Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

Emp

Редовен Потребител
Колеги, кажете с какво да залея дупките на БК и след това да го пробия на ново. Пробиха ми го накриво. Някаква смола или тъй наречения течен метал. Какво е туй чудо никога не дъм ползвал.
Колега защо си разваляш клапана , ефекта от заливането е нулев , иначе ги заливат със епоксидна смола и навиват медна тел така се запълва канала и после го навиваш на бронзовия детайл бележиш през дупката за трансферпорта и дупчиш.
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги, кажете с какво да залея дупките на БК и след това да го пробия на ново. Пробиха ми го накриво. Някаква смола или тъй наречения течен метал. Какво е туй чудо никога не дъм ползвал.
Ако става дума за многото малки дупки след иглата, разположени в кръг в едно каналче...виждал съм как го правят руснаците. Махаш всичко от клапана (защото бронза ще се нагрява над 450 С) почистваш канала и дупките със спирт или друг обезмаслител, (най-добре запишу дупката в която се движи иглата с памук за да не се задръсти ) намазваш леко с колофон каналчето с дупките, вземаш тънка медна жичка (нелакирана) и започваш да я навиваш в канала и да го запълваш по този начин с тази тънка жичка, на всеки слой навита жичка, слагаш и по малко колофон (може да не я навиваш подредено, за да има място за Калая после). Когато каналчето се запълни, намазваш и от горе с малко колофон. Вземаш мощен поялник 150W (аз ползвам малка газова горелка) и загряваш телта като добавяш тинол (калаен припой) докато медната жичка се напои с Калай, после си правиш нов отвор където ти е най-удобно и подравняваш стърчащият Калай от запояването. Ако решиш да пробваш този метод, не забравяй да запушиш с нещо канала в който се движи иглата, за да не влезе в него колофон и Калай. :cheers:
 

Emp

Редовен Потребител
Дупките не съвпадат точно с трсндфер порта.
Е й ,какво като не съвпадат ,и на моята пушка не съвпадат ,аз съм пробвал и като съвпадат, скороста е една и съща . Други неща се правят по пушката ,тук във темата е описано на дълго и на широко. Ако питаш мене прати я на някой колега който се занимава със тунинг , по-евтино ще ти излезе отколкото сам да се мъчиш и накрая да стане за коша. :cheers:
 

Коварен

Редовен Потребител
Да вметна и аз, на моя Асан също не съвпадаха и ги слях двата съседни отвора и ефекта е никакъв...и написаното от Emp е вярно по-евтино ще ти и излезе да я дадеш на колега който се занимава със тунинг, аз до тук съм налял едни пари... за стругари , пружини, съчми , въдух, инструменти и т.н. и да не говорим за нервите... единственото положително е ,че ми стана ясно кое как работи и за какво служи и мисля да не я ръчкам повече в момента прави 24-26 изтрела с 1.17гр. JSB с 292-298м/с.
 

Коварен

Редовен Потребител
Ами удоволствието да направиш сам нещо и после да му се кефиш как работи го забравяте.

Да Оги така е ... има го и този сладък момент, но при мен "пукниците" бяха в повече и надеждите за 290м/с с JSB 1.645гр 10-12 изтрела в плато ми развалиха до някаква степен удоволствието.
 

Emp

Редовен Потребител
Ами удоволствието да направиш сам нещо и после да му се кефиш как работи го забравяте.
Вярно е това, но пътя е прекалено дълъг и трънлив , на мен ми костваше 7 години ,през които всичко възможно съм изпробвал , АТ-то се превърна в Хубен , но не по характеристики а по цена :D
 

оги-пз

Редовен Потребител
И двамата имате право, но то винаги е така, с което да се хванеш да го подобряваш накрая се оскъпява, но нали за нас си го правим.
Аз моята пушка за няколко дни я нагласих по 1ч.вечер, като единия ден се ядосах и оставих всичко, защото бяха сложили много лепило и не искаше да се развие нищо, това ме вбеси и да не направя някоя щуротия я зарязах, на другия ден всичко мина по график. Сега съм доволен че стреля така както аз исках.
 

du6ata

Редовен Потребител
Колеги четох около двеста страници и не открих информацията която ме интересува,а тя е колко е дълъг хатсански цилиндър ЛОНГ видимата част след като се монтира на пушката и евентуално колко кубика е мерси
 

jony

Потребител
Колега,това че стьрчи не е проблем, правиш си един еарстрипер който да настьрча 2-3см пред цилиндьра и си готов.
 

du6ata

Редовен Потребител
Колеги да попитам нещо някой да ми сметне разхода пълня на 200 бара стрелям до 110 с 282-3 МС 32 изстрела първо мисля че е добре вие как мислите ? Второ някой ако сметне разхода ще е супер !!!п.с.по манометър а на пушката е това не знам дали е верен
 
Нагоре