Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

Gadnqra

Редовен Потребител
Да. Наистина теглото е минус. Но няма пълно щастие.

Фаска от Хатсан. Тоя път надминаха и себе си. Най-интересното е, че в даден момент детайли, които са били за преправяне или за доработки, в следваща партида идват безупречни, а други, които са били добре - идват осрани. Тъкмо видя някоя пушка с добри детайли и сглобка и си казвам - тия най-накрая вдигнаха качеството. Да, ама не - следващата пак си е по старому.
 

Attachments

  • 20190728_135514.jpg
    20190728_135514.jpg
    525.7 KB · Прегледи: 302
  • 20190728_135449.jpg
    20190728_135449.jpg
    594.8 KB · Прегледи: 296
  • 20190728_135425.jpg
    20190728_135425.jpg
    262.2 KB · Прегледи: 297
Последна промяна от модератор:

Васко

Потребител
Фаска от Хатсан. Тоя път надминаха и себе си. Най-интересното е, че в даден момент детайли, които са били за преправяне или за доработки, в следваща партида идват безупречни, а други, които са били добре - идват осрани. Тъкмо видя някоя пушка с добри детайли и сглобка и си казвам - тия най-накрая вдигнаха качеството. Да, ама не - следващата пак си е по старому.
Сигурно им е спрел тока баш кога фаската са правили хаха.
 

glavanov

Потребител
Не бе?!. Това е своеобразен подпис на човека изработил оръжието. Като агрегат на AMG.
Каква текстура, какъв финиш... художници, ваятели!!!;)
Меемед го домързяло да смени пластината на ножа, или направо е изплющял фаската голямото тъпо свредло... нормаджии!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Впечатляващо направо :D Интересно в случая е, че тези подбитости са точно по полетата което ме навява на мисълта, че при нарязване на цевта е следа от инструмента може би, и най вероятно се прави с протегляне. Със сигурност има обърнат осенък, точността ще ми е интересна каква е била :dazzed:
Къде е гледал тъпанаря който я е правил или ОТК-то :stickfight:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Средно статистически, 87% от хората в работна възраст има проблеми със зрението, като по-малко от половината, използват средства за коригиране(очила, лещи).
Аз, ако поледна от една педя таз фаска, ще кажа - бива, айде минава....
Ама ако взема лупата, друго ще е решението.
Та така, кой стругар е стъргал, кой после и как е гледал като е приемал, и накрая кой, дали и как е гледал като е монтирал.....Мнооого неизвестни в уравнението.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
По-важното е, че в други заводи, на други марки, явно работниците са по-качествени или си носят очилата, защото няма такива маймунджелъци. Специално тази фаска се вижда от 1 метър. То да е само това, ама не е. Такива майсторлъци съм виждал от турчетата, че после съм си хапал пръстите от яд и ми е идело да им пратя едно писмо с лошотии. Любо, за тия съм сигурен, че нямат ОТК.
 

dberov

Редовен Потребител
Фаска от Хатсан. Тоя път надминаха и себе си. Най-интересното е, че в даден момент детайли, които са били за преправяне или за доработки, в следваща партида идват безупречни, а други, които са били добре - идват осрани. Тъкмо видя някоя пушка с добри детайли и сглобка и си казвам - тия най-накрая вдигнаха качеството. Да, ама не - следващата пак си е по старому.

Че какво и има на фаската, на коя друга цев ще видиш къде и свършват нарезите, уникална е. :lol:

2019-07-31_090315.jpg
 

DimitarV

Редовен Потребител
Здравейте колеги, Хатсан Херкулес 6.35 колко изстрела прави в заводско състояние от 250 до 100 бара?

Не Булито , другия
 
Последна промяна от модератор:

Jorom

Редовен Потребител
Баф мааму, уникална фаска са изджасали на тоя асан! На мен ми направи впечатление че фаската на ВТ-то ми и на новата - Вектиса, въпреки че имат 4 години разлика в производството изглеждаха като правени от един и същи човек - имаха едно малко много специфично остро ръбче между нарезите и фаската, това ръбче изчезва след манипулацията със съчмата и абразивна паста
 

DimitarV

Редовен Потребител
Не се стреля до 100 бара, защото при 180 бара излизаш от платото. Около 25-28 в плато от 250 до 180 бара.
Благодаря ,имах предвид колко изстрела е нормално да направи в интервала 250 -100 bar, а не колко от тях са в плато.

В момента прави 50изстрела от 250 до 100 бара и се чудех не трябва ли да са повечко с тия 1л бутилки
 
Последна промяна от модератор:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Казват ти, че не е "нормално" и е излишно да издухваш до 100 бара, а ти колко, та колко.
Конструктивно изделието е направено да работи във високите налягания и за да афишират голяма мощност, най-лесно е да го направят чрез значителен преразход.
Скоро едно такова изделие ще се ъпне с редуктор на 150-160 бара и ще се види дали може да се удуши малко.
 
Последна промяна:

DimitarV

Редовен Потребител
Пеко знам че не е нормално , но в спецификацията от производителя дават 62 изстрела и предполагам е до 100бара та затова питам за да си направя извод. Все пак..от кутията я вадя...А и като съм в балкана и нямам компресор или бутилка в колата стрелям до 100 бара По натаък ще си присписобя компресора и за колата или пък бутилка от теб, но сега ...така
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има доста производители, за които афиширането на мощност/скорост и брой изстрели е задължителен атрибут в търговската им политика.
И избирайки изделие по тези показатели, в съчетание с ниска цена, съвсем не означава че са действителни и реално приложими, още по-малко пък "от кутията" . Поне потенциал на "заготовка" да имат, това е компромис......
 
Последна промяна:

Jorom

Редовен Потребител
До какви джаули може да се докара без много баене херкулес були 6,35?
Сравнение между суматра с 500cc и були в калибър 6,35 може ли да става като мощност? А като надеждност и тн? Суматра нямам намерение да си взимам ако ще да няма сравнение между двете, не ми е удобна тази пушка...но булито определено ми е интересно!
Ако говорим за по-големите калибри Були които се продават у нас - 7,62 и 9мм, струва ли си 9-та? Като цени, забелязах че за около 25 лв в единия случай ще получа 150 чашки JSB в калибър 7,62 а в другия 100 чашки JSB (ако е H&N даже няма да са сто а 85!) в калибър 9мм Така че има си осезаема разлика в цената на чашките в двата калибърa, затова питам струва ли си 9-та?
Видях някакви доста добре изглеждащи куршуми 9мм с кух връх, правени от някой Бг майстор да продават в един оръжеен магазин - бройката е 25 стотинки. За момента има 9мм и следващия калибър, няма за 7,62 но щял да направи и за този калибър. Някой пробвал ли е въпросните 9 мм проектили?
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Без много баене си докарва джаулите от производителя - около 95 джаула за 6,35. Това обаче първите 3-4 изстрела. Понеже пушката няма плато, прави няколко хубави изстрела, след което всеки изстрел е по-слаб от предишния. За да започне да стреля, както трябва се прави всичко, описано в темата - много баене. Така е и със Суматрата. След многото баене Херкулесът може да докара 120-130 джаула. Максимумът му е 145 джаула, но са много малко изстрелите и не ти препоръчвам такава настройка. Иначе на около 100-110 джаула ще имаш около 22-24 изстрела в плато. Относно въпроса ти за надеждност - надеждни и много здрави пушки са. Относно въпроса ти за по-големите калибри - сам трябва да си отговориш дали си струва за теб, като ти си знаеш за какво ще използваш пушката.
 

Jorom

Редовен Потребител
IMG_20191206_162945.jpg IMG_20191206_163125.jpg IMG_20191206_163212.jpg IMG_20191206_163306.jpg IMG_20191206_163415.jpg IMG_20191206_163419.jpg

Гадняр, були 7,62 правил ли си, пробвал ли си? 9-ка сигурно си правил, но за 7,62мм имаш ли мнение? С не много баене до колко джанки може да ги докара 7,62?
Как летят 7,62 и 9мм чашки, конкретно тези на снимката харесват ли ги цевите на булитата?
Кой калибър е по-точен на по-голяма дистанция конкретно с тези чашки(или H&N в съответния калибър) ?
Ако трябва да избираш между були 6,35 или 7,62, кое би предпочел?


А тези 9мм куршуми на последните две снимки, някой пробвал ли ги е?
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Правил съм 7,62. Баенето при всичките е едно и също, независимо от калибъра. Бае им се за плато, скорост, брой изстрели и преразход. Или правиш пълния тунинг, или по-добре не се занимавай. Няма смисъл да правиш половин тунинг. 9 мм куршумите съм ги пробвал. Пушките, с които съм ги пробвал са Херкулес, Сам Янг-Биг Боре и Тексан - не ги харесаха. И 7,62 и 6,35 са еднакво точни на 100 метра. Ако трябваше да избирам, щях да решавам, като изхождам, за какво ще се ползва пушката. Ти за какво ще я ползваш си знаеш, така че решавай. Последната, която правих в 7,62 направи 22 изстрела с 295 м/с. За този калибър ти препоръчвам чашки jsb 2,9 гр. За 9 мм - jsb 5,25гр.
 

Jorom

Редовен Потребител
Май към 7,62 се насочвам.
H&N в 6,35 имат от 1,3 до 2 гр чашки, а в 7,62 предлагат единствено Баракуда - 3гр!
JSB в 6,35 имат 1,645 и най-тежкото им са 2,2гр чашки. Така че ако искам да стрелям с по-тежки чашки съм ограничен до около2/2,2гр макс от тези два производителя! JSB в 7,62мм имат 2,9 и 3,2 гр. Откъде ги намирате тези около 3 грамови проектили в 6,35 с които някой стреляте?
В случай че пушката ще се ползва за стрелба на по-далечна дистанция, не е ли най-добре да си взема пушка предназначена по принцип за около 3 грамова чашка, тоест 7,62мм...вместо да взема 6,35, и да се чудя после откъде да си ги намирам тежките проектили в 6,35мм, а и те на каква цена са?
Мисля че за мен, 7,62 е правилния калибър
 
Последна промяна:
Нагоре