HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

Shooter21

Потребител
Здравейте колеги имам проблем с горепосочената пушка купих я втора употреба за малко пари разглобих я да я почистя всичко смених маншета пружината и уплатнението на цевта абе рутинна задача при покупка на пружинка втора ръка та проблема е че се оказа че тоността е плачевна и е доста слаба като за този модел на хасана забелязах че самата цев някък се развива от моноблока на който е монтиран мерника това ми се стори доста странно и се чудя дали всички са така може би от това е цялата работа?
 

xpresident

Редовен Потребител
Виж уплътнението на цевта. За да не се развива от цевната кутия може да я залепиш с епоксидно лепило за метал.
 
Последна промяна:

Shooter21

Потребител
Добре де това с развиването не го бях визждал до сега на други хасани или това е само за този модел а уплатнението съм го сменил с чисто ново.
 

tamiestef

Потребител
На 125ицата отвора за шарнирния болт в цевната кутия, засяга и част от цевта , така че последната , не е нормално да се равзива при завит болт.
 

Shooter21

Потребител
Да и аз така си мсилях но дори и с поставен болт не се развива но има лувт направо цевта лего се движи на страни при напълно сглобена пушка.
 

Боби Георгиев

Новодошъл
И аз си взех хатсан 125 снайпер, но не е вортекс. Доволен съм за сега от нея, но наистина заводските мерници не стават. Взех си оптика Липърс 3x12-44 и съм много доволен от оптиката. На 70м дава отклонения от около 5-15см,което мисля че е ок за този клас. И аз съм от новите стрелци с ВП, и за това не съм много запознат с нещата.
 
Последна промяна:

Shooter21

Потребител
Не още не съм решил де да го сменям само опипвам почвата а да питам нещо друго бях чел някъде че ако сложа пружина от 135 на 125 ще има покачване с 4-5 джауа на силата отгоре щото моята пружина и без това е здала багажа и мисля да я сменям та ако стане още по добре?
 

joro_ihr

Редовен Потребител
С по-силната пружина ефекта ще е по-скоро негативен. Обема на цилиндъра е основен фактор при пружинките. Търси или каквато трябва или ако е възможно монтирай г.п.
 

undertaker

Редовен Потребител
На моята 135,като сменях наскоро пружината,сложих от Хатсан 125.
Поне като си я купих,пишеше че е за 125.
Скоростта при мен и с двете пружини- нови нямаше разлика.
 

Shooter21

Потребител
А да попитам горе долу как варвят скоростите при 135 моята 125 я дават 305м/с сигурно е по малко не знам дали минава 40 j някой знае ли дали 135 минава 40 j ?
 

undertaker

Редовен Потребител
Значи моята 135 е 6.35.
Като джаули -39.
С баракуда скорост- 193м/с.
С ФТТ 1.3гр. -245м/с.
Само,че е старата 135,без куатро спусък.
 

undertaker

Редовен Потребител
Преди време приказвах с колега,на който 135-цата беше 5.5.Той ми каза,че с чашка 1 грам- скоростта била 280 м/с ,което пак е около 39 джаула.
Не съм сигурен,но според мен няма логика по-малкия калибър да вади повече джаули.
Като съм чел из темите и други колеги са писали подобни скорости.
 
Последна промяна:

Shooter21

Потребител
То май изглежда че разликата в енергията между 125 и 135 е много малка предполагам така и в скоростите 6.35 не ме устройва защото искам да стрелям на големи разстояние знам че 6.35 отдава повече енергия но за разстояния над 50 метра според мен му идвад трудни според мен компромисното решение за пружинка е 5.5.
 

undertaker

Редовен Потребител
Да наистина за пружинка 5.5мм е по- добрия вариант.
Преди много време имах и Хатсан 125 в 5.5 ,но нямах хронограф.
Единственото ми сравнение с двете пушки беше по една глинена ваза,колкото и смешно да е.
С 5.5 много прецизна дупка,колкото съчмата горе-долу.
С 6.35 - вазата наполовина.
 

Shooter21

Потребител
4.5 вади наистина висока скорост при Хасаните ама пак за големи разстояния не е удачен имал съм пушка в 4.5 като стрелям на 60+ метра вятара му разказва играта на тоя калибър!
 
Нагоре