HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

anibis

Редовен Потребител
Точно затова питам, не мисля че като не разбираш има нещо лошо да потърсиш мнение от по опитните... Добре явно страйкъра не е добра идея прероръчайте ми нещо друго тогава в тоя ценови клас говорим за 200 - 250 лева най много....
Няма колега за тия пари,до 250лв по-добро от Метеора няма. То има но са доста слаби пушки, Хайнел Славия те са 7-8дж. няма да ти върши работа,за каквото си мислиш. За това до тия пари Метеор АР-1000 след това идва Кометката тя е над 300 -350лв.
 

Georgiev.81

Новодошъл
Не е ли много мощна метеора - съответно голям откат и трудна за овладяване? Пък и четох, че механичните и мерници били доста капризни (не знам колко е вярно де) а аз на механични мисля да я ползвам...
 

Nikola

Потребител
Взима
Точно затова питам, не мисля че като не разбираш има нещо лошо да потърсиш мнение от по опитните... Добре явно страйкъра не е добра идея прероръчайте ми нещо друго тогава в тоя ценови клас говорим за 200 - 250 лева най много....
Взимай Страйкъра. Сред 1 месец като му се е.е мамата ще те отърва, че ми трябват части. ;)
 

SvilenP

Редовен Потребител
С две думи - събери още някой лев и вземи поне Комета. Хатсан не ти трябва или Гамо. Прочети темата за Хатсан, цялата и би трябвало да се убедиш сам. Ако няма как, поне вземи това, което ти писаха колегите за единственият вариант за Хатсан.
 

Georgiev.81

Новодошъл
То още никой не ми е предложил модел на хатсан а уж темата е за тях :) Ясно е че фирмата не е ок като цяло, просто исках малко помощ, ако все пак се спра на нея да избера по малкото зло :) Инъче ми е пределно ясно, че за тия пари няма да е кой знае какво...
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Не съм разбирач ,но мисля,че тази е по удачна https://zarimex.eu/orajie/vazdushno/air-rifles/hatsan-air-rifle/air-rifle-mod-90-vortex ако ще вземаш Хасан гледай да е с Куатро спусък!Иначе пазара се наводни с всякакви евтини турски и китайски пушки(брандирани със всякакви гръмки имена),но в този ценови клас реално никой нищо не очаква,старите колеги във форума имат по някоя китайка или туркиня ,но я пазят от сантимент а новите колеги ,които си купуват пушки в този сегмент по обективни и субективни причини рядко дават обратна връзка,каквото и да вземеш гледай да не си от тях :)!Например на скоро колегата t.marev си купи интересна и със сигурност красива пушка с бранда Browning ,но още чакаме инфо що за стока е .Така,че вземай Хасан резерви части бол...а и двеста лева могат да се прежалят,ако не Комета и това е :)! И ако не се ориентираш е за тази Комета ти се говори https://www.sotisbg.com/products/6771
Мисла,че модерите трябва да преместят последните постове в избор на ВП :)
 
Последна промяна:

SvilenP

Редовен Потребител
Имах предвид Метеора, но все пак от личен опит ти казвам, че Хатсан са пушки за забавление само, но то ще се убие, като почнеш да я използваш и правиш...

Ако вземеш трябва преди да я използваш да се отвори и почисти от всичките и недостатъци! Ако не можеш обърни се към някой който може! Не знам от къде си?

Пиши и за какво смяташ да я използваш за да получиш и правилни съвети.
 

Sen

Редовен Потребител
И на мен този израз ми хареса доста.
Надявам се кандидатът за нов колега да се вразуми и да не направи тази грешка, да послуша съветите на опитните колеги и да си вземе нещо читаво, което няма да го откаже от хобито, а ще го приобщи към съсловието.
На въпроса защо още никой не му е предложил пушка, след като темата е за тях, xpresident отговори горе в поста си.
Темата е за обсъждане на технически въпроси, а не за избор на пушка.
 

Georgiev.81

Новодошъл
Видях, че в темата се обсъждат хатсани а аз се бях ориентирал към закупуването на такава пушка. Явно съм сбъркал обаче както с форума така и с марката. Тука явно сте много компетентни всички и ви е под нивото да дадете някой съвет, защото повече изписахте за това че съм сбъркал темата от колкото да дадете някой съвет :) Както и да е....
 

Hidden

Редовен Потребител
Видях, че в темата се обсъждат хатсани а аз се бях ориентирал към закупуването на такава пушка. Явно съм сбъркал обаче както с форума така и с марката. Тука явно сте много компетентни всички и ви е под нивото да дадете някой съвет, защото повече изписахте за това че съм сбъркал темата от колкото да дадете някой съвет :) Както и да е....
Не се засягай! :) Получи не един, а няколко съвета - недей да си взимаш Хатсан, особено Страйкър, по-добре Метеор, а най-добре Комета. Форумът е правилния.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Ако ще купуваш Хатсан - задължително с куатро спусък и газово бутало. Колегата правилно ти предложи модел 90. Тези, които ти отговориха, наистина са компетентни и знаещи, но ти не отговори на доста въпроси и затова се отказаха да те насочват. За какво ще се използва пушката ? Какви дистанции искаш да покрива ? С какво ще я окомплектоваш - бързомер, оптика или механични ? По какво ще стреляш ? Не си купувай Доминатор, защото е уникален боклук. Преди първата стрелба, пушката трябва да се отвори и почисти изцяло от консервиращата смазка. Ако не знаеш как се прави е добре да се обърнеш към някой, който знае.
 

Sen

Редовен Потребител
Добре де, защо говориш така сега? Дадоха ти избор другите отзовали се на въпроса ти. Не се засягай, а се вслушай.
Нека да обобщим набързо, за да стане по-ясно: Хатсан не е достатъчно качествена марка за нов във хобито. Ще имаш проблеми и ще ти мине желанието да стреляш.
Поради тази причина те съветваме като за първа пушка да вземеш една от посочените по-горе Комети или Метеори - те ще ти донесат удоволствие, а не ядове.
Приеми го така - мнозинството от хората, които си вземат Хатсан, го правят с ясната идея, че ще тунинговат/ъпгрейдват пушката по различни начини - сами, ако имат нужните умения и инструменти, или с помощта на такива хора.
Не си купувай Хатсан за първа пушка, другарю Георгиев :) Вземи една от посочените. И те уверявам, че това е форумът, на правилното място си :)
 

Georgiev.81

Новодошъл
Пушката ще я ползвам на механични мерници на разтояние доколкото ми позволяват възможностите. Няма да слагам оптика така че не ми трябва толкова прецизна стрелба групи и т. н. т...Всички препоръчвате метеора за тия пари, но доколкото съм запознат и той трябва да се отвори и почисти преди употреба а нито имам възможностите да го направя, нито имам такива познати който да могат. Няма ли някаква която да може да се ползва в състоянието в което се купува без чистене и подобрения по нея??
 

Hidden

Редовен Потребител
Има, но парите са от 500 лв нагоре - говоря за германските пушки. Може да се вземеш някоя пружинка втора ръка от форума, която вече е чистена, подобрявана и т.н. Мисля си, че не е лошо да напишеш откъде си, за да може да се свържеш с някой по-опитен колега от форума.
 

Frankeiy

Потребител
Купувай и не ги слушай тея старите форумджии-изстреляли по един вагон чашки и разглобили по стотина пушки-голема работа.
След като я вземеш, пишеш в търсачката на форума nikolela, свързваш се с този курифей на Хатсан и като ти барне жеУезото.... на 600 метра на механични гарантирам уникални групи.
И сега сериозно-като си откараш колата на сервис слушаш майстора, слушай и тук, не се пали и няма да сгрешиш.
Поздрави.
 
6

6.35

Гост
Аз лично имам и Хатсан и Метеор .Според мен и двата модела си имат плюсове и минуси.Аз лично предпочитам Хатсана но това си е мое мнение.Има някакво сравнение до 30 метра после Метеора според мен е слаб.Не дай си да търсиш някоя част за Метеора просто няма.Иначе е по лека от 125цата и по удобна за стрелба.И двете са чупливи.
 

xpresident

Редовен Потребител
Заключващия щифт се разхлопа, освен това пружината му омекна, прикалда се пукна, от ГП-то изтече масло което влезе в цилиндъра и почна да дизели. Това при мен на около 1000 изстрела. Страйкър. Достатъчно ли е? За счупения Бушнел не му пука, щото не беше марков...
 
Нагоре