Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Вичо

Новодошъл
Това е група на 55 метра днеска ги мерих, че някли хора не вярваха чее на 50 метра, даже са 55 с умрели гамо магнум чашки с стоково бт 65 6.35, на мен лично това ми стига, единствено разода е голям, та питам ви колеги ако само сменя пружината с по твърда без другите неща поне засега де, ще пречи ли нещо ще навредили на нещо в пушката. Днес междодругото на същите метри вкара 5 чашки в топче за тенис на маса и то с други чашки field target, та само разхода ми е проблем.
 

Attachments

  • IMG_20210213_094943.jpg
    IMG_20210213_094943.jpg
    280.3 KB · Прегледи: 78

Svetoslav

Потребител
Това някои друг провал ли го е .упашка на клапана която минава ценрално прес тапата зада несе кълчи на една страна при отваряне.И модифицирах клапанчето взех му конуса да е по плитък така при отваряне се отваря целия не само частично .Скоростта се вдигна изстрелите са много равномерни .
 

jony

Потребител
Браво колега. това е чудесно решение за тапа на клапана . сега дай малко данни за пушка ,калибър ,скорост и тегло на чашката.
 

dilom08

Редовен Потребител
Колега толкова ли не можа да го дадеш на някой стругар.....
Това че си изпразнил клапанното тяло нищо не ти е допринесло, освен че си го отслабил, тъй като опръстенът се намира след резбата. Дано да е останало достатъчно материал за да е здраво и да не излети и резервоара.
 

Svetoslav

Потребител
Колега толкова ли не можа да го дадеш на някой стругар.....
Това че си изпразнил клапанното тяло нищо не ти е допринесло, освен че си го отслабил, тъй като опръстенът се намира след резбата. Дано да е останало достатъчно материал за да е здраво и да не излети и резервоара.
 

Svetoslav

Потребител
Не исках да обяснявам на стругари каде колко са вземат . и съм мерил внимателно на местата кадето са пръстените и съм смятал колко позволява да се отнема от стената точно там .
 

jony

Потребител
Колега, виждам че си с оргиналният старжен на който шапката е ф 6мм ,затова питам до колкомм си отворил полиамида?
 

Svetoslav

Потребител
Отвора на полиемида съм го отворил до 4.8 мм повече не смея. Страх ме е клапана да не изтърве и да премине през него и да стане беля . А за разширяване на отвора използвам шкурка 500 навита на плътно роло и го хващам на винтоверта .Не пробваи със свредло ще го съсипеш
 

jony

Потребител
Колега dilomO8 , аз смятам че малко си се объркал с обясненията си защото в този случай когато о пръстена се намира след резбата ,тогава налягането се разпределя между БК и стоманеният цилиндър ,имам в предвит междурезбеното пространство.
 

jony

Потребител
Колега Svetoslav, най-големият отвор на полиамида може да бъде 5.5 при шапка 6мм на старжена ,този вариант съм го пробвал и работи успешно само че тъй-нареченият полиамид се прави от полиацетал който е по-твърд -издържа ,стъпката е 025мм, ако искаш да пробаш ще ти изпратя такъв.
 

Svetoslav

Потребител
Ако имаш такива с отвор 5 мм ще се радвам да ми изпратиш 2,3 броики срещу заплащане от моя страна за изгубеното време.
 

ilko_dim

Потребител
Преди доста време правих БК в този вариант. Работи коректно, няма риск от прекалено изтъняване на стени, но си е правено от стругар с умения ,и доста измервания. Пускал съм и преди тези снимки , а тапата е с резба и водач на иглата . За всичко това съм се консултирал с хора, навътре в материята. Съветвам всеки , който иска да прави такива подобрения, да събере правилната информация и да работи с правилните хора и машини!
 

Attachments

  • DSC02733.JPG
    DSC02733.JPG
    218.3 KB · Прегледи: 109
  • DSC02734.JPG
    DSC02734.JPG
    210.1 KB · Прегледи: 111
  • DSC02741.JPG
    DSC02741.JPG
    236.4 KB · Прегледи: 109
Нагоре