Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

ToHKa

Редовен Потребител
Изгледах някое друго клипче с този Флаш но разбира се Hatsan USA няма нищо общо с Hatsan for Bulgaria ;) ,за паричките си си струва,каквото и да и е,все ще се оправи за 40-50 допълнителни лева освен ако цевта не осрана като стълба на курник :( (с извинение).
Ако си наумил да пазариш ново пушле по-добре това от колкото пружинка на Гамо ;)
(мое мнение)
 

andi

Редовен Потребител
Миналата седмица приятел си взе най-новия за момента Хатсан - Флаш .
Много лека , добре прикладиста . Цяла цевна кутия . Много ниска цена .
Много ниско качество .
Осмицата и елементите за закрепване на спусъка и уивър шината са пластмасови, пластмасова е и уивър базата която пък е и с по малък размер (не може да стегне двуногата). Уивър шината пък стои накриво (след монтаж на оптиката тя има осезаемо отклонение поне няколко градуса). Болтове са със шестограм но не може да ползваш стандартен. . Зареждането е много трудно . Фаски и финиш почти няма .

това е булпапа на Флаша , Струва 100 лв повече - 590 лв
 

Nikola

Потребител
Не е ли по-добре едно Ат 44 втора ръка от флаша? Че и аз мисля да си взема бюджетна ПЦП пушка.
 

sts1969

Редовен Потребител
Не е ли по-добре едно Ат 44 втора ръка от флаша? Че и аз мисля да си взема бюджетна ПЦП пушка.
Като гледам снимките на Флаш-а, цевната му кутия и конструкцията му като цяло, е по-добре измислена от АТ-44. За доработките верно че може да са доста, но то това си му е кефа на замисъла, да направиш добра пушка от заготовка... "от нищо-нещо", и АТ-44 като излезе на пазара струване дори под 400лв. в някой магазини. :cheers:
п.п. Явно после в Хатсан се стегнаха, и го направиха много по-качествено това АТ-44, за това и цената му скочи двойно. :D:D:D
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Всяка пушка търпи надграждане, включително и Хатсаните. Въпросът е колко му се занимава на човек, какви средства му се отделят и какви цели си е поставил. Ако базата на Флаша е по-добра от АТ-то си струва да се опита, какво ще се получи. Сега да видим, на кой му се скача в тигана първи.
 

hunter_78

Редовен Потребител
Ако някой си я внесе от комшиите ще му излезе доста по тънко...Screenshot_20180518-101757_Samsung Internet.jpg Screenshot_20180518-101811_Samsung Internet.jpg Screenshot_20180518-101931_Samsung Internet.jpg
 

Nikola

Потребител
На границата не се знае каква ще е реакцията на митничарите при вида на пушка.
Иначе наистина си е оферта. Тук за тия пари си взимаш пружинен Асан.
 

Emp

Редовен Потребител
Ако някой си я внесе от комшиите ще му излезе доста по тънко...View attachment 70919 View attachment 70920 View attachment 70921
Колко съм ги мислил тия схеми , аз понеже живея до границата , най-малкото което може да ти се случи е да ти я обмитят , и ще си стане като в България ако не и по скъпо. Друг е въпроса че тия там не разбират от майтап , от мравката слон правят , а бе ,там е събрана цялата измет на галактиката , както се казваше в един филм.:D
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Тук , преди 20тина дена взех от вносителя Флаш булпап . На етикет е 590 лв . Флаша на етикет е 490 лв . За мен е малко по евтино . Пак има разлика с цените в Турция , ама заслужава ли си екшъна , и то за Флаша ?
Миналата седмица познат си вкара с кола 1 от най-скъпите Хатсани , подарен му там с всички документи . 4,5 часа е висял на границата , като повечето време е въртял телефони . Не е случаен човек , и пак не е минало без помощ от приятел ( пак не случаен) .
После много цветисто се изрази дали ще го направи пак .
 

zero

Новодошъл
Значи Хацан не е бават лицензи и тем подобни работи ,
писали са че е произведена от Lothar Walther .
Обаче при оглед има разлика 12 нареза по дълбоки вместо 10 плитки
и много добра изработка .
На полеви условия не съм тествал .
В зависимост от модела слагат най малко 200 лири разлика в цената
 

glavanov55

Редовен Потребител
Най после намерих време и попреработих бт 65 кал 6,35
Смених пружината на бойния клапан с по силна, струговах си нов водач
за бойната пружина за да я натегна по вечко, направих конус на
трансвер порта , сглобих всичко и като боднах хронито пушката показа следните резултати:


1 270 м/с 200 бар.
2 269,5
3 269,5
4 268
5 269,1
6 271
7 271
8 268
9 268,8 165 бар
10 267,3
11 267,3
12 266,6
13 262,4
14 265,2
15 263,1
16 259
17 257
18 256 gsb 2,2
с баракуда 2.1 вдигна 284 м
Моля за коментар това добре лие?

glavanov55
 

anibis

Редовен Потребител
Е как да не е добре,вие колко изстрела искате да изкарате от 250куб.резервоар?
И стрелба средно с 265м/с ако е стрелял с 2.2гр ЖСБ.
Колега пушката почва много добре от начало,стреляш до към 150бара ще имаш около 14-15 изстрела в 7-8м коридор.
Помпи до 210бара,не се притеснявай,тия БТ-та държат и ще имаш още 2-3 изстрела в тоя коридор,ако го направиш 10м коридор ще имаш 20 изстрела,без проблеми.А за 6.35мм 10м коридор на 50-60м въобще не се отразява на мишената.
 

angel angelov

Потребител
С галтиана 6.35 имах плато от 160-110бар с jsb2.2g 285-275мс коридор 16изтрела на метан само че.. А сега я докарах на 305-300мс. 12 изтрела от 200-140бар
 
Нагоре