Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

glavanov55

Редовен Потребител
Надуваме бутилки.

И ето след половин час надуване баровете са 240 но трябва да спра
защото старичките бутилки трябва да се щадят. Остава да постреляме.
ЖЕЛАЯ УАПЕШНА СТРЕЛКОВА НЕДЕЛЯ !!!!!!
 
Последна промяна от модератор:

stareca

Новодошъл
някой да продава пружини(тези които трябва се сменят за да се докара платото) за херкулес були 9мм,или поне да каже какви и от къде?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Направи си 2 полиамидни шайби, с дебелина 2 мм и външен диаметър 9 мм. Нанизваш ги на опашката на клапана и ще си втвърдиш достатъчно твоята пружина.
 

andrei_84

Новодошъл
Уважаеми съфорумници, съвсем сериозно се замислям да мина на РСП въздушна пушка. За мен, фаворит е новата Хатсан ,,Були", защото е компактна и мощна. Колебая се единствено за калибъра ( дали да бъде 7,62 или 9мм). Спираме обаче логистиката на оръжието. Никъде, нито в сайта на ,,Заримекс", нито в сайта на ,,Сотис", не видях да се продават помпи за зареждане на ресервоара с въздух, нито виждам резервни части. Съдейки по личният ми опит от пружинните въздушни пушки на Хатсан (2 броя 125 и 2 броя 135, които още ги имам), резервни части ще ми трябват. Аз съм по консервативен и когато ще ходя да стрелям, бих предпочел да зареждам с помпа, отколкото с бутилка с нагнетен въздух.
Друг един въпрос, помпа за старите АТ-44, ще стане ли за Хатсан Були?
 

lynx

Редовен Потребител
Ще стане помпата, но ти няма да ходиш да стреляш, а да помпиш и между другото и да стрелнеш няколко пъти.
Мощна пушка + помпа е луда работа, но ти си знаеш... ;)
 

andrei_84

Новодошъл
Ще стане помпата, но ти няма да ходиш да стреляш, а да помпиш и между другото и да стрелнеш няколко пъти.
Мощна пушка + помпа е луда работа, но ти си знаеш... ;)
Ясно! Разбрах. Благодаря за съвета. А каква точно кислородна бутилка ще ми трябва? 12 литрова, ще стане ли?
 

lynx

Редовен Потребител
Ще стане, но не кислородна.
Търси бутилка за сгъстен въздух и работно налягане 300 бара и по възможност да е по-новичка.
 
7

7842

Гост
Съдейки по личният ми опит от пружинните въздушни пушки на Хатсан (2 броя 125 и 2 броя 135, които още ги имам), резервни части ще ми трябват.
Не няма да ти трябват.Само О-пръстени.А за помпенето дупе да ти е яко,бутилката е 0,5 л на 250 бара,докато я напомпиш ще ти се вземе акъла,после поне половин час ще чакаш да ти спадне пулса.:D
 

andrei_84

Новодошъл
Не няма да ти трябват.Само О-пръстени.А за помпенето дупе да ти е яко,бутилката е 0,5 л на 250 бара,докато я напомпиш ще ти се вземе акъла,после поне половин час ще чакаш да ти спадне пулса.:D
Благодаря за съвета! Явно ще трябва бутилка. Много ми бяха полезни съветите Ви! Благодаря!
 
7

7842

Гост
Споделете какво човъркате бе ,егоистии :(
Дадох на стругар да изтъни малко клапана,но той се уля и клапана се изкриви.Последва направата на нов клапан(но не от същият стругар);),разширих отвора на цевта за трансферпорта на 7 мм.,трансферпорта в цевната кутия разширих на 8 мм.Под капачката за презареждане има болт навит на ударника,върху който има ролка и когато стреляш ролката опира в стената на ЦК и ограничава хода на ударника.С фреза направих от права стена елипса да може ролката да не опира и не ограничава хода на ударника.Последва отпускане на пружината на ударника-по леко зареждане и по слаб удар.JSB-5.25 гр.-9 броя колкото събира барабанът.
1 - 288,1 м/с -260 бара
2 - 289,8
3 - 288,1
4 - 287,3
5 - 289,0
6 - 283,2
7 - 282,4
8 - 279,3
9 - 280,8 -200 бара
:cheers:
Следваща процедура замяна на цевта с LW без шок-71 см. и твист 405 мм.
 

Пламен ss

Потребител
Здравейте на Хасан Херкулес ставали да се махне задната бутилка и да се сложи тапа . Мисълта ми е да стане булпап. Че гледах схемата и ми се стори че има някакъв детайл като винтилиран.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Става. Трябва да се изработи при стругар и да се предвиди легло за о-пръстен и става.
 

Пламен ss

Потребител
Благодаря значи действам почвам да го разхвърлям.:D

Херкулеса е разхвърлян на съставните му части. Тапата на мястото на бутилката от какъв материал е най добре да се направи дураломиний ,бронз или нещо друго
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре