HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

6

6.35

Гост
Стрелям с истинка пружина и приклада ми е дървен.Ако стреляш маншета си отива.За мощ няма сравнение.Само на механични.И едната и другата са пушки за кеф не за състезание
 
Последна промяна от модератор:

xpresident

Редовен Потребител
На колко изстрела ти е пушката? Колко маншета си сменил до сега? Има ли луфт на заключването на цевта?
 

nikolela

Потребител
Заключващия щифт се разхлопа, освен това пружината му омекна, прикалда се пукна, от ГП-то изтече масло което влезе в цилиндъра и почна да дизели. Това при мен на около 1000 изстрела. Страйкър. Достатъчно ли е? За счупения Бушнел не му пука, щото не беше марков...
На страйкъра му е слаб приклада и не става за пълнене с олово за баланс.
Моята е Гризли, с цял приклад пълен с олово обиращо отката и оправя баланса на пушката.
Първоначално често подменях уплътнението на цевта и маншет на буталото, че изпускат. Това е което ме дразнеше в пушката, но то имало лек за тези неща.
За да се запази уплътнението на цевта, тя трябва да стои отворена за да не се мачка гумичката. От пролетта е а изглежда като нова.
Попаднах на едно видео за удължаване на живота на маншета.
В процепа се навира жица, която го разтваря. Буталото се налага с чук да го навреш в цилиндъра, но и цяло лято не съм го сменял.
В момента пушката си държи на вакуум дори и в заредено положение.
Броих изстрелите до 7 000. Вече изхвърлих празните кутийки от съчми. За това не знам на колко изстрела е хатсана, но съм доволен от него и не бих го подменил с друга пушка под 50 джаула.
 

rabbeat

Потребител
Слушай какво те съветват колегите. За да ползваш страйкъра ще трябва да научиш шлосерство...
Общо взето, на всеки 500 чашки нещо се скапва и изисква доработки.
Метала на цевната кутия е толкова мек, че стоперния болт на оптиката в комбинация с отката разширяват отвора за норматив.
Вярно е, че вортекса е предимство, но всичко останало ѝ куца на тая пушка.
Метеор-а, който ти препоръчват е в пъти по-качествена, а ГП може да ѝ се сложи допълнително.
 

ssn

Потребител
Малко уточнение. Намерих и аз едно видео, в което в процепа на маншета слагат не жица, а изолация от кабел. Идеята не е лоша, може да опитам!:)
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Срещу 5лв. за нов отпадат въпросителните за ефикастност на жици, кабели и др. подобни. :-[
А пък аз разбрах, че не петте лева са водещите в случая, а издръжливостта (друг е въпроса дали работи или пък аз съм разбрал правилно).
В нашето хоби и не само мерак с пари се гаси.
 

marrikdin

Потребител
А пък аз разбрах, че не петте лева са водещите в случая, а издръжливостта (друг е въпроса дали работи или пък аз съм разбрал правилно).
В нашето хоби и не само мерак с пари се гаси.
Може би неправилно съм разбран. Става въпрос за удължаване на живота, а не за издръжливост. С 5лв. може да се купят пакетче дъвки и 2 вафли така че не става въпрос за пари. Мисля си че след като и без това се отваря пушката, маншетът да бъде заменен с нов и да не се рискува с тракащи предмети в цилиндъра.
 

vertexe

Новодошъл
Здравейте колеги.
Посъветваха ме да пусна запитването си тук.
Имам Асан mod.85CR.Може ли някой да ме упъти,
от къде да си взема нов маншет и о-пръстен за цевта(за Варна).Предварително искам да кажа,че съм видял офертите в он-лайн магазните.
Питането ми е за Варна и региона.О-пръстените стандартни ли са за всички цеви на асанчо?Не виждам разделение за о-пръстените по модели?
Благодаря на отзовалите се.
 

SvilenP

Редовен Потребител
Има разлика и ако си видял линкът ми към pushka.eu трябва да си видял, че в изброените модове към маншета няма 125-ца или 135-ца и т.н.

Не е ли по - лесно да отидеш в оръжейния магазин и да кажеш какво ти трябва?
 

doctora

Редовен Потребител
Дайте съвет -приятел има страйкър с Г.П. и има луфт на цевта,натягах централния болт,страничен луфт няма ,но явно заключващи механизъм не държи както трябва-след 1/2 изстрела и вертикалния луфт се появява отново.Как се оправя туй нещу дагоеВа у проклятията ?
 
Последна промяна:

doctora

Редовен Потребител
По една шайба от пвц бутилка от двете страни на цк-то за първо време.

Страничен луфт няма,има луфт на заключващия щифт в леглото му под цевта,пружината омекнала-смених я,но самия щифт хлопа нагоре/надолу в леглото...мек матрял явно дет държи цевта.Мислех отвора за шифта след райбероване да му набия бронзова втулка...Ама дъл ша е сполучливо като решение?
 
Последна промяна:

Ivory

Потребител
Назад в темата мисля се Цилиндъра беше писал за този проблем и как да се изработи нов щифт и нов отвор на цевната кутия.
 

Nikola

Потребител
Грешни пари на вятъра. Един х.й не става от Страйкъра. И аз имам 2. Насипни и в кашони. Ако някой има такъв с проблем и реши да се раздели с него да звънка. Че като знам колко труд, нерви и средства съм налял в единия ми е жал да го хвърля.
 

gogan64

Потребител
Назад в темата мисля се Цилиндъра беше писал за този проблем и как да се изработи нов щифт и нов отвор на цевната кутия.
Вадиш щифта .внимателно разширяваш на 8.5мм отвора.
Пожелание полираш вътре. От опашката на свредлото което си използвал правиш нов !
Промени ъгъла на атака / долния/ при заварянето той разбива леглото. .заключващия ъгъл остава същия/горния/!
 
Последна промяна:

doctora

Редовен Потребител
Вадиш щифта .внимателно разширяваш на 8.5мм отвора.
Пожелание полираш вътре. От опашката на свредлото което си използвал правиш нов !
Промени ъгъла на атака / долния/ при заварянето той разбива леглото. .заключващия ъгъл остава същия/горния/!
:cheers:
 

rabbeat

Потребител
Вадиш щифта .внимателно разширяваш на 8.5мм отвора.
Пожелание полираш вътре. От опашката на свредлото което си използвал правиш нов !
Промени ъгъла на атака / долния/ при заварянето той разбива леглото. .заключващия ъгъл остава същия/горния/!

Нуждата ражда гениални изобретения! Браво колега!
Лошото обаче на страйкъра е, че трябва да го преработиш на 99% съобразявайки се с мекия метал, от който е изработен, ако искаш да направи над 500 изстрела.
Това не е пушка, а конструктор/заготовка/комплект за хоби "шлосерство".
 
Нагоре