Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

Gadnqra

Редовен Потребител
Паци, клипът е премахнат от фейса. Не ми дава да го гледам. Мощта и пробивността на пушката никой не ги оспорва. За мен е добра пушка и, след като се направи става приятна за стрелба. Аз оспорих единствено броя на изстрелите, а твърденията ми са подкрепени с много опит с марката, големите калибри и въпросния модел. Твърдението ми важи за непипана пушка от магазина и с измерени реални изстрели с хронограф. Това при газово бутало, напомпено на 50 бара, както идва от производитела. Друг е въпросът, ако буталото е с изпуснато налягане на 25-30 бара. Тогава ще направи въпросния брой изстрели, но те ще са много по-слаби. Причината за поста ми е, че в началото казваш, че си правил 8-9 изстрела, а после казваш, че си правил 16. След, което потвърждаваш, че в началото, като си я взел ти е изкарвала всичкия въздух, а след това пак казваш, че прави 16 изстрела от 300 до 100 бара. След, което казваш, че понеже не трябвало да пада налягането под 150 бара и, затова си стреляш 8-9 изстрела от 310 до 150 бара. Кое е вярното сега? Аз ще ти отговоря. Пушката, ако е направена, както съм описал в темата за Big Bore, прави 8 изстрела с около 290 - 305 м/с, с проектилите на наско - 12,75 гр. С тези скорости стреля от 260-265 бара до около 150-140 бара. При напълване на 300 бара, така конфигурирана, пушката прави 3-4 изстрела с много ниска скорост - около 140/180 м/с, докато стигне до 260 бара и започне да стреля, както трябва.
 
Последна промяна:

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Стана ми интересна тази поцинкована оградна ламарина дебела 2,4 мм...
Не прехвърляйте тертипа, обноските и мерните единици най-вече от ФБ групата "Стършел" и тук...
 

Plamen Ilchev

Потребител
Паци, клипът е премахнат от фейса. Не ми дава да го гледам. Мощта и пробивността на пушката никой не ги оспорва. За мен е добра пушка и, след като се направи става приятна за стрелба. Аз оспорих единствено броя на изстрелите, а твърденията ми са подкрепени с много опит с марката, големите калибри и въпросния модел. Твърдението ми важи за непипана пушка от магазина и с измерени реални изстрели с хронограф. Това при газово бутало, напомпено на 50 бара, както идва от производитела. Друг е въпросът, ако буталото е с изпуснато налягане на 25-30 бара. Тогава ще направи въпросния брой изстрели, но те ще са много по-слаби. Причината за поста ми е, че в началото казваш, че си правил 8-9 изстрела, а после казваш, че си правил 16. След, което потвърждаваш, че в началото, като си я взел ти е изкарвала всичкия въздух, а след това пак казваш, че прави 16 изстрела от 300 до 100 бара. След, което казваш, че понеже не трябвало да пада налягането под 150 бара и, затова си стреляш 8-9 изстрела от 310 до 150 бара. Кое е вярното сега?
Ники напълно съм съгласен с теб. Не оспорвам богатият ти опит и професионализъм. Напълно си прав газовото бутало е на 38 бара, помпено при температура над 12 градуса(лятото). Тогава правеше 8 изстрела. Когато застудя, почна да прави повече. В момента нямам хронограф, но смятам, че скоро ще се снабдя. По въпроса за силата на 250 бара пробива ламарина 2,3mm от кофа за смет с 4 колела от 70 метра.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Това вече е друго и обяснява 1 изстрел повече зимата - налягането в буталото пада на студено с 3-4 бара. В горния ми пост съм обяснил и, от къде идват повечето изстрели. Но те в началото са много по-слаби от другите. Отначало, говорихме за пушка, непипана от кутията и за нейния брой изстрели. Именно при 250 бара пушката е най-силна - тук също си прав. За да се получат, както трябва нещата, клапанът, също се пипва, а за да падне и преразходът, се сменя пружината на клапана с много по-корава. А такава се прави само по поръчка, защото е конусна. Също и газовото бутало се развива около 10 мм назад и трябва да му се прави легло в приклада. Без корава пружина на клапана и без да се изтегли буталото назад 6-10 мм, каквото и да се прави - пушката ще изхвърля всичкия въздух, когато падне около 100 бара. Това е така, защото буталото натиска тежкия ударник, с голяма сила, независимо, че му е намалено налягането. Много добре знам, кой и какво е бутал по пушките и знам и какъв е реалният брой изстрели, защото от няколко магазина ми звъняха, включително и от Турция, с цел оптимизиране и как да оправят проблема с изпускането на въздух. Единственото, което направиха е да намалят налягането в буталото. Но това не е достатъчно. И понеже знам, че нямат такива конусни пружини, знам и какво са постигнали. Накратко - в момента пушката ти е в състояние да направи 5-6 истински изстрела от 270-280 бара до около 150 бара. Това, ако е намалено налягането в буталото. Или 9-10 изстрела от около 310 бара, но първите3-4 ще са много по-слаби от останалите и съответно не са истински изстрели.
 
Последна промяна:

Plamen Ilchev

Потребител
Стана ми интересна тази поцинкована оградна ламарина дебела 2,4 мм...
Не прехвърляйте тертипа, обноските и мерните единици най-вече от ФБ групата "Стършел" и тук...
Това вече е друго и обяснява 1 изстрел повече зимата - налягането в буталото пада на студено с 3-4 бара. В горния ми пост съм обяснил и, от къде идват повечето изстрели. Но те в началото са много по-слаби от другите. Отначало, говорихме за пушка, непипана от кутията и за нейния брой изстрели.
Извинявай Ники. Грешка в комуникацията. Живи и здрави.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Паци, няма защо да се извиняваш. Темата е полезна за форума. Тук има такива спорове, но те са приятелски. Пращай ги от Фейсбука тук да четат, поне да не се случи някое нещастие от незнаене. Че като им четох на някои хора постовете и се хванах за главата.
 

Plamen Ilchev

Потребител
Стана ми интересна тази поцинкована оградна ламарина дебела 2,4 мм...
Не прехвърляйте тертипа, обноските и мерните единици най-вече от ФБ групата "Стършел" и тук...
Стана ми интересна тази поцинкована оградна ламарина дебела 2,4 мм...
Не прехвърляйте тертипа, обноските и мерните единици най-вече от ФБ групата "Стършел" и тук...
Направих клип относно дебелината, но се отказах да ти го пращам, пък и в този форум не ми дава да изпратя клипове по 26 секунди дава ми че са прекалено дълги. Ако искаш вярвай аз и в момента си стрелям с 22 грамови на nielsen пушката ми е отново достатъчно силна, защото по-тежките проектили покачват енергията и си нямам проблеми.Просто показах, че си стрелям и от 300 бара и си правя спокойно 10 8,9,10 изстрела с приемлива сила и съм си доволен, че не стреля като,, прашка"! Живи и здрави скоро на хронограф ще има измерен скорости с проектили от 188 до 510 grain. И ще видим дали hatsan ни лъжат за енергията
 
7

7842

Гост
изстрела с приемлива сила и съм си доволен
Скоростите ги определяш на звук?То и колегата със Булдог 9 мм. беше с много джаули......като му закачих хроното се оказа че е далеч от това което е прочел.Отделно между изстрелите му падаше скоростта с 10-15 м/с.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Исках да покажа колко изстрела прави въпросната пушка, защото имаше хора, които казваха че не може да направи тези изстрели и аз без да се заяждам отидох днес направих, показах, че не лъжа с този видеоклип и това е. Вмомента не разполагам с хронограф, но ще си взема, но ти гарантирам, че не е като прашка силата и отново си стреля безпроблемно на 350,400 метра точно. Ето ти една снимка от днес пушката беше точно на 250 бара като гърмях от 70 метра 2,4mm ламарина с 350 grain проектил NSA, които на същата пушка на хронографи в тубата дава около 740 джаула на 1 изстрел
и ти ли стреляш на 350-400 метра точно? По какво по къща ли, по Кола ....ей ти една твоя мишена на 30 метра. И спри да пишеш колко джаула е пушката ти до като не я замериш реално, а не да пишеш колко им показвало по клипове на другите! Вероятно пушката ти е просто по слаба сравнение с на другите както ти писаха вече, и за това вади повече изстрели без да изпусне. И пускам и снимка пак от твойте във Фейсбук как не пробива кош за боклук а са ми показвали че може пушката да го прави без проблем. И спрете да стреляте по кофите някак хулиганско е!
Screenshot_20210116-182048_Facebook.jpg Screenshot_20210116-181949_Facebook.jpg
 

Plamen Ilchev

Потребител
и ти ли стреляш на 350-400 метра точно? По какво по къща ли, по Кола ....ей ти една твоя мишена на 30 метра. И спри да пишеш колко джаула е пушката ти до като не я замериш реално, а не да пишеш колко им показвало по клипове на другите! Вероятно пушката ти е просто по слаба сравнение с на другите както ти писаха вече, и за това вади повече изстрели без да изпусне. И пускам и снимка пак от твойте във Фейсбук как не пробива кош за боклук а са ми показвали че може пушката да го прави без проблем. И спрете да стреляте по кофите някак хулиганско е!
View attachment 88684 View attachment 88685
Като мине през хроно ще се разбере. И само да ти кажа неща преди да говоря нещо съм сигурен в това и ви показах и днеска за изстрелите. Не се заяждам. Като мине през хроно ще кача какво се е случило и не си ти човека, който знае къде и как стрелям и на каква. Спирам с разговора другата седмица ще се разбере.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Като мине през хроно ще се разбере. И само да ти кажа неща преди да говоря нещо съм сигурен в това и ви показах и днеска за изстрелите. Не се заяждам. Като мине през хроно ще кача какво се е случило и не си ти човека, който знае къде и как стрелям и на каква. Спирам с разговора другата седмица ще се разбере.
Еми тука не е Фейсбук, и тука обичаме да се дават точни данни, например като какво е точна стрелба на дистанциите които споменаваш. Както и с какви скорости се стреля. Въпроса е даже много прост! Чакаме резултати другата седмица! Не е заяждане иначе това което питам и пиша, колегите знаят ако реша как се заяждам. Успех с тестовете.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Любо, стига сме му се карали. Той е още дете. Паци, добре дошъл във форума. Погледнах профила ти във Фейсбук, видях, че сме приятели и видях, че си доста млад. Тук си написал, че си на 21, но малко ме съмнява. Това тук, няма никакво значение - на правилното място си. Изглеждаш ми умно и добро момче. Много се радвам, когато млади и умни колеги влизат в хобито. Ще помагаме, с каквото можем.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Любо, стига сме спорили с него. Той е още дете. Паци, добре дошъл във форума. Погледнах профила ти във Фейсбук, видях, че сме приятели и видях, че си доста млад. Изглеждаш ми умно и добро момче. Много се радвам, когато млади и умни колеги влизат в хобито. Ще помагаме, с каквото можем.
Ники по принцип даже нямаше да се замесвам, но си прав, просто ми се искаше да го вкараме да разсъждава по правилния начин, дори не съм искал да обиждам ако се е случило по някакъв начин. Винаги е радостно да има нови, независимо от възрастта, които искат да научат нещо, или да споделят знания. Но ме знаете обичам и хората да са здраво стъпили на земята, а не да летим из облаците само ;) Аз спирам и ще пиша, както винаги в тая област, знаеш рядко се намесвам където не ми е съвсем работата, напътствай ги :cheers:
 
Последна промяна:

Plamen Ilchev

Потребител
Любо, стига сме му се карали. Той е още дете. Паци, добре дошъл във форума. Погледнах профила ти във Фейсбук, видях, че сме приятели и видях, че си доста млад. Тук си написал, че си на 21, но малко ме съмнява. Това тук, няма никакво значение - на правилното място си. Изглеждаш ми умно и добро момче. Много се радвам, когато млади и умни колеги влизат в хобито. Ще помагаме, с каквото можем.
3 годинки по
Ники по принцип даже нямаше да се замесвам, но си прав, просто ми се искаше да го вкараме да разсъждава по правилния начин, дори не съм искал да обиждам ако се е случило по някакъв начин. Винаги е радостно да има нови, независимо от възрастта, които искат да научат нещо, или да споделят знания. Но ме знаете обичам и хората да са здраво стъпили на земята, а не да летим из облаците само ;) Аз спирам и ще чета, както винаги в тая област, знаеш рядко се намесвам където не ми е съвсем работата, напътствай ги :cheers:
Нека да спрем темата, днес излязох направих си труда снимах и до казах, че някой неща не стоят баш така. Всичко си е обяснено на клипа. Другата седмица се очакват скорости. Живи и здрави .
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ама реални скорости, ей! Фалшивите ги хващаме. Тук не е Фейса, тук не се лъжем. Каквото - такова. :)

Любо, знаеш, че и аз съм същият. Не си обидил никой с нищо. Тук се казва само истината.
 
Последна промяна:

DimitarV

Редовен Потребител
Колеги, непрекъснато човъркам Херкулеса по отношение на баланс на мощността на ударно клапанната група. С няколко думи за пушката:
Херкулес 6,35 с редуктор Lane , задния резервоар също е свързан преди редукторас тръбичка.С голяма пленум втулка на Lane и още една допълнителна от Алтарос. Останалите стандартни тунинг процедури са направени също-цев -фаски, полиране вход-разширен и конусен тр.порт. запушени повечето отвори на кл.тяло, стабилизираща радиалното клатене 3д принт част , която е и подложка на пр. БК, друга пружина БК, Олекотен БК-намалено ф опашка. Обработка на цевта -преходна фаска между цилиндричен отвор и нарезния вход( оригинално бяха едни ръбове-чудо). Това не е нетипично-нормално е да има известна "прозрачност" в характеристиката на редуктора. Робърт Лейн говори за това във следното видео:
Съответно през входящия канал изработен в резбата М18*1,5(снимки -Lane and Lane 2) постъпва въздуха към регулатора и там сечението трябва да се дроселира(потокът).Без да мисля сложнотии(можех да моделирам 3д принт част с навивки и т.н). Просто взех тръбичка с от спрей с отвор ф0,5мм и външ ф малко по-голямо от дълбочина канал в резбата.Поставих тръбичката в канала и върховете на навивките се врязаха в тръбичката и така я държаът и да не изпадне.Ефекта?..: след изстрел стрелката на манометръра спада с 20-30бара и се връща (пълни камерата по-бавно) от колкото без дроселиращата тръбичка. Настройки редуктор: резервоар 250бара -редуктор 187бара; резервоар 203-редуктор 180; резервоар180бара- редуктор 175. Това показва ,че с намаляне налягането в бутилката ми намаля и редукторното (10-12бара). Скоростта падна с 5-7м/с. заради тръбичката Получи се доста голям брой изстрели 55 (снимка 1), но само заради 2 изстрела 268м/с и 2 със 258м/с коридора се разшири( гоня коридор 5м/с ) а сега е 10м/с. Има и доста подскоци( до 2-3 м/с са ми ок, но има и по-големи).
Ако взема участъка от 9-47ми остават 34 изстрела от около 240 до около 170бара(снимка 2).Коридор 7.6m/s , ако си затворя очите за двата изстрела 267 и 268, коридора става 5.6м/с, което "бива".

Мисля да сложа и друга плътна вложка ( ще минава въздуха само покрай нея,няма отвор), за да забавя още пълненето и да намаля тази "прозрачност" в х-ката на редуктора.(тези 10-12бара разлика).
Друго , което се забелязва е че в началото при по-високите налягания имам 262, а към края става 265. Това значи , че иска още малко натяг на пружина ударник. , за да хоризонтирам съвсем графиката.
Относно подскоците-предполагам биха могли да се дължат на луфт щок БК към тяло БК. Там съм си с Оринга(не съм променял нищо). Въпреки , че с 2 д принтнатия детайл стабилизирам опаката на клапана(0,1-0,15мм хлабина....Ще се радвам на съвети от опитните колеги какво да пипна , за да изгладя графиката още. Взех този редуктор , а не Алтарос , заради порта за задния резервоар(Алтарос нямат 2 ри порт).
Полезно:
https://hardairmagazine.com/ham-columns/tuning-regulated-pcp-airguns/
 

Attachments

  • 118783318_359556068766148_3587131189499003360_n.jpg
    118783318_359556068766148_3587131189499003360_n.jpg
    47.9 KB · Прегледи: 84
  • 118793340_649371525689313_4269175389646814257_n.jpg
    118793340_649371525689313_4269175389646814257_n.jpg
    45.1 KB · Прегледи: 83
  • 118823269_3607384649274338_4721906773169626552_n.jpg
    118823269_3607384649274338_4721906773169626552_n.jpg
    81 KB · Прегледи: 85
  • 118845750_818408778978696_8963486249834406967_n.jpg
    118845750_818408778978696_8963486249834406967_n.jpg
    88.4 KB · Прегледи: 87
  • 1.png
    1.png
    114.5 KB · Прегледи: 86
  • 2.png
    2.png
    98.8 KB · Прегледи: 82
  • lane 2.JPG
    lane 2.JPG
    39.6 KB · Прегледи: 84
  • lane.JPG
    lane.JPG
    75.6 KB · Прегледи: 86
Нагоре