Hatsan Flash PCP

G10

Новодошъл
Проблема не е самов осммицата а в некъдърно сглобеното и конструктивно сбъркано пушкало.Особенно при по дългите цилиндри като на бт-то при напомпване се забелязва иьвиване на цилиндъра като банан което води чрез осмицата допреместване и на цевта.С този проблем се боря дълго време и твърдя че имам успех.Направих плътна осмица с по 0,05 мм хлабина м/у детайлите която е сцепена отдолу и стяга всичко с болт м5.Отначало я монтирах в самия край на цилиндъра но резултата не беше добър понеже там се оказа най голямата амплитуда наизтумбачването.Преди да се откажа напълно се сетих и поставих осмицата на заводското и място и нещата си дойдоха на мястото.Явно и турчина го знае затова осмицата не е в края като на повечето не турски пушки.Условието за успех обаче е предварително пушката да е тунингована и да прави поне 20 истрела в плато кал25 с 2,1 скорост около 280м

Това са 2 контролни истрела на 55 метра като прицелната точка е първият истрел. Истрелите са направени в 2 различни дни след напомпване на пушката което е доказателство че нещата са се получили.Преди модификацията на осмицата тези резултати бяха не бъзможни.Извинявам се че пушката е бт 65 но мисля че отговаря на повдигнатия от колегата G10 въпрос.
точно от такива отговори се нуждаех....което ме кара единствено и аз да модифицирам осмицата.....но както сподели колега,ако махна осмицата,и после да редя “тежести“,а и да търся къде точно им е мястото на цевта,ми се струва твърде несериозно....махам 1,слагам други 2 или 3.......а и си нямам никаква идея,на Флаш-а колко добре е укрепена цевта към кутията....
Благодаря на всички колеги с мненията си и опита си.
 

glavanov55

Редовен Потребител
На против!!Колегата с тежестите има огромен опит с оръжията но към всеки случай трябва да се постъпва различно съобразно конструктивните особености на пушкалото.Чрез опити може да се достигне до истината стига човек да има технически умения и машини.
 

G10

Новодошъл
На против!!Колегата с тежестите има огромен опит с оръжията но към всеки случай трябва да се постъпва различно съобразно конструктивните особености на пушкалото.Чрез опити може да се достигне до истината стига човек да има технически умения и машини.
моите уважения и адмирации към колегата,споделил мнението и опита си с “тежестите“,не оспорвам компетенцията му,просто исках да получа компетентен отговор от тези които са “изпатили“и чрез опити и тестове,са открили правилното решение....то за това са и тези форуми.....за “мързеливите“ и незнаещите.....да спестят дни,месеци,в търсенето на вярното решение.....защо да търсиме топлата вода,след като тя отдавна е открита.....В противен случай,всички форуми би трябвало да се озаглавят с нещо от сорта“Оправяй се сам“.....
 

shaman

Редовен Потребител
Това...нещо е с пластмасов сайдлевър, да го имат предвид кандидатите за покупка. помпата и тя е станала доста пластмасова и с макс налягане 200 бара...

www.hatsanstore.com/hatsan-flash-101-ultimate-combo-pcp-havali-tufek-pompa-ve-durbun-hediyeli-pmu4705

Ако трябва да сме точни - и цевната кутия е пластмасова ;)

Иначе дори и с пластмасова цевна кутия - за парите си пушката не е зле.
 

Jorom

Редовен Потребител
Да дадеш 3,500(нова цена в хатсанстор:4,000 т.лири, значи 4,500 на магазин ) за това и за пластмасова помпа с 200бара макс ти се вижда добра цена.....интересно.

Като му Фанах пластмасовата ръчка, и не стигнах до цевна кутия и тн....просто го върнах на стената без да губя и миг повече с тоя пластмасарник!
Имам Хасан с пластмасова цевна кутия(Вектис) нямам му доверие на това, особено като е студено.
 
Последна промяна:

shaman

Редовен Потребител
399 лв. струва в нашите магазини.

По-евтино PCP е само Artemis PR900.

(без помпата ;) )
 

Jorom

Редовен Потребител
То предполагам и в Турция е сред най-евтините пушки тази, но не е важния въпрос колко е евтина, ами колко ще изкара с пластмасовия сайдлевър. Спомнете си Брейкърите как кривяха оригиналния метален сайдлевър ....и моя беше така, че поръчах железен за да спре да го криви, а тук е пластмасов....какво има да се говори повече!
 

G10

Новодошъл
То предполагам и в Турция е сред най-евтините пушки тази, но не е важния въпрос колко е евтина, ами колко ще изкара с пластмасовия сайдлевър. Спомнете си Брейкърите как кривяха оригиналния метален сайдлевър ....и моя беше така, че поръчах железен за да спре да го криви, а тук е пластмасов....какво има да се говори повече!
извинете ме за незнанията ми все още,но ако “сайд левър“означава страничен болт за зареждане,то при Флаш-а не е пластмасов...метален е...Да,цевната кутия е от някакъв полимерен материал,или може би алуминий/магнита не лепи там/,цилиндъра също е алуминиев,и както спомена колега,много прилично пушкало за цената си....под 400 лв.
Това което описваш е някакъв друг модел Флаш,където може и да са попрекалили с полимера.....
Заиграх се с моята,и я направих Камо версия
 

Attachments

  • Hatsan Flash Camo version-min.jpg
    Hatsan Flash Camo version-min.jpg
    615.4 KB · Прегледи: 59

Jorom

Редовен Потребител
Колега, ще те извиня за незнанията ти, те явно са големи! Аз от обща култура знам, никога не съм се интересувал от този модел, но въпреки това знам, че Флаш първоначално се произвежда със страничен болт за зареждане, но впоследствие турците промениха системата за зареждане, и вместо болт, вече зареждането е със ръчка(сайдлевър)!. Срамота е да притежаваш въпросната пушка, явно ти харесва, и и се кефиш, а да не знаеш какви промени е претърпяла, и въпреки това се набираш да спориш! Повечко чети...
Иначе добре е станало камото.
 

G10

Новодошъл
Колега, ще те извиня за незнанията ти, те явно са големи! Аз от обща култура знам, никога не съм се интересувал от този модел, но въпреки това знам, че Флаш първоначално се произвежда със страничен болт за зареждане, но впоследствие турците промениха системата за зареждане, и вместо болт, вече зареждането е със ръчка(сайдлевър)!. Срамота е да притежаваш въпросната пушка, явно ти харесва, и и се кефиш, а да не знаеш какви промени е претърпяла, и въпреки това се набираш да спориш! Повечко чети...
Иначе добре е станало камото.
даааа....съдбата и кармата на начинаещите и незнаещите.....вместо да бъдат окуружени,вечно укорявани....Посочи ми колега,ако обичаш,къде точно се “набрах да споря“....Това което даваш за пример е модел Флаш 101....той е със въпросния сайдслайдер от полимерен материал....не съм и го виждал,нито съм се интересувал....Аз просто описах моя модел Флаш/Модела е стар,ако не се лъжа 2017-2019 г./,който не отговаря на описанията и критиките Ви.....И да,не се срамувам че я притежавам,нито съм я откраднал,нито съм я намерил на улицата,за да изпитвам срам....Даже не се срамувам от “милионерите“ тука,за нискобюджетната ми първа ПЦП пушка....Не съм и болезнен колекционер на Хатсани,та да се снабдявам с всеки нов иновативен модел излизащ на пазара на въпросната марка....Благодаря за съвета Ви,това което съм прочел за този модел,мисля че ми е достатъчно...От тук търся само това,което мога да дообработя и подобря ефективността и,от колегите,които са имаби или все още имат този моделНе търся мнение и сравнение със стари и нови модели....И ако някъде съм описал,че модела на моята пушка е Флаш след 2000 г.с нови иновативни решения,пораждащи куп проблеми,моля да ме извините....
Иначе благодаря за оценката Ви.....
 

dilom08

Редовен Потребител
Колега не се впрягай от писането на колегата. Мисля, че не е искал да те засегне умишлено. Стреляй си с пушката и се наслаждавай на хобито.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Стрелба с Хатсан Флашпъп в 5,5мм. JSB 1,175,
70 метра разстояние, скорост 274м/с.
По цевта нищо не е правено, единствената интервенция е алуминиева осмица, преместена напред, чак в края на уивър планката (по-горе се коментираше влиянието на осмицата върху вибрациите на цевта).
Стреляно от фотьойл, с подложена възглавница.
Оптика Vortex 3-9х40, като използвах максималното увеличение (принципно стои на 6 кратно), защото не се виждаше акуратно мишената. Заглушител 3D принтиран, от колега от форума, който много добре извежда въздуха от пътя на сачмата.
Пропадането на сачмата е 15 см, като нулата й е настроена на 25 метра. (целех се в горният край на листа, а уцелвах долната мишена)
Много съм доволен от групата от 3 см, като в по-подходящи ръце и по-удобни условия, със сигурност би се свила още (пулсът не ми позволяваше да се прицеля правилно, затова се наложи минимално прикладване и то възможно най-далеч, към рамото).
viber_изображение_2022-07-15_11-32-40-025.jpg
viber_изображение_2022-07-15_11-31-26-109.jpg
 

njatanasow

Редовен Потребител
Не я познавам тази пушка признавам си.Само искам да вметна ,че като взех Валтер Доминатора много колеги казаха ,че е боклук защото цевната кутия е от сплав на алуминий (цам)Ами от 2008 г. до сега ми служи вярно и е над 1,5 милиона изстрели.Не само ,че цевта се държи стабилно а и леглото където се пързаля ударника си е на ред.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
1,5милиона....!!!!???Това са над 5хиляди кутии от по 250 съчми а не броим и другите ти пушки....респект Атанасов!
 

Kristiyan2777

Потребител
Не я познавам тази пушка признавам си.Само искам да вметна ,че като взех Валтер Доминатора много колеги казаха ,че е боклук защото цевната кутия е от сплав на алуминий (цам)Ами от 2008 г. до сега ми служи вярно и е над 1,5 милиона изстрели.Не само ,че цевта се държи стабилно а и леглото където се пързаля ударника си е на ред.
По груби сметки последните 14 години си стрелял по 300 чашки на ден? Ако правилно го смятам.
 

rivan

Редовен Потребител
По груби сметки последните 14 години си стрелял по 300 чашки на ден? Ако правилно го смятам.
Това само с тази пушка! А с останалите? Това обяснява мишените, които показва бате Ники! Респект!
 

njatanasow

Редовен Потребител
По груби сметки последните 14 години си стрелял по 300 чашки на ден? Ако правилно го смятам.
Не знам какви сметки правиш но от 2008 до 2013 година правих по 1500 изстрела на ден....после намалих малко ;) :cheers:
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Не знам какви сметки правиш но от 2008 до 2013 година правих по 1500 изстрела на ден....после намалих малко
Аз като счетоводител смятам :)
Да кажем че си стрелял по 8 часа всеки ден няма Събота няма Неделя... ВСЕКИ ДЕН 5 ГОДИНИ. Това са малко над 3 изстрела в минута. В т.ч. си зареждал барабана, зареждал си бутилката, сменял си мишени, гледал си попадения, ял си сандвичи и си ходил до WC-то. Не е невъзможно но е съмнително.

п.п. От моята лична практика споделям, че в периодите когато бях много надъхан, "правех" около 250 изстрела на ден.
 
Последна промяна:
Нагоре