Hatsan FlashPup или Kral Empire XS? Войната на пластмасите

Cowboy

Новодошъл
Здравейте!
Искам да си взема някаква супер компактна PCP пушка: до 65 сантиметра обща дължина.
Искам пушката също да е най-малко калибър 6.35 (.25), ако може и по-голям.

Засега съм се спрял на две пушки: Hatsan FlashPup и Kral Empire XS, понеже тези двете са най-евтини и са в моя бюджет (600-800 лева).

Не съм имал PCP досега и не разбирам почти нищо от пушки, но послушах съвета, даден във форума, и си направих труда да потърся вече изказани мнения и за двете оръжия. Доколкото разбирам, и двата модела са с пластмасови части (мисля, че спусъчните им механизми са от пластмаса).

Въпросът ми е: Кой от двата пластмасови модела е по-малко пластмасов?
Коя от двете системи е с по-малко проблеми?
Коя пушка е по-здрава, по-надеждна, и изисква по-малко бърникане и донагласяне от моя страна?

На първо четене забелязвам, че Hatsan FlashPup е по-евтин, по-популярен е сред американците в Ютюб, но пък е с по-малък обем на резервоара за въздух и вероятно ще има нужда от напомпване по-често, отколкото Kral Empire XS.

Има ли и други модели свърх компактни PCP пушки в този ценови диапазон, които да са с равни на или по-големи калибри от 6.35 (.25)?

Благодара ви, колеги!
 

rivan

Редовен Потребител
Аз бих избрал кралчето! Но не забравяй, че големият калибър иска и повече въздух, а това сваля много броя на изстрелите! А сигурно с големия калибър ще искаш и голяма мощност! И си искат пипване и двете! Пълно щастие няма!
 

Cowboy

Новодошъл
Аз бих избрал кралчето! Но не забравяй, че големият калибър иска и повече въздух, а това сваля много броя на изстрелите! А сигурно с големия калибър ще искаш и голяма мощност! И си искат пипване и двете! Пълно щастие няма!
Благодаря за отговора, колега. Имаш право: пълно щастие няма. Примирил съм се с идеята, че и с двете пушкала ще ми се налгага да помпя всяка втора минута. :)
А може ли да обясниш по-подробно защо ти би избрал Kral Empire XS?
Заради малко по-големия обем на резервоара за въздух ли?
Или просто защото е с 200 лева по-скъп и това евентуално предполага, че може би е и по-надежден?
 

rivan

Редовен Потребител
По-надеждна ми се струва, всичко е метал и дърво, няма го гадния регулатор на мощността и не на последно място са съвместими всички елементи на другите модели краловее, ако ти се прииска по-различна пушка. Прочети темите за крал и хатсан за повече подробности.
 

Cowboy

Новодошъл
И двете пушки искат много пипане. И двете пушки са много слаби в 6,35. Въпросният калибър изобщо не е подходящ и за двете.
Благодаря, колега. Дори и аз, дето нищо не разбирам, се досещам отлично, че без преправяне няма да се мине и при двата модела.
Въпросът ми по-скоро е коя от двете пушки ще изисква по-малко бърникане от другата, за да си спестя труд, време и риска да не повредя нещо.

Относно калибъра: вероятно си прав и може би са слаби за 6.35, но проблемът е, че само тези двете са достатъчно компактни в този калибър и в този бюджетен диапазон (600-800 лева).
Ако има някаква друга супер къса, 60-сантиметрова пушка, която аз съм пропуснал, и която да се справя по-добре в 6.35, с радост ще се насоча към нея.

Засега от двете предложения съм се насочил към Hatsan Flashpup поради три отделни причини, като третата от тях е най-важната:
1. Значително по-евтина е (с около 200 лева).
2. Намира се много по-лесно в България (другата на Kral даже не съм сигурен дали изобщо се предлага в БГ).
3. За Hatsan Flashpup има стократно повече информация в интернет, включително цял Ютюб канал, изцяло посветен на всички настройки и преправяния на този модел.
А за Kral XS няма почи никакви видео ревюта или упътвания от работилницата.

Този човек дава безценна информация за Hatsan Flashpup.
Никога не съм предполагал, че може да се направят толкова много 40-минути видеота за всяка една особеност, детайл или проблем по въздушна пушка.
https://www.youtube.com/channel/UCfaik33qCRsU2-sqd2zC5Vw/videos
 

lynx

Редовен Потребител
Пушките за Щатския пазар доста често се различават като конструкция и качество спрямо останалите на пазара.
Даже някои модели турски пушки за Щатите, въобще не се продават в Европа.
Дано не останеш разочарован с покупката на твоята. Успех.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
@Cowboy така като ти чета постовете,гледам си нямаш и грам понятие от пцп,гледаш рекламни клипове в тубата и им вярваш.
И двата модела дето искаш са пълно дърво,даже не може да се каже че са и заготовки и с много пипане пак си остават дървета.
Ако искаш постоянно да бърникаш и да се чудиш как и защо не стрелят си ги вземи,ако искаш да имаш удоволствие от стрелбата,събери още някой лев и си вземи нещо по добро...например Artemis 15 прилична и в двата калибъра 5,5 и 6,35
 
Последна промяна:

Cowboy

Новодошъл
@Cowboy така като ти чета постовете,гледам си нямаш и грам понятие от пцп,гледаш рекламни клипове в тубата и им вярваш.
И двата модела дето искаш са пълно дърво,даже не може да се каже че са и заготовки и с много пипане пак си остават дървета.
Ако искаш постоянно да бърникаш и да се чудиш как и защо не стрелят си ги вземи,ако искаш да имаш удоволствие от стрелбата,събери още някой лев и си вземи нещо по добро...например Artemis 15 прилична и в двата калибъра 5,5 и 6,35
Колега, прав си, че нямам понятие от ПЦП.
Но има и още едно друго нещо, което нямам - излишни пари. :) Затова поне на този начален етап мога да си позволя само някакво бюджетно решение, колкото да навлезна в света на ПЦП-то и колкото да преценя дали това въобще е за мен.
От опит с други мои хобита знам, че за начинаещ не е добре да се нахвърля на най-скъпите играчки от самото начало. Защото често пъти после тези скъпи играчки само събират прах, и едрите суми, инвестирани в тях, не могат да бъдат възстановени.

А относно гледането на рекламни клипове в тубата - не съм изгледал нито един такъв.
Гледам само ревюта от собственици и съвети от майстори. Хората в тези видеота са обективни, нямат за цел да рекламират или продават изделия, и аз им вярвам.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Колега, прав си, че нямам понятие от ПЦП.
Но има и още едно друго нещо, което нямам - излишни пари. :) Затова поне на този начален етап мога да си позволя само някакво бюджетно решение, колкото да навлезна в света на ПЦП-то и колкото да преценя дали това въобще е за мен.
От опит с други мои хобита знам, че за начинаещ не е добре да се нахвърля на най-скъпите играчки от самото начало. Защото често пъти после тези скъпи играчки само събират прах, и едрите суми, инвестирани в тях, не могат да бъдат възстановени.
Така да останеш очарован от хобито и да стреляш с удоволствие с тези две пушки няма как да стане,особенно от кутията.
Която и да вземеш все тая,да сложим една средна цена 700 лева...заглушаването и на двете липсва и задължително трябва модератор който най евтиния е около 80 лева.
Като сложим и един тунинг от човек който разбира,защото ти не можеш и не знаеш как да го направиш и той ще е някъде към 200 лева минимум и какво стана накрая пак минахме 1000 лева,а тръгнеш ли дая продаваш не може и 50 % от парите дето си дал да си вземеш.
Не казвам да си купиш нещо топ, но при положение че с малко повече пари от тия дето си приготвил може си купиш пушка дето я вадиш от кутията и стреляш и дори да не ти хареса хобито може да я продадеш с малка загуба,но ти си знаеш
Иначе си поредния дето влиза и пита това и това и тези който разбират му дават съвет,но той си знае неговата.
А относно гледането на рекламни клипове в тубата - не съм изгледал нито един такъв.
Гледам само ревюта от собственици и съвети от майстори. Хората в тези видеота са обективни, нямат за цел да рекламират или продават изделия, и аз им вярвам.
Повярвай ми,изгледал съм хиляди клипове във тубата за ВО и 90 % са със рекламна насоченост,плаща им се да показват предимствата на дадена марка ВО,особенно американците.
 

Cowboy

Новодошъл
Колега @hristoss, ще обмисля идеята ти да си взема скъпа пушка. Просто в момента нямам точки за такава.
Кoгато спечеля от тотото, ще почерпя всеки начинаещ във форума с по един шведски FX за 5000 евро - да е рахат и да си спести занимаването с анадолска продукция.
Дотогава обаче шумът край Босфора ще продължава да се вдига с пълна сила.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Колега @hristoss, ще обмисля идеята ти да си взема скъпа пушка. Просто в момента нямам точки за такава.
Кoгато спечеля от тотото, ще почерпя всеки начинаещ във форума с по един шведски FX за 5000 евро - да е рахат и да си спести занимаването с анадолска продукция.
Дотогава обаче шумът край Босфора ще продължава да се вдига с пълна сила.
Според мен малко четеш между редовете, Ицо иска да каже че една качествена пушка не е казано да е точно FX( които аз лично възприемам като уникални маркетингови специалисти) има пушки по 800-1000 лв които са в пъти по качествени от въпросите турски пушки.
 

Cowboy

Новодошъл
Според мен малко четеш между редовете, Ицо иска да каже че една качествена пушка не е казано да е точно FX( които аз лично възприемам като уникални маркетингови специалисти) има пушки по 800-1000 лв които са в пъти по качествени от въпросите турски пушки.
Колега, и сам мога да се досетя, че по-скъпите пушки са по-добри от тези двете "пръчки", на които съм се спрял аз.
За това две мнения няма: да, по-скъпите изделия (почти) винаги са и по-качествени.
Обаче за всеки влак си има пътници и за всеки продукт си има купувачи. Моят бюджет е ограничен - 600-800 лева е максимумът, който мога да заделя. Ето защо съм се насочил към купуването на тези двете пушки (както и хиляди други хора по света, които си ги купуват по същите причини).
Да, има вероятност да си изпатя от покупката и именно заради това искам предварително да събера подробни мнения за тия двата модела конкретно.
Ако ти ме насочиш към някаква пушка, която да е до 60 сантиметра дължина, да е над 6.35 калибър, да не е турска, и да се вписва в 800 лева, с радост ще си я купя.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Далеч съм от мисълта да те съветвам, купуваш каквото сметнеш за добре.
Ако ти ме насочиш към някаква пушка, която да е до 60 сантиметра дължина, да е над 6.35 калибър, да не е турска, и да се вписва в 800 лева, с радост ще си я купя.
За съжаление "такова животно нЕма"
Успех в покупката.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
която да е до 60 сантиметра дължина, да е над 6.35 калибър, да не е турска, и да се вписва в 800 лева, с радост ще си я купя.
Магазина лентов ли да бъде или...?На Ориент Експрес винаги е весело,всеки път е като за първи;),успех!:cheers:
 

shaman

Редовен Потребител
Flash е добра, евтина и непретенциозна пушка, но според мен по-добрия вариант при нея е 5.5мм. Просто малкото цилиндърче ще свършва много бързо при 6.35, а в по-малкия калибър може да се нагласи лесно да прави поне 2 пълнителя и то с добра скорост.
Предполагам, че цевта е въпрос на късмет, поне моята стреля невероятно точно.

Това е с Flash на 100 метра:
100м.jpg
 

Cowboy

Новодошъл
Flash е добра, евтина и непретенциозна пушка, но според мен по-добрия вариант при нея е 5.5мм. Просто малкото цилиндърче ще свършва много бързо при 6.35, а в по-малкия калибър може да се нагласи лесно да прави поне 2 пълнителя и то с добра скорост.
Предполагам, че цевта е въпрос на късмет, поне моята стреля невероятно точно.

Това е с Flash на 100 метра:
View attachment 94951
Много благодаря, колега. Мисля, че и аз ще взема Флашпъп.
В момента чета и проучвам какви настройки да се направят по този модел.
Твоят Флашпъп доизкусуряван ли е по някакъв начин или стреля така със заводската настройка?
Моделът със заводския заглушител ли е?
 

shaman

Редовен Потребител
Естествено, че е донаправен ;) Все пак е турска пушка.

Иначе не е flashpup, а само flash (дългата версия).
Заглушител ползвам един 3d принтиран и върши достатъчно добра работа !
 
Нагоре