Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

kiborga

Потребител
аз бих я намалил малко на твое място на 260 м.с. хем платото ще се изправи хем и повечко изтрели ще имаш ..
 

DeadShot

Редовен Потребител
При моето БТ 2.2 лети много добре при 260 и при 290м/с.Дори на 305 съм го докарвал и беше добре.С 260-70 беше най-добра групата.
Пробвай и 1.64.При мен с 300-310 групира перфектно.
 

kiborga

Потребител
Моя булпап в момента е 2.2 jsb скорост 260 м.с. много точен достатачно джанки си вади от това повече не искам но 2.2 лети прекрасно с 260 м.с. но все пак зависи и от цевта поздрави
 

glavanov55

Редовен Потребител
Според мен хубаво е от време на време някой да съживи някое желязо
,че да се поактивизира нарда.Якаква хубава и поучителна дискусия стана.
Поздрав на всички Ви от бате Данчо!!!!
 

anibis

Редовен Потребител
За далечни разстояния 100м+ около 300м/с е добре,еее колкото повече толкова по-добре,по изправена траектория има чашката,но то зависи от цев,твист и т.н.
Нооооо за летящите обекти, най добре е около 250-260м/с направо им става кисело,както казва един наш колега,който изключително много уважавам.
Това се отнася най вече за 25кал. Но също важи и за другите калибри 4.5 и 5.5мм колкото е по-ниска скоростта,толкова е по-добре,чашката си остава повечето кинетична енергия, а иначе го прошива само, ако е наместено ПЦП-то на по-висока скорост.
 

staif

Редовен Потребител
glavanov55 пробвай с една идея малко по корава пружина..така ще свалиш платото в малко по долни граници и ще изкараш още няколко изтрела- а за порта знам че някой ги разширяват (лично мнение) ;)
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
glavanov55 пробвай с една идея малко по корава пружина..така ще свалиш платото в малко по долни граници и ще изкараш още няколко изтрела- а за порта знам че някой ги разширяват (лично мнение) ;)
Не е ли обратното?
 

glavanov55

Редовен Потребител
Относно твърдоста на пружината това е лесно да се изпълни
защото съм намерил начин да меря натегнатоста на клпана в кг.
и в моммента знам колко кг е.
Забравих да сомена ,че разпробих порта от 4,5 на 5мм защото
овора на тръбичката с двете о е5мм Тя не ми се уширяваше защото
на струга като я стегна може да деформира.По лесно е да се напреви нова
но съм долу горе доволен и едва ли ще намеря време.
Като махнах и о пръстена на осмицатаа и разширих отвора с 0,5 мм
спря да мести.Аз мисля ,че осмицата трябва да предпази от изкривяване
цевта пти удар в/у оръжието а през останалото време да не опира никъде.
 

ToHKa

Редовен Потребител
Анибис напълно прав за кинетичната енергия и скоростите.
Стрелям с на Ники(Gadnqra) BT-to , с 2.2 jsb ми дава 305 мс. и групата е страхотна ,с лекото 1.64 ми дава 325 мс. обаче летят навсякъде. Хатсаните не харесват над 300-те метра.
Колкото по-голяма е скоростта,толкова е по-голямо и челното съпротивление и сякаш по-бързо губят скорост....260 мс. е златната среда ...

Обичам да експериментирам :
Когато стрелях със Суматрата във вода от височинка, с JSB 1.64 с 400 мс. падаше едва с 10-ина метра по напред от предходните с 300 мс, живи тестове, уникално рязко завиваха надолу :(
 
Последна промяна:

naskocy

Потребител
Това го прочетох, но не разбрах какво значи на прост български. .?
 

nikisv

Потребител
1/2 UNF е инчова резба външния диаметър е 12.7 а отвора за резбата 11.3 ако не се лъжа .Стъпката на резбата се измерва в брой навивки за 1 инч а не в милиметри .1/2 UNF предполагам е 20 навивки за инч ,което е аналог на нашата резба 12 по 1.25 .
 
Нагоре