Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

glavanov55

Редовен Потребител
Ами никаква не са я свършили. Прави се калибър, който мазно без никакъв луфт се вкарва в цевта. Цевта се хваща в универсала и индикатора се слага на калибъра. Центрова се до стотната с подлагане под челюстите. След това се вади калибъра, челосване и фаска. Така от двете страни. Всичко различно от това е ала-бала. ;)
След това обаче не я вдигай на центри щото ще я подбиеш.Тези меки цеви и тези твърди центри.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Дали с четене, дали с гледане, все тая, та точно така, теоретик имах предвид. Пък да гледам клипчета нямам нужда. Докато работя на струга не си стискам очите, та много неща съм видял. ;) Прочете ли това за опита? Нищо. Но да знаеш, че с гледане на клипчета и четене на техническа литература стругар не се става. Може да я докараш до "стругар" или блестящ теоретик.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Любак хубави клипове си пуснал,добре, само че е като мечта.Кажи ми при кой чичко стругар да отиде нашего брата от форума и да намери струг без луфтове или с такъв дорник за центроване който е във клипа.Всички ще започнат с подлагане на челюстите на универсала и като направи 10 стотни отклонение казва по добре не може.Затова предложих ръчния метод.Без да си свалят цевта за 15 лв. имаш перфектна фаска.Затова казвам ,че това което е на клиповете е недостижимо за нас!Не се обиждай,знам с какво се занимаваш,но дай да говорим за реални неща че и евтени!;):cheers:
 

rivan

Редовен Потребител
Преди време една от причините да сменя цевта на ЦФХ-а с хайнелска беше, че не намерих стругар, да ми оправи входящото легло на чашката!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Дали с четене, дали с гледане, все тая, та точно така, теоретик имах предвид. Пък да гледам клипчета нямам нужда. Докато работя на струга не си стискам очите, та много неща съм видял. ;) Прочете ли това за опита? Нищо. Но да знаеш, че с гледане на клипчета и четене на техническа литература стругар не се става. Може да я докараш до "стругар" или блестящ теоретик.
Познавам добри стругари и оръжейници и съм виждал какви групи са ставали след това и те май са прости като тия от клиповете, не почна ли да се изхвърляш вече. Я кажи колко цеви си направил. В родата и включително баща ми имаме не малко добри стругари и фрезисти, аз също до едно време можех да работя добре на стругове, но това бе много отдавна и въобще не съм фактор вече, какво си мислиш, че само ти ли имаш опит, вземи се приземи малко.
Много държиш да приличаш на една групичка дето ме наричат теоретик ( явно е някаква мода ), а най ме радват разни дето навремето ме питаха за основни неща в стрелбата и оръжията и вече почнаха да ми дават акъл - и спокойно не става въпрос за тебе. Теб те разбрах, че и с криви цеви можеш невероятни групи да правиш - и това ти е от опит явно :D
Любак хубави клипове си пуснал,добре, само че е като мечта.Кажи ми при кой чичко стругар да отиде нашего брата от форума и да намери струг без луфтове или с такъв дорник за центроване който е във клипа.Всички ще започнат с подлагане на челюстите на универсала и като направи 10 стотни отклонение казва по добре не може.Затова предложих ръчния метод.Без да си свалят цевта за 15 лв. имаш перфектна фаска.Затова казвам ,че това което е на клиповете е недостижимо за нас!Не се обиждай,знам с какво се занимаваш,но дай да говорим за реални неща че и евтени!;):cheers:
Какви мечти бе Ники до теб да го направят ти пак твойто си :D Майстор, който работи тази работа частно, си поддържа машините ( подчертавам майстор), другите са стъргачи за неотговорни детайли, или ако види какво трябва да се прави казват директно не мога, и на теб ти казвам виждал съм как се центрира по ос каналната линия не веднъж, за определени цели си имаме и специализирани машини, но там не е за масово производство ама както каза, знаеш с какво се занимавам и така казвам много ама който иска да вярва. Не оспоримо, че е по-лесно ама както казах пак опира до ръка и както каза и се вижда в клипове не се нуждае от сваляне на цевта! Аз не съм казал, че не е хубав метод ти само не знам защо продължаваш да спориш при условие че хората си споделят опита хем в клипове хем из форуми на хора, които стрелят прецизна стрелба и се занимават с подобрения. Па на ония от горе дето го цитирам ми е ясен вече хич няма да му обръщам внимание щот се взе за най-великия стругар на земята, да е жив и здрав :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Познавам добри стругари и оръжейници и съм виждал какви групи са ставали след това и те май са прости като тия от клиповете, не почна ли да се изхвърляш вече. Я кажи колко цеви си направил. В родата и включително баща ми имаме не малко добри стругари и фрезисти, аз също до едно време можех да работя добре на стругове, но това бе много отдавна и въобще не съм фактор вече, какво си мислиш, че само ти ли имаш опит, вземи се приземи малко.
Много държиш да приличаш на една групичка дето ме наричат теоретик ( явно е някаква мода ), а най ме радват разни дето навремето ме питаха за основни неща в стрелбата и оръжията и вече почнаха да ми дават акъл - и спокойно не става въпрос за тебе. Теб те разбрах, че и с криви цеви можеш невероятни групи да правиш - и това ти е от опит явно :D

Какви мечти бе Ники до теб да го направят ти пак твойто си :D Майстор, който работи тази работа частно, си поддържа машините ( подчертавам майстор), другите са стъргачи за неотговорни детайли, или ако види какво трябва да се прави казват директно не мога, и на теб ти казвам виждал съм как се центрира по ос каналната линия не веднъж, за определени цели си имаме и специализирани машини, но там не е за масово производство ама както каза, знаеш с какво се занимавам и така казвам много ама който иска да вярва. Не оспоримо, че е по-лесно ама както казах пак опира до ръка и както каза и се вижда в клипове не се нуждае от сваляне на цевта! Аз не съм казал, че не е хубав метод ти само не знам защо продължаваш да спориш при условие че хората си споделят опита хем в клипове хем из форуми на хора, които стрелят прецизна стрелба и се занимават с подобрения. Па на ония от горе дето го цитирам ми е ясен вече хич няма да му обръщам внимание щот се взе за най-великия стругар на земята, да е жив и здрав :cheers:
Добре, предавам се! Между впрочем стрелял съм с фаска правена на ръка,завъртяна цев на струг и с абразивно камъче съм обрал канала.Пак правеше десятки!:):cheers:
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
"Теб те разбрах, че и с криви цеви можеш невероятни групи да правиш - и това ти е от опит явно :D"

Това нещо не го разбрах. Нито имам криви цеви, още по-малко пък невероятни групи. Групите ми са доста зле, но се подобряват и естествено това ме радва.
Също така, ония горе не е най-великия стругар, но никога не е върнал работа и не е имал недоволен клиент.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
"Теб те разбрах, че и с криви цеви можеш невероятни групи да правиш - и това ти е от опит явно :D"

Това нещо не го разбрах. Нито имам криви цеви, още по-малко пък невероятни групи. Групите ми са доста зле, но се подобряват и естествено това ме радва.
Също така, ония горе не е най-великия стругар, но никога не е върнал работа и не е имал недоволен клиент.
Все така добре да си вършиш работата ти пожелавам, и все така да са ти доволни клиентите !
Горното ти е друга тема дето развиваше теории че с крива цев можело да се правят групи - какво да споря с тебе повече?
А и тръгваш да даваш оценки по мене без да ме познаваш - теоретик и не знам си какво съм, какво отношение чакаш?
Разбрах вече че явно си много запознат с всичко споко, няма да ти се бъркам в постовете, ще те помоля и тебе най-културно както и други хора съм помолил, не ме намесвай и в твои постове, явно не може да се разбираме с тебе, по-добре да не създаваме тъпи спорове и цапаме темите.
Всичко добро!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
"явно не може да се разбираме с тебе, по-добре да не създаваме тъпи спорове и цапаме темите."
С това съм абсолютно съгласен.
Всичко добро и на теб.
 

Svetoslav

Потребител
Здравейте колеги някои от вас можели да изработи Игла за АТ 44 от шестограм и от опашка от боргиа.Фбричните са от мек метал .като ги хвана на винтоверта се вижда колко са криви ,мятат яко и на двете ми пушки са така.
 

jony

Потребител
Колега иглите на хатсана са от добър метал но че са криви така е от 10 игли 8 са криви но това не им пречи на работата защото така са конструирани че се самонагаждат ако смяташ че са от мек материал тогава се опитай да я изправиш.
 

ilko_dim

Потребител
Здравейте колеги някои от вас можели да изработи Игла за АТ 44 от шестограм и от опашка от боргиа.Фбричните са от мек метал .като ги хвана на винтоверта се вижда колко са криви ,мятат яко и на двете ми пушки са така.

Интересно ми стана как и на какъв винтоверт ги хващаш!? А ако хванеш някакъв удължител на този винтоверт , не се ли мята и той?
Което искам да кажа е, че винтоверт или бормашина НЕ са критерий за криви детайли!
 

glavanov55

Редовен Потребител
Желанието да човъркаш не винаги е свързано с технически умения .Тва в повечето случаи свършва зле апри компресионните познай от 1 път.
Дано момчето е с късмет ама и да прочете все пак някой буквар.
 

Pana

Потребител
Моят съвет към Svetoslav е, ако бачка за момента иглата не прави нова, че после ще дойдат евентуално и проблеми с полиамиди и т.н. Моята игла на БК не знам колко мека и крива е, ама даже няма и подбито от ударите, а хич да не е, все са няколко хиляди. Сега съм на 16j и удря по-леко, ама стария Хатсан беше към 40j, и там нямаше проблем.
 

Svetoslav

Потребител
Отивам да чета буквари и съм достатъчно технически грамотен за да разбера дали винтоверта има биене или детаела които държи.Благодаря.
 

Вичо

Новодошъл
Здравейте колеги, незнам дали тук е мястото да питам но някои може ли да качи снимка коя е точно прожината на бк, и ако сложа по твърда ще трябва ли да сменям и друго,защото разхода ми е 5 бара на истрел, на метан съм, бт65 6.35
 

Стоян77

Потребител
Моля някой технически грамотен да разгледа склада от линка и да потърси елемента който става за игла.Има го вътре.Сругаря ,чийто услуги ползвам, от тук ми намери детаил за игла по размер(дебелина),достатъчно здрав.Просто незнам къде и под какво наименование да търся,но го има. https://www.krasco.com/bg/6105/centrovasti-elementi.htm
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Здравейте колеги, незнам дали тук е мястото да питам но някои може ли да качи снимка коя е точно прожината на бк, и ако сложа по твърда ще трябва ли да сменям и друго,защото разхода ми е 5 бара на истрел, на метан съм, бт65 6.35

Ако сложиш по-твърда пружина на клапана, преразходът ще намалее и нещата ще се подобрят. Но за да се оптимизира изцяло пушката и да заработи, както трябва се пипват и дотиквач, пружина на ударника, трансферпорт, проходни отвори и клапан.
 
Нагоре