HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

Дискусия в 'Пружинна Пневматика' започната от ivodoc, 6 Октомври 2008.

1. nikolela

nikolela Потребител

Публикации:
    162
    от:
    Севлиево
    Какви други разлики има между Страйкър и Хатсан 125 Гризли? Освен видимо тънкия приклад на Страйкъра?
    Не случайно в подписа си съм написал - Най здравото желязо.

2. marrikdin

marrikdin Потребител

Публикации:
    44
    от:
    Русе
    Стрйкъра е без "куатро" спусък в комбинация с неудобно петле. Като се добави и лекия приклад, за мен това е най-неудачния модел на фирмата.

Gadnqra, nikolela and Sen like this.
  3. llcoolj

llcoolj Потребител

Публикации:
    54
    от:
    Русе
    За маншета и О-пръстена на цевта явно има лек, но за изпускането на масло от газовото бутало на Хасаните, не прочетох никъде да има лек...

Gadnqra харесва това.
  4. nikolela

nikolela Потребител

Публикации:
    162
    от:
    Севлиево
    Може ли да изпусне масло без да изпусне налягането? Моята пружина работи отлично, а прехвърли 5к изстрела.
    Направо се изненадвам, как съм я изтърпял толкова време.
    Сега си карам с телената. Пушкалката не е толкова точна като с ГП, но си е друго да пукам с 15 - 20J от горе.

5. rabbeat

rabbeat Потребител

Публикации:
    57
    от:
    Гората
    На моя страйкър ГП-то си пускаше непрекъснато масло, но налягането не мърдаше. Неприятното е, че това масло попада в цилиндъра и дизели.

Gadnqra харесва това.
  6. llcoolj

llcoolj Потребител

Публикации:
    54
    от:
    Русе
    При мен също газовото бутало пуска по малко масло, но налягането явно е мръднало малко надолу. Съдя по хронографа. Заводско ГБ беше на 100 бара и правеше скорост 151-154м/с. След това го напомпахме на 110 бара и скоростта се вдигна до 178-181м/с. Да съм стрелял около 1-2 месеца и оня ден го замерих и вече скоростта беше 169-170м/с. Замерванията са правени с едни същи чашки JSB 0,547 гр. и едно и също хроно, а пушкалото е HATSAN Mod 25 SuperTact VORTEX 4.5 мм. Явно Хасаните не са се научили да правят газови бутала за толкова време.

Последна промяна: 29 Октомври 2018
    Gadnqra харесва това.
  7. rabbeat

rabbeat Потребител

Публикации:
    57
    от:
    Гората
    Колега, а дали си правил замерванията при едни и същи атмосферни условия? Защото разлика в температурата на въздуха от 10 градуса е съвсем нормално да ти промени скоростта с 10 m/s. Налягането на газа в буталото намалява при ниски температури и се увеличава при по-високи.

Gadnqra, llcoolj and SvilenP like this.
  8. llcoolj

llcoolj Потребител

Публикации:
    54
    от:
    Русе
    Не, температурите не бяха едни и същи. Последно като го замервах беше по студено с около 5-10 градуса. Още си стрелям със старото газово бутало, но си купих и резервно, да ми се намира под ръка, това ако издаде багажа.

Gadnqra харесва това.
  9. daniel

daniel Новодошъл

Публикации:
    3
    от:
    София
    Здравейте, питежавам пистолет Hatsan mod 20, ползвам го да срелям в стаята (6 метра дистанция ) и ми върши работа (още-повече мерните пробори се регулират). От известно време имам следния проблем - загуба на мощност - от начало почна да сее чашките, после те оставаха в цевта(трябват му две зареждания за да излезе чашката). Не съм го разглабял още (не е останало време) и не знам точно му е.
    Имам две питания: търся резервни части за Hatsan mod 20, където питам по оръжейните магазини ме гледат с изненада-знам че модела е стар, но все пак би трябвало да има някакви части.
    Вторият въпрос е възможно ли е да се подмени пружината с бутало - все пак пистолета ми харесва.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена