Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Svetoslav

Потребител
7 ги прави ако я напомпам на 220 и натегна малко пружината на удърника ще направи и 10 и тук не във фейс бук. Но не искам да стрелям от 220 до 170 б а от 200 до 140 и затова питам за съвети от по знаещите от мен.
 

Dominus

Редовен Потребител
7 с 90J в кал.5,5 ?
Ти хубаво искаш, но всичко иси има граници. Въздух с ниско налягане не може да дава много енергия. Иначе след месец два ще ти се прииска от 140 до 70 да стреляш.
 

Dominus

Редовен Потребител
Това едоста по-различно и все пак не е малко. Този клапан няма да ти даде възможност и като казвам този имам предвид тотално на различно ниво трябва да отидеш. Шапки, столчета и т.н. няма да ти помогнат. Най, добре е да го правиш още от тялото на клапана. Ново тяло и клапан. За клапана не знам дали ще имаш стомани. Ще влезеш във нов филм. Стреляй си така. До колкото разбирам ловуваш с нея, но може и да греша.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Светославе, има физични закони, които няма как да заобиколиш. Почети малко теория, има си закони, формули.
Ако промемяш сечението на тръба от по-малко към по-голямо, пада скоростта и налягането на потока движещ се в нея.
 

Марин Илиев

Потребител
7 ги прави ако я напомпам на 220 и натегна малко пружината на удърника ще направи и 10 и тук не във фейс бук. Но не искам да стрелям от 220 до 170 б а от 200 до 140 и затова питам за съвети от по знаещите от мен.
минаваш на метан и си готов
 

glavanov55

Редовен Потребител
Адаш може и да може....само ,че в групата във фейсбук!;):cheers:
Когато сложих на място един келеш заявяващ че в нашия форум сме само комплексари модераторите на фасе групата ми дръпнаха шалтера!!!!
 

jony

Потребител
Колеги, повечето от форума сте готови да помагате само с теоретични познания и опит, но конкретна помощ няма. Затова изпращам на Svetoslav безплатно 2бр полиамида с отвор 5,5мм които можеш да си ги поставиш сам, защото забелязах че ти трябва още малко за да постигнеш целите си. Ще видим , опита ще покаже.
А сега и аз имам един въпрос към колегите.
Какъв размер трябва да бъде конусният трансверпорт, от клапана към цевта, по- точно на входа при цевта за максимална мощност, защото всеизвестно е че при изтичането на компресираният газ от по-голямо към по-малко сечение скороста на изтичането се увеличава и това до голяма степен зависи и от градуса на стеснение на конуса.
 

Svetoslav

Потребител
Благодаря колега но няма нужда аз мога лесно да разширя отвора на 5.5 .но ме притеснява да не станат само 5 изстрела във плато защото скоростта ще се вдигне със сигурност.И може платото да стане още по късо и скоростта да пада по ряско .
 
Последна промяна:

Svetoslav

Потребител
За това питах ожте в преди няколко поста но не получих одговор а само критики че много искам и че няма как да стане .
 

Dominus

Редовен Потребител
Когато питаш, може да получиш много и разнородни мнения и отговори. Дали ще ти харесат е друг въпрос, а и трябва ли?
Имаш идея, решил си нещо, действай.
От какво недовостваш?
Че не получаваш желан отговор?
 
6

6.35

Гост
Здравейте.От скоро имам един едноразряден АТ44.
Отворих го и изчистих цилиндъра .
Видях че продават нов модел боен клапан.
Питането ми е дали ще подобря пушката ако и сложа такъв.
Благодаря ви предварително
 

Pana

Потребител
Дай моля те някакъв линк или снимка на този нов БК, че ми стана интересно какво толкова ново са вкарали.
 

Svetoslav

Потребител
И аз го гледах целият е черен незнам от какъв материал е .Има и цилиндъра с със същия черен клапан и някъв странен манометър със цветни показатели .140 лв е обявен
 

jony

Потребител
Не се очудвай колега, клапана е направен от някакъв вид самоковско желязо и според мен не е по-добър, старият ми харесва повече а и манометъра е пълен та......к.
 
Нагоре