Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Вичо

Новодошъл
Благодаря колега, даите съвет как да искарам бялото нещенце без да го нараня, и как да вкарам тази игла пез да се скъса това малко опръстенче защото всеки път влиза изведнъж и се закъсва пръстенчето
 

Вичо

Новодошъл
И ако може размерите на опръстенчето на иглата мъничкото и на полиамид ли каквое размера на опръстена, исвинявам се за въпросите но наистина ви благодаря за помоща
 

Вичо

Новодошъл
И колеги някои ако може да ми огигури бронзова тапа за клапана тая с дупките дето се навива отзад, да каже цена плащам си за такава че на моята и се взе тока отиде си от завиване и отвиване.
 

jony

Потребител
Колега както си го подкарал май скоро няма да се оправи твоята пушка,защото виждам че се опитваш да си я поправиш сам, а само с информация от интернет не става, трябва ти много опит и практика.
Купи си нов клапан,защото от форума едва ли ще намериш, последният който се продаде тук беше преди 2-3год.
 

Вичо

Новодошъл
Колега ще си купя нов клапън да имам резерва но от къде саит нещо ако може да дадеш?
 

Вичо

Новодошъл
Мерси колега за саита, сега да споделя на 55м днес с първите jsb 1.64 на пушката стокова какво направи с малко по корава пружина както ме посъветва gadnqra, а и за мн други неща благодаря му, и ето резултата
 

Attachments

  • IMG_20210305_210610.jpg
    IMG_20210305_210610.jpg
    102.2 KB · Прегледи: 115
  • IMG_20210305_210605.jpg
    IMG_20210305_210605.jpg
    94.2 KB · Прегледи: 106
  • IMG_20210305_210600.jpg
    IMG_20210305_210600.jpg
    140.4 KB · Прегледи: 106

Dominus

Редовен Потребител
Извинявай, но каква е връзката на пружината със стрелбата?
 

Dominus

Редовен Потребител
Това твърдение го знам от години, но не е вярно. Практиката го е доказала многократно.
Истината е , че ударник и клапан трябва да са в един баланс за конкретната енергия.
Асан е една от пушките където това липсва в най-голяма степен. Нещо като видяно (от FX), ама не разбрано.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Този баланс според мене Николай го постига по най простия начин. Той работи само по 2 от трта детайла + вентилация които могат да го постигнат.Ако могат да се постигнат добри резултати само с това защо да се олекотяжа или утежнева ударника?Ако човек има време да се задълбочава в прецизни настойки да но това изисква много време в стила пеоба грешка.Обикновенно в 6.35 от хатсан по метода Николай се вадят 20 тина истрела в плато с около 275-280 м/с с 2,1 чашка .С колко повече могат да се увличат и струва ли си загубата на време за3-4 истрела?
 
Последна промяна:

Dominus

Редовен Потребител
Нещо не ме разбра главанов. Нито твърдя, нито се опитвам да ти налагам някакво решение. Означава ли примерно, че ако няма пружина на пушката и ще прави по-малко изстрели, няма да има плато или пък трудно ще целя слон на 50м.
Не съм любител на напрегнати конструкции и съвсем не ми е приятво да зареждан ПЦП с усилието на пружинка. Подпирайки клапана с твърди пружини ще трябва да започнеш да го млатиш по-силно. Това натоварва спусъка.
В крайна сметка кой, както му харесва, но това за мен не е модела.
 
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
Уважавам мнението ти но дбавям и това че болшинството от съфорумниците ни не могат да си позволят лукса да вземат един прът метал от стилажа и след няколко часа да имат готови а2-3 различни по грамаж ударника и да експирементират.За повечето хора по лесния начин е по достъпен и даващ не лоши резултати. Като се има предвид колко време загубих в диагностика и работа докато превърна асанчо в асенчо щях да предпочета да направя нова пушка поне щях да си спестя диагностиката и откриването на топлата вода.За то време ако си работех работата си щях да изкарам пари за fx.С уважение Йордан.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Има различни начини и конфигурации, наистина. Аз съм избрал при оптимизирането, да разчитам на пружина зад клапана. Защото: 1.По-пъргав клапан. 2.По-лесно се пълни от 0 бара. 3.Понякога се случва да изпусне въздуха пушка, с която дълго време не е стреляно. Тогава, ако се направи опит за изстрел, клапанът директно изпада в клапанното тяло или в резервоара, ако клапанното тяло няма капачка. Случвало ми се е с БАМ-ове и Хатсани. 4.Пушката има плато и при по-високи енергии и скорости. 5.Пушката не губи въздух от клапана. Имам и други аргументи, но тези са ми основните.
 

sess84

Редовен Потребител
ако се направи лек ударник до към 20гр и без пружина всичко си е ок .... даже съм намалял и шапката на иглата и пак си имаше и плато и тнн .. това за ат 44
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Така е, но 20 гр. ударник е трудно да се докара, а и при мощните пушки, не е добре да е толкова лек. Аз, а и други колеги обичаме да стреляме с по-силнички пушки и там обикновено ударниците, дори и след олекотяването са доста над 20 гр. А и на мен си ми харесва клапанът да е с пружина и капачка.
 

lu-bo

Редовен Потребител
Това твърдение го знам от години, но не е вярно. Практиката го е доказала многократно.
Истината е , че ударник и клапан трябва да са в един баланс за конкретната енергия.
Асан е една от пушките където това липсва в най-голяма степен. Нещо като видяно (от FX), ама не разбрано.
Това твърдение го знам от години, но не е вярно. Практиката го е доказала многократно.
Истината е , че ударник и клапан трябва да са в един баланс за конкретната енергия.
Асан е една от пушките където това липсва в най-голяма степен. Нещо като видяно (от FX), ама не разбрано.
Това твърдение го знам от години, но не е вярно. Практиката го е доказала многократно.
Истината е , че ударник и клапан трябва да са в един баланс за конкретната енергия.
Асан е една от пушките където това липсва в най-голяма степен. Нещо като видяно (от FX), ама не разбрано.
Твърдата пружина помага но ролята и е малко по-различна.Колкто е по-твърда пружината на БК толкова по-рязко се отваря и по-кратко време е отворен БК.Разбира се трябва да има баланс,когато е по твърда пружината на БК трябва и по твърда пружина на буталото.Преди време гледах едно американско състезание по хвърляне на тикви.Там едни от състезателите си бяха направили въздушно оръдие" ПЦП "с огромна бутилка със сгъстен въздух.Непрекъснато увеличаваха налягането но все не им се получаваше.Накрая решиха че трябва много рязко да отворят клапата.Направиха специален ел.клапан които много рязко отваря и затваря и тогава с по ниско налягане и с по малко разход на въздух постигнаха най-добрия резултат. БК може да работи и без пружина,да се намери оптималния резултат при Хатсан се иска много опити.Затова FX и другите реномирани марки са вложили много инжинерна мисъл в своите изделия.Това което трябва да се постигне е рязко отваряне на БК от времето което стои отворен зависи разхода на въздух и /порцията силата на истрела/.
 

Dominus

Редовен Потребител
Колега, не разбирам, що ме цитираш три пъти? Сравнението ти е меко казано несериозноно и само профан би се впечатлил от него. Последното ни най-малко цели да те обидя, но нали се сещаш, че там (описания от теб случай) се слага един сферичен кран дето го отваря бай Ставри и колко ли бързо ще го отвори. Само да те питам. Имаш ли представа какво е времето на отваряне и затваряне но клапан в ПЦП? Въпроса е риторичен. Разбира се че нямаш. В един стар руски софтуер, на ентусиасти като нас предполагам, се получават времена от порядъка на 2-3 мсек. Ти ми правиш сравнение с някаква ръчка дето е 50 - 100 пъти по-бавна. Нека все пак ползваме една "терминология".
Освен всичко това, не се изискват изобщо толкова много опити, както ти описваш а просто добър поглед върху цялата картина. И не на последно място, да не величаем чак толкова ФХ щото и те са си коне с капаци като много други, но за разлика от същите много други творят. Произвеждат нови модели, което не може да се каже за дтари марки с традиции, които сменят 5 болтчета и пускат вов модел.
 
Последна промяна:

lu-bo

Редовен Потребител
Колега, не разбирам, що ме цитираш три пъти? Сравнението ти е меко казано несериозноно и само профан би се впечатлил от него. Последното ни най-малко цели да те обидя, но нали се сещаш, че там (описания от теб случай) се слага един сферичен кран дето го отваря бай Ставри и колко ли бързо ще го отвори. Само да те питам. Имаш ли представа какво е времето на отваряне и затваряне но клапан в ПЦП? Въпроса е риторичен. Разбира се че нямаш. В един стар руски софтуер, на ентусиасти като нас предполагам, се получават времена от порядъка на 2-3 мсек. Ти ми правиш сравнение с някаква ръчка дето е 50 - 100 пъти по-бавна. Нека все пак ползваме една "терминология".
Извиняваи колега!
Това с цитирането стана неволно.Не е сферичен кран а клапа разбира се не е игла като на ПЦП но принципа е същия.Да времето е мил/сек. при ел.клапан се регулира електронно при ПЦП може да се регулира с дължината на иглата/по-дълга игла повече време/.Не искам да впечатлявам споделям мнение.Доста си поиграх с три ПЦП пушки накрая реших че повече харесвам ПП.
 
Нагоре