Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

batzoro

Потребител
Не ме притеснява скороста . По скоро предполагам ,че стъпката е 1-16" или 1-17" и не съм сигурен дали ще се стабилизира проектилчето при 450мм
.Иначе Булито освен цевната кутия и карбоновата бутилка всичко друго му е Майка плаче. Ще стане истинско ПЦП но иска доста работа
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ами по нашите разбирания си е чиста заготовка.:) Но ще стане хубава пушка ако си поиграеш.
 

andi

Редовен Потребител
От скоро се запалих по компресионна пневматика и се сдобих Hatsan Bully .30 калибър. И понеже монтажа на оптиката е пълен смях реших да тунинговам. Осмицата отпред и полу осмицата от зад са изработени от стомана. Следва полиране ,оксидация и почвам шрауда. Тръба дурал 30/1.5
Супер , браво на теб !
Моите 5 ст : Смятам за по-правилно осмиците отгоре да са спънати с уивър шина
 

batzoro

Потребител
Супер , браво на теб !
Моите 5 ст : Смятам за по-правилно осмиците отгоре да са спънати с уивър шина
Осмисите са разпробити и са спънати със стопорни болтове с вътрешен шестограм м6.Мислих за вариант Шина ,но монтажа и дооълнително ще утежни конструкцията .

Тръбата която е част от шрауда изчезва. на нейно място се завива стоманена тръба с дебелина на стената 5мм която носи оптиката. Осмиците се закопчават за нея с фиксаторни болтове с вътрешен шестограм. Предния край на стоманената тръба е с нарязана резба към която се навива шрауда. (втулката от снимките е база за шрауда. Стоманената тръба в предния си край има втулка с вътрешен диаметър диаметъра на цевта. Това гарантира съостност на цевта с оптиката .В зависимост от това дали искаш да стреляш без или със шрауд това е оптимален вариянт. Начина на монтай не шрауда не позволява да избяга от съосие с цевта при многократно сваляне и слагане. Целия тунинг си има цена. Ттежеста на стоманените детайли е 920 грама. Шрауда ще тежи 400 грама. Детайлите могат да се изработят и от дурал ,но съм фен на стоманата.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    271.7 KB · Прегледи: 408
  • 2.jpg
    2.jpg
    380.1 KB · Прегледи: 400
  • 4.jpg
    4.jpg
    183.1 KB · Прегледи: 400
  • 5.jpg
    5.jpg
    259.7 KB · Прегледи: 393
Последна промяна от модератор:

glavanov55

Редовен Потребител
Привет на майсорята!!!! мисля си ,че ако разчиташ само на затягане на резбовите съединения
без да ползвш челни или конусни повърхнини които допълнително да стабилизират кожуха като едно цяло с цевната кутия
Ще направиш една хубава пръскчка Когато имаш около метър рамо
и го чукнеш даже леко всичко се мести камо ли прицел.Дано греша
и приятно творене!!!!!
 
Последна промяна:

batzoro

Потребител
Привет на майсорята!!!! мисля си ,че ако разчиташ само на затягане на резбовите съединения
без да ползвш челни или конусни повърхнини които допълнително да стабилизират кожуха като едно цяло с цевната кутия
Ще направиш една хубава пръскчка Когато имаш около метър рамо
и го чукнеш даже леко всичко се мести камо ли прицел.Дано греша
и приятно творене!!!!!
Грешиш. Използвани са челни и цилиндрични повърхнини където е необходимо. Да разчиташ на резбово съединение в случая е безсмислено за да не кажа глупаво.. Работено е между 2 центъра. Когато завърша Пръскачката ще постна резултата .Може пък ти да си прав и да ги "Пръска " по мишената ,а може и да не си :) На Булито тези промени са необходимост ,а не творчество.

Горещата оксидация е готова.Получи се що годе добре. Почвам шрауда.
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    206.3 KB · Прегледи: 291
  • 2.jpg
    2.jpg
    298.8 KB · Прегледи: 292
  • 3.jpg
    3.jpg
    282.2 KB · Прегледи: 287
  • 1.jpg
    1.jpg
    191.9 KB · Прегледи: 286
Последна промяна от модератор:

Gadnqra

Редовен Потребител
Без предупреждение, клапанът на колега с Херкулес се счупи там, където е прорезът за о-пръстен. Оригиналните клапани са от хром-никел, който е мек и крехък. Новият клапан е от болт, с най-висок клас на якост, използвана при такива крепежи - 12.9. Препоръча ми го Георги-7842. Неговият стругар се справи перфектно с новия клапан. Това е вторият клапан, изработен от него. Първият е на пушката на Гошо и работи безпроблемно вече няколко месеца.
 

Attachments

  • 20181222_000725.jpg
    20181222_000725.jpg
    116.2 KB · Прегледи: 390
  • 20181222_000815.jpg
    20181222_000815.jpg
    103.5 KB · Прегледи: 377
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
Чнг Ники,да се чупи този клапан на това мрсто може да има няколко причини.
1 Може стругаря като е правил канала да не не направил задължителното
закръгление в ъглите на дъното
2 Ударника да не удря точно под прав ъгъл иглата и да я изкълчва при което става умора на мат.
и счупване щото там е слабо сечение.
3 при много вкоравени пружини може пак да се получи този порблем
Щом става от болт това е решение но той пък е втърден с термична обработка което го прави
по твърд но по крехък.Практиката ше покаже Харесвам това което си направил .Привет от бате ти Данчо!!!

Грешиш. Използвани са челни и цилиндрични повърхнини където е необходимо. Да разчиташ на резбово съединение в случая е безсмислено за да не кажа глупаво.. Работено е между 2 центъра. Когато завърша Пръскачката ще постна резултата .Може пък ти да си прав и да ги "Пръска " по мишената ,а може и да не си :) На Булито тези промени са необходимост ,а не творчество.

Горещата оксидация е готова.Получи се що годе добре. Почвам шрауда.
До тук изглежда добре ! От какво е приклада?
 
Последна промяна от модератор:

Gadnqra

Редовен Потребител
Бате Данчо, явно има нужната здравина материала, защото оригиналният, който беше нов се счупи след около 100-на изстрела. Новият не е мръднал вече доста време, а този, който е на пушката на Георги, около половин година понася страшни тупаници без да се оплаква.
 

batzoro

Потребител
Завърших механиката по Hatsan-а .Остана да се направи черна елоксация на кожуха на цевта. Работи отлично. Тея дни ще пострелям за група и ще споделя резултата. Доволен съм като слон!hatsan.jpg
 

Icolesev

Новодошъл
Колеги търся си бутилка за въздух. Пушката е Hatsan Hercules. По възможност 12л и със зарядна станция да е бутилката, но може и без
 

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги търся си бутилка за въздух. Пушката е Hatsan Hercules. По възможност 12л и със зарядна станция да е бутилката, но може и без
Колега нищо лично, но това не е раздел купува/продава. A oтносно бутилките и зарядните станции, се обърни към колегата Peko.
 

Васко

Потребител
Хатсан нова компакт

Здр. Не видях нищо за този модел на хадсан във форума и за това оварям тая тема. Отскоро имам такава и ме интересува трябва ли да се доработва нещо по нея. И мякакви мнения за тоя модел калибър 6.35 ме интересува мнението на по разбиращите

IMG-df2b254e4415fa2bce3a707c8477ada1-V.jpg
Не видях нищо за този модел на хадсан във форума и за това оварям тая тема. Отскоро имам такава и ме IMG-df2b254e4415fa2bce3a707c8477ada1-V.jpg интересува трябва ли да се доработва нещо по нея. И мякакви мнения за тоя модел калибър 6.35 ме интересува мнението на по разбиращите
 
Последна промяна от модератор:

Васко

Потребител
Това си е БТ, с голяма бутилка отпред.
И като конструкция ли е БТ. Не че съм запознат с бт ама питам. И още едно въпросче на 50м. Стрелям по капачки от бира. На 100 м. възможно ли е във фабричното и състояние да се постигне същия <span class="corrected">изстрел</span> да речем от 5 <span class="corrected">изстрела</span> 3 попадения в капачката имам предвид.

Целта ми е да стрелям на 50 и на 100 метра без корекции по вертикала и да са в обхвата на скалата <span class="corrected">изстрелите</span> вузможно ли е за тая пушка?
 

Attachments

  • IMG_20190429_142403.jpg
    IMG_20190429_142403.jpg
    311.3 KB · Прегледи: 90
Последна промяна от модератор:

Васко

Потребител
Щото чета тука за некви жаули по 100-120 то тва вече е флоберка а мойта е 60ж.та ако и се напраи тунинг да речеме да стане 120 то си е двойно повече какво ще допринесе за изтрел на 100м.вероятно ще поизправи кривата на съчмата. И вобще възможно ли е такива жаули да се постигнат. На мен ми е малко в сферата на фантастиката.
 

DeadShot

Редовен Потребител
Ами моето Бт в 6.35 в момента е нагласено на 90-95дж. Достигал съм 125дж за 7-8 изстрела на метан. Това е само с натягане на пружините. С тунинг изстрелите се качват. Джаулите не определят точността. Просто караш повече мощност на тази дистанция и по малко се влияе от вятър.
 
Нагоре