги сее всеки изстрел различна дупка.
Трябва да е без вътрешен улей за о-пръстен ,щом е на дотиквача о-пръстена. ако е с вътрешен о-пръстен няма да стане с този дотиквач.
 

Тишо

Новодошъл
Имам 150 бара в цилиндъра
Манометъра на помпата не помръдва но с всяко помпане съпротивлението става по голямо и после от болта се изпуска доста въздух
Маркучи съм го стигна със нови о пръстени
Как мога да разбера дали помпата не е повредена
Днес ще пострелям за да и сваля налягането и да опитам пак да я напомпам
 

st_beer

Редовен Потребител
Щом не ти вдига налягане в нанометъра на помпата, а тя се втвърдява и вдига налягане е почти сигурно, че се е скапала и ще има нужда от смяна на пръстени. И както ти е писал колегата провери дали духа през щуцера без да е вкарана в пушката. Ако вземе да ти вдига налягане и тогава вече е ясно, че помпата е проблема
 
Последна промяна:

Тишо

Новодошъл
Пострелях с пушката като я свалих до 100 бара. Явно в помпата е проблема, защото от 100 до 150 помпа без проблеми. Има ли варянт аз да я оправя или трябва да си търся майстор?
 

m.eit

Редовен Потребител

st_beer

Редовен Потребител
Това е клип, който съм правил преди години и е на първия модел помпи на хатсана. Общо взето са едни и същи с някакви промени тук там. Ако мислиш ,че можеш да се справиш се залавяй за работа. Ако мислиш, че няма да можеш говори с колегата от обявата от горния пост и се разберете как ще станат нещата. И в двата случая ти желая успех.
 

Kristiyan2777

Потребител
Здравейте,хора. Вероятно въпроса е задаван доста пъти, но аз да си питам . Имам Hatsan bt65 sb .22 кал. Към кого мога да се обърна за помощ за настройка на пушката. Целта ми е прилична група на максимум 50 метра, не търся мощност,само по-добра и константна точност. От София съм и тукащния регион ми е с предимство.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Аууу, шукар.
 

Attachments

  • aksuav-hatsan-nova-star-premium-lamine-kundak-pcp-havali-tufek-1-jpg.jpeg
    aksuav-hatsan-nova-star-premium-lamine-kundak-pcp-havali-tufek-1-jpg.jpeg
    66.2 KB · Прегледи: 135
  • hatsan-nova-star-premium-red-pc-6-35mm_34722_3.jpg
    hatsan-nova-star-premium-red-pc-6-35mm_34722_3.jpg
    96 KB · Прегледи: 135
  • aksuav-hatsan-nova-star-premium-pcp-havali-tufek.jpg
    aksuav-hatsan-nova-star-premium-pcp-havali-tufek.jpg
    128.8 KB · Прегледи: 134
Последна промяна:

jony

Потребител
По всяка вероятност имат доста заготовки от този тип цевни кутии и търсят тяхната реализация.
 

Martyn

Потребител
Според мен , просто са усрали цялостно модела с цевната кутия...... както спомена колегата малко по-нагоре ! Става ако стреляш до 50на джанки по-нагоре започват страхоните проблеми. Изпускане между трансферпорта и кутията и тн...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Според мен , просто са усрали цялостно модела с цевната кутия...... както спомена колегата малко по-нагоре ! Става ако стреляш до 50на джанки по-нагоре започват страхоните проблеми. Изпускане между трансферпорта и кутията и тн...
Абсолютно правилно. Това си е най-обикновено БТ-65 със заглушена цев, по-изпипан приклад и карбонова бутилка. Когато се откажат от този тип цевни кутии и преминат на монолитни, ще е крачка напред. Крал например, използват на всичките си модели монолитни кутии. Няма разни боклуци, няма вилки, няма тръбички и т.н. Поне да бяха направили този боклук с 4 точково захващане.
 
Последна промяна:
Нагоре