Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

llcoolj

Редовен Потребител
За мен лично чашките останаха в историята от поне година и половина. Използвам ги единствено като замервам скорости, за да не хабя слъгове. Изброявам предимствата на слъга:
1. Много по голям балистичен коефициент от чашката (приблизително 2 пъти, че и повече), благодарение на което запазва много повече енергия по време на полет (както е писал Павката в горния пост).
2. Слъга по малко се влияе от вятъра в сравнение с чашката.
Това са таблици от Стрелог Про , където съм си въвел данните на пушките, оптика, енергия, проектил и т.н. Първата снимка се отнася за кал. 5.5мм , слъг Ейч Ен 25грейна, 59J, a втората е в 6.35мм , слъг Нокаут , 90J. Ако се заменят слъговете с чашки, със същото тегло, най вероятно след 100м джаулите ще са поне 2 пъти по малко от тези със слъгове.
 

Attachments

  • Screenshot_2022-07-24-17-07-16-802_com.borisov.strelokpro.jpg
    Screenshot_2022-07-24-17-07-16-802_com.borisov.strelokpro.jpg
    200 KB · Прегледи: 41
  • Screenshot_2022-07-24-16-46-10-566_com.borisov.strelokpro.jpg
    Screenshot_2022-07-24-16-46-10-566_com.borisov.strelokpro.jpg
    209.9 KB · Прегледи: 41

Васил Василев

Потребител
За мен лично чашките останаха в историята от поне година и половина. Използвам ги единствено като замервам скорости, за да не хабя слъгове. Изброявам предимствата на слъга:
1. Много по голям балистичен коефициент от чашката (приблизително 2 пъти, че и повече), благодарение на което запазва много повече енергия по време на полет (както е писал Павката в горния пост).
2. Слъга по малко се влияе от вятъра в сравнение с чашката.
Това са таблици от Стрелог Про , където съм си въвел данните на пушките, оптика, енергия, проектил и т.н. Първата снимка се отнася за кал. 5.5мм , слъг Ейч Ен 25грейна, 59J, a втората е в 6.35мм , слъг Нокаут , 90J. Ако се заменят слъговете с чашки, със същото тегло, най вероятно след 100м джаулите ще са поне 2 пъти по малко от тези със слъгове.
При равен грамаж, слъга има почти два пъти по-голям балистичен коефициент. Това как се получава ?
 

Attachments

  • 0EACC308-799A-4EC8-B3F2-E8EA56B8A2E8.png
    0EACC308-799A-4EC8-B3F2-E8EA56B8A2E8.png
    125.8 KB · Прегледи: 30

Васил Василев

Потребител
Слъговете ZAN Projectiles (.30) HP 49 grain са с експанзивна предна част и плосък гръб.

Направени са от меко олово, което позволява да се оформят по-лесно по нарезите на цевта така, че да постигнат по-високи скорости. Мекото олово и експанзивната предна част осигуряват по-голямо разширение при удар в целта.

Слъговете са пакетирани индивидуално, което предотвратява повреди при транспорта.



Характеристики:

Калибър - 7.62мм/.30

Тип: Експанзивни

Тегло: 49 grain/ 3.175g.

Дължина: 9 мм

Точен размер: .30

BC: 0.117
 

Ivan888

Редовен Потребител
Здравейте, след като ми се поднови мерака за Херкулеса успях да намеря следното видео. Показващо как се разглобява були. Лично за мен беше доста полезно, като човек който не е отварял въздушна пушка.

А час от процедурата при големия Херкулес е показана тук -
 

nikolaym

Потребител
Здравейте
Имам Hatsan Hercules 6.35mm
Искам да пресъдя цев от kral arms bigmax-x
Някой правил ли го е ?
Също ме интересува ако някой може да ми даде размер на bigmax цев където влиза в цевната кутия
На Hercules e 15mm
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Здравейте
Имам Hatsan Hercules 6.35mm
Искам да пресъдя цев от kral arms bigmax-x
Някой правил ли го е ?
Също ме интересува ако някой може да ми даде размер на bigmax цев където влиза в цевната кутия
На Hercules e 15mm
Стреля ти се със слъгове май колега ;)
 

dilom08

Редовен Потребител
Колега, обърни внимание на входа на цевта, участъка след проходния отвор, там до където са изчистени нарезите. Обикновено там има проблем, ако се дължи на цевта лошата стрелба. Често има сериозен ръб, който деформира проектила още в началото.
 

nikolaym

Потребител
Колега, обърни внимание на входа на цевта, участъка след проходния отвор, там до където са изчистени нарезите. Обикновено там има проблем, ако се дължи на цевта лошата стрелба. Често има сериозен ръб, който деформира проектила още в началото.
Нямам с какво да я видя
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Да и не само
Този Херкулес е мн зле не може да направи група дори и с jsb 2.2gram чашки
Това вече е крайно неприятно.
Намери някой да ти погледне цевта, а и не само. Ако се наложи да се видят и скорости на изстрелите, за да не се окаже че има някакви подскоци в скоростта поради някаква причина и...........
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Здравейте
Имам Hatsan Hercules 6.35mm
Искам да пресъдя цев от kral arms bigmax-x
Някой правил ли го е ?
Също ме интересува ако някой може да ми даде размер на bigmax цев където влиза в цевната кутия
На Hercules e 15mm
По принцип няма невъзможни неща. Всичко се свежда до разходи, смятане, стругарска дейност и време за всичко.
 

nikolaym

Потребител
Това вече е крайно неприятно.
Намери някой да ти погледне цевта, а и не само. Ако се наложи да се видят и скорости на изстрелите, за да не се окаже че има някакви подскоци в скоростта поради някаква причина и...........
Jsb 2.2gram
1 310
2 310
3 310
4 307
5 308
6 297
7 308
8 303
9 302
10 300
11 301
12 299
13 298
 

Gadnqra

Редовен Потребител
С тези скорости, които си показал, забрави за точна стрелба. Като гледам, пушката няма и никакво плато - 12 м/с разлика за 13 изстрела е лошо. Подходящата скорост за JSB 2,2 гр. е около 295 - 300 м/с. Жоро ти е написал за входа на цевта и проходния отвор - също трябва да се обработят. Прегледай в темата за Херкулесите, какво се прави по пушката, за да започне да стреля, както трябва.
 

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Jsb 2.2gram
1 310
2 310
3 310
4 307
5 308
6 297
7 308
8 303
9 302
10 300
11 301
12 299
13 298
Да, определено работа по плато и сваляне на скоростта малко. После вече може да се гледа и цевта. Но щом си я поръчал вече......
 

nikolaym

Потребител
С тези скорости, които си показал, забрави за точна стрелба. Като гледам, пушката няма и никакво плато - 12 м/с разлика за 13 изстрела е лошо. Подходящата скорост за JSB 2,2 гр. е около 295 - 300 м/с. Жоро ти е написал за входа на цевта и проходния отвор - също трябва да се обработят. Прегледай в темата за Херкулесите, какво се прави по пушката, за да започне да стреля, както трябва.
Ще я прегледам тази тема
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ники, здравей. Писах и в групата във Фейсбук. Цевта на Бигмакса е дебела 14 мм. Изтънената част, която влиза в цевната кутия е 12 мм.
 

nikolaym

Потребител
Ники, здравей. Писах и в групата във Фейсбук. Цевта на Бигмакса е дебела 14 мм. Изтънената част, която влиза в цевната кутия е 12 мм.
Да видях
Благодаря ти много
Днес цевта би трябвало да пристигне
Ще ви държа в течение дали ще я напасна успешно
 
Нагоре