Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

emci74

Редовен Потребител
Зависи по колко и по какво стреляш. Аз на ден стрелям по 150-200 чашки. В 6.35 си идва дебело това,а за 7.62 ще е дърво от всякъде.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колкото по-голям е калибърът, толкова по-голямо е и челното съпротивление. Това оказва влияние на стрелбата на далечни дистанции и обяснява пропадането. Също така, не се гледа само грамажът на проектила. 3 грамовите и нагоре проектили ги изработва колега от форума. Добре е да си изясниш и стрелбата с ВО и пределните дистанции. Тя не е като с огнестрелно. Около 200 метра мисля, че за момента е разумният предел. Поне моят.
 

Jorom

Редовен Потребител
emci74, няма пълно щастие! Най-евтино е да си остана на 5,5 амa...влече ме нагоре, не много...но малко нагоре.
Толкова много като теб съм стрелял преди 30-тина години - като бях тинейджър. Баща ми ми даваше джобни - за храна, аз обаче отивах и си купувах от българските чашки 4,5мм в белите кутийки, мисля че бяха по 250 броя Една кутийка ми стигаше за два дни! Баща ми имаше един стар Хаенел, много точна пушка! Доста пернати съм отстрелял с тази стара и слабичка пушка, вкл и един доста голям мисирок, който беше избягал и се покатерил на дърво в двора. Мисирока в главата естествено, в тялото няма особен ефект, както и при гларусите Тогава стрелях много, сега стрелям доста по-рядко, стигал съм до помпене на ВТ-то след като му свърши въздуха и същото с булпапа, не повече от 150 изстрела, но рядко

Гадняр, точно заради челното съпротивление не се хвърлям на 9-та! Аз с ВО на повече от 70-80 метра не съм стрелял, но мисля че с читава оптика няма да се изложа на 100-тина метра В казармата с калашника 7,62 имах две десетки по средата на кръгчето и една осмица по вертикала на мишена №4 на 100 метра, но 200 метра с ВО не мисля че ще ми се получи...
 
Последна промяна:

nikolai89

Редовен Потребител
Колега Jorom, gadnqra 2 пъти написа , че эависи эа какво ще я полэваш и беэ эначение дали е 4.5 или 9мм тунинга е един и същ. 6.35 е по- универсален калибър , има и по тежки от 2.2. Има турски пълнотели 2.91гр. има корейски 2.8 гр. има 3.64 грама, които ги прави колега от форума, а имаш и иэбор NSA от кралете. 7.62 нямат хубави пълнотели и са по - скъпи , беэ эначение дали са эа хартия или друго. Друго, което колегата гадняра спонена е , че не само грамажа е от эначение и съм напълно съгласен с него, иначе нямаше суматрата от 135 джаула да я сваля на 95. Моя съвет е да си вэемеш едно Були 6.35 от Турция, че там са евтини, ако искаш 7.62 събери пари эа един импакт.
 

Jorom

Редовен Потребител
Ясно е че има много по-голям избор в 6,35 спрямо 7,62 където има една баракуда 3гр и две JSB - 2,9 и 3,2 гр
Обаче имам много важен въпрос! Tези тежките проектили дето ги изброи, колко от тях се побират в барабана на булито...и колко от тях се налага да се поставят ръчно в цевта? Ако всичките, или повечето се поставят ръчно...не, благодаря, няма да взема 6,35! Няма да си превръщам многозарядната пушка в еднозарядна, за да мога да стрелям с тежките проектили които изброи, това е изключено!
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
Идеално! Значи 6,35 от туркия, а ако има и версия без заглушена цев, а с резбичка за допълнителен модератор, че и с ЛВ цев ще е супер...дали не се размечтах много...:rolleyes:
 

DimitarV

Редовен Потребител
Казват ти, че не е "нормално" и е излишно да издухваш до 100 бара, а ти колко, та колко.
Конструктивно изделието е направено да работи във високите налягания и за да афишират голяма мощност, най-лесно е да го направят чрез значителен преразход.
Скоро едно такова изделие ще се ъпне с редуктор на 150-160 бара и ще се види дали може да се удуши малко.
Пеко, има ли вече резултати от добавянето на този редуктор 160бара? Предполагам става дума за altaros регулатора който носи дори до 170бара според самите тях.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Някой да е мерил дебелината на цевта на Були 6.35 или на стандартния херкулес? също така ако знаете разстоянието от входа на цевта до трансферпорта.
 

kosmev

Редовен Потребител
В Истанбул съм сега и направо не издържам на изкушението...
Зораки hp01 ultra за 220лв...
Мисля да си взема още един...
Попаднах на това за около 600лв
20191226_104745.jpg
Turkbul(Bullmaster) долния..
Чета , че е полуавтомат, имат го и в 4,5мм
До 250 бара. Голям цилиндър.
Отзиви за него някакви?
Просто не се подготвих предварително, а сега на телефон е трудно...
Хммм. Чета сега че е 4,8 кила... Днес не ми се стори толкова.. ама може от баклавата и дюнерите да съм заякнал.

Ами нищо не взех и още ми е леко криво...
Сега имам инструмент, дето е 1.3кг без оптика, стреля с 19дж и цели бирени капачки на 50 метра...
Следващия левъл мислех да е нещо леко, компактно, на 250 бара, в 4.5 задължително, с дълга цев, така че да засилва JSB Heаvy/Monster с около 290м/с.
Най-близко до концепцията ми сякаш беше SPA- P-15..
Бях отписал турците, щот при тях всичко е тежко, само "гърмящия" Puncher breaker ме изкушаваше...
Та по темата.
20191227_101103.jpg
Набързо пипнах новите модели на Kral Arms.
Футуристични са, красиви, ама всичките са с алуминиеви 500cc paintball бутилки, тежки и обемни.. и тежки... :)
Eqiunox, Knight, Space
Единия модел от тия вървеше с 2 допълнителни цеви - т.е. 3 общо(4.5, 5.5, 6.35) и 6 магазина за тях (по 2 за калибър) !!!
Струваха от 2200 до 3000 лири, 700 до 950 лв.
Hatsan-ите са си все така тежки, единственото ново е Nova модел с карбонова бутилка. Не е булпап, класика, и е някак странен с това издуто и леко нещо под цевта, изобщо не ми допадна.
Навсякъде имаше ей тоя "потурчен швед"..
reximex-throne-pcp-havali-tufek.jpg
В магазина го рекламираха като 250 бара, защото на манометъра червения сектор започвал от толкова.
Като им посочих, че на цевната кутия на пушката пише 200 бара, почнаха да се тупат по гърдите как лично са го пробвали на 250...
Е показах им, че и на бутилката ясно е щамповано 200, те пък ми показаха числото 350 (тестовото)...
Иначе качеството изглежда читаво, изкуши ме да го взема, ама не се бях се подготвил "теоретично", а и нямаха в 4.5мм.
Kral Arms Puncher Breaker W имаше в 5.5 в единия магазин, а в другия в 4.5 беше от 2018/03 месец - предположих, че е със старите тапи, на които О-пръстена е в края на резбата и го отказах - за 1600 лири.
Навсякъде ми казваха, че могат за другия ден да ми доставят каквото пожелая, ама сутринта тогава си тръгвахме... та така..
Ще напиша в другата тема за магазините, които обиколих.
 
Последна промяна от модератор:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ама колеги,веднъж се живее,за да се остане в рая на PCPтата е много лесно...реже се цифуняка(модера) ,ново име Абдула(може би от там идва Абдал) и това е(и това не пречи да се пеят Комитски песни по кръчмите...)
П.С.
Мнението ми не е насочено лично към никой,принципно е:cheers:
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
В Истанбул съм сега и направо не издържам на изкушението...
Зораки hp01 ultra за 220лв...
Мисля да си взема още един...
Попаднах на това за около 600лв
View attachment 80618
Turkbul(Bullmaster) долния..
Чета , че е полуавтомат, имат го и в 4,5мм
До 250 бара. Голям цилиндър.
Отзиви за него някакви?
Просто не се подготвих предварително, а сега на телефон е трудно...
Хммм. Чета сега че е 4,8 кила... Днес не ми се стори толкова.. ама може от баклавата и дюнерите да съм заякнал.
Аз обаче за разлика от теб, мисля да си го взема тоя полуавтоматичния булмастер...мисля да е в .22 кал. 12 изстрела при 5,5 спрямо 10 при 6,35. 4,5 мм не ме интересува. По приклада мисля да приложа клъцни - срежи, с цел да му докарам по-приемлива визия. Аз шрауда на новия и в гаранция вектис отрязах, та един приклад ли ще ми се опъне....зависи само колко е яка пластмасата, и съответно дали ще позволи да премахна предната скоба.
Другото на което съм се наточил е Аирмакс, само че в 6,35 с цев ЛВ без оная хуйня QE отпред, а с резбичка. Искам да му сложа регулатор, а и четох че автоматичния предпазител може да се премахне, което е супер!
Булито 6,35 отпада засега.
 

kosmev

Редовен Потребител
Писах в темата за магазините.
Въпросният TurkBull ме "стресна" с цена - в магазина ми казаха 1600 лири при етикет от 2000. (около 500лв !!!)
Това са си 5 литра ракия при техните цени на алкохола :D:D:D:D
Въпреки, че е тежък, е добре балансиран, ръкохватката е в центъра на тежестта, ама си е 5 кила без оптика... Обемист и пластмасов...
Но щом в щатите го купуват за $800, колкот за три флоберки, значи не е толкова зле. :D
Относно Kral Arms Space.
Сигурен съм, че видях и държах в повече от един магазин такъв Крал армс с преден взвод (булпап с ръчка над ръкохватката). Даже според мен това беше модела, който се продава с 3 цеви и 6 пълнителя. Но не мога да гарантирам за модела, а и може при комшиите да е брандиран различно.
Но най-много ми хареса обрязания швед FX - Reximex Throne.
Тънък профил, ергономичен, преден взвод, дълга цев, регулатор, два манометъра - расов красавец отвсякъде за под 1000лв.
Само бутилката разваля естетиката, трябваше да си взема един и да му лепна някоя по-тънка китайска....
 

Jorom

Редовен Потребител
15778256498054767369990558292600.jpg
Посрещам доволен новата година!
5,5 мм, пробвах го с баракуда и 1,175 максимално бърза стрелба,тоест 6 изстрела за 2,5-3 секунди...нямаше засечки. Сравнително тих, но е масивен и тежък...като мен, мисля че доста ми подхожда ...щом жена ми го хареса ...доста повече от вектиса примерно. Икономичен на въздух, беше на 220 бара някъде. Бутилката ееалуминиева, Luxfer . Приклада е с гумено покритие, ново производство 1119. :)

Хм, полуавтоматиката работи и без да изстрелва сачма, няколко пъти пробвах без сачма - болта отива назад, запъва пружината и пушката е готова за стрелба отново. Мислех че проектила също участва в схемата на презареждането, а се оказа че може и без него да работи автоматиката Два дена е стояла с натегната пружина на ударника пушката, надявам се да няма проблем от това. Освободих пружината с болта и спусъка.
 
Последна промяна от модератор:

Jorom

Редовен Потребител
На излизане от турция стоях и чаках пет минути докато турския митничар звъня няколко телефона заради пушката, стана опашка след мен, и най-накрая ме пусна! Цената написана на фактурата беше под 300 евро в лири! При нашите митничари нямах проблем, само поискаха да извадя пушката и свериха номера от фактурата и на пушката
 

nikolai89

Редовен Потребител
Някой вадил ли е полиамидната част, върху която оплътнява клапана в клапанното тяло на Херкулес, има я като резервна част в комплекта, но не помръдва от там, сегашната е побита от стружка паднала при завиване на тапата към тялото (от завода)
 
Нагоре