HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

Васил Василев

Редовен Потребител
Привет на всички колеги!
Аз също стрелям с две очи. Наистина клипа на 99 процента е реклама, ама не е невъзможно това, което е показано. Прави ми впечатление, че новите пушки на Хатсан, особено пружинните, имат доста подобрения. Като например цевите. Старите, грубо нарязани цеви са вече в историята. Последният Хатсан, който си взех е модел 135. Някои от възлите му като базата за оптическия мерник, цевната кутия и корпусът са направени много по-добре от тези, които бяха преди години. Да не говорим за приклада. Той е от истински класен орех. За разлика от европейските производители на ВО, турците не използзват евтин бук, дори и за най-простите модели при тях орехът е основната суровина.
Подкрепям колегата Saunmax. Аз също на големи дистанции, като например на 50 метра с оптика Лийпърс с увеличение от 3 до 9 пъти, съм мерил орехи 8 от 10.
Нека не се учудваме на стрелбата с въздушна пушка на голяма дистанция. Разбира се, зависи от задприкладното устройство и качеството на пушката.
Аз,в понеделник ще ходя да купувам 135 но мисля ,че бройката е от старите. Може ли да постнеш някоя снимка на твоята .
https://zarimex.eu/air-rifle-mod-135
Всички намалени са със стария спусък.
 
Последна промяна:

pchelarq

Потребител
Привет колега. Снимка ще мога да постна, когато се прибера в БГ август месец.
Тоягата е оставена за тунинг при един от най-големите маниаци на пружинната пневматика. :D
Той има Хатсан 135 от старите модели, какъвто търсих аз навремето, но не успях да намеря. Според него старият модел позволява увеличаване на хода на буталото и от там вдигане на скоростта до невероятни стойности. Неговият Хатсан 135 е неузнаваем. Цевта му е от Диана 350 Магнум. За точността и огромната сила, не ми се говори. То просто трябва да се види.
Когато се прибера в родното си място, живот и здраве, може би ще публикувам по-подробна информация.:cheers:
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Привет колега. Снимка ще мога да постна, когато се прибера в БГ август месец.
Тоягата е оставена за тунинг при един от най-големите маниаци на пружинната пневматика. :D
Той има Хатсан 135 от старите модели, какъвто търсих аз навремето, но не успях да намеря. Според него старият модел позволява увеличаване на хода на буталото и от там вдигане на скоростта до невероятни стойности. Неговият Хатсан 135 е неузнаваем. Цевта му е от Диана 350 Магнум. За точността и огромната сила, не ми се говори. То просто трябва да се види.
Когато се прибера в родното си място, живот и здраве, може би ще публикувам по-подробна информация.:cheers:
Като се прибереш ще се разберем за кординатите на твоя приятел .Да каже как ги прави тези подобрения.
 
6

6.35

Гост
Здравейте колеги.Преди да пиша търсих но не намерих схема на спуска за Хатсан 1000.Ако някой може да ми помогне ще е супер.Тази пушка не освобождава буталото при заредено положение.Аз прибързано го разглобих но той спуска се оказа някакъв сякаш не е от хатсан.Не виждам нищо счупено а и пружините са му някакви дето не ми вдъхват доверие.Така че благодаря предварително
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Здравейте колеги.Преди да пиша търсих но не намерих схема на спуска за Хатсан 1000.Ако някой може да ми помогне ще е супер.Тази пушка не освобождава буталото при заредено положение.Аз прибързано го разглобих но той спуска се оказа някакъв сякаш не е от хатсан.Не виждам нищо счупено а и пружините са му някакви дето не ми вдъхват доверие.Така че благодаря предварително
Кой е по-удачния моно блок за х125 вортекс
https://m.ru.aliexpress.com/item/32...vetail-Ring&spm=a2g0o.cart.0.0.777d3c00OTkAsv

https://m.ru.aliexpress.com/item/32...ny-Dovetail&spm=a2g0o.cart.0.0.777d3c00OTkAsv

А това е оптиката
https://m.ru.aliexpress.com/item/32...ogen-Filled&spm=a2g0o.cart.0.0.777d3c00OTkAsv
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Логично е, да избереш "дампа"- та.
Ама тези китайски дампи не държат прострелка, пробвано на Комета 400 с ГП в .22.
Опитах се да го побългаря с по-силни пружинки, но нямаше ефект. Прекалено много луфтове при изработката. Може и такава бройка да се е е паднала, но при количествата които бълват, процента да попаднеш на нещо читаво е доста малък.
А оптиката, като за 50 лв, дано издържи 50- на изстрела. Комшията похарчи пари за 5-6 различни "китайчета" на 125с ГП, като най-дълго издържа едно брандирано като хоук, ама не можа да изкара кутийка чашки докрая. Не се ли прежалиш да дадеш пари за усилен Липърс още в началото, ще вървиш по трънливия път, вървян от стотици преди теб.
Да не говорим пък, че с този кръст почти никаква работа не върши.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
Логично е, да избереш "дампа"- та.
Ама тези китайски дампи не държат прострелка, пробвано на Комета 400 с ГП в .22.
Опитах се да го побългаря с по-силни пружинки, но нямаше ефект. Прекалено много луфтове при изработката. Може и такава бройка да се е е паднала, но при количествата които бълват, процента да попаднеш на нещо читаво е доста малък.
А оптиката, като за 50 лв, дано издържи 50- на изстрела. Комшията похарчи пари за 5-6 различни "китайчета" на 125с ГП, като най-дълго издържа едно брандирано като хоук, ама не можа да изкара кутийка чашки докрая. Не се ли прежалиш да дадеш пари за усилен Липърс още в началото, ще вървиш по трънливия път, вървян от стотици преди теб.
Да не говорим пък, че с този кръст почти никаква работа не върши.
В България не мога да намеря Липерс 6х40 или 32 .А и в алито ги няма. Мисля ,че 3х9-40 на Липерс няма да върши дълго време работа. И аз,съм потрошил бая оптики на един хънтър 1250. За дампата и аз,мисля ,че не е читава за това питам. А другия моно блок ще върши ли работа?
 
6

6.35

Гост
На мойта 125ца най дълго издържа едно таско4×40.Накрая аз го счупих не пушката.До около 1000 чашки.Но приклада беше пълен с оловни тежести за джанти.Но трябва да е с хубав маншет.Нямаш ли маншет ще счупи оптиката.
 

Васил Василев

Редовен Потребител
На мойта 125ца най дълго издържа едно таско4×40.Накрая аз го счупих не пушката.До около 1000 чашки.Но приклада беше пълен с оловни тежести за джанти.Но трябва да е с хубав маншет.Нямаш ли маншет ще счупи оптиката.
На cfx с едно гамо 4х32 изкара над 1000 чашки и така я продадох. Но cfx е слабичък. А х125 е чисто нова оня ден я купих. Не е стреляно с нея,сега се вкарва в релсите. А един приятел е с конос про 6х40 на х125 с телена пружина. Пушката как я взе от магазина,така я вкара в употреба. Не е отваряна и почиствана. И така вече трета година. Колко чашки е изтрелял не знам,но по малко от 1000 не са . И на мен ми е чудно как не я е строшил. А пушката рита като кон.
 

nikolela

Потребител
На cfx с едно гамо 4х32 изкара над 1000 чашки и така я продадох. Но cfx е слабичък. А х125 е чисто нова оня ден я купих. Не е стреляно с нея,сега се вкарва в релсите. А един приятел е с конос про 6х40 на х125 с телена пружина. Пушката как я взе от магазина,така я вкара в употреба. Не е отваряна и почиствана. И така вече трета година. Колко чашки е изтрелял не знам,но по малко от 1000 не са . И на мен ми е чудно как не я е строшил. А пушката рита като кон.

Строшената от хатсан 125 оптика стреля както и здравата оптика - в диаметър на компакт диск на 30м. Ще разбереш, че оптиката е разбита на хатсана, само ако е преработен и стреля на 20м в диаметър 1 стотинка.
Имам една 3-9х40, която се разби за около 2к изтрела. Сега на 20м с нея сее в диаметър на цигарена кутийка.
 

Bobi_mont

Потребител
В България не мога да намеря Липерс 6х40 или 32 .А и в алито ги няма. Мисля ,че 3х9-40 на Липерс няма да върши дълго време работа. И аз,съм потрошил бая оптики на един хънтър 1250. За дампата и аз,мисля ,че не е читава за това питам. А другия моно блок ще върши ли работа?
https://gunshop.vertex-bg.net/Shop/Product/Оптически-прицел-UTG-Leapers-4X32-1-Mil-Dot Тук има и 6х40 на 89 лв.
 
Последна промяна:

nikolela

Потребител
Като се счупи го няма я стъкло я кръст.Как точно стреля.Тя иначе ще е здрава.

Първо ще изгуби прострелка. Какво да я правя тази оптика, освен да я махна. Ставаш по точен на механични от колкото с оптиката.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
2 сестрички 125-ци са при мен. Изрязана е предната част на надулника до цевта + фаска ivodok. Фабричната фаска беше трагедия, а надулникът на едната цев беше с крив отвор.Иначе турците са вдигнали качеството. Малко, но се забелязва - буталото е оксидирано, фрезовано е идеално, без никакви следи и деруги. Липсваха и стружки и остатъци. За колегите, които искат да разглобяват сами, искам да кажа, че когато се разглобява прикладът, първо се развива малкото болтче, законтрящо централния болт, който минава през приклада. И чак след това се развива, въпросният болт. При обратна последователност, малкото болтче се законтря и няма развиване.
 

Attachments

  • 20190615_232212.jpg
    20190615_232212.jpg
    527.2 KB · Прегледи: 99
  • 20190615_232243.jpg
    20190615_232243.jpg
    567.7 KB · Прегледи: 95
  • 20190615_232305.jpg
    20190615_232305.jpg
    575.5 KB · Прегледи: 91
  • 20190615_232417.jpg
    20190615_232417.jpg
    499.7 KB · Прегледи: 95
  • 20190615_232500.jpg
    20190615_232500.jpg
    203.7 KB · Прегледи: 93
  • 20190615_231836.jpg
    20190615_231836.jpg
    234.8 KB · Прегледи: 89
  • 20190615_231904.jpg
    20190615_231904.jpg
    185.1 KB · Прегледи: 98
  • 20190615_231947.jpg
    20190615_231947.jpg
    980.8 KB · Прегледи: 91
  • 20190615_232049.jpg
    20190615_232049.jpg
    286.6 KB · Прегледи: 95
  • 20190615_232133.jpg
    20190615_232133.jpg
    431.2 KB · Прегледи: 96
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
А подобрявянето на фаската не можеше ли да стане без да режете? Примерно да се свали този надулник...гледам че има болтче.
 

lynx

Редовен Потребител
Не става така, надулника на Х125 е като от Зрънчо и трябва да му се изреже предната част, за да не пречи.
За да не пиша дълги и обяснителни постове, изчетете първите страници на темата за цевите и ще ви се изяснят някои неща.
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/ЦЕВИ-видове-проблеми-почистване-дулна-фаска.112/
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не. Болтчето не играе никаква роля. Надулникът е много здраво набит и лепен върху 2 шлица. Избива се много трудно и след това, при обратното поставяне, започва да хлопа и не застава така както трябва. А без надулник се виждат шлиците в края на цевта и е много грозно. Другият ми аргумент е, че отворът на надулника е тесен и пречи на точността, завихряйки въздуха от изстрела вътре, а не е възможно да се направи фаска, без да се премахне предната част на надулника. Опа, Рачо ме е изпреварил с отговора.
 
6

6.35

Гост
Здравейте трябва ми тапа от малките хатсани.Ще слагам газова пружина на 105 торпедо и нямам тапа.А и колко да натегна пружинита(тапата) при поставяне.Пробвах с 3—4мм. и стреля нормсално.Ще може и повече.Пробвах с тапа от страйкър1000 става но предпазителя е друг.Благодаря предварително.
 

t.marev

Редовен Потребител
Не. Болтчето не играе никаква роля. Надулникът е много здраво набит и лепен върху 2 шлица. Избива се много трудно и след това, при обратното поставяне, започва да хлопа и не застава така както трябва. А без надулник се виждат шлиците в края на цевта и е много грозно. Другият ми аргумент е, че отворът на надулника е тесен и пречи на точността, завихряйки въздуха от изстрела вътре, а не е възможно да се направи фаска, без да се премахне предната част на надулника.....
Добро обяснение, благодаря! Само че така губим мушката и пушката трябва да се ползва само с оптика. Колкото за тесния отвор на надулника - производителите не ги ли смятат тия работи!? Щото едно е мърляшка сглобка /застанало накриво, останали чепаци и т.н.т/ друго е конструктивно заложен параметър - отвора на надулника.
Както и да е, щом върши работа може и така. Сигурен съм обаче, че има и друг начин.
 
Нагоре