HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

SEPULTURA

Редовен Потребител
Честито Рождество Христово на всички!

Какво мислите за новия модел Hatsan Factor BP (bulpup) версия?
Като дизайн изглежда много добре. По данни дадени от hatsan e 3.8кг и 87см .Има 3 степени на регулиране на трансвеф порта,външно регулиране на ударника,регулатор на налягането,махаща се карбонова бутилка 580cc.
Има си разни гъзарийки. Единствено не ми харесва,че 6.35 е адвам 57J.
Въпросът е дали ще може да се тунингова и дали може да подкара JSB 2.2 ,6.35 с 300м/с?
Вече питах за тази пушка ,колегата Gadnqra,който е много опитен с цитирам "заготовките" на хасан хаха. Но нека има и други мнения.
Все пак да има нещо да се дискутира в този форум :D
Клиповете,които съм сложил са презентации от турци и не се разбира какво казват,но такива намерих. Този с мустаците слага някаква приставка за единичен заряд и може би стреля проектили.Писах му под клипа,но не се знае колко е на "ти" с английският :D
Ако поста е в грешната тема,се извинявам. Преместете го където трябва.

HATSAN FACTOR BP :
https://hatsan.com.tr/product/factor-bp/
Screenshot (94).png


 
Последна промяна:

The PuNiShEr

Редовен Потребител
Честито Рождество Христово на всички!

Какво мислите за новия модел Hatsan Factor BP (bulpup) версия?
Като дизайн изглежда много добре. По данни дадени от hatsan e 3.8кг и 87см .Има 3 степени на регулиране на трансвеф порта,външно регулиране на ударника,регулатор на налягането,махаща се карбонова бутилка 580cc.
Има си разни гъзарийки. Единствено не ми харесва,че 6.35 е адвам 57J.
Въпросът е дали ще може да се тунингова и дали може да подкара JSB 2.2 ,6.35 с 300м/с?
Вече питах за тази пушка ,колегата Gadnqra,който е много опитен с цитирам "заготовките" на хасан хаха. Но нека има и други мнения.
Все пак да има нещо да се дискутира в този форум :D
Клиповете,които съм сложил са презентации от турци и не се разбира какво казват,но такива намерих. Този с мустаците слага някаква приставка за единичен заряд и може би стреля проектили.Писах му под клипа,но не се знае колко е на "ти" с английският :D
Ако поста е в грешната тема,се извинявам. Преместете го където трябва.

HATSAN FACTOR BP :
https://hatsan.com.tr/product/factor-bp/
View attachment 104112


Колегата с мустаците е родом от област Коня, медик по професия. Бих го нарекъл мой приятел не само поради факта, че си имаме приказка която по-често е на тема оръжия ( въздушно и огнестрелно) . Същият прави презентации на оръжия от Турски производители както и заключаващи оценки за дадени модели, някои се харесват от възложителите, някои не за жалост, но той показва реално какво може дадена пушка в различните и конфигурации за настройка, ако има такива де. Казва се Алпарслан Сен , собственик на здравен център. Когато му казах че искам да си взема турска въздушна пушка която да бъде предимно за лонг дистънс мишени и да не бъде нещо което ще съжалявам че съм купил, той ми отговори : Вземи си Бигмакс Х и си намери подходящите слъгове . Така и направих и не съжалявам. Ще го питам за тази пушка какви са му впечатленията и ще научиш какво е казвал в клипа докато презентира Фактора ;)
 

фрупчето

Новодошъл
добра вечер.сглобввам си хатсан 125 стар и хоп-една пружинка от спусък на кяр ,може ли някой да ми даде схема или препрати към саит за сглобяване на спусък?
 

фрупчето

Новодошъл

Attachments

  • 1672868979702990030756465344709.jpg
    1672868979702990030756465344709.jpg
    149.6 KB · Прегледи: 42

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Ако не си го разглобявал този спусък и не знаеш как се сглобява, зор ще видиш.
Без тази пружинка спусъкът не работи.

41.jpg
 

sa6o

Потребител
Колеги помагайте.отворих си 125- цата,смених си пружината с газово бутало(тип2) за модела, сглобяването мина посъщия ред но,проблем,не иска да зареди,къде бъркам. Между другото тази процедура съм я правил 2-3 пъти,благодаря предварително
 

tamiestef

Потребител
Ако не си пипал нещо по спусъка, най- вероятно газовото буталото ти идва дълго ,при свито състояние.
 
Последна промяна:

Мехмед

Новодошъл
Обърни нимание на загреденото място
и аз имах същия проблем при мен се оказа от там.ако не изглежда така освободиго
 

Attachments

  • Screenshot_20230405_181536.jpg
    Screenshot_20230405_181536.jpg
    125.7 KB · Прегледи: 80

sa6o

Потребител
Точно от там се оказа, когато помогна на парчето от горе,от доло зацепва,но при сбрана пушка не ще.....
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Колеги, никъде не мога да намеря, задна тапа и водач за пружината за Hatsan 125. Пушката е на приятел, който иска да махне газовото бутало и да се монтира телена пружина. Търся тапата и водача за версията с телена пружина. Проверил съм всички онлайн магазини - или нямат, или лъжат, или ще имаме внос след 5 месеца и т.н. Ако някой има идея, от къде може да се намери, моля да пише.
 
Последна промяна:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Дори и с ГП, тапата рябва да си е там.
Пробий 10тина милиметров глух отвор в челосаната част на тапата и в него монтирай с набиване и залепване подходящо парче метал или полиамид.
Така ще си имаш отново тапа с водач.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Няма, къде да се пробие такъв отвор. Тапата е от модела, за газово бутало - липсва челната част и завършва с прорез, в който влиза касетата на спусъка. Затова търся тапа, която е за обикновена пружина - различна е и може да и се измисли водач.
 

LogiBG

Редовен Потребител
На 60с беше така, предполагам там е същото или почти, ако снимката ще свърши работа.
 

Attachments

  • IMG_4277.jpeg
    IMG_4277.jpeg
    379.2 KB · Прегледи: 53
  • IMG_0566.jpg
    IMG_0566.jpg
    225.6 KB · Прегледи: 53

Gadnqra

Редовен Потребител
Точно. Тук се вижда разликата между двете тапи. Вижда се и водачът, който е в пружината.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Hatsan-70. Пружината е счупена на 3 парчета и не зареждаше. След смяна на пружината и корекции по спусъка, нещата се оправиха и пушката си зарежда и стреля нормално.
 

Attachments

  • 20230626_212825.jpg
    20230626_212825.jpg
    563.5 KB · Прегледи: 24
  • 20230626_215145.jpg
    20230626_215145.jpg
    240.1 KB · Прегледи: 24
  • 20230626_215148.jpg
    20230626_215148.jpg
    531.8 KB · Прегледи: 20
  • 20230626_215152.jpg
    20230626_215152.jpg
    337.9 KB · Прегледи: 24

nik123

Потребител
Здравейте! Отдавна не бях влизал тук, прочетох с интерес много постове.
Имам едно въпросче, наскоро поради мое невнимание, пушката ми Хатсан мод 80, падна на земята (беше подпряна на стената, приклада на пода). При удара от падането се размести мушката, завъртя се на около 30-40 градуса. Върнах я в старото положение (мислех да я сменям въобще, затова преди бях направил три драскотини на пластмасата и съответстващи им още три драскотини на цевта) и засега при стрелба не е мръднала. В интерес на истината, много трудно я завъртях обратно, след удара, докато я наместя по белезите. Оттогава съм изстрелял една кутийка сачми (къде по мишени, къде по разни неща, за които забелязах, че не е прието да се пише тук), но мушката не е мръднала. Стационарните цели си ги уцелвам, т.е. за момента няма разместване (след връщането на мушката в старото положение) след прострелката, която правих преди 2 години някъде. Сачмите са JSB Straton Jumbo Monster Diabolo 5.5 мм 1.645 грама- те ми допаднаха най-много и с тях съм прострелвал пушката. Дистанцията е двайсетина метра, по-далеко рядко стрелям. Има ли нужда да я вадя изцяло тая мушка и да я набивам обратно, ползвайки някакъв фиксатор (лепило, силикон), или да се занимавам с това, ако евентуално се отмести?
Благодаря предварително, поздрави!
 

Hidden

Редовен Потребител
Че щом си държи прострелка защо да я вадиш и да я лепиш? Ако почне да мести попаденията - тогава може да я залепиш.
Пробвай и по-леки чашки 0.87, 0.93, 1.03, 1.175. Тези определно са й тежки. Тежки чашки не означава винаги по-добро попадение, независимо от мишените.
 

nik123

Потребител
Благодаря за отговора. Да, засега не мърда и си държи попаденията. Не са в окото на комара, но за мен е точна в достатъчна степен. Значи няма да разбутвам мушката, ако почне да бяга, тогава.

П.П. Да отбележа, че преди 2 год, някъде, по ковидарското време, си купих пушката и писах няколко поста тук, а изчетох доста повече. И под влиянието на прочетеното, забърках една смес от акрилатен силикон и гайки десятки, с която смес напълних кухия приклад, за баланс, догоре. Държах го няколко дни отворен, приклада, лятото, за да изсъхне (докато се напука вътре силикона), после допълних само с акрилат и монтирах гумата. Пушката стана по-тежка, но много по-балансирана и лесна за прицелване от ръка/коляно.
 
Последна промяна:
Нагоре