Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

Gadnqra

Редовен Потребител
В магазините за инструменти, продават едни кукички, подобни на зъболекарските. Опитай с тях.
 

nikolai89

Редовен Потребител
В магазините за инструменти, продават едни кукички, подобни на зъболекарските. Опитай с тях.
с такива пробвам и не мърда, според мен са го измислили да се натроши и така да се изкара и да се набие новото от комплекта, ще пробвам на струг да му пуснат една стружка и ако не държи ще го изкарам на парчета
 

nikolai89

Редовен Потребител
Ето го и новият ми проект- Турски булпап с БГ тунинг и чешки цев и модератор или иначе казано Херкулес Були 6.35 със следните доработки:
Разширени отвори, разширен регулатор на 7мм, изтънен и полиран дотиквач, полирано шептало на спусъка, полиран е щока на клапана и капачката, от която излиза (като разглобих клапанното тяло и махнах пружината предвижих клапана с пръсти и толкова трудно се движеше,че капачката надираше щока), клапана е изтънен от 4 на 3.6мм, сменени са пружини на клапан и ударник, шпиндела на капачката на ударника е изтънен на струг , за да сложа суматрова пружина (от ресорна стомана , правена по поръчка от paparak). Пружината на Булито е по - дебела, но суматровата е по - пъргава, тази на херкулеса влизаше много стегнато на шпиндела все едно е завита на резба и зареждането беше много трудно, оставил съм 5 мм в основата на шпиндела по старо му, ако реша да си сложа старата пружина, а и по този начин придава допълнителен натяг на суматровата. Ударниака е полиран до огледало и на последно място но първо по важност 60 см цев CZ с модератор на Крикет и малко карантии направени на 3д принтер. Пушката още не е готова предстоят настройки през хроното и после да се види на мишена, на звук добре го докарва :rambo:.
Благодаря на Ники гадняра за напътствията и на Пеко за цевта.

83932423_600224947432567_488509790700437504_n.jpg 82609566_2697408710355133_8844342706286100480_n.jpg 82710871_153678176055669_8305895043072262144_n.jpg 82824068_601644243960992_6114309476876025856_n.jpg 82794508_184676616261180_162318530786623488_n.jpg 83513107_197937004692685_2452907559921647616_n.jpg 82960204_2566659076766275_8107262413474103296_n.jpg 82767845_632343134236153_1863186418214371328_n.jpg
 

Ivanko

Новодошъл
Днес си взех хатсан були .45 но забелязах, че цевта е продупчена от дясно малко преди бутилката. Това нормално ли е? Струва ми се че е надупчен само заглушителя. Да правя ли рекламация?
 

Ivanko

Новодошъл
Това е разтоварващият отвор на шрауда.
Благодаря! Аз съм малко като индианците с тези нови пушки, не питах дали цевта е нарезна, но сигурно е защото няма да има достатъчно налягане. Другият проблем е със сачмите, за .45 нямаше в магазина, някой ако знае от къде да поръчам да пише:) не мога да сменя пълнителя без да зареди ако е на предпазител дали ще стане?още не съм я пробвал но като мина кос ще я пробвам и да я настроя, сигурно ще е голямо удоволствие. Ще я разуча трябва да потърся клипчета и инструкция на бг, на английски не ми става ясно всичко като чета, благодаря предварително за оказаната помощ!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Пробвай, като си извадил барабана, да дръпнеш и задържиш лоста за зареждане в крайно задно положение, след това натискаш и задържаш спусъка, докато върнеш лоста напред. Би следвало да има освобождаване от взвод.
 
Последна промяна:

bleu81

Редовен Потребител
Благодаря! Аз съм малко като индианците с тези нови пушки, не питах дали цевта е нарезна, но сигурно е защото няма да има достатъчно налягане. Другият проблем е със сачмите, за .45 нямаше в магазина, някой ако знае от къде да поръчам да пише:) не мога да сменя пълнителя без да зареди ако е на предпазител дали ще стане?още не съм я пробвал но като мина кос ще я пробвам и да я настроя, сигурно ще е голямо удоволствие. Ще я разуча трябва да потърся клипчета и инструкция на бг, на английски не ми става ясно всичко като чета, благодаря предварително за оказаната помощ!

Като гледам колко си на Вие с материята страх ме хваща как продават биг боре без разрешително за притежание и курс за безопасна употреба. Без да ми се сърдиш намери някой да ти покаже пушката в детайли преди да направиш някой глупост че с тоя калибър могат да станат големи бели. Това не е пушка със сачми от стрелбището а сериозно оръжие. Никога не стреляй с нея в населено място пък дори и по гори и поляни където може да има хора на поне 500м в посоката по която стреляш. Винаги осигурявай надежден уловител за куршума след мишената че при това тегло на проектила дори рикошети при ниска скорост могат да имат сериозни последици.
 

Ivanko

Новодошъл
Като гледам колко си на Вие с материята страх ме хваща как продават биг боре без разрешително за притежание и курс за безопасна употреба. Без да ми се сърдиш намери някой да ти покаже пушката в детайли преди да направиш някой глупост че с тоя калибър могат да станат големи бели. Това не е пушка със сачми от стрелбището а сериозно оръжие. Никога не стреляй с нея в населено място пък дори и по гори и поляни където може да има хора на поне 500м в посоката по която стреляш. Винаги осигурявай надежден уловител за куршума след мишената че при това тегло на проектила дори рикошети при ниска скорост могат да имат сериозни последици.
Щом се справям с огнестрелно, ще се оправя като я разуча и няма да правя щуротии, защото си прав за тези инструкции, които ги знам предварително. Замислих се за друго ако има въздух и при почистване и смазване има ли някаква опасност да произведе изстрел,ясно че ще бъде на предпазител и няма да има сачми в пушката, но все пак е опасно? И благодаря за съветите, сматам че съм разумен човек, но прав си трябва да има някакво обучение за боравене с такова оръжии и да разчитаме че хората са отговорни.
 

bleu81

Редовен Потребител
Щом се справям с огнестрелно, ще се оправя като я разуча и няма да правя щуротии, защото си прав за тези инструкции, които ги знам предварително. Замислих се за друго ако има въздух и при почистване и смазване има ли някаква опасност да произведе изстрел,ясно че ще бъде на предпазител и няма да има сачми в пушката, но все пак е опасно? И благодаря за съветите, сматам че съм разумен човек, но прав си трябва да има някакво обучение за боравене с такова оръжии и да разчитаме че хората са отговорни.

Пушката няма как да произведе изстрел ако не взведеш ударника и не натиснеш спусъка. Гледай да не я забравиш заредена като вадиш барабана, че после може да има изненада за теб и съседите. Пеко ти е писал как да освободиш безопасно ударника. Държиш лоста в крайно положение, натискаш спусъка и връщаш плавно лоста в затворено положение. Ако ще помпиш с помпа гледай да не я оставяш без въздъх много под 100 бара, че после може да не можеш да я напомпиш без бутилка. Ако имаш бутилка пък можеш да я разтовариш и да я разучиш на спокойствие без опасност от инциденти. Стреляш без сачма в топ дрехи. В един момент сама ще изпусне оставащия въздух и ще можеш да я огледаш без притеснения.
 

Ivanko

Новодошъл
Пробвай, като си извадил барабана, да дръпнеш и задържиш лоста за зареждане в крайно задно положение, след това натискаш и задържаш спусъка, докато върнеш лоста напред. Би следвало да има освобождаване от взвод.
Спусъка блокира някой ако разбира да пише как да я оправя! Клапана за пълнене на въздух стои отворен като заредена дали защото няма съчма в цевта? Не мога да произведа изстрел или да зареди ако не е заредена:(
 

оги-пз

Редовен Потребител
Това дето му викаш клапан и че стои отворено е вид пластина няква уж да не се праши и да не влизат боклуци в бутилката и от там по клапана.
Само дето не спира боклуците, ами и пречи на точната стрелба.
Препоръчвам напълното отстраняване на тази недомислица.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колега, след като си купил тази пушка е добре да почетеш в темата за въпросния модел. Ако трябва няколко пъти. Ще ти се изяснят доста неща. Прегледай и последните 60 страници за АТ-44, БТ-65, защото повечето информация за Херкулеса е там. Изясни си и устройството и принципа на действие на ПЦП и на твоята пушка. Доста неща са и не могат да се обобщят в един отговор. Затова трябва да почетеш.
 

anibis

Редовен Потребител


Малко скорости мерих на едно Булу което бях пипнал тук там,вижда се в какъв коридор е.
25кал/6.35мм жсб-290м/с 1.64гр. от 200бара тръгна,може и от 220-230бара но изпитанията те първа предстоят.
За жалост,влезе чашка вътре в ударника,/подцевния блок/ и до там бяха хроно тестовете.:wall:
 
Последна промяна:
Нагоре